Skoči na vsebino

[Man cave] Dnevna soba by konzolec - televizije in ostali HW

1230 odgovorov na to temo

#1 George

kadi joint, a ga ne deli z drugimi. Prasec.

• mn3njalničarji
  • 325 sporočil

Objavljeno 30 november 2016 - 09:25

Eden bolj popularnih 4K, Tv-jev, kako je preprosto nastavit HDR, ker ga sam ga itak ne zna moraš kup nastavitev spremenit, podobne zgodbe so pri ostalih prizvajalcih

https://www.youtube....h?v=7rMovlvGGrg

Ker uber fail tale HDR v gamingu ta moment, verjamem da vsaj 20% PS4 PRO uporabnikov ko priklopi na 4K Tv niti ne aktivira HDR signala, pa klub temu pravjo norrrooo kok je hud HDR :)

90% jih pa itak nima 10-bit 4K.....

#2 Gatsu

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 8 637 sporočil

Objavljeno 30 november 2016 - 09:32

Oglej si sporočiloGeorge, ob 30 november 2016 - 09:25, rekši:

Eden bolj popularnih 4K, Tv-jev, kako je preprosto nastavit HDR, ker ga sam ga itak ne zna moraš kup nastavitev spremenit, podobne zgodbe so pri ostalih prizvajalcih

Ker uber fail tale HDR v gamingu ta moment, verjamem da vsaj 20% PS4 PRO uporabnikov ko priklopi na 4K Tv niti ne aktivira HDR signala, pa klub temu pravjo norrrooo kok je hud HDR :)

Pa sej HDR podpirajo vse PS4ke in Xbox1S. Drugač je pa to fail proizvajalcev TVjev bolj kot problem M$ja in Sonya, no Sony ga tukaj bolj biksa ker tud njihovi tvji po defaultu niso nastavljeni na HDR... :)

Jaz bom kar počakal vsaj do drugega leta z HDR, ker upam da bodo 2017 modeli že prilagojeni konzolam in bo tud v Game modu špilalo tak ko pri filmskih vsebinah, pa še cene bodo šle dol. Predvsem tukaj gledam na LGjev Oled model B6.

#3 bitsurugi

ga zmagoslavno poriva vse do jajc.

• vesoljci
  • 1 575 sporočil

Objavljeno 30 november 2016 - 10:03

Oglej si sporočiloGeorge, ob 30 november 2016 - 09:25, rekši:

Točno to. Jaz sem si vzel samsunga KS serije in sem bi presenečen (negativno), da sem se moral jajcat, in to nemalo, da sem zrithal propper 4k in HDR, pa sem precej bolj tehnično podkovan kot povprečni Polde. To bi ja moralo bit po defaultu uštimano, da zazna 4k in HDR, ne pa da moram po nekih obskurnih advanced settingih šele vklopit UHD.

Je pa reč noro lepa, enkrat ko jo poštelaš, se pa vidi, da smo še v začetnih povojih tega standarda.

#4 maksi

• vesoljci
  • 7 805 sporočil

Objavljeno 30 november 2016 - 10:12

Oglej si sporočilojohnbi, ob 29 november 2016 - 20:35, rekši:

Zdej sm sele pognal fifo na proju. Nwm za vas ampak jaz vidim obcuten skok v grafiki pa igram na plebejskem 1080p
edina razlika je v 4K ločljivosti in malce boljšem anisotropic filteringu, poglej DF video na YT

#5 Mefisto

Playstation pro, lasje na glavi, jaz sem vendar moški pravi!

• legende
  • 4 562 sporočil

Objavljeno 30 november 2016 - 10:17

Po mojem se splača še kakšno leto počakat s HDR 4k tvjem, če že zdaj imaš res dober 1080p tv. Jaz bom morda celo do ps5 počakal. Če že tako ali tako kupuješ nov tv potem itak da kupiš 4k HDR, če pa že imaš dober TV pa samo 4k in HDR po mojem zaenkrat še ne opravičita menjave.

#6 Galko

Zvezdan!

• šerifi in depjutiji
  • 5 859 sporočil

Objavljeno 30 november 2016 - 10:24

Jaz tudi še čakam en killer 4K HDR TV za spodobno ceno, ki bo prešel pionirsko fazo tovrstnih TVjev. Samsung KS7000 serija mi je po reviewih še najbližje temu, ampak za tako pomemben del opreme rajši še malo počakam oz. ne sklepam kompromisov.

Mi je pa kisla, da ne morem že takoj igrati na optimalnih resolucijah PS4 Pro špile, ki bodo to podpirali.

#7 Gatsu

• vesoljci
  • 8 637 sporočil

Objavljeno 30 november 2016 - 10:25

Zelo informativen HDR vs SDR članek iz rtings.com.

Jaz bom do Horizon še zdržal, ta igra bo pa verjetno HDR podpirala tko kot se šika, ker so verjetno že lep čas vedeli za podporo HDR na PS4 in temu primerno implementirali zadevo. Upejmo da CES 2017 delivera...

#8 Zizy

več kot očitno žre doručak na mn3njalu.

• prostozidarji
  • 4 281 sporočil

Objavljeno 30 november 2016 - 10:33

Oglej si sporočiloGatsu, ob 30 november 2016 - 09:32, rekši:

Pa sej HDR podpirajo vse PS4ke...
Ja pa ne. Osnovni PS4 podpira HDR na FHD, cesar nima noben in verjetno tudi ne bo imel.
PS4 Slim, PS4 Pro in X1S pa podpirajo HDMI 2.0 = uporaben HDR.

#9 Ares79

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• rumeni jaki
  • 1 013 sporočil

Objavljeno 30 november 2016 - 10:56

Definitvno je še za počakat z nakupom televizije 4k HDR.

#10 maksi

• vesoljci
  • 7 805 sporočil

Objavljeno 30 november 2016 - 11:01

Pozabite na poceni HDR v bližnji prihodnosti, ker so 10-bitni paneli vedno bili in bodo dragi (tako kot pri monitorjih, kjer ti predstavljajo vrh ponudbe). Tak da je ves ta HDR hype brezveze za vsaj 90% lastnikov konzol.

#11 Chenier

• govnači
  • 9 579 sporočil

Objavljeno 30 november 2016 - 11:10

Lahko bi si odprli svoj thread za televizorje. Saj vem, da obstaja Železnina in še ene fegetske izbe, samo tukaj bi lahko bil thread za televizorje s fokus skupino konzolašev. Naj kateri šerif premakne zadnje poste tega threada v novega al neki ne vem

#12 Matej Čeh

ne ve, kam bi sam s sabo.

• mn3njalničarji
  • 598 sporočil

Objavljeno 30 november 2016 - 11:36

Oglej si sporočilobitsurugi, ob 30 november 2016 - 10:03, rekši:

Točno to. Jaz sem si vzel samsunga KS serije in sem bi presenečen (negativno), da sem se moral jajcat, in to nemalo, da sem zrithal propper 4k in HDR, pa sem precej bolj tehnično podkovan kot povprečni Polde. To bi ja moralo bit po defaultu uštimano, da zazna 4k in HDR, ne pa da moram po nekih obskurnih advanced settingih šele vklopit UHD.

Je pa reč noro lepa, enkrat ko jo poštelaš, se pa vidi, da smo še v začetnih povojih tega standarda.

Zaupaš nastavitve, ki jih uporabljaš na TV (tisti expert settings), hvala.

#13 bitsurugi

• vesoljci
  • 1 575 sporočil

Objavljeno 30 november 2016 - 12:17

Oglej si sporočiloMatej Čeh, ob 30 november 2016 - 11:36, rekši:

Zaupaš nastavitve, ki jih uporabljaš na TV (tisti expert settings), hvala.

Ma nič mi ni zaznalo oz. mi je celo pisalo, da nimam HDRja na TVju, vse dokler nisem šel pod advanced settings, tam imaš pododdelek ''UHD'' in ločeno daš ''on'' na vsak HDMI izhod. Nakar bo ps končno doumel, da imaš HDR capable TV in potem dela vse BP.

Pač sem pričakoval, da vtaknem kabel in to je to, ampak nak, moraš še zadevo ''aktivirat'' v pravem pododdelku nastavitev, kar mi je tko... čudno, glede na to, da so te serije primarno ravno za UHD in HDR. Nekako tko, kot lepo poveta modela iz DF v uvodnem videu.

(timestamp videa na 1:48 in dalje... točno to sem se jaz jajcal)

#14 George

• mn3njalničarji
  • 325 sporočil

Objavljeno 30 november 2016 - 12:17

KS7000 nastavitve za gaming;

KS7000 nastavitve za filme;

#15 bitsurugi

• vesoljci
  • 1 575 sporočil

Objavljeno 30 november 2016 - 12:25

Bravo George!

Tile videii so dejansko zlata vradni za vsakega, ki ima podoben TV. Predlagam, da če še kdo ima podobne videe za najbolj popularne TVje, naj se jih doda v uvodni post.

#16 Crystal_Madness

obvlada otorinolaringološko felacijo.

• rumeni jaki
  • 2 274 sporočil

Objavljeno 30 november 2016 - 12:45

#17 Slinch

• vesoljci
  • 9 384 sporočil

Objavljeno 30 november 2016 - 12:54

meni je največja prednost prihoda prostate to, da je pro končno mainstreamal idejo o širših, morda celo pomembnejših vidikih prihajajoče 4k tehnologije

da se končno potrošnik ob nakupu osredotoča na kaj več kot je samo resolucija

pred tem je folk veselo kupoval polovičarske 4k teveje in ob tem dejansko mislil, da kupujejo future-proof izdelke

#18 Gatsu

• vesoljci
  • 8 637 sporočil

Objavljeno 30 november 2016 - 12:57

@George: dej poprav youtube linke in sicer tako da linkaš brez https:// da bo embedan video.

Še bolje pa da se uredi prvi post in ga nekdo redno updejta z linki do takih tutorialov.

Oglej si sporočiloZizy, ob 30 november 2016 - 10:33, rekši:

Ja pa ne. Osnovni PS4 podpira HDR na FHD, cesar nima noben in verjetno tudi ne bo imel.
PS4 Slim, PS4 Pro in X1S pa podpirajo HDMI 2.0 = uporaben HDR.

Valda ni FHD HDR tvja in ga nikol ne bo. Pač navaden PS4 ima max output 1080P, kar samo pomen da mora tv pol to sliko uspcejlat na 4K. Če ima igra HDR podporo jo ima tako za navadnem PS4 kot za PS4 PRO.

#19 Arey

• vesoljci
  • 7 017 sporočil

Objavljeno 30 november 2016 - 13:08

Also lahko tudi sem malo postamo amaterske teste input laga. Jz sm zadnjih testiral mojo lg 52" plazmo (povezanega mam na PC, monitor prek dvi to hdmi adapterja, tv direktno na hdmi), in sm bil presenecen da je bila razlika med monitorjem in TVjem 24ms. Precej legendarno imo.
Metoda pa zlo plebejska: stoparco ki ima stotinke na zaslon, in pol slikal s kratko osvetlitvijo kr na telefonu (manual mode).

#20 BigFoot

• mn3njalničarji
  • 503 sporočil

Objavljeno 30 november 2016 - 13:12

^ Haha, dobra fora. :D

#21 Arey

• vesoljci
  • 7 017 sporočil

Objavljeno 30 november 2016 - 13:18

To me hecas al mislis resno?

Ce drugo: tko smo mi v casu x360 merili input lag tvjev, samo da smo meli hdmi razdelilec in smo tko zmerli hkrati ene 5 zaslonov :) Ne vem pa kok je to natancna metodologija, ker mi je takrat legenda kekken razlagal o tem da razlicni inputi na graficnih karticah nimajo nujno cisto syncanega izhoda. Sam imo v mojem primeru ne more biti hude razlike.

#22 Matej Čeh

• mn3njalničarji
  • 598 sporočil

Objavljeno 30 november 2016 - 13:25

Oglej si sporočiloCrystal_Madness, ob 30 november 2016 - 12:45, rekši:

Super, DF gre kar zaupat. Edino Warm2 me malo heca, ne morem se navadit te "rdeče".

#23 Bessie

po novem obvlada tudi kunilingus.

• šerifi in depjutiji
  • 5 582 sporočil

Objavljeno 30 november 2016 - 13:25

Tukaj je zbranih kar nekaj testov input laga za razlčne TV-je in pa metode merjenja... http://www.hdtvtest..../news/input-lag

Glede ostalega hardwarea... včerja sme kupil Steam kontroler + link... pa sploh ne vme kaj bom s tem, impulzivni nakup pač. A kdo to uporablja in kako se obnese, nekaj me razni reviewi niso prepričali, da sem se dobro odločil...

#24 Arey

• vesoljci
  • 7 017 sporočil

Objavljeno 30 november 2016 - 13:31

Kar sem jaz gledal teste ktudi jokerjevega) me ni ravno prepricalo. Ze tko nisem velik fan touchpadov, in se mi zdi igranje takih iger za katere je steam pad misljen dosti bolj elegantno z misko.
Ce ze pad, raje x360/xbone.

#25 BigFoot

• mn3njalničarji
  • 503 sporočil

Objavljeno 30 november 2016 - 13:36

Oglej si sporočiloArey, ob 30 november 2016 - 13:18, rekši:

To me hecas al mislis resno?

Ce drugo: tko smo mi v casu x360 merili input lag tvjev, samo da smo meli hdmi razdelilec in smo tko zmerli hkrati ene 5 zaslonov :) Ne vem pa kok je to natancna metodologija, ker mi je takrat legenda kekken razlagal o tem da razlicni inputi na graficnih karticah nimajo nujno cisto syncanega izhoda. Sam imo v mojem primeru ne more biti hude razlike.
Ne ne, resen sem bil. Taka preprosta, a čist fajn rešitev se mi zdi.

#26 Bessie

po novem obvlada tudi kunilingus.

• šerifi in depjutiji
  • 5 582 sporočil

Objavljeno 30 november 2016 - 13:54

Oglej si sporočiloArey, ob 30 november 2016 - 13:31, rekši:

Kar sem jaz gledal teste ktudi jokerjevega) me ni ravno prepricalo. Ze tko nisem velik fan touchpadov, in se mi zdi igranje takih iger za katere je steam pad misljen dosti bolj elegantno z misko.
Ce ze pad, raje x360/xbone.

Ma sej, samo pač trenutek slabosti je bil, da bi mogoče kdaj kaj iz PC-ja igral na kavču, pa ravno Steam je pošiljal neke maile... chaching.... pa je blo :orgije:
Saj a ni zdaj tako, da so X1 špili vsi kompatibilni s PC-jem? Aja eno noob vprašanje, nikjer nisem zasledil, a Link streama samo Steam igre al tudi vse ostalo kar je na PC (filmi, druge igre, desktop, programi)?

#27 Arey

• vesoljci
  • 7 017 sporočil

Objavljeno 30 november 2016 - 13:59

Samo določeni xbone špili so na PCju, oz bolje rečeno nekaj novejših. So pa porti večinoma vsi lepo pripravljeni da delajo s padom (se kr on the fly spremenijo ikone za tutoriale in on screen napisi iz tipkovnice na pad, odvisno kaj uporabljaš tisti trenutek).

#28 Ares79

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• rumeni jaki
  • 1 013 sporočil

Objavljeno 30 november 2016 - 15:32

Torej vsak HDR še ni HDR v polnem pomenu bese, če prav razumem? Lahko kak znalec malce več napiše o tem? Kaj so razlike, na kaj je potrebno biti pozoren?

#29 Gatsu

• vesoljci
  • 8 637 sporočil

Objavljeno 30 november 2016 - 15:37

Nope še zdaleč ne... Tukajle imaš en zelo dober guide.

Če na kratko povzamem se ne splača kupit nič druzga kot:

Samsung KS7/8/9 serijo
LG OLED 2016
Sony ZD9 in XD930D

Če res moraš kupit nov tv pa nimaš denarja za zgoraj omenjene so pa opcija še:

Samsung KU serija
Sony XD800
LG UH
Hisense M7000

Pa verjetno še kak Panasonic in Philips, sam teh ni v Ameriki tak da ta guide teh ne povzema.

#30 Matej Čeh

• mn3njalničarji
  • 598 sporočil

Objavljeno 01 december 2016 - 10:53

Mogoče kdo ve kaj je razlog, da ima DF nastavljen PS4 pro RGB limited in na Samsung KS800 hdmi black level na low?

#31 Galko

Zvezdan!

• šerifi in depjutiji
  • 5 859 sporočil

Objavljeno 01 december 2016 - 11:06

pač držijo se edinega pravega vodila, tako za družbeno ureditev kot za TV nastavitve

#32 Chenier

• govnači
  • 9 579 sporočil

Objavljeno 01 december 2016 - 11:10

Oglej si sporočiloGalko, ob 01 december 2016 - 11:06, rekši:

pač držijo se edinega pravega vodila, tako za družbeno ureditev kot za TV nastavitve
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

#33 Matej Čeh

• mn3njalničarji
  • 598 sporočil

Objavljeno 01 december 2016 - 13:40

Oglej si sporočiloGalko, ob 01 december 2016 - 11:06, rekši:

Hvala za pomoč, lp.

#34 Denis

si po drkanju nikoli ne umije rok. Prašiček.

• mn3njalničarji
  • 1 337 sporočil

Objavljeno 01 december 2016 - 15:51

Oglej si sporočiloMatej Čeh, ob 01 december 2016 - 10:53, rekši:

Mogoče kdo ve kaj je razlog, da ima DF nastavljen PS4 pro RGB limited in na Samsung KS800 hdmi black level na low?

Zato, ker ko vklopiš v igri HDR se ti spremenijo nastavitve v PS4 ( če imaš na auto vse ) in ni več polni RGB, ampak 4:2:2 al neki takega. In zato, ker ni več polni RGB svetuje za nastavit Black level na low. Tako sem js razumel.

#35 Zizy

več kot očitno žre doručak na mn3njalu.

• prostozidarji
  • 4 281 sporočil

Objavljeno 02 december 2016 - 09:46

Oglej si sporočiloAres79, ob 30 november 2016 - 15:32, rekši:

Torej vsak HDR še ni HDR v polnem pomenu bese, če prav razumem? Lahko kak znalec malce več napiše o tem? Kaj so razlike, na kaj je potrebno biti pozoren?
HDR je sestavljen iz 3 delov. Koliko je zadeva lahko najbolj svetla in temna (max svetlost + kontrast), koliko farb lahko prikaze (barvni razpon - color gamut), pa koliko odtenkov premore (tole je onih 10b oz 12b). Vecina se fokusira samo na 10b ter pozabi na ostala zelo pomembna clena.

Najbolj svetla pomeni da kak soncni vzhod bo privedel da bos res videl zelo lepo svetlo orenk sonce namesto neke zalosti, ce ma se spodoben kontrast bojo pa sencni deli se zmerej lepo detajlirani.
Barvni gamut pomeni da bojo zelene se bolj zelene in tako dalje - videl bos precej bolj nasicene farbe. Kle bi se nucalo iti na rec 2020, ampak ker je problem narediti zadevo cenovno ugodno (oziroma sploh), se uporablja DCI-P3, ki je neka srednja zalost.
Odtenki so pomembni se najbolj za temno sliko = ce mas zelo crno sliko, da bos videl lepo zvezno spreminjanje odtenkov teme, namesto pasov z enako farbo.

Zraven mas na vseh ekranih pripopanih se 4k pikslov, pa pustimo tole, ker je naceloma nepovezano s HDR in bi teoreticno lahko imel FHD HDR, samo pac v praksi ne obstaja.

Najbolj je treba biti najprej pozoren da 4k+HDR nuca nujno barvno kompresijo = VSI TVji so pohabljeni zaradi bednega HDMIja. HDMI pac ne prezivi 4K@60FPS@10b/farbo, 5% premalo bandwidtha. Folk ki je pisal specifikacije je pac trop brutalno omejenih idiotov. Upam da zadeva uspesno crkne cim prej, DP FTW.

#36 George

• mn3njalničarji
  • 325 sporočil

Objavljeno 02 december 2016 - 14:05

HDR - Greš v Harvey Norman po možnosti v Lj in si pogledaš v živo, imajo lepo razstavljeno, vmes je tudi ultimativen TV - Sony ZD9 serija

Vsi TV-ji se rolajo z tech demoti, edin problem je ker niso nastavljeni, direkt iz škatl so, se pravi imajo vsi sharpening orto na preveč nastavljen in kup nekih drugih filtrov čez sliko

#37 Jin

obvlada otorinolaringološko felacijo.

• rumeni jaki
  • 2 146 sporočil

Objavljeno 22 december 2016 - 18:23

Tale stran je dobra referenca ob nakupu -- http://www.rtings.com/tv. Za 4k HDR TV za gaming je potrebno odšteti kar konkretno več. V Harvey Norman reklami je danes tale TV (55") za tisočaka. http://www.rtings.co...iews/sony/x800d

#38 Gatsu

• vesoljci
  • 8 637 sporočil

Objavljeno 22 december 2016 - 19:30

Ja ta Sony je kul ampak imo je krepko bolje dodat še 300€ za Samsung 55KS7002

#39 Mefisto

Playstation pro, lasje na glavi, jaz sem vendar moški pravi!

• legende
  • 4 562 sporočil

Objavljeno 22 december 2016 - 19:34

Kakšna pa je razlika med Samsung KS7002 in Samsung KS8000. Slednji naj bi bil res the shit, samo je kar 300-500 evrov dražji?

#40 gorann

tutti frutti

• mafija
  • 3 415 sporočil

Objavljeno 22 december 2016 - 19:51

ne vem ce je vredno za malo razlike dat tolk vec
guglaj ks9000 serijo-ta je pri nas ks8000

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov