Skoči na vsebino

Tipkovnice

Uradna tema

1014 odgovorov na to temo

#1 Null

si po drkanju nikoli ne umije rok. Prašiček.

• mn3njalničarji
  • 1 321 sporočil

Objavljeno 31 december 2002 - 23:34

Zakaj pa ne uporabljas genericnega HID driverja? A zaradi kaksnih dodatnih funkcionalnosti? Marsikaj se da uredit tudi mimo Razerjevega bloatwarea.

#2 bolha

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• rumeni jaki
  • 1 052 sporočil

Objavljeno 14 junij 2012 - 18:29

Nadaljevanje stare teme.

#3 Gobice

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 16 sporočil

Objavljeno 15 junij 2012 - 07:59

Jest sem tudi kupil Corsair K90. Sem jo narocil iz amazona ker ima britanski layout. Super stvarca edino ena ledica na desni '-' tipki mi je crknla po 3 dneh. :( Nisem nic menjal ker me ne moti prevec, ima pa izgleda kar dosti ljudi ta problem, ko jo kupijo.
Zanima me ce se kdo kaj bolj spozna na macrote? Sicer rad bi si na 3 G-tipke nastavil 'c' 'z' 's' s stresicami tako, da ko mi ko kaj tipkam in nujno rabim stresice, ni potrebno spreminjati jezika v windowsih.

#4 zigomir

je prijavljen z ruskim računom.

• rumeni jaki
  • 39 sporočil

Objavljeno 15 junij 2012 - 10:42

Iščem solidno tipkovnico. Obvezno naj ima standardno razporeditev, (pg up, down, home, end, insert, delete) + numerično tipkovnico desno in veliki enter. To je prva zahteva, druga je, da naj bo ožičena in po možnosti slim. Pred časom, se je dalo dobit Logitech ultra flat al nekej takega, ki so vse to imele in so bile fajn. Danes tega ni več za dobit.

Načeloma je lahko tipkovnica tudi non-flat, ampak naj bo hitra za tipkat. Sem precej navajen flat tipkovnic in se mi zdi, da so udobnejše za tipkat in pa predvsem, hitrejše.
Sicer se ne spoznam na temo, zatorej sem odprt za predloge.

Aja, pa dal bi najraje tam do 50€ oziroma, če mislite, da se splača dat več, me zanima zakaj.

Hvala!

#5 GTAjevc

vseskozi piratizira! APZ, na pomoč!!!

• rumeni jaki
  • 1 786 sporočil

Objavljeno 15 junij 2012 - 13:09

Kupi si mehansko tipkovnico, če si želiš hitrega in odzivnega tipkanja. Kolikor imam jaz izkušenj z Logitechom se pri njih s ceno zvišuje dizajn in oblika, strmo pa upada kakovost tipkanja. Vzemi Corsair K60, saj ima tudi tistih nekaj multimedijskijh tipk ob klasični postavitvi. Če si pa želiš še lučke (ter makro tipke) pa si privošči K90, saj stane le 10-15€ več.
Pravtako je solidna izbira tudi Stellseries 6Gv2.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

To sporočilo je uredil GTAjevc: 15 junij 2012 - 13:10

#6 zigomir

• rumeni jaki
  • 39 sporočil

Objavljeno 15 junij 2012 - 14:47

SteelSeries 6Gv2 mi zgleda zanimivo. Ne potrebujem oziroma, ne maram dodatnih tipk. Je pa škoda, ker najbrž nimajo slovenskih razporeditev te mehanske tipkovnice. Ali so tudi take?
Najbrž bom vzel raje kar tole: http://www.mimovrste...3p5257#galerija
Vem da ni mehanska, ampak vseeno, bi morala služit...

To sporočilo je uredil zigomir: 15 junij 2012 - 14:48

#7 GrimReaper

je ravnokar kraljevsko prdnil.

• vesoljci
  • 220 sporočil

Objavljeno 15 junij 2012 - 14:55

@zigomir:
Nisi edini, ki pogreša Logitech UltraX Premium, po internetu je nešteto takih tem. Tut sam sem bil 3 leta z njo zelo zadovoljen, pred kratkim sem šel pa razdret vse tipke (sploh ni bla tolk umazana), in sem pucal s takim papirjem da se je prijelo na membrano in tipke ne primejo več. Preden sem dal tipke nazaj sem jo odprl še zadaj, in sem hotel dat membrano pod vodo, ampak sem se ustavil tukaj kjer je še kar nekaj vijakov:
Objavljena slika
Potem sem jo pa začel sestavljat nazaj, nevedoč da potem ne bo delala. Zdej pa če se lotim čiščenja, je pa veliko dela, edino če sploh ni treba razstavljat vseh tipk.

Drugače ti lahko povem da je občutek da hitreje tipkaš res prisoten, ampak če greš probat tukej:
http://www.typeonlin...typingspeed.php
Razlike med navadno in flat ni. Sam dobim okol 40 besed na minuto na obeh tipkovnicah.
Se pa hitro navadiš če greš iz flat nazaj na navadno.

Lenovo zna bit drugače med boljšimi membranskimi, vsekakor se je pa za izogibat novih Logitech K120 in K200, ki jih sedaj vsi ponujajo in so res slabe.
Jutri pa dobim Deluxe 250 PS/2 in poročam če je zakej. Drugače sem naročil tut par USB verzij po različnih trgovinah, ampak so mi vsi dejali da jih ni več za dobit, in mi ponujali K120/K200.

Potem pa še nekaj kar tut mene matra in kar se tiče zgornjega posta o mehanskih tipkovnicah.
Prvič, a se sploh splača kupit tako tipkovnico, če tipkaš tako da gledaš v tipkovnico in uporabljaš za tipkanje največ pet prstov? Pri slepem tipkanju prevečkrat falim črko za eno preveč v levo ali desno, že bolje mi gre slepo tipkanje tako da uporabljam 3 prste leve roke in kazalec desne.
In če ne, a se lahko slepega tipkanja nauči vsak in kakšno je kaj povprečje ur da se tega naučiš?

Navedek

Je pa škoda, ker najbrž nimajo slovenskih razporeditev te mehanske tipkovnice. Ali so tudi take?
Imaš US z enovrstičnim entrom in DE, ki imajo Enter v obliki številke 7, oz. bolje rečeno takega kot SLO in vse ostale evropske. Če ne znaš tipkat slepo, kupiš še slovenske nalepke. Edino kar moti je to da so prevedli tut imena tipk, recimo Ctrl je Strg.
Če v Win uporabljaš slovenski razpored, je nemška vsekakor boljša, tipke so enake, oklepaji so na enakih mestih, tako da pomoje rabiš nalepke samo za ČŠŽ.

Pravijo pa da je US dosti boljša za programiranje, in če gledam razpored bi se moral strinjat, ker je layout dosti bolj clean. Alt Gr-ja za obskurne znake sploh ne pozna, oklepaji so na svojih tipkah.

SLO layout (oz. je to sploh HR) pa za nas ni najbolj primeren, od znakov rabiš praktično samo oklepaja nad 8 in 9, ter znak za enako in vprašaj. Z AltGr je razen € in @ vse večinoma neuporabno. Đ in Ć je odveč.
2009 so sicer hotel narest SLO layout, ampak zgleda ne bo nič iz tega.

To sporočilo je uredil GrimReaper: 15 junij 2012 - 15:26

#8 zigomir

• rumeni jaki
  • 39 sporočil

Objavljeno 15 junij 2012 - 15:09

A, tko. Načeloma itak slepo tipkam, sam pri kakem passwordu pa morm poškilit :) Tnx, bom še malo pogledal, ampak verjetno bom kar ostal z Lenovom jap.
Pa hvala, za potrditev da so novi Logitech crap :)!

#9 kr?en

samo na zelen pofarban člouk

• vesoljci
  • 1 720 sporočil

Objavljeno 15 junij 2012 - 15:51

saj ce slepo tipkas je vseeno, ce je slo ali US layout. kje so sumniki pa verjetno ves.

#10 Null

• mn3njalničarji
  • 1 321 sporočil

Objavljeno 15 junij 2012 - 17:15

Ne glede na dioptrijo pisca, so se vedno fizicne razlike med ISO pa ANSI razporeditvami, naprimer.

#11 DuaL

najraje liže usmrajenega krapa.

• mn3njalničarji
  • 42 sporočil

Objavljeno 23 junij 2012 - 08:14

Kakšne so pa izkušnje z Razer black widow tipkovnico?

#12 GTAjevc

• rumeni jaki
  • 1 786 sporočil

Objavljeno 23 junij 2012 - 09:31

Za ceno kot jo tržijo je obupna v primerjavi z ostalimi mehanskimi tipkovnicami

#13 DuaL

• mn3njalničarji
  • 42 sporočil

Objavljeno 23 junij 2012 - 10:05

Pa je glasnejša od ostalih mehanskih tipkovnic?

#14 Samurai Jack

ne ve, kaj je kumkvat.

• mn3njalničarji
  • 180 sporočil

Objavljeno 25 junij 2012 - 10:50

A je kdo slučajno že imel možnost sprobati ta desktop set (keyboard + mouse) od Dell:

http://accessories.u...19&sku=331-3761

Dopade se mi, ker je tipkovnica ko macbook varianta, in ne one trde flat tipke. pa še vajrles je.
Mogoče celo kdo prodaja?

Objavljena slika

#15 antrix

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 13 sporočil

Objavljeno 25 junij 2012 - 12:02

Oglej si sporočiloGTAjevc, ob 15 junij 2012 - 13:09, rekši:

Kupi si mehansko tipkovnico, če si želiš hitrega in odzivnega tipkanja. Kolikor imam jaz izkušenj z Logitechom se pri njih s ceno zvišuje dizajn in oblika, strmo pa upada kakovost tipkanja. Vzemi Corsair K60, saj ima tudi tistih nekaj multimedijskijh tipk ob klasični postavitvi. Če si pa želiš še lučke (ter makro tipke) pa si privošči K90, saj stane le 10-15€ več.
Pravtako je solidna izbira tudi Stellseries 6Gv2.

Kje se da najceneje kupiti te izdelke in z najmanj komplikacijami?

#16 GTAjevc

• rumeni jaki
  • 1 786 sporočil

Objavljeno 25 junij 2012 - 12:53

Oglej si sporočiloantrix, ob 25 junij 2012 - 12:02, rekši:

Kje se da najceneje kupiti te izdelke in z najmanj komplikacijami?
Jazst sem kupil svojo K90 na UK amazonu. Dobil sem jo v roku manj kot 23 urah, tako da jo kar tukaj vzemi. V SLO pa imajo corsairjeve tipkovnice mislim da AGT BTracunalniki. Samo imajo nemške znake, kar mene osebno moti. :sleeping:

#17 DuaL

• mn3njalničarji
  • 42 sporočil

Objavljeno 25 junij 2012 - 13:46

Razmišljam o nakupu Black widow ultimate battlefield 3 / Logitech G510 katero priporočate?

#18 Gape

ravnokar sir je.

• mn3njalničarji
  • 74 sporočil

Objavljeno 25 junij 2012 - 22:04

Oglej si sporočilokr?en, ob 15 junij 2012 - 15:51, rekši:

saj ce slepo tipkas je vseeno, ce je slo ali US layout. kje so sumniki pa verjetno ves.

Ni vseeno 104 / 105 layout. Če maš v OS nastavljen slovenski layout nimaš znaka večje/manjše, pri ameriškem pa nimaš šumnikov in težave ko tipkaš drugje kot doma. Tudi če predpostavimo da te drugačna oblika entra in premaknjeni ž ne moti.

#19 antrix

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 13 sporočil

Objavljeno 25 junij 2012 - 23:01

Oglej si sporočiloGTAjevc, ob 25 junij 2012 - 12:53, rekši:

Jazst sem kupil svojo K90 na UK amazonu. Dobil sem jo v roku manj kot 23 urah, tako da jo kar tukaj vzemi. V SLO pa imajo corsairjeve tipkovnice mislim da AGT BTracunalniki. Samo imajo nemške znake, kar mene osebno moti. :sleeping:

Hvala lepa. :)

#20 Half-Saint

superman z desetimi, slišite, DESETIMI, sporočili

• mn3njalničarji
  • 10 sporočil

Objavljeno 28 junij 2012 - 06:06

Če koga zanima, prodajam še čisto novo Raptor-Gaming K1 gaming mehansko tipkovnico. Cherry MX Black switch, nemški razpored. Več detajlov v oglasih.

lp

#21 VonGriffin

bom banal, porkafiks

• vesoljci
  • 3 542 sporočil

Objavljeno 28 junij 2012 - 11:57

Oglej si sporočiloHalf-Saint, ob 28 junij 2012 - 06:06, rekši:

Če koga zanima, prodajam še čisto novo Raptor-Gaming K1 gaming mehansko tipkovnico. Cherry MX Black switch, nemški razpored. Več detajlov v oglasih.

lp

ne za takšno ceno

#22 Half-Saint

• mn3njalničarji
  • 10 sporočil

Objavljeno 28 junij 2012 - 12:38

A smo na Gnojišču? Če že drezaš, najdi cenejšo, če moreš. Kontra-ponudbe nisi dal. Na ebayu pod 100€ s poštnino ni, na amazon.de pa sicer so od 56€ dalje ampak ne s poštnino.

#23 Samurai Jack

ne ve, kaj je kumkvat.

• mn3njalničarji
  • 180 sporočil

Objavljeno 28 junij 2012 - 12:51

Gnojišče gor al dol cena 70 EUR je absurdno previsoka:

a) Ni iz trgovine
b) Račun, garancija že teče
c) Nemški razpored tipk na slovenskem trgu
d) Redna cena je 15 EUR ceneje kot že kupljen artikel?

Dejansko je tako, avto zgubi vrednost, takoj ko ga odpelješ, isto je z vsakim artiklom, predanim iz trgovine.
Zato pozivam k bolj realnem mišlenju. 486 s 25 MHZji je včasih tud stal 2 povprečne plače, danes pa ni
vreden pol falusa. Tak da, razum bi bil na mestu.

#24 Half-Saint

• mn3njalničarji
  • 10 sporočil

Objavljeno 28 junij 2012 - 13:15

lol tud Ford Model T je stal $1000, ko je prišel na trg. Z veseljem bi ga danes kupil za ta denar!

Se pravi, 20 let star IBM Model M je vreden 50€, nova Cherry tipkovnica (pa čeprav iz garancije) pa ne 70?

No prav, a bo 50€ uredu?

#25 VonGriffin

bom banal, porkafiks

• vesoljci
  • 3 542 sporočil

Objavljeno 28 junij 2012 - 15:01

Oglej si sporočiloHalf-Saint, ob 28 junij 2012 - 13:15, rekši:

No prav, a bo 50€ uredu?

Boljše :)

Če bi imela backlight bi jo vzel

#26 Half-Saint

• mn3njalničarji
  • 10 sporočil

Objavljeno 28 junij 2012 - 15:07

Ja tega pa žal nima... tiste modre tipke se kao svetijo v temi ampak to je bolj švoh nadomestek :)
:

#27 Null

• mn3njalničarji
  • 1 321 sporočil

Objavljeno 29 junij 2012 - 05:39

Oglej si sporočiloSamurai Jack, ob 28 junij 2012 - 12:51, rekši:

Gnojišče gor al dol cena 70 EUR je absurdno previsoka:

a) Ni iz trgovine
b) Račun, garancija že teče
c) Nemški razpored tipk na slovenskem trgu
d) Redna cena je 15 EUR ceneje kot že kupljen artikel?

Dejansko je tako, avto zgubi vrednost, takoj ko ga odpelješ, isto je z vsakim artiklom, predanim iz trgovine.
Zato pozivam k bolj realnem mišlenju. 486 s 25 MHZji je včasih tud stal 2 povprečne plače, danes pa ni
vreden pol falusa. Tak da, razum bi bil na mestu.

Enoletna garancija je pri izdelku. kjer je pricakovana zivljenska doba vec desetletij, precej nepomembna -- ce bi bila pa prisotna kaksna tovarniska napaka, naprava sedaj ne bi vec delovala (temu je tudi v osnovi namenjena garancijska doba, a ne). Razpored je stvar okusa, osebno ne bi pac nikoli kupil tipkovnice s slovenskim razporedom, pa se nahaja na, pazi to, slovenskem 'trgu'. Pa zadnja misel je sploh hecna, glede na to da se tipkovnicam stevilo tipk ne podvoji na vsakih 18 mesecev, hehe.

#28 VonGriffin

bom banal, porkafiks

• vesoljci
  • 3 542 sporočil

Objavljeno 29 junij 2012 - 10:49

Navedek

Enoletna garancija je pri izdelku. kjer je pricakovana zivljenska doba vec desetletij, precej nepomembna -

:worship:
WDjevi diski imajo 5 let tehnične garancije, v tem času sem menjal dva raptorja (pod garancijo) in enega Cavira kot primer
čisto slučajno sem med tem časom zamenjal tudi dve tipkovnici zaradi ukvare in na tej kateri tole pišem mi je crknila ena tipka

torej Null kaj pa ti prodajaš ?

pa da smo si na jasnem, ko uporabljate Male Oglase na tem forumu je čisto vaša osebna stvar kakšno ceno postavite je pa zaželjeno in odobravano da se uporabniki v drugih temah izjasnijo o realnosti ali nerealnost le teh; za dobro kupca in tistega ki prodaja,

#29 Raz

ne ve, kam bi sam s sabo.

• mn3njalničarji
  • 548 sporočil

Objavljeno 29 junij 2012 - 14:48

Pred kratkim menjal tipkovnico (cheapass Logitech K200) in se mi zdi, da v prvoosebnih špilih pri premikanju (sploh strafanju) nekako čudno trza vse skupaj. Je možno, da bi ga dejansko ena tipkovnica takole srala? Sem probal spreminjat keyboard repeat rate pa ni opazit razlike.

#30 Null

• mn3njalničarji
  • 1 321 sporočil

Objavljeno 29 junij 2012 - 20:08

Oglej si sporočiloRaz, ob 29 junij 2012 - 14:48, rekši:

Pred kratkim menjal tipkovnico (cheapass Logitech K200) in se mi zdi, da v prvoosebnih špilih pri premikanju (sploh strafanju) nekako čudno trza vse skupaj. Je možno, da bi ga dejansko ena tipkovnica takole srala? Sem probal spreminjat keyboard repeat rate pa ni opazit razlike.

Naceloma ne, razen ce nima kaksne tovarsniske hibe s kontrolerjem.

#31 IKSLM

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 13 sporočil

Objavljeno 30 junij 2012 - 17:03

prodaja kdo kako tipovnico s cherry brown? preferably 105 keys...

#32 DuaL

• mn3njalničarji
  • 42 sporočil

Objavljeno 06 julij 2012 - 21:10

Danes dobil Corsair K90 (kupljeno pri btracunalniki) in sem z njo zelo zadovoljen :worship:

#33 amnesia

degustatore di cannoli

• mafija
  • 11 803 sporočil

Objavljeno 17 julij 2012 - 08:44

Yesss! Koncno dobil SteelSeries kot zamenjavo za kriplasto Lycoso. Tole je cisto druga pesem, res odlicen obucutek pri tipkanju.

#34 BullDozer

želvak brez oklepa

• svinjski pastirji
  • 11 sporočil

Objavljeno 28 julij 2012 - 16:52

Ni kaj posebnega, ampak meni ustreza: K350. Stvarca je kar v redu za standard uporabnike, sploh tiste, ki veliko tipkajo, tudi casual igračarji bodo zadovoljni.

Plusi:
- oblika je res nekaj posebnega, sploh ko gre za slepo tipkanje
- tipka se mehko, kar je plus (če ti to ustreza)
- multimedijske tipke in Fn bližnjice pridejo še kako prav

Minusi:
- brez osvetlitve tipk
- v Sloveniji je na voljo samo International verzija z slovenskimi nalepkami, kjer pol stvari manjka
- sivi gumbi delujejo nekako poceni

Drugače pa je SVETOVNA!

#35 GTAjevc

• rumeni jaki
  • 1 786 sporočil

Objavljeno 30 julij 2012 - 07:56

Kaj ti to resno. Js sem jo imel tri leta, ko je bila z granacije je pa takoj crknila. Oblika je bila kul, vse ostalo je pa bilo kr neki, tipke niso nudile nobenega feedbacka, počasna odzivnost, imele so premalo hoda, pa se svinjsko hitro so se umazale. F tipke so bile mnogo pretrde, edino čez multimedijske tipke nisem imel nobene graje. Navadna K200 je boljša od tega overpriced sranja

#36 BullDozer

želvak brez oklepa

• svinjski pastirji
  • 11 sporočil

Objavljeno 30 julij 2012 - 14:55

A midva govoriva o isti tipkovnici? :lol: Sicer imajo pa vsake oči svojega malarja, nekaj za kar ti praviš da je sranje je lahko za drugega čist v redu stvar. Kar se tiče F tipk sem res pozabil omeniti trdoto pa tudi preslednica ni kaj kvalitetna. Kar se tiče pa odziva pa jaz nimam problemov. Zapacanost tipkovnice je pa odvisna od njenega uporabnika. ;) Nisem kak pro uporabnik, ampak vseeno lahko rečem da meni ugaja.

#37 GTAjevc

• rumeni jaki
  • 1 786 sporočil

Objavljeno 30 julij 2012 - 21:34

Pa si že probal mnogo bolj odzivne tipke na kakšni cenejši tipkovnici za 10, 15€? Sicer nima fensi oblike ter dodatnih tipk, vendar sta ravno občutek in hitrost tipkanja (meni) tisto kar najbolj šteje. Za kakih 20€ več dobiš že mehanski Steel series, ki je kot noč pa dan v primerjavi s tem plastelinastim sranjem.

#38 Bumbar s kanglico

eden od desetih najboljših fafačev

• mn3njalničarji
  • 217 sporočil

Objavljeno 02 avgust 2012 - 02:20

kak predlog kk bi najlaže priklopo tipkovnico Cherry G81-3000 AT konektorjem, ker nekot nimam uspeha pr iskanju adapterjev.

#39 GrimReaper

je ravnokar kraljevsko prdnil.

• vesoljci
  • 220 sporočil

Objavljeno 02 avgust 2012 - 16:02

Po več probanih tipkovnicah (HP in Logitech), sem pristal na Lenovo Preferred Pro. Še najboljša membranska tipkovnica kar sem jih sam probal.
Pri ostalih (HP 2004 in Logitech Deluxe 250) me je pa najbolj motilo da je z levim Shiftom večkrat tudi druga črka z veliko, pri Lenovo tega ni.

#40 Lunco

je svinjski pastir brez svinje in pasti. Torej le R.

• prostozidarji
  • 3 164 sporočil

Objavljeno 09 avgust 2012 - 12:27

A se da na Razer Blackwidow nastavit, da je FN gumb vedno aktiviran?

2 Uporabnik(ov) bere to temo

1 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov