Skoči na vsebino

Lust or Love in razmerja na delovnem mestu

31 odgovorov na to temo

#1 osis

je svinjski pastir brez svinje in pasti. Torej le R.

• rumeni jaki
  • 3 074 sporočil

Objavljeno 16 december 2018 - 12:38

Zadnjič berem tole https://ideas.ted.co...e-both-at-once/
in ker je zadnje čase velik nekih službenih zabav, ki se končajo v neprimernih situacijah, pa tudi na forumu je bilo dostkrat omenjene situacije s sodelovci. Celo zadnjič ko je bila debata o kurirjih ali kandidatih v raznih šolah, me zanima kaj mn3njalnik meni o tem? Kje so meje?

Kot sem napisal v drugi temi, jaz razumem da pride do neke privlačnosti na delovnem mestu. Sem pa precej strogo proti temu, da pride do razmerij saj povzročijo veliko problemov. Po drugi strani pa razumem, da včasih pač ljubezni ne moreš kontrolirat. In kje drugje je boš srečal, kot pa tam kjer preživiš večino svojega budnega časa.

#2 Samir Asmmir

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• mn3njalničarji
  • 1 139 sporočil

Objavljeno 16 december 2018 - 14:10

delam s samimi tipi, nimam problemov

#3 osis

• rumeni jaki
  • 3 074 sporočil

Objavljeno 16 december 2018 - 14:55

Oglej si sporočiloSamir Asmmir, ob 16 december 2018 - 14:10, rekši:

Sej to je najbolj safe.

#4 Deadguy

jebe ježevca.

• mn3njalničarji
  • 359 sporočil

Objavljeno 16 december 2018 - 15:15

+1

#5 Evita

"komi čakam da se znebim tegale"

• rumeni jaki
  • 2 168 sporočil

Objavljeno 16 december 2018 - 20:00

poliamorija čist obstaja in niti ni tolk redka, kot bi si človek mislil

also, prilično brezvezern članek

#6 HellAngel

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 872 sporočil

Objavljeno 17 december 2018 - 13:25

Ditto.

Članek ma neki osnove, sam preveč posplošuje in generalizira. Podobn loh spiše vsak s par leti resnga razmerja.

Oglej si sporočiloEvita, ob 16 december 2018 - 20:00, rekši:

poliamorija čist obstaja in niti ni tolk redka, kot bi si človek mislil

Poznam tri pare, ki to prakticirajo in loh povem da so (osebnostno) fucked up od prvega do zadnjega. Moralni kompas razštelan da me čudi da najdejo domov zvečer.

V glavnem fensi izraz za fukarjenje naokol.

#7 Jay

"Hočem brezrokavnik s Pujso Pepo!"

• vesoljci
  • 2 062 sporočil

Objavljeno 17 december 2018 - 13:44

če je že Evita speljala mal v druge vode, bi ti js potem postavil (za začetek) eno vprašanje kar se teh treh parov tiče. Predvidevam, da ti je sicer razlika med odprto zvezo (po tvoje fukarjenje naokoli) in poliamorijo jasna.

govorimo o tem, da imata oba še kakšnega drugega partnerja, ki ni isti? Ali gre za to, da jih je "več kot 2 v isti zvezi" aka vsi vse?

#8 HellAngel

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 872 sporočil

Objavljeno 17 december 2018 - 15:29

Prvo

#9 Evita

• rumeni jaki
  • 2 168 sporočil

Objavljeno 18 december 2018 - 09:13

Oglej si sporočiloHellAngel, ob 17 december 2018 - 13:25, rekši:

Poznam tri pare, ki to prakticirajo in loh povem da so (osebnostno) fucked up od prvega do zadnjega. Moralni kompas razštelan da me čudi da najdejo domov zvečer.

V glavnem fensi izraz za fukarjenje naokol.
tbh k berem kšne zgodbe na to temo, mi ni najbolj jasno, kako komurkoli sfolga
tako da sta dve šansi, al si naravnost neverjetno odgovoren in organiziran, realno ves čas po malem zatiraš kaj bi res rad v vsakem trenutku, zato da se na dolgi rok vsa razmerja izidejo
al pa si sam dal lep ime dejstvu, da se nisi sposoben odločit, in slej ko prej vse implodira :D
ne dvomim, da je druga opcija velik pogostejša

obojemu bi se pa dal tud reč razštelan moralni kompas

#10 Undead

kvačka. (How gay is that??)

• rumeni jaki
  • 1 742 sporočil

Objavljeno 18 december 2018 - 13:37

Oglej si sporočiloosis, ob 16 december 2018 - 12:38, rekši:

in ker je zadnje čase velik nekih službenih zabav, ki se končajo v neprimernih situacijah, pa tudi na forumu je bilo dostkrat omenjene situacije s sodelovci. Celo zadnjič ko je bila debata o kurirjih ali kandidatih v raznih šolah, me zanima kaj mn3njalnik meni o tem? Kje so meje?

Kot sem napisal v drugi temi, jaz razumem da pride do neke privlačnosti na delovnem mestu. Sem pa precej strogo proti temu, da pride do razmerij saj povzročijo veliko problemov. Po drugi strani pa razumem, da včasih pač ljubezni ne moreš kontrolirat. In kje drugje je boš srečal, kot pa tam kjer preživiš večino svojega budnega časa.
Poroči se z robotom pa nehi jamrat kok ti je bad ker si single.

#11 osis

• rumeni jaki
  • 3 074 sporočil

Objavljeno 18 december 2018 - 16:03

Sej eni roboti/robotke so čist hude [inesert VICE video] ampak kaj pa če je tole res: https://www.medicaln...cles/322030.php

#12 kROKar

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• prostozidarji
  • 6 851 sporočil

Objavljeno 18 december 2018 - 16:44

Ne rabiš brat članka da veš, da robot objektivizira žensko. Ogromno moških ima pa ravno zato probleme z ženskami, ker jih objektivizira, torej jim bo robot samo še bolj škodoval pri furanju normalnega razmerja z žensko.

Kar se pa tiče aferic/razmerij (lust or love) v službi, če doma nečesa nimaš, potem to iščeš drugje. Seveda tam kjer si največ poleg doma.

#13 maksi

• vesoljci
  • 8 611 sporočil

Objavljeno 18 december 2018 - 18:07

Oglej si sporočilokROKar, ob 18 december 2018 - 16:44, rekši:

Ne rabiš brat članka da veš, da robot objektivizira žensko. Ogromno moških ima pa ravno zato probleme z ženskami, ker jih objektivizira, torej jim bo robot samo še bolj škodoval pri furanju normalnega razmerja z žensko.
dildo tudi objektivizira moškega, aha mogoče je to problem današnjega feminizma

#14 kROKar

• prostozidarji
  • 6 851 sporočil

Objavljeno 18 december 2018 - 18:32

Oglej si sporočilomaksi, ob 18 december 2018 - 18:07, rekši:

dildo tudi objektivizira moškega
Ga ne. Lutka s penisom pa.

#15 Evita

• rumeni jaki
  • 2 168 sporočil

Objavljeno 19 december 2018 - 07:54

Oglej si sporočilokROKar, ob 18 december 2018 - 16:44, rekši:

Kar se pa tiče aferic/razmerij (lust or love) v službi, če doma nečesa nimaš, potem to iščeš drugje. Seveda tam kjer si največ poleg doma.
Zdej, edino če šteješ, da doma nimaš ves čas novosti :) imo je firbec oz. iskanje novitete velik večji razlog za nezvestobo kot dejansko pomanjkanje česa

#16 Jay

"Hočem brezrokavnik s Pujso Pepo!"

• vesoljci
  • 2 062 sporočil

Objavljeno 19 december 2018 - 09:02

Oglej si sporočiloHellAngel, ob 17 december 2018 - 15:29, rekši:

Prvo

ah I see
vsekakor potem ta varianta, ki je tudi sam ne razumem ravno najbolje
vrjetno brezveze, da ti postavljam kaka huda podvprašanja, glede na to, da nisi sam v takšni situaciji :)

#17 atomic

živi v deželi Xarantaniji

• vesoljci
  • 6 590 sporočil

Objavljeno 20 december 2018 - 14:13

Oglej si sporočiloEvita, ob 19 december 2018 - 07:54, rekši:

imo je firbec oz. iskanje novitete velik večji razlog za nezvestobo kot dejansko pomanjkanje česa

#18 uros678

je najdu rizlo za joint.

• mn3njalničarji
  • 261 sporočil

Objavljeno 21 december 2018 - 07:42

Oglej si sporočiloosis, ob 16 december 2018 - 12:38, rekši:

Kje so meje? Mej ni...vsi goli, pa tak dalje... :) Ok, salo na stran, jaz sem drgace zeno spoznal ravno na delovnem mestu. Sma sicer ze takrat oba vedela, da ne bova dolgo vec pri tem delodajalcu tak da to ni bil neki issue..bolj sma se sekirala zaradi razlike v letih na zacetku.. drugace pa sem mel enga sodelavca pri tem istem delodajalcu, ki je bil locen in je potem tudi mel sodelavko za partnerko. Kar nekaj let sta bla skupaj, ene 7 ali vec. Pol sta pa sla narazen, je bla kr drama med njima in v njunem oddelku, nam v drugem oddelku pa pune smeha...

#19 kmjr

• komunisti
  • 1 094 sporočil

Objavljeno 21 december 2018 - 10:03

Oglej si sporočiloEvita, ob 19 december 2018 - 07:54, rekši:

Zdej, edino če šteješ, da doma nimaš ves čas novosti :) imo je firbec oz. iskanje novitete velik večji razlog za nezvestobo kot dejansko pomanjkanje česa

Oboje se sicer sliši banalno, a vseeno menim, da so ljudje kaj več kot bitja, ki domnevno ljubljeni osebi povzročijo kup gorja "iz firbca" al pa "iz dolgčasa". Po mojem mnenju razlog za to, da nekdo prizadane nekoga, ki naj bi mu bil blizu, pomanjkanje empatije in občutka odgovornosti.

Seveda se pri sebi lepše sliši, da si nekaj storil iz radovednosti, ker radovednost ni slaba, kot pa zato, ker si neobčutljiv egoističen kreten :)

#20 Evita

• rumeni jaki
  • 2 168 sporočil

Objavljeno 21 december 2018 - 10:08

Oglej si sporočilokmjr, ob 21 december 2018 - 10:03, rekši:

Oboje se sicer sliši banalno, a vseeno menim, da so ljudje kaj več kot bitja, ki domnevno ljubljeni osebi povzročijo kup gorja "iz firbca" al pa "iz dolgčasa". Po mojem mnenju razlog za to, da nekdo prizadane nekoga, ki naj bi mu bil blizu, pomanjkanje empatije in občutka odgovornosti.

Seveda se pri sebi lepše sliši, da si nekaj storil iz radovednosti, ker radovednost ni slaba, kot pa zato, ker si neobčutljiv egoističen kreten :)
Na tehtnico se postavi prizadetost partnerja (enkrat kasneje) vs. ful uživat z eno osebo ZDELE.
Ogromno ljudi ne razmišlja o posledicah.

#21 nimious

skače z ritko na svečko.

• rumeni jaki
  • 742 sporočil

Objavljeno 21 december 2018 - 10:31

Kot je rekel, neobčutljiv egoističen kreten....

#22 osis

• rumeni jaki
  • 3 074 sporočil

Objavljeno 21 december 2018 - 10:50

To se predvideva, da se bo za razmerje izvedelo. Sam če človek mislil, da si lahko privošči hipno potešitev brez slabih obstranskih posledic ... je še vedno neobčutljiv kreten? Egoističen je še vedno ker gre za lastno potešitev.

Itak pa, a ni nebroj eksperimentov pokazalo, da ljudje nismo nekaj dobri v tem, da se odrečemo hipnemu užitku?

#23 atomic

• vesoljci
  • 6 590 sporočil

Objavljeno 21 december 2018 - 12:06

Veliko vas bi prizadelo tisto najbolj brezpogojno ljubezen, ki ji rečemo mati, če bi izvedela za vse vaše stvari, ki jih počnete. Recimo marsikatera mami bi jokala, če bi slišala da ob sobotah lajnico ali dve kokaina spravite v nos.

Kakšni ste egoistični...

Mene če bi žena preverala se sigurno ne bi ločil. Ok prizadela bi me. A da bi zaradi tega se ločil, družina v kurac itd... Ajde ne seri... To je vse v glavi.
Mogoče če bi zvedel da imela vzporedno pet letno razmerje z mojmu best frendam.

#24 osis

• rumeni jaki
  • 3 074 sporočil

Objavljeno 21 december 2018 - 13:04

Pa ne vem, če lahko vlečemo vzporednice z materino ljubeznijo. Razen če odpremo Freudovsko brezno in njegove teorije, ki pa IMHO so malce pretirane v določenih pogledih oziroma v življenju psihično zdravega posameznika od določenih let naprej. Zdaj kaj je psihično zdrav posameznik je vprašanje zase. toda vseeno.

Moje mnenje je da je ključno vprašanje zakaj je prišlo do nekega razmerja. Ali je šlo iz čustvene baze, preraslo v fizično, potem je to problem. Če starta iz telesne v čustveno isto. Zgolj čustveno / zgolj telesno ... jaz bi bil precej jezen, ne vem če bi lahko to prensel, ker ne bi nikoli vedel, če bo zadeva prerasla iz ene v drugo. Pa motilo bi me, da je ona doživela nov penis, jaz pa ne nove vagine. Tako da verjetno bi me motilo telesno bolj kot čustveno.

#25 kmjr

• komunisti
  • 1 094 sporočil

Objavljeno 24 december 2018 - 13:16

Oglej si sporočiloosis, ob 21 december 2018 - 10:50, rekši:

To se predvideva, da se bo za razmerje izvedelo. Sam če človek mislil, da si lahko privošči hipno potešitev brez slabih obstranskih posledic ... je še vedno neobčutljiv kreten? Egoističen je še vedno ker gre za lastno potešitev.

Itak pa, a ni nebroj eksperimentov pokazalo, da ljudje nismo nekaj dobri v tem, da se odrečemo hipnemu užitku?

Ostalo bom komentiral pozneje, glede tega citata pa naslednje:

Če tvoja partner_ka ne izve za tvoj "skok čez plot", ti pa veš, se boš težko obnašal kot da se ni zgodilo saj verjetno nisi "nekineki"pat :) To, da v 21.stoletju misliš, da ne bo izvedela, si še vedno kreten, o egoizmu pa ne bi izgubljal besed, ker je že samo po sebi to, da si nekaj privoščiš brez slabe vesti sam zato, ker misliš, da tvoja partner_ka ne bo izvedela za to, egoistično :) Ljudje nismo dobri v odrekanju hipnemu užitku, sam nekoč nismo bili niti dobri v brisanju ta zadnje po veliki potrebi, pa vseeno ne hodimo posrani naokoli :)

#26 atomic

• vesoljci
  • 6 590 sporočil

Objavljeno 24 december 2018 - 13:28

Lol kje ti živiš kmjr? A veš kolko ljudi hodi z rogovi naokoli? Jest bi rekel, da več kot polovica parov poročenih or smth je nekoč eden od partnerjev prevaral.

#27 kmjr

• komunisti
  • 1 094 sporočil

Objavljeno 24 december 2018 - 14:25

Oglej si sporočiloatomic, ob 24 december 2018 - 13:28, rekši:

Lol kje ti živiš kmjr? A veš kolko ljudi hodi z rogovi naokoli? Jest bi rekel, da več kot polovica parov poročenih or smth je nekoč eden od partnerjev prevaral.

Jaz živim v Istri pod Slovenci. Podatek o deležu varajočih in prevaranih v ničemer ne spodbija mojih besed.

To, da ljudje "nismo dobri v odrekanju hipnem užitku" še ne pomeni, da ob varanju (pa mislim, da je jasno kaj je varanje) ne ravnanmo v nasprotju s tistim kar bi označil kot dobro. Varanje je že po definiciji slaba stvar, ki je vedno na škodo nekoga - tistega, ki je prevaran. V bistvu je varanje zelo specifična oblika goljufije, hinavščine ter sprenevedanja.

#28 stena

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 29 sporočil

Objavljeno 28 december 2018 - 13:52

Oglej si sporočiloatomic, ob 21 december 2018 - 12:06, rekši:

Veliko vas bi prizadelo tisto najbolj brezpogojno ljubezen, ki ji rečemo mati, če bi izvedela za vse vaše stvari, ki jih počnete. Recimo marsikatera mami bi jokala, če bi slišala da ob sobotah lajnico ali dve kokaina spravite v nos.

Kakšni ste egoistični...

Mene če bi žena preverala se sigurno ne bi ločil. Ok prizadela bi me. A da bi zaradi tega se ločil, družina v kurac itd... Ajde ne seri... To je vse v glavi.
Mogoče če bi zvedel da imela vzporedno pet letno razmerje z mojmu best frendam.
največji BS v boldanem.

ne bi se ločil, če bi vedu, da je bil to one night stand al tudi če bi se večkrat s to osebo dobila?
ne bi se ločil, če bi ti priznala, da se z modelom (s katerim te je varala) ne privlačita samo telesno?

sm prepričana, da če bi ti pritrdilno odgovorila na 2. vprašanje ne bi mogel več spat zraven svoje žene, ker je ne samo, da "se ni zmogla odreč hipnemu užitku", ampak te je tudi v glavi odpisala, ker očitno ti nisi to kar si ona predstavlja kot partnerja.

#29 atomic

• vesoljci
  • 6 590 sporočil

Objavljeno 28 december 2018 - 14:24

Oglej si sporočilostena, ob 28 december 2018 - 13:52, rekši:

največji BS v boldanem. ne bi se ločil, če bi vedu, da je bil to one night stand al tudi če bi se večkrat s to osebo dobila? ne bi se ločil, če bi ti priznala, da se z modelom (s katerim te je varala) ne privlačita samo telesno? sm prepričana, da če bi ti pritrdilno odgovorila na 2. vprašanje ne bi mogel več spat zraven svoje žene, ker je ne samo, da "se ni zmogla odreč hipnemu užitku", ampak te je tudi v glavi odpisala, ker očitno ti nisi to kar si ona predstavlja kot partnerja.
Ravno obrnil God of war 4. Mislim, da ni večje ljubezni, kot relacija Mati->otrok. Seveda obstajajo izjeme tako kot povsod.

Druga stvar, jaz govorim o sebi. Ne govorim nasplošno. Ti pa govoriš o meni in meni polagaš, kako bi jaz odreagiral zato ker izhajaš iz svojih prepričanj. Ne gre to tako :)

Ljubim svojo ženo in upam, da jo vedno bom. Tako da se ne bi ločil zaradi tega. Lahko me imaš ti pa cel forum za cucka... I don't give a fuck! Simple as that!

Mogoče se moraš ti sprijaznit, da imamo ljudje na različne stvari različne poglede. Kdorkoli naredi pizdarijo, upa da se ne bo zvedelo. Ne da načrtno prizadane nekoga...

#30 osis

• rumeni jaki
  • 3 074 sporočil

Objavljeno 28 december 2018 - 15:52

Lahko se strinjamo, da je nekje 70% primerov ljubezen mati-otrok res močna, ne vem, če je res namočnejša ljubezen. Gre za neke samoohranitvene nagone bolj kot karkoli drugega. pri čemer bi pa za otrok-mati rekel, da je tam ene 50 % folka, k se čuti dolžne nekaj do svojih staršev, resnično rade jih ma pa kaj, ene 20%.

Nikoli pa ne bi primerjal tovrstno ljubezen z ljubeznijo med partnerji. Pa ne rečem, vzorci iz primarne družine narekujejo, kakega partnerja si boš izbral, sam vseeno.

#31 kmjr

• komunisti
  • 1 094 sporočil

Objavljeno 01 januar 2019 - 14:16

Najmocnejse “ljubezni” so posledica mentalne bolezni.

#32 osis

• rumeni jaki
  • 3 074 sporočil

Objavljeno 01 januar 2019 - 21:43

deep

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov