Skoči na vsebino

E3 2018

69 odgovorov na to temo

#41 Mefisto

Playstation pro, lasje na glavi, jaz sem vendar moški pravi!

• legende
  • 3 860 sporočil

Objavljeno 15 maj 2018 - 12:47

Hmm ne sliši se slabo, samo a bo sploh kaj dosti močnejši od ps4 pro za 400 dolarjev? Glede na to, da za 400 dolarjev verjetno ne morejo sestaviti kaj dosti močnejše konzole od xbox one x, se mi zdi predstavitev nove konzole skrajno neverjetna. Ker pa da izdajo v 2 leti po konkurenci konzolo, ki je enaka ali slabša od xbox one x bo pa to največji smeh v konzolni industriji. Nad 400 dolarjev pa 100% ne bodo šli, ker se jim je v tej generaciji to tako obrestovalo.

#42 Stipe2

mara samo suhe češplje in rožiče.

• vesoljci
  • 3 707 sporočil

Objavljeno 15 maj 2018 - 13:22

Ma jaz se ne sekiram dosti glede moči, ker z grafiko smo že zdaj na dovolj dobro, vse kar bo več bo samo bonus - bolj se veselim napredka na CPU področju, da bomo imeli bolj življenske svetove in to...

#43 Mefisto

• legende
  • 3 860 sporočil

Objavljeno 15 maj 2018 - 13:30

Jaz se tudi ne sekiram, samo ne verjamem da si bo Sony upal priti ven s ps5 2 leti po xbox one x in da bo ta isto močan kot 2 leti stara konzola.

#44 Stipe2

• vesoljci
  • 3 707 sporočil

Objavljeno 15 maj 2018 - 13:47

To itak da ne - PS5 bo približno 2x močnejši - čaka se samo 7nm proces, da lahko to moč zapakirajo v neko normalno škatlo in da ne bo APU velik kot kreditna. :)

#45 Mefisto

• legende
  • 3 860 sporočil

Objavljeno 15 maj 2018 - 14:08

Za 400 dolarjev??? Glede na to, da je xbox one x že zdaj kar zelo dober value for money za 500, si nekako ne predstavljam, da bo Sony deliveral 2x boljšo zadevo za 400? Še zdaleč nisem več toliko v tehničnih specifikacijah kot včasih, ampak tole se mi zdi zelo neverjetno. Sploh glede na to, da cene dobrih procesorjev so cca 150 evrov, grafičnih pa tudi okoli 200, potem imaš še ram, plato, joypad, Sony pa hoče še narediti profit na vsem tem.

Če bi Sony leta 2019 izdal nekaj kar bi bilo 2x močnejše od xbox one x, bo to takrat kar mega sexy beast, spomnimo pa se kaj smo dobili ob izzidu ps4 - tehnično podhranjeno spako.

#46 Zizy

več kot očitno žre doručak na mn3njalu.

• prostozidarji
  • 4 252 sporočil

Objavljeno 15 maj 2018 - 14:34

Ja, bistveno bolje bi lahko slo ja. Sploh ce Sony izbere da bo prva leta prodajal z malo izgube da spet dobi dominantno pozicijo v generaciji. Ali pa ce dajo ceno 500$, ce MS ne bo imel next gen konzole tisto leto (verjetno bojo oni 2020).
Plus lahko okrnijo kaj je noter. "oskubljen" s 120GB SSD za OS + trenuten spil, brez BRja. Pa "normalen" z dodanim 1TB HDDjem in BRjem za 500.
Pa se cetrto, x2 bo vs PS4Pro, ne vs X1X, torej "samo" 50% boljse kot X1X, ki ga ze zdej dobis PRI NAS za 460 eur z 2 (meh) igrama. Cez 1 leto brez BR playerja ni nic nemogocega da bi dobil 50% boljse za 400.

MS ma vec problemov ker je X1X ze precej orenk bestija in neke spodobne nadgradnje ne spravijo pod 500 razen ce crtajo skorej vse extrase vkljucno z gamepadom (kar pomoje prej ali slej bojo naredili).
Ampak oni bi lahko trenutno tudi launchali nek updated X1X z novim procesorjem in istim GPUjem, pa bi bilo semi-nextgen. Oziroma kolikor grejo na BC, Xbox One Z - se zmerej ista generacija, kao. MS je ze rekel da naceloma mogoce bojo dovolili devom da ciljajo samo X1X in pustijo X1/X1S zadej :) Trenutno da ne, ampak da kej takega ni nemogoce da bi bilo kasneje ... :) Idealno da vrzejo ven X1Z: X1X z 8C Zen CPUjem in ~istim GPUjem samo s podporo half precisionu.

#47 Stipe2

• vesoljci
  • 3 707 sporočil

Objavljeno 15 maj 2018 - 14:45

Oglej si sporočiloMefisto, ob 15 maj 2018 - 14:08, rekši:

Za 400 dolarjev??? Glede na to, da je xbox one x že zdaj kar zelo dober value for money za 500, si nekako ne predstavljam, da bo Sony deliveral 2x boljšo zadevo za 400? Še zdaleč nisem več toliko v tehničnih specifikacijah kot včasih, ampak tole se mi zdi zelo neverjetno. Sploh glede na to, da cene dobrih procesorjev so cca 150 evrov, grafičnih pa tudi okoli 200, potem imaš še ram, plato, joypad, Sony pa hoče še narediti profit na vsem tem.

Če bi Sony leta 2019 izdal nekaj kar bi bilo 2x močnejše od xbox one x, bo to takrat kar mega sexy beast, spomnimo pa se kaj smo dobili ob izzidu ps4 - tehnično podhranjeno spako.

Tudi PS5 bo s svojimi 10-12 TFLOP-i leta 2020 podhranjena spaka, to se ne rabiš sekirat. :D
Že lani so na PCju obstajale močnejše grafične - ampak za konzolaški svet bo dovolj dobro.
Drugače pa na 7nm procesu ne bo nek problem naredit 2x močnejšo konzolo za 400€, če mene vprašaš - verjetno precej enostavneje kot je bilo naredit X1X...

#48 Mefisto

• legende
  • 3 860 sporočil

Objavljeno 15 maj 2018 - 14:53

Hmm tole sem malo skeptičen. Tudi če bo procesor res 2x hitrejši, dvomim, da bo grafična kar 2x boljša od te v xbox one x. Sam sem zelo skeptičen glede na to kakšno židovsko politiko imajo pri Sonyju, obenem pa vem, da furajo dovolj visok ego, da ne bodo hotli izdati konzole, ki strojno ne bi bila toliko močnejša od xbox one x.

Konzola brez blueraya je smeh, ker bo folk ponorel in vsaj v dobi ps5 še ni možna, na ssd po mojem tudi lahko pozabimo. 500 dolarjev cena se mi tudi ne zdi realna, ker ravno cheap cena je bila najoblj profitabilna poteza, ki jo je sony naredil s ps4.

Tako da po mojem do 2020 ne bo ps5 - takrat pa bo morda za 400 dolarjev morda ps5 celo malo boljši od xbox one x. Pa še to dvomim da 2x boljši.

#49 Stipe2

• vesoljci
  • 3 707 sporočil

Objavljeno 15 maj 2018 - 15:26

Božič 2019 je že nekako 2020.

Ne vem no, jaz sploh ne dvomim, da bo vsaj 2x močnejša - se mi ne zdi to nič kaj posebno zahteven podvig z novo arhitekturo in novim proizvodnim procesom (čez leto in pol mind you).

#50 KuharrR

RrrahuK

• vesoljci
  • 1 684 sporočil

Objavljeno 15 maj 2018 - 16:10

A ni imel DF pred kratkim tehnično lepo utemeljenega prispevka ravno na to temo?

Edit

#51 Mefisto

• legende
  • 3 860 sporočil

Objavljeno 15 maj 2018 - 19:34

Jah če bi bila konzola 600 dolarjev bi bil ps5 mega beast, za 400 pa bomo dobili malenkost boljšo zadevo od xbox one x, ki bo takrat star 2 leti - sorry samo to mi res ne deluje niti malo impressive.

#52 DARKKK

si mota joint.

• rumeni jaki
  • 296 sporočil

Objavljeno 15 maj 2018 - 19:44

Ne pozabit inflacije, mojstri :)
400$ 2015 in 400$ 2020 sta dva zelo različna zneska. Pomoje bo PS5 imel ceno M$ - 100 (oz. še ta -100 je bonus). Če bo M$ 600 bo še ok, če bo M$ dražji bo pa k*

Upe pa najbolj polagam na FROM pa CD project glede iger.

#53 Chenier

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• šerifi in depjutiji
  • 8 956 sporočil

Objavljeno 15 maj 2018 - 19:53

Jst upam, da bo 400 evrov. 500, 600 se mi zdi malo preveč za konzolo, sploh za basic model. Sem velik fan tega, da je gaming dostopen širšim množicam, tako da se mi zdi 600 evrov za najcenejši model res malo overkill

#54 kid666

obvlada otorinolaringološko felacijo.

• rumeni jaki
  • 2 315 sporočil

Objavljeno 15 maj 2018 - 20:21

kulk je šans, da bo ps5 vzvratno združljiv z vsemi ps4 špili?

pa upam, da bojo tolk brihtni, da bojo izdal eno digital-only verzijo konzole, ki bo mal cenejša
men je bluray čista zguba, na ps4 sm ga menda pognal samo ene 3x

#55 Zizy

• prostozidarji
  • 4 252 sporočil

Objavljeno 15 maj 2018 - 20:34

Oglej si sporočiloMefisto, ob 15 maj 2018 - 14:53, rekši:

Hmm tole sem malo skeptičen. Tudi če bo procesor res 2x hitrejši, dvomim, da bo grafična kar 2x boljša od te v xbox one x. Sam sem zelo skeptičen glede na to kakšno židovsko politiko imajo pri Sonyju, obenem pa vem, da furajo dovolj visok ego, da ne bodo hotli izdati konzole, ki strojno ne bi bila toliko močnejša od xbox one x.

Konzola brez blueraya je smeh, ker bo folk ponorel in vsaj v dobi ps5 še ni možna, na ssd po mojem tudi lahko pozabimo. 500 dolarjev cena se mi tudi ne zdi realna, ker ravno cheap cena je bila najoblj profitabilna poteza, ki jo je sony naredil s ps4.

Tako da po mojem do 2020 ne bo ps5 - takrat pa bo morda za 400 dolarjev morda ps5 celo malo boljši od xbox one x. Pa še to dvomim da 2x boljši.
Sej ne nuca biti 2x boljsa konzola. PS4 je bil 50% boljsi od X1 pa je bilo dovolj. PS2 je bil (precej) slabsi od Xboxa. PS3 pa je bil dejansko boljsi sele proti koncu generacije, ko so sploh obstajala normalna orodja za oni cell drek. Ce konzola pride ven s ca 8-10TF (16-20TF half precision) je to kar okej generacijski upgrade. Seveda bi bilo bolje 12TF (24TF half precision), ampak to je pa drazje ja :)
Zakaj brez BR smeh? https://www.statista...-us-since-2009/ Tale graf (pustimo kaj tocno kaze in verodostojnost) ti pove, da fizicni spili pocasi umirajo, digitalno vlada. Ze sedaj, kaj sele 2019 in dalje. Plus BR player je lahko opcijski addon za konzolo za tradicionaliste.
Majhen SSD je opcija, ker bo cenejsi kot HDD, porabil manj stroma in zavzel ca 0 prostora (m.2). Oglasevanje skoraj instant nalagalnih cajtov pa tudi odtehta kolicino prostora. Pac das moznost USB 3 za dodatno shrambo na konzoli in vsakic prestavis aktiven spil na SSD da je odzivno.
Oboje skupej ti prihrani kar nekej denarja na komponentah, kablovju, skatli in napajalniku, nekje reda 50-100e odvisno a primerjas z UHD BR ter kako skrti bojo z SSDjem.

Edino kar ne morejo dati prec pri Sonyju je gamepad, MS pa ce/ko podprejo mis in tipkovnico lahko crtajo celo to za dodatnih par 10 eur prihranka in oznako da so zidje. Tbfh sem pricakoval da bojo ze na X1X crtali ces opcijo mas tudi da zberes custom gamepad ali pa elite kontroler. Ocitno so se bali popizditisa folka da niso naredili tega.

Glede let pa hjah, 2019 in 2020 verjetno ne bo bistvene razlike v cenah procesorjev, ki so glavni strosek (ce ram pade na normalne cene do takrat). 7nm proces starta letos za high volume, 2019 bo laufal na polno ze nekej cajta, 2020 pa ze zacenja 5nm. Tako da dvomim da bo kej dosti razlike v ceni za 7nm proces med 19 in 20, glavni porabniki vseh komponent pa grejo na ta proces ze letos tako da tudi najbrz ne bo prevec zaguzvano.

Pa se nekej pravi v prid 2019, poleg vsega v postu zgorej in tega da Sony naj ne bi predstavljal kej dosti novih iger:
Za MS ni glih verjetno da izdajo nekej zelo mocnega in novega ze 2019, ker je X1X prenov. Razen ce izdajo "next gen", ki bo X1X z novim CPUjem, GPU del pa identicen - torej da res vsaj za njih pokopljejo koncept generacij… ampak proti temu Sony komot tekmuje z zmogljivejso (8TF+) konzolo.
To da Sonyju odlicno priloznost da ciljajo to letnico da bi si dobili zgodnje vodstvo. Se malo evrov zgubijo na hardwaru prvo leto pa imajo 10-15M konzol vodstva preden MS sploh pride tekmovati.

#56 Mefisto

• legende
  • 3 860 sporočil

Objavljeno 15 maj 2018 - 21:02

Ne vem kok je ta graf verodostojen, vendar dvomim, da digitalna prodaja na konzolah premaga fizično. Pa četudi jo bo, izdati konzolo brez blueraya se mi zdi pa res risky muve as fuck - po mojem dovolj risky, da zgubiš ogromno, ampak res ogromno kupcev - večina fotrov, ki kupuje špile otrokom verjemi da teh ne downloada ampak kupuje fizično, potem imaš hardcore collectorje in ful fanov used marketa. Tako da konzola brez blueraya v roku 2 let je meni nemogoč scenarij.

Glede na to, da Sony s to genracijo ni delal nobene izgube in je mastno služil na konzolah, ti resno verjameš, da bodo šli prodajat ps5 z izgubo, po tem ko so itak že kralji na konzolnem trgu?

Sej ideje imaš zanimive, samo o poslu se pa vidi, da res nimaš pojma.

#57 Slinch

• vesoljci
  • 8 000 sporočil

Objavljeno 15 maj 2018 - 21:12

Oglej si sporočiloMefisto, ob 15 maj 2018 - 21:02, rekši:

Sej ideje imaš zanimive, samo o poslu se pa vidi, da res nimaš pojma.

Dobesedno to.

Drugač pa sonyjev delež digital prodaj je trenutno 32%, in mejmo v mislih, da je kup naslovov digital-only.

#58 Galko

Zvezdan!

• šerifi in depjutiji
  • 5 055 sporočil

Objavljeno 15 maj 2018 - 22:07

Predvsem tip nima pojma o konzolah, to je problem.

#59 amnesia

degustatore di cannoli

• mafija
  • 10 610 sporočil

Objavljeno 15 maj 2018 - 22:17

120gb ssd je dost useless zadeva, ker so ze sedaj nekatere 4k igre 100gb ali vec

#60 gojc

na veliko mlati prazno slamo.

• vesoljci
  • 3 964 sporočil

Objavljeno 16 maj 2018 - 22:25

Take-Two Won’t Announce Any New Games at E3 2018

#61 Chenier

• šerifi in depjutiji
  • 8 956 sporočil

Objavljeno 17 maj 2018 - 05:46

Se mi zdi, da bo uizi medel E3, kar se tice novonajavljenih igric

#62 Zizy

• prostozidarji
  • 4 252 sporočil

Objavljeno 17 maj 2018 - 07:17

Oglej si sporočiloamnesia, ob 15 maj 2018 - 22:17, rekši:

120gb ssd je dost useless zadeva, ker so ze sedaj nekatere 4k igre 100gb ali vec
Jap res je, plus 120GB SSDjev sploh ne dela noben vec, se 250ka bo sla verjetno k dodotu kmalu. Pa Gearsi z vsem DLCjem so baje ~400GB, lolwut. Tako da 500GB SSD bi nucal biti. Trenutno je ~3x drazji od 1TB HDDja, konec 2019 pa bo najbrz skorej ista cena ce one crte od zgodovine cene ekstrapoliras dalje.

#63 Galko

Zvezdan!

• šerifi in depjutiji
  • 5 055 sporočil

Objavljeno 17 maj 2018 - 10:25

Oglej si sporočiloChenier, ob 17 maj 2018 - 05:46, rekši:

Se mi zdi, da bo uizi medel E3, kar se tice novonajavljenih igric

precej delim sentiment ja

sem imel v planu da gledam Bethesdo, Nintendo in seveda Sony v živo, pa še da probam fanta prepričat v gledanje (mogoče bi se še Mefisto Lizzard hotel joinat, če bi bila kaka pizza v điru) in se naredi iz tega nek cool Mac night & hanging

ampak zdej pa ne vem no

#64 kid666

• rumeni jaki
  • 2 315 sporočil

Objavljeno 19 maj 2018 - 11:42

Walmart leakal seznam velke večine špilo, ki bojo najavljeni na E3
Spoiler

#65 MartinPocrezze

• rumeni jaki
  • 2 054 sporočil

Objavljeno 19 maj 2018 - 11:43

Borderlands 3 nice

#66 Flaming_C

analizira banalne analogije kanalov.

• rumeni jaki
  • 2 588 sporočil

Objavljeno 19 maj 2018 - 12:51

Objavljena slika

Ne čakam TLOU 2

#67 bigboss82

je svinjski pastir brez svinje in pasti. Torej le R.

• rumeni jaki
  • 3 212 sporočil

Objavljeno 19 maj 2018 - 14:00

divison 2
borderlands 3

pogresam pa anthem, se mi zdi da ni nekih vzpodbidnih novic okoli te gire zadnje čase

#68 Besko

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• vesoljci
  • 1 063 sporočil

Objavljeno 19 maj 2018 - 17:49

Oglej si sporočilokid666, ob 19 maj 2018 - 11:42, rekši:

Walmart leakal seznam velke večine špilo, ki bojo najavljeni na E3
Spoiler

A ni tole old news? Pa potrjeno je bilo, da Borderlands 3 ne bo na E3.

#69 kid666

• rumeni jaki
  • 2 315 sporočil

Objavljeno 19 maj 2018 - 17:53

ja možno
tudi zanesljivo ni 100%
mene itak boli za večino teh špilov, upam samo, da res dobimo splinter cell

#70 Chenier

• šerifi in depjutiji
  • 8 956 sporočil

Objavljeno 19 maj 2018 - 18:18

Old news je. Sam večina stvari je bolj ali manj real — z določenimi napakicami, ki pa tudi niso čista greška (ni pa nujno, da bo vse predstavljeno na E3). Žal ni dr. Mihe kle, da bi confirmal, pa kar jaz v njegovem imenu

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov