Skoči na vsebino

Fašistični sistem ureditve države v Republiki Slovenija

55 odgovorov na to temo

#41 HellAngel

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 830 sporočil

Objavljeno 05 maj 2018 - 18:51

Oglej si sporočilokROKar, ob 05 maj 2018 - 15:03, rekši:

Sam sem imel osebno primere, ko sem kaj pozabil, dobil veliko kazen a sem se pisno opravičil in podal razloge in sem dobil samo opomin.

A to tle pr nas? Lahko poveš kakšn primer?

#42 kROKar

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• prostozidarji
  • 6 484 sporočil

Objavljeno 06 maj 2018 - 12:22

Raje ne. Se pa da vse zmeniti po telefonu s ponižnostjo in prijaznostjo do uradnika, ki se je podpisal na izdajo kazni.
Ampak govorim takrat ko si res prvič nekaj zajebal/pozabil prijavit ti kazen spremenijo v opomin, naslednjič seveda ne smeš pozabiti.

#43 andrejus

je fasal hemeroide. Zdaj mu plapolajo v vetru.

• mn3njalničarji
  • 992 sporočil

Objavljeno 06 maj 2018 - 21:54

Oglej si sporočiloatomic, ob 05 maj 2018 - 14:36, rekši:

Sedaj ne vem, ali si nepismen imaš težave z razumevanjem ali zgolj pristranski in privoščiš škodo.

Kadar si navzkriž z osebnimi interesi in jih imaš 9 od 10ih v Avstriji, takrat Slovensko sodišče odloči, da je ta eden več vreden od ostalih 9. Takrat je to sodišče pravično odločilo in je potrebno to sodišče upoštevat.
Kadar to isto sodišče reče, da je potrebno upoštevati davčne olajšave kljub samoprijavi in če se sklicujemo na to njihova pravila, potem smo pa pretentali sodišče. - zanimivo.

Skrata sodišče je odločilo, da fotr je rezident, le da je preplačal davek. Kaj si pa ti misliš, me pa boli kurac.

Škodo ne želim nobenemu, še najmanj pa sebi.
Zato nočem plačevat jaz za pamže ljudi ki delajo v avstriji tle pa majo svoje interese in nočejo plačevat davkov, ker lalalala

Ce ma foter olajsave ok, naj se jih uposteva, ampak kot sem zasledil iz tvojega pisanja se je foter delal francoza in čav miki. Pol so ga dobili da mora plačat. Ker ignorancia iure nocet velja tudi za yugoviče na delu v avstriji.

#44 atomic

živi v deželi Xarantaniji

• vesoljci
  • 4 621 sporočil

Objavljeno 07 maj 2018 - 11:49

Oglej si sporočiloandrejus, ob 06 maj 2018 - 21:54, rekši:

Škodo ne želim nobenemu, še najmanj pa sebi.
Zato nočem plačevat jaz za pamže ljudi ki delajo v avstriji tle pa majo svoje interese in nočejo plačevat davkov, ker lalalala

Ce ma foter olajsave ok, naj se jih uposteva, ampak kot sem zasledil iz tvojega pisanja se je foter delal francoza in čav miki. Pol so ga dobili da mora plačat. Ker ignorancia iure nocet velja tudi za yugoviče na delu v avstriji.
Seveda škodo želiš. Ne se delat zdej neki... Nisi ti za nobenega pamža plačeval niti za mojo mat, ironija je ravno v tem, da če bi TI vzdrževal mat, potem fotru ne bi blo treba davka plačat. To da pa živiš v drugi državi in imaš tam stalno prebivališče, službo itd... in se zakon v državi v kateri ne živiš spremeni, pa ne bi jest ravno rekel, da se delaš francoza no, če nisi vedel za nov zakon, ampak ja ok naj ti bo, francoza se dela...

Plačuješ pa ti za mojega soseda in to ne malo, vsak mesec gospod dobi od države cca 2000€. Živi pri njenih z ženo in dva otroka, pardon partnerico, pardon v bistvu ni nič.... Otroka lepo ni priznal in ona dobi socialno zase, za 2 otroka, potem imata še vrtec plačan za oba otroka. Cele dopoldneve sama good life po kavicah, dokler so otroci v vrtcu.
Razen ona, če ga toži, ga drugače nihče ne more prisilit v starševstvo.

To pa ti plačuješ in ne moreš nič. Uživaj v dobrih zakonih!

#45 MIHA_IS_GOD

božanski padawan

• božanstvo
  • 1 662 sporočil

Objavljeno 07 maj 2018 - 12:59

A si hodu v privat sole, vrtce, bolnice, ...? Tist drobiz od socialne tud prblizno ni edini strosek ki ga ima drzava.

Ce bi tvoja mat prejemala socialo bi fotr glih tko mogu placat davk. Edin mogoce ga v tem primeru ne bi dobil pri utajevanju davkov.

#46 atomic

• vesoljci
  • 4 621 sporočil

Objavljeno 07 maj 2018 - 13:27

Oglej si sporočiloMIHA_IS_GOD, ob 07 maj 2018 - 12:59, rekši:

A si hodu v privat sole, vrtce, bolnice, ...? Tist drobiz od socialne tud prblizno ni edini strosek ki ga ima drzava.

Ce bi tvoja mat prejemala socialo bi fotr glih tko mogu placat davk. Edin mogoce ga v tem primeru ne bi dobil pri utajevanju davkov.
Lej nimaš pojma in ne vem kaj se sploh delaš pametnega potem?

Kaj ima to veze z mano kam sem jest hodil. Zakon o dvojnem obdavčevanju je iz leta 2006, takrat sem jest že polnoleten.

Če bi pa mat prejemala socialno bi se pa smatralo, da je fotr ne vzdržuje in da sta poročena zgolj na papirju, kar bi pomenilo da nimata nobenih vezi, zgolj poročena - tako je odvetnik dejal, ki pa je strokovnjak na tem področju.

#47 MIHA_IS_GOD

božanski padawan

• božanstvo
  • 1 662 sporočil

Objavljeno 07 maj 2018 - 13:28

Oglej si sporočiloatomic, ob 07 maj 2018 - 13:27, rekši:

Lej nimaš pojma in ne vem kaj se sploh delaš pametnega potem?

Kaj ima to veze z mano kam sem jest hodil. Zakon o dvojnem obdavčevanju je iz leta 2006, takrat sem jest že polnoleten.

Če bi pa mat prejemala socialno bi se pa smatralo, da je fotr ne vzdržuje in da sta poročena zgolj na papirju, kar bi pomenilo da nimata nobenih vezi, zgolj poročena - tako je odvetnik dejal, ki pa je strokovnjak na tem področju.
Ce bi mat prejemala socialno pomoc IN bi ji hkrati fotr dajal denar bi blo isto. Ce ji tvoj fotr ne bi dajal nic ne bi blo pomembno a prejema socialno pomoc al ne. Tvoj odvetnik je verjetno mislu da ce bi prejemla socialno namesto dnar od tvojga fotra.

Ima precej veze kam si hodu. Pravis da drzava oz. folk ki placuje davke niso placval za tvojo familijo, kar ni res.

Odvetnik ti ocitno ni dobr razlozu, oz. ti ne zastopu. Zakon preprecuje dvojno obdavcevanje, ne da ga vpeljuje. Torej pred 2006 je blo hujs ker si placval dvojne davke, zdaj se placuje samo razliko. Pa tvoje neumnosti o tem kako se avstrija ni potegnila za tvojga fotra so tud smesne.

#48 sadhu sequencer

Tukaj je bilo, zdaj ni več.

• vesoljci
  • 4 839 sporočil

Objavljeno 07 maj 2018 - 13:38

Oglej si sporočiloatomic, ob 16 april 2018 - 00:00, rekši:

Niso njega čisto nič pozvali, če sploh ni vedel da je rezident slovenije, ker itak ni imel stalnega prebivališča v Sloveniji. Ampak dobro sicer sem to že večkrat napisal, kako in kaj, ampak vidim da nisi najbolj bister, pa ti bom preprosto prostaško razložil.

Recimo da danes v Sloveniji sprejmejo zakon, da morajo vsi moški plačati davek. Tisti s majhnimi kurci lahko zahtevajo za olajšave. Tebi je itak vseeno, ker nisi moški ane...
Ampak kljub temu oni tebe čez par zaslišajo.
Don Kihot ali ste kdaj fafali kurac? NE!
Don Kihot ali ste se kdaj oblačili v žensko? NE!
Don Kihot ali ste si kdaj porinili kumaro v rito? NE!
Don Kihot ali ste kdaj po telovadbi ostali sami s profesorjem telovadbe v njegovem kabinetu? NE!
Don Kihot ali ste kdaj moško provocirali po spletnih forumih. NE! Potem vam pokažejo to temo in rečejo, kaj pa je tole? Moški je tole od tebe Don Kihot. Ti si po naših kriterijih moški in plačaj davek. Ker si pošten človek rečeš ok bom plačal, ampak imam majhen kurac, a lahko olajšavo. In ti rečejo, da ne, ker se nisi takoj javil, da si moški. In moraš plačati davek za kurac velikosti 20cm, čeprav imaš samo 10cm in to z obrestimi.

No potem sodišče odloči, da ljudje ki niso mogli vedet, da so moški, da jim morajo odmerit davek šele potem, ko jim odmerijo kurac.

Se zelo strinjam z napisanim in dajem plus.

#49 atomic

• vesoljci
  • 4 621 sporočil

Objavljeno 07 maj 2018 - 13:46

Oglej si sporočiloMIHA_IS_GOD, ob 07 maj 2018 - 13:28, rekši:

Ce bi mat prejemala socialno pomoc IN bi ji hkrati fotr dajal denar bi blo isto. Ce ji tvoj fotr ne bi dajal nic ne bi blo pomembno a prejema socialno pomoc al ne.
Če te nekdo vzdružuje nimaš pravice do socialne, tko da... Če pa imaš socialno, pa pomeni da te nihče ne vzdržuje. In če te mož vzdržuje pomeni, da nimaš nikakršnih interesov z njim.

Oglej si sporočiloMIHA_IS_GOD, ob 07 maj 2018 - 13:28, rekši:

Ima precej veze kam si hodu. Pravis da drzava oz. folk ki placuje davke niso placval za tvojo familijo, kar ni res.
S pravega vidika to nima veze, ker takrat ko sem jaz hodil v šolo za zakon ni veljal.

Če pa bi z "moralnega" vidika, kar je itak na sodišču irelevantno, pa tu spet ne vidim korelacije, saj tisti, ki delajo v Italiji zaradi drugačne obdavčitve jim ni treba davka v Sloveniji plačevat, kljub temu da jim Slovenija vzdržuje otroke. Zakaj je potem Avstriji plačeval davke, če je rezident Slovenije in mu Slovenija šola otroke. Potem naj Avstrija plača Sloveniji.

#50 MIHA_IS_GOD

božanski padawan

• božanstvo
  • 1 662 sporočil

Objavljeno 07 maj 2018 - 13:57

Oglej si sporočiloatomic, ob 07 maj 2018 - 13:46, rekši:

Če te nekdo vzdružuje nimaš pravice do socialne, tko da... Če pa imaš socialno, pa pomeni da te nihče ne vzdržuje. In če te mož vzdržuje pomeni, da nimaš nikakršnih interesov z njim.

S pravega vidika to nima veze, ker takrat ko sem jaz hodil v šolo za zakon ni veljal.

Če pa bi z "moralnega" vidika, kar je itak na sodišču irelevantno, pa tu spet ne vidim korelacije, saj tisti, ki delajo v Italiji zaradi drugačne obdavčitve jim ni treba davka v Sloveniji plačevat, kljub temu da jim Slovenija vzdržuje otroke. Zakaj je potem Avstriji plačeval davke, če je rezident Slovenije in mu Slovenija šola otroke. Potem naj Avstrija plača Sloveniji.
Od 2006 se placuje manj in ne vec. Tvoj fotr je placal samo do takrat zato ker te ne morejo obdavcit za vec kot 10 let nazaj. Ce ne bi tvoj fotr dobu dost visji racun.

Zakon PREPRECUJE dvojno obdavcevanje. To pomeni da placas polni davek v drzavi kjer bivas (Avstrija v primeru tvojga fotra), ce pa imas davcno rezidenstvo se kje drugje (npr ce imas tam otroke), pa placujes davek na prejmke TUDI tam.Tko je blo skos, razlika je samo da ta zakon omogoca da ce si ze placal dolocen % davka da ti ga ni treba se enkrat. Lahko pa (kot je v Slo) davek v tej drzavi visji in takrat placas razliko. Ce je nizji, potem ni treba doplacat nic.

#51 atomic

• vesoljci
  • 4 621 sporočil

Objavljeno 07 maj 2018 - 15:38

Oglej si sporočiloMIHA_IS_GOD, ob 07 maj 2018 - 13:57, rekši:

Od 2006 se placuje manj in ne vec.
To ni res. Do leta 2006 se ni plačevalo nič Sloveniji, če si delal v Avstriji.

#52 MIHA_IS_GOD

božanski padawan

• božanstvo
  • 1 662 sporočil

Objavljeno 07 maj 2018 - 15:49

Oglej si sporočiloatomic, ob 07 maj 2018 - 15:38, rekši:

To ni res. Do leta 2006 se ni plačevalo nič Sloveniji, če si delal v Avstriji.
Seveda se je. Razlika je da zdaj davek placan v avstriji uveljavljas kot olajsavo.

Tvojmu fotru samo ne morejo obracunat davek ki ga je utajeval pred tem.

#53 andrejus

• mn3njalničarji
  • 992 sporočil

Objavljeno 07 maj 2018 - 20:22

@atomic: dej sprijazni se da ste pretentali drzavo i sodisce.

Ce bi bila kaj od mošlega bi sel prijavit tistega soseda. Ne se delat Francoza ko foter.

#54 atomic

• vesoljci
  • 4 621 sporočil

Objavljeno 07 maj 2018 - 21:14

Oglej si sporočiloandrejus, ob 07 maj 2018 - 20:22, rekši:

@atomic: dej sprijazni se da ste pretentali drzavo i sodisce.

Ce bi bila kaj od mošlega bi sel prijavit tistega soseda. Ne se delat Francoza ko foter.
A si lahko bl neumen, resno?

Kako sem jest kogarkoli pretental, če sem vse plačal za fotra. Vzel 25k€ pufa in plačal. Potem pa država sama reče, da ni nastopala pravilno in da bodo še enkrat odmeril davek.

Kaj tukaj ni jasno?

#55 kmjr

• komunisti
  • 988 sporočil

Objavljeno 15 maj 2018 - 06:53

Ni jasno zakaj podiras sosedovo goljufanje drzave :D

Hec.

#56 atomic

• vesoljci
  • 4 621 sporočil

Objavljeno 15 maj 2018 - 07:15

Oglej si sporočilokmjr, ob 15 maj 2018 - 06:53, rekši:

Ni jasno zakaj podiras sosedovo goljufanje drzave :D

Hec.
Sj ne podpiram :)
Sam nič ne morejo. Ne morejo sedaj kar tebe DNK testirat, če si ti fotr sosedovih otrok, če se nočete testirat...

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov