Skoči na vsebino

No man's sky

352 odgovorov na to temo

#321 AAA

je ravnokar kraljevsko prdnil.

• mn3njalničarji
  • 231 sporočil

Objavljeno 28 september 2016 - 19:00

No man's sky pod drobnogledom:

"No Man’s Sky is being investigated by the Advertising Standards Authority"
http://www.pcgamer.c...ards-authority/

#322 AAA

• mn3njalničarji
  • 231 sporočil

Objavljeno 08 oktober 2016 - 16:02

"Hello Games priced No Man's Sky at $60, not Sony"

http://www.tweaktown...sony/index.html

#323 Pennywis3

je najdu rizlo za joint.

• mn3njalničarji
  • 275 sporočil

Objavljeno 14 avgust 2017 - 11:30

1.3 Verzija je out.

Počasi se spreminja v igro, kakršna bi morala biti ob izzidu.

#324 amnesia

degustatore di cannoli

• mafija
  • 11 822 sporočil

Objavljeno 14 avgust 2017 - 12:07

ne

#325 fric

štopa v Vrdlovce.

• rumeni jaki
  • 3 313 sporočil

Objavljeno 14 avgust 2017 - 13:30

Tak igra gre nekako tako obljubljali so vilo, dobili smo mostišče zdej pa na pilotih gradijo zidanico.

#326 Fantom

si po drkanju nikoli ne umije rok. Prašiček.

• rumeni jaki
  • 1 527 sporočil

Objavljeno 14 avgust 2017 - 13:40

Sam res ne razumem čist logike vas soljenih pobov, špil je bil nateg kot že xy drugih, sam s to razliko, da se devi zdaj dejansko še nekaj trudijo izdelek spravit na neko zabavno raven. 99% drugih developerjev bi pobasalo dnar z nasmeškom na obrazu, spremenil ime firme in vas spet nategnil, teli se pa trudijo, a response pa tak da je za zjokat. :D

#327 Tom7i

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 871 sporočil

Objavljeno 14 avgust 2017 - 15:30

Jaz sem ga preko arrternativnih virov sprobal ob prejšnjem updatu (uno z vozili in bazami) in moram reč, da se mi takrat sicer ni zdel vreden 60€, 20 - 30 pa že. Zdaj, ko je zunaj nov update in 60% nižja cena, razmišljam, da bi si ga kupil, ker mi je grafično precej všeč.

#328 Pennywis3

je najdu rizlo za joint.

• mn3njalničarji
  • 275 sporočil

Objavljeno 14 avgust 2017 - 22:11

Zadnji update je res uredu, ogromno contenta so dodal, ostalo izboljšali.
Na steam je šla iz mostly negative v mostly positive, to se redko zgodi, tko da kapo dol devom.

#329 Molag Bal

je svinjski pastir brez svinje in pasti. Torej le R.

• rumeni jaki
  • 3 120 sporočil

Objavljeno 14 avgust 2017 - 23:55

Oglej si sporočiloFantom, ob 14 avgust 2017 - 13:40, rekši:

Sam res ne razumem čist logike vas soljenih pobov, špil je bil nateg kot že xy drugih, sam s to razliko, da se devi zdaj dejansko še nekaj trudijo izdelek spravit na neko zabavno raven. 99% drugih developerjev bi pobasalo dnar z nasmeškom na obrazu, spremenil ime firme in vas spet nategnil, teli se pa trudijo, a response pa tak da je za zjokat. :D

Zato ker se je špil oglaševal kot polnokrvna AAA igra in tolk tudi koštal.

#330 AAA

• mn3njalničarji
  • 231 sporočil

Objavljeno 16 avgust 2017 - 07:59

Druga igra od Hello Games bo uspešnica. Mogoče bo celo No man's sky 2.

#331 Fantom

si po drkanju nikoli ne umije rok. Prašiček.

• rumeni jaki
  • 1 527 sporočil

Objavljeno 16 avgust 2017 - 08:04

Če zrihtajo za tega še ene 2 orenk patcha, pol sem spet team hello :D

#332 Bessie

po novem obvlada tudi kunilingus.

• šerifi in depjutiji
  • 5 941 sporočil

Objavljeno 17 avgust 2017 - 11:32

£9.99 na http://www.thegamecollection.net/, samo danes!

#333 zoki

kvačka. (How gay is that??)

• rumeni jaki
  • 1 666 sporočil

Objavljeno 18 avgust 2017 - 08:09

Oglej si sporočiloBessie, ob 17 avgust 2017 - 11:32, rekši:

£9.99 na http://www.thegamecollection.net/, samo danes!

To je PS4 retail verzija.

#334 Bessie

po novem obvlada tudi kunilingus.

• šerifi in depjutiji
  • 5 941 sporočil

Objavljeno 18 avgust 2017 - 08:19

Ja, ampak je že mimo in OUT OF STOCK

#335 Tom7i

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 871 sporočil

Objavljeno 18 julij 2018 - 10:39

Vidim, da je Amnesia že bumpal ps4 temo z novico, pa grem jaz še pc temo ;)

Kot sem že omenil drugje, 24. julija izide nov NMS update NEXT, ki poleg delujočega multiplayerja prinaša še več težko pričakovanih dobrot:

Navedek

Multiplayer

• Team up a small team of friends and explore the universe together, or be joined by random travelers.
  • You can help friends to stay alive, or prey on others to survive.
  • Tiny shelters or complex colonies that you build as a team are shared for all players.
  • Fight as a pirate or a wingman in epic space battles with friends and enemies.
  • Race exocraft across weird alien terrains, creating race tracks and trails to share online.
  • Character customisation allows you to personalise your appearance.

Visual Overhaul

• The game is fully playable in third or first person, both on-foot and in ship.
  • Planetary rings and improved space visuals make space more beautiful than ever.
  • Dramatically improved planetary terrain generation, ground textures, water and clouds bring the environment to life.
  • Significantly more detail added to ships, NPCs and buildings.

Unlimited Base Building

• Bases can now be built anywhere on any planet.
  • Dramatically increased base building complexity and size limits.
  • Hundreds of new base parts.
  • Own multiple bases.

Command Freighters

• Assemble and upgrade a fleet of frigates and command them from the bridge of your freighter.
  • Send your fleet out to into the universe, or deploy them to help you as you explore a specific system.
  • Improved freighter base building allows a truly custom capital ship.
  • Invite your friends aboard and take on challenging multiplayer missions from the Galactic Commision Station on your bridge.

To so drugače le stvari, ki se jih da razbrat iz novega trailerja za NEXT, končne patch notese bom pa še objavil naknadno :) Pa še trailer:

#336 Tom7i

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 871 sporočil

Objavljeno 24 julij 2018 - 17:22

Evo, NEXT patch notes so live, update pa trenutno še ne, zato jih raje kar zdaj nalimam, ker bom pol zaseden ;) Zaradi dolžine jih dajem v kvarnik:

Spoiler

Btw, če koga zanima obširen intervju s Seanom Murrayem o NMS in ozadju za nesrečnim izidom ter njegovimi posledicami, si ga lahko preberete tukaj.

Edit: špil je na Steamu v sklopu midweek madness-a do 30. 7. (ponedeljek) znižan za 50%

#337 Lepi Šime

dreksolata

• govnači
  • 371 sporočil

Objavljeno 31 julij 2018 - 10:51

Jo, jst sm si že neki časa nazaj kupil špilček in priznam, da mi sede kruzat po vedolju. Ali je še kdo in bi bil pripravljen skupaj zganjat neumnosti?

#338 VEĐETA

na veliko mlati prazno slamo.

• šerifi in depjutiji
  • 3 899 sporočil

Objavljeno 31 julij 2018 - 12:12

jst tudi zadnje čase berem da so devi res to igro konkretno updejtali od relisa in da je iz povprečnega špila ratala res dobra igra

#339 Sovica

Prvi brez skupine in ponosen!

• neuvrščeni
  • 1 218 sporočil

Objavljeno 31 julij 2018 - 18:13

Navedek

jst tudi zadnje čase berem da so devi res to igro konkretno updejtali od relisa in da je iz povprečnega špila ratala res dobra igra

#340 fric

štopa v Vrdlovce.

• rumeni jaki
  • 3 313 sporočil

Objavljeno 31 julij 2018 - 18:49

Oglej si sporočiloVEĐETA, ob 31 julij 2018 - 12:12, rekši:

jst tudi zadnje čase berem da so devi res to igro konkretno updejtali od relisa in da je iz dreka ratala res povprećna igra.
fixxed

#341 Tom7i

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 871 sporočil

Objavljeno 31 julij 2018 - 21:08

Oglej si sporočiloLepi Šime, ob 31 julij 2018 - 10:51, rekši:

Jo, jst sm si že neki časa nazaj kupil špilček in priznam, da mi sede kruzat po vedolju. Ali je še kdo in bi bil pripravljen skupaj zganjat neumnosti?
Komot, samo grem jutri za en teden na morje, tak da ne vem, kak bo z netom itd. Ti javim preko Steama, ko se vrnem :)

Oglej si sporočiloVEĐETA, ob 31 julij 2018 - 12:12, rekši:

Igra je res precej boljša kot pred Next, seveda pa ni perfektna in tudi ne sede vsakomur, ki ima načeloma rad vesoljske igre.

Je dokaj skulirana (vsaj na normal game mode) in do neke mere surrealistična (verjetno zato obstaja No Man's High reddit ;)). Ne igraš privateerja ali vesoljskega superheroja, ampak vesoljskega turista/raziskovalca, ki se zna neki malega tudi borit, lahko si pa tudi upgradaš stvari na najbolj militantno varianto in raidaš NPC freighterje in ladje... Zdaj baje lahko napadaš tudi druge igralce, samo do zdaj še nisem videl nekih hudih PvP fajtov na netu. Res je tudi, da je survival mode dokaj "grindy"; pomojem si je najbolje ogledat vsaj kako uro ali dve gameplaya na jutubu, preden se človek loči od 60€.

Lahko pa potrdim, da izgleda svež začetek v survival modu približno tako:
Objavljena slika

#342 amnesia

degustatore di cannoli

• mafija
  • 11 822 sporočil

Objavljeno 31 julij 2018 - 22:49

#343 Lepi Šime

dreksolata

• govnači
  • 371 sporočil

Objavljeno 02 avgust 2018 - 10:29

Včeraj sem z frendom na novo začel z Survival mode in lahko se samo podpišem pod zgornjo sliko lol. ene
Sem imel srečo, da sem hitro svoj spaceship našel, da sem se notri pogrel. Prej sem ene 4x crknil od zmrzali.

Z Next update so igro res dvignili nekaj nivojev višje in je res carska za preigravat.

#344 Sovica

Prvi brez skupine in ponosen!

• neuvrščeni
  • 1 218 sporočil

Objavljeno 03 avgust 2018 - 00:47

kako je s pvpjem in srečevanjem random playerjev?

https://imgur.com/gallery/rGZN4AN

#345 Lepi Šime

dreksolata

• govnači
  • 371 sporočil

Objavljeno 04 avgust 2018 - 08:27

Zdej imaš v igri možnost, da se joinaš frendu ali pa oni tebi in se konvencialno dosti blizu pojavite.

Zadnjič sem tako na survival z tremi frendi preživel in začel graditi postojanko na enemu bio rich planetu.

Špil je zdej to, kar bi moral biti ob releasu.

P.S. Včeraj sem dobil svoj prvi freighter in sem približno tako navdušen kot takrat ko sem v Knights of the old republic dobil Ebon Hawk

#346 Lepi Šime

dreksolata

• govnači
  • 371 sporočil

Objavljeno 04 avgust 2018 - 09:44

Aja pa jst sm igro na CDkeys dobil za 20 ojrov

#347 Tom7i

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 871 sporočil

Objavljeno 04 avgust 2018 - 10:07

Oglej si sporočiloSovica, ob 03 avgust 2018 - 00:47, rekši:

kako je s pvpjem in srečevanjem random playerjev?
Na začetku igre imaš možnost ali se pridružit random ali določenemu igralcu ali pa igrat sam, kjer se ti lahko tudi pridruži random ali določen folk (obratno kot prva opcija). Spawnaš se v istem osončju kot kolega ali random oseba, pol pa potuješ okoli po želji.

Kolkor sem razumel, so zdaj v igri "instance", v katerih je lahko hkrati do 16 ljudi, vendar so trenutno lahko v eni skupini vidni le štirje avatarji hkrati; v primeru da imaš polno skupino, bo vsak naslednji igralec, ki se pridruži instanci, v kateri se nahaja tvoja skupina prikazan kot energijska krogla. Baje da ti igralci izven tvoje skupine ne morejo uničit oz. griefat baze, če jih pa dodaš v svojo skupino, pa lahko.

Tako zgleda spopad med random igralci:

Tako pa spopad ladij v vesolju:

Oglej si sporočiloLepi Šime, ob 04 avgust 2018 - 08:27, rekši:

P.S. Včeraj sem dobil svoj prvi freighter in sem približno tako navdušen kot takrat ko sem v Knights of the old republic dobil Ebon Hawk
A ne da? :D To je zdaj tudi novo in awesome: prvič, ko prideš v en sistem, kjer so NPC freighterji pod napadom piratov in če se odločiš pomagat freighterju ter spucat pirate, ti kapitan freighterja iz hvaležnosti le-tega preda zastonj :mafija:

Špil sem imel že vsaj leto, pa mi zaradi visokih cen nikoli ni uspelo prigrindat dovolj za en freighter, zdaj pa ga imam tudi jaz :happy: Prostora za bazo je pa notri tolko, da brezveze: 19x19 "kock" x 4 nadstropja, kar vse skupaj pomeni 1444 "kock"...

Btw, šele po prihodu na morje sem opazil, da ima moj laptop le 6gb rama, NMS pa rabi najmanj 8 za delovanje, tako da tudi če bi hotel, ne bi mogel zdaj igrat :P Oh well...

#348 Tom7i

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 871 sporočil

Objavljeno 31 oktober 2018 - 11:58

En bump za NMS Halloween update The Abyss :)

Končno so dodali podmornice; we Subnautica now :D (ne, saj ne)

#349 Tom7i

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 871 sporočil

Objavljeno 14 avgust 2019 - 15:34

10 mesecev po zadnji objavi spet bumpam temo zaradi današnjega izida dodatka No Man's Sky Beyond.

Baje gre za največji update do sedaj, ki naj bi bil nekajkrat večji od NEXT-a; spodaj par najbolj pomembnih novosti:
  • dodali so poln support za vse glavne VR konzole in sisteme
  • v špilu bo sedaj multiplayer hub Nexus, kjer lahko vedno naletiš na druge igralce (špil tako ni več ekskluzivno SP)
  • število soigralcev so dvignili iz prejšnjih 8 sočasnih igralcev za PC na 32
  • NPC-ji se sedaj šetajo po planetih in delajo razne stvari ter se odzivajo na igralčeva dejanja
  • lahko udomačiš živali in jih uporabiš za pridobivanje mleka, mesa in jajc
  • mleko, meso in jajca lahko uporabiš pri kuhajnu, s katerim si lahko narediš hrano, ki ti da začasne buffe
  • živali lahko zdaj jahaš :mafija: (jaz imam že v planu udomačenega T-rexa)
  • prenovili so električne sisteme, ki zdaj baje delujejo podobno kot v Minecraftu
  • dodali so kup novih elementov in mehanizacije za baze
  • valda so vse skupaj tudi optimizirali in olepšali
Za promocijo je NMS na Steamu do 21. 8. znižan za 50%; za več podrobnosti o Beyond si prescrolajte zgornji link, spodaj pa dodajam še uradni trailer.

#350 h3ck3r

ščije brez rok!

• vesoljci
  • 473 sporočil

Objavljeno 17 avgust 2019 - 08:30

Sem ji dal se eno sanso po tanovem updejtu in spet zbrisal po manj kot uri igranja

Se vedno je siroka kot ocean, ampak globoka kot otroski bazencek v Terme Olimija. Dobesedno. Taprvi planet na katerega me je spawnalo sem raziskal do neke mere, okej, hazardous environment, treba je chargat obleko, nabirat surovine, problem zame nastane, ker je cist vsak jeben planet po funkcionalnosti enak. Ne podoben, ampak popolnoma isti. Na vsakem planetu je neko presenecenje ala hazardous okolje, na Earth-like planetih je atmosfera okej, ampak so povsod Sentineli. Nadalje je na planetih neki rastin, neki proceduralno zgeneriranih zvadi in neki POIjev, ki so na vsakem novem planetu skorajsnja kopija vseh iz prejsnjih planetov

Edina stvar, ki razlikuje planete je njihov izgled. Zame osebno je to odlocno predolgocasno. Prakticno nobena zival, nobena rastlina in noben planet se mi ni (proceduralni generaciji navkljub) vtisnil v spomin, ni nekih memorable stvari, ki bi bile vredne exploringa. Vesolje je prazno ko piksna pira ob dveh popoldan, ko sonce zge na polno. NPCji cicajo na postajah in cakajo na igralca, da pride mimo in jim posveti minuto pogovora, v kateri je pa itak treba ugibat na polno, kaj hoce povedat, because them language barriers. Nihce ne dela nic, parkrat so mi zagnjavili "pirati", ko sem z neki viska carbona v cargo holdu odletel iz planeta. Pa seveda na planetih, ko je treba grindat za surovine, al pa ce samo slucajno po pomoti z laserjem oplazis en piksel random zivali, ki se ti suce okol nog, faking vedno uletijo trigger happy Sentineli in si prakticno up the Shit Creek. Kakrsnekoli druge vloge NPCji nimajo, vsaj ne da bi jaz vedel za njo

Mogoce delam mal krivice spilu zej, ko je spet nov update prisu, ker govorim iz izkusenj po slabih 15 urah igranja, ampak se to se mi je zdelo prevec za igro, ki obljublja, da se v njej vidi marsikaj, tistega kar je pa dejansko za vidit je pa bore, bore malo. Je pa treba dat propse Hello Games, ker se vedno drzijo glavo pokonci in ustvarjajo nov content za igro. 90% studijev bi se po takem fijaskastem launchu pomoje od sramu pogreznilo do Kitajske, Sean Murray pa vsaj drzi gobec lepo zaprt od tistega zaklja lazi pred izidom NMS par let nazaj in pridno dela na novem contentu za igro. Skoda, da me ne pritegne. Skos vlecem primerjavo z Minecraftom, kar NMS vbistvu je, ampak v vesolju. Na zalost je za moj okus se vedno prevec prazna in dolgocasna, tisto kar pa trenutno je v igri, pa mi je cist prevec mlacno in neinteresantno

#351 MaDrung

vseskozi piratizira! APZ, na pomoč!!!

• rumeni jaki
  • 1 767 sporočil

Objavljeno 17 avgust 2019 - 11:08

Ko sem prvič gledal previewe za no man sky sem vedel da bo točno tako. Ne vem kaj si je folk predstavljal sploh.

#352 Tom7i

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 871 sporočil

Objavljeno 19 avgust 2019 - 16:38

Oglej si sporočiloMaDrung, ob 17 avgust 2019 - 11:08, rekši:

Ko sem prvič gledal previewe za no man sky sem vedel da bo točno tako. Ne vem kaj si je folk predstavljal sploh.
Vedno znova se pač pokaže, da ta špil ni za vsakega, ki mu je na splošno do igranja prvoosebnih iger v vesolju. To je tudi vedno znova situacija, zaradi katere se folk peni na forumih in v reviewih: marsikdo namreč še vedno pričakuje sceno ala Star Citizen ali pa "ona druga podobna igra", pol pa so razočarani, ker ni dovolj podobna izkušnja kot v oni drugi igri.

Tako kot prej je NMS še vedno vesoljski raziskovalno-turistični simulator, ne pa galaktični Skyrim.

Moram samo še to pokomentirat:

Oglej si sporočiloh3ck3r, ob 17 avgust 2019 - 08:30, rekši:

Se vedno je siroka kot ocean, ampak globoka kot otroski bazencek v Terme Olimija. Dobesedno.
Če bi se vsaj malo poglobil v questanje, zgodbo, si morda postavil kako orenk bazo, si zrihtal avto, podmornico, freighter, si naredil bazo na freighterju, si zrihtal ladjevje in ga odposlal na par misij, bi videl, da temu že od NEXT-a dalje ni več tako. Na žalost pač do večine kontenta prideš šele po par dneh oz. tednih igranja; ti pa si igro izbrisal po manj kot uri :hmm:

Oglej si sporočiloh3ck3r, ob 17 avgust 2019 - 08:30, rekši:

Prakticno nobena zival, nobena rastlina in noben planet se mi ni (proceduralni generaciji navkljub) vtisnil v spomin, ni nekih memorable stvari, ki bi bile vredne exploringa. Vesolje je prazno ko piksna pira ob dveh popoldan, ko sonce zge na polno.
Tu spet pride v igro glavni point NMS-ja - vsaj nekajdnevno/tedensko izboljševanje opreme in raziskovanje: čedalje bližje si namreč galaktični sredici (tudi zaradi izboljšanega warp-driva itd.), tembolj kompleksni postajajo proceduralni algoritmi ter ustrezno zanimivi in raznoliki postajajo tako planeti kot živali; pol pa znaš naletet tudi na take živali:
Spoiler
ter na take planete:
Spoiler
Kar se tiče splošne funkcionalnosti planetov in živali, ti dam absolutno prav - večina jih je precej podobna; je pa glede tega tudi primerljiva realna situacija: v dejanskem vesolju imaš prav tako miljone planetov, ki so si funkcionalno zelo podobni oz. miljone kamnitih krogel, na katerih najdeš železo, nikelj, baker in nič drugega. Morda je eden izmed tisočih drugačen, ampak ga je treba prvo najt in raziskat (in tu je spet point igre ;)).

Osebno po vsakem updatu NMS igram vsaj kak mesec oz. kakor dolgo pač traja, da dosežem center galaksije in naslednjo galaksijo (običajno grem vedno v Eissentam); tam si pol naredim glavno bazo in nekaj časa farmam materiale za razne upgrade oz. dokler ne dobim kakega lepega letalca. Ko imam pa vse, kar sem si želel, pa me tudi počasi mine in neham igrat.

Neglede na to pa verjetno NMS res ni špil zate, če se ti ga ne da igrat dlje kot eno uro; s tem pa ni tudi nič narobe, vseeno hvala za mn3nje :)

#353 h3ck3r

ščije brez rok!

• vesoljci
  • 473 sporočil

Objavljeno 19 avgust 2019 - 17:12

Nisem ga zradiral po eni uri igranja, rekel sem, da sem ga ponovno zbrisal po uri igranja novega updejta. Nimam pa bas veliko ur danih noter, to je res. Nisem refundal, ker sem racunal na to, da mi bo po parih flajstrih znal postat isti peskovnik za farmanje in grindanje, ter oddih od Elite: Dangerous. Pa mi ni. Je na polno drugacna igra kot pa ob izidu, tega nisem nikjer zanikal, zame osebno zal nima dovolj zanimivih stvari, ki bi me drzale pri igranju, neglede na to, kolk patchev bo se izdanih

Navedek

Če bi se vsaj malo poglobil v questanje, zgodbo, si morda postavil kako orenk bazo, si zrihtal avto, podmornico, freighter, si naredil bazo na freighterju, si zrihtal ladjevje in ga odposlal na par misij

Ne rabis mi razlagat, kako je treba space exploration mixed with survival sorte spil igrat, verjemi mi :D Vse kar sem videl v NMS, sem ze videl prej. Farmanje surovin, grajenje baz, questanje kolker ga je, raziskovanje vesolja... Osebno sem mahnjen na space zanr iger, bil na polno nahajpan za NMS, pa so se mi pricakovanja zal sfizila, kot mnogim drugim. Ne govorim, da mi je slab spil, samo premlacen in premalo zanimiv, jebiga, ljudje smo si razlicni :)

Drgac sem pa ze Chenierju dal repliko v NMS Konzolec temi, sicer tist je bolj primerjava med NMS in E:D ter obrazlozitev, zakaj preferiram slednjo. Ni tolk o samih mehanikah igre, poglej, ce se ti ljubi :)

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov