Skoči na vsebino

Huawei, baterija + microSD

11 odgovorov na to temo

#1 legokocka

želvak brez oklepa

• svinjski pastirji
  • 13 sporočil

Objavljeno 12 marec 2017 - 19:31

Zdravo. Skoraj mesec nazaj sem kupila Huawei p8 lite, ki je do predvčerajšnjega dneva deloval kot se za nov telefon spodobi. Na predvčerajšnji dan D, sem v tisto dodatno režo za microSD, vstavila microSD in od takrat se mi baterija čuda hitro prazni, za primerjavo: polnjenje baterije brez karticeSD je bilo potrebno na okoli 40ur, medtem ko sedaj s karticoSD baterija ne zdrži niti celega dneva. Glede te karticeSD - vstavila sem jo v telefon in je do pred treh ur (danes) še nisem aktivirala, mogoče bo sedaj (telefon se namreč polni, drugače). Ne vem, zanima me, če torej SD (SanDisk 32giga) lahko vpliva na hitreje prazno baterijo? Naj še omenim, da sem povprečna telefon uporabnica, ne igram telefonskih igric, ne uporabljam snapčeta, fejsbuk epa in podobnih reči. Pa še to.. V polovici noči se mi je baterija izpraznila za 30% (v stanju telefonskega mirovanja). Dodala bi še, da podatkov nimam vključenih, blututa, GPS tudi ne, aplikacijam na zaklenjenem zaslonu ne pustim delovati, poskusila oziroma redno poskušam tudi s čiščenjem pomnilnika in optimizacijo baterije. Pretty please Help.

#2 Arey

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 7 865 sporočil

Objavljeno 12 marec 2017 - 19:38

Prva stvar ki jo naredis je, da das kartico ven. Ce tezava zgine, probas drugo kartico. Ce se tezava ne pojavi ponovno je kartica.

#3 viddek

kvačka. (How gay is that??)

• rumeni jaki
  • 1 718 sporočil

Objavljeno 12 marec 2017 - 19:42

telefon iz leta 2015 je problem

#4 legokocka

želvak brez oklepa

• svinjski pastirji
  • 13 sporočil

Objavljeno 13 marec 2017 - 00:27

Štos je v tem, da se moji moji cimri, ki ima huawei p9 lite istočasno dogaja isti problem; brez SD kartice se ji baterija konstantno prazni. Zdaj sva poskusili z "letalskim načinom", namreč razmišljali sva, da bi znal bit problem v signalu samega operaterja (Simobil), obema "signal telefona" poje največ energije. Je mogoče, da signal obeša baterijo?

#5 legokocka

želvak brez oklepa

• svinjski pastirji
  • 13 sporočil

Objavljeno 13 marec 2017 - 00:31

Naj še omenim, da v "zastarelem" android sistemu ni problem, kako leto sem imela v lasti p9 pri katerem je baterija zdržala zgolj kak dan več kot pri p8 lite navkljub temu, da je kapaciteta v lionih še kar različna.

#6 Arey

• vesoljci
  • 7 865 sporočil

Objavljeno 13 marec 2017 - 06:30

Raje povej če težava ostane ko pustiš notri kartico in daš na flight mode. Definitivno je šibak signal lahko razlog za praznjenje baterije. Če flight mode pomaga, probajta doma preklopit na "2g only" omrežje. To bi znalo pomagat. Kaj pa to kar sem zgoraj napisal?

#7 legokocka

želvak brez oklepa

• svinjski pastirji
  • 13 sporočil

Objavljeno 13 marec 2017 - 21:41

Brez SDkartice, v 2g omrežju je stanje enako. Baterija se mi prazni kot rastoča goba po dežju. 2 uri nazaj sem imela telefon povsem napolnjen, zdaj imam zgolj 80%, brez uporabe. Pri cimri nič boljše. Klicala sem na Simobil, kjer so stvar predali tehnikom in zdaj je pač vse kar lahko - čakam. Klicala sem tudi na Huawei, kjer so mi zatrdili, da gre skoraj gotovo za problem z omrežjem. Še kakšna ideja koga?

Pripis: če nastavim flight mode z vstavljeno SDkartico, baterija zdrži.

#8 viddek

• rumeni jaki
  • 1 718 sporočil

Objavljeno 14 marec 2017 - 09:19

radio mobile active bug najbrž

#9 Arey

• vesoljci
  • 7 865 sporočil

Objavljeno 14 marec 2017 - 09:22

Zgleda že tako, ja. Vsekakor pa to ni tvoj problem, in vztrajaj naj ti simobil (oz njihov serviser) to zrihta.

#10 viddek

• rumeni jaki
  • 1 718 sporočil

Objavljeno 14 marec 2017 - 09:32

če je RMA bug pol si sirotinja in sam sebi prepuščen, ker je to težava telefeona

#11 Arey

• vesoljci
  • 7 865 sporočil

Objavljeno 14 marec 2017 - 10:31

Stvarna napaka, keš nazaj, lp.

#12 legokocka

želvak brez oklepa

• svinjski pastirji
  • 13 sporočil

Objavljeno 22 marec 2017 - 16:06

Zdravo. Sporočam, da RMA bug kolikor sem prečerkirala zadeve, ni kriv za moje/najino praznenje baterije. Iz Simobila, kjer sem podala prijavo o verjetni napaki na omrežju me je poklical njihov tehnik, od katerega sem izvedela točno nič, in sicer pravi, da niso zaznali nobenih napak v omrežju na najini lokaciji, da pač ne mislijo upgrejdat ali spreminjat svojih anten zgolj zaradi mene oziroma naju dveh, ker pač, da tudi v njihovi dolžnosti ni zagotavljanje signala znotraj stanovanjskih sten, v tem primeru študentskega doma. Prijavi so dobili zgolj dve in to pač ni dovolj. Našteli so mi tudi nekaj bizarnih dejavnikov, ki bi kar naenkrat lahko začeli motiti ta najin signal in posledično sprožili hitrejše praznenje baterije.

Čez vikend, ko nisem bila v Ljubljani, sem telefon ponovno lahko polnila šele po treh dneh uporabe pa tudi, ko v Ljubljani zapustim svojo ciljno točko spanja, igranja iger in podobno, baterija oziroma tista krivulja porabljene baterije prične mirovati. Kaj več od screenšuta te konstantno padajoče oziroma v danih momentih mirujoče krivulje, nisem naredila.

Še ena stvar... Danes, ko sem ponovno obiskala Simobil, mi je svetovalka predlagala, da pustim telefon na pooblaščenem servisu in v primeru, da tam ne odkrijejo nikakršne napake iz njihove strani, lahko potem s tem nalogom prikorakam nazaj na Simobil in bomo potlej skupaj spisali neke vrste pritožbo, reklamacijo, s katero lahko Morda dosežemo manjšo naročnino al kaj podobnega. In zdaj vprašanje: ali naj telefon dejansko nesem na test v sklopu garancije, kjer mi bodo v primeru (ki se mi zdi minimalno možen), napako odpravili, ali naj pri trgovcu prijavim stvarno napako, pri kateri gre praktično za enak postopek, le da mi telefona v primeru odkrite napake ne popravljajo pač pa mi povrnejo npr. vračilo denarja. Prebrala sem, da se stvarna napaka ne da uveljaviti, v kolikor je telefon enkrat že koristil garancijo. Je to res? Imate kakršnekoli predloge, kaj več kot napisano lahko ukrenem glede Simobila?

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov