Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

maksi reče pred 3 urami:

ja, 160$ je res dobra cena za ta perfomance

 

po drugi strani pa lahko pri intelu nadgradiš na 13. generacijo čez par let

tale logika je meni malo čudna. Zakaj bi čez par let, ko bo zunaj 16. generacija, nadgradil iz 12. na 13.? Sam še nisem kupoval nove zadeve tako, da bi jo bilo dobro nadgradit že ob naslednji generaciji. Kar kupim, drži kar nekaj let in vmes preteče toliko generacij, da je treba itak komplet zamenjat. Tista nadgradnja, ki bi bila možna, pa itak ne bi imela skoraj nobenega učinka, v vsakem primeru bi bilo zastarelo. Npr. zdaj imam geforce gtx 970 in se mi zdi blesavo, da bi jo nadgradil na 1070, ko so zunaj že toliko novejše in močnejše zadeve...

Povezava do prispevka
maksi reče pred 2 urama:

Ker dostikrat ne rabiš najnovejši cpu, ampak hočeš poceni nadgradnjo

 

A ne bi za 50€ nagradil iz 970 na 1070?

ne bi, ker bi bil gain premajhen glede na to, kakšen performans ponujajo nove zadeve. Zakaj bi menjal in pridobil cca. 20% hitrosti/framerata, če pa nova generacija ponuja 200% boost glede na to, kar imam? Vložek se mi zdi brezvezen, ker bom v vsakem primeru ostal zastarel in se mi tisti nekaj procentni boost skoraj ne bo poznal.

Povezava do prispevka

Evo par key note-ov glede releasov kokr trenutno razberem situacijo.

 

AMD CPU 27. September
RTX 4090 12. oktober
Intel CPU 20. Oktober
AMD GPU 3. November
RTX 4080 Mid November?

 

Tak je moj plan glede nakupa novega PCja:

Ker grem verjetno za cca. 1 mesec na Kitajsko nekje novembra, bom počakal do vrnitve nekje sredi decembra, da vidim kako se bodo določile cene in izkazale performanse. Upam sam da Christmass time ne bo preveč cen dvignil.

Vzel bom nižje rangirano grafo (nažalost verjetno RTX40*70*, da imam omogočen G-sync na mojem monitorju, Raytracing in DLSS3.0) in jo zamenjal čez kakšne 2-3 leta za bolj beefy GPU novejše generacije na isti CPU osnovi.

 

Pol sem pa spet good naslednjih nekaj let. Malo me že moti ta nemir v zadnjih mesecih, ko vsak dan nervozno čekiram te govorice. :D

 

Pri tem planiram nekje 1500 € za PC brez grafe + cca. 1100 € za grafo in končam na nekje 2600 €. :wacko:

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

Po techpowerup je 3090 1%, 3090Ti pa 9% hitrejši od od 6950xt.

 

če boš kupil 4080 12gb (ki je preimenovan 4070), potem moraš vedeti, da je ta po nvidia benchmarkih brez dlss in raytracinga počasnejši do 3090Ti, nek dejanski 4070 (ko bo, vsekakor ne letos) pa bo verjetno nekje 3080.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 uro:

Po techpowerup je 3090 1%, 3090Ti pa 9% hitrejši od od 6950xt.

 

če boš kupil 4080 12gb (ki je preimenovan 4070), potem moraš vedeti, da je ta po nvidia benchmarkih brez dlss in raytracinga počasnejši do 3090Ti, nek dejanski 4070 (ko bo, vsekakor ne letos) pa bo verjetno nekje 3080.

Fora je, da imam G-sync only high end monitor, ki ga nočem menjat, tako da freesync na njem ne deluje.

 

Pol pa glede na to, da je to rebranded 4070 TI, bom verjetno na novejših igrah koristil dlss3.0 in bo zopet dokaj competitive proti AMD GPUju. Pa raytracing deluje bolje na Nvidia GPUjih.

Sem pa do sedaj deval vse raytracing igre na stran, da jih izkusim v polnih detajlih z naslednjo grafo.

 

Tak da to je moj reasoning. Ko menjam monitor bom vsekakor verjetno prešel na AMD GPUje.

 

EDIT: Poleg tega pričakujem, da bo AMD matchal cene Nvidie, vejretno par € nižje, ker ima manj uporabljivih featurjev.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 21 minutami:

Al pa ce na kitajskem pogledas kolk hocejo za novo 3080ti in jo tam vzames.

Preskocis 4000 serijo in cakas če bo 5000 kej vec prnesla.

Bom videl, če si želim potencialnih komplikacij na letališču.

 

Drugače pa sem si sedaj umislil še Valve index (VR). :) Bom verjetno tudi nabavil okoli black friday norije.

 

1*7MMFHTME3VTUjg7bi9pueg.png

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

Seveda bom kupil DDR5, ampak zakaj bi rabil 64 Gigs?

 

Če bi blo možno bi nabavil 24 GB, ampak potem ne bi moral furat dual channel, tak da 32 it is.

 

Je pa tam nekje 200 € za 32 gigs. Začne se pri nekje 160 €, ampak najcenejšega ne mislim.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka
maksi reče pred 50 minutami:

DDR5 4800 je dejansko počasnejši od najhitrejših DDR4 pomnilnikov, ker ima višje latence.

Zato pa ne škrtariš za 30 €.

 

 

EDIT: Je zdajle Caseking objavil cene Zotac grafičnih RTX 4090 40 % nad US MSRPjem. Potem takem se bo 40*70* začela pri 1300 €.

 

Mater bo res za razmislit če je smiselno hitro pograbit RTX 3080 Ti za 1100 €. Bom še počakal na speed test RTX 4090, da se bo ocenu relativni performance RTX 4080 grafičnih.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...