Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

kemik reče pred 7 minutami:

 

Jaz tudi živim v tem prepričanju in zaradi tega trpim. Dej prosim razloži, da se ne bom več sekiral. 

Zato, ker ti igro zmeraj narediš do maximuma, ki ga recimo hardware sploh ne zdrži.

Crysis, ki je prišel leta 2007, je moral delat na vsakem hardwaru ampak je zgledal tako dobro, da ga nihče ni mogel poganjat še 5 let kasneje vse na max. Ni ga nič držalo na verigah.

 

Če vzamemo neko igro ala Uncharted 4, to igro drži ali pa ne drži nazaj star hardware. Igra teče na 1080p @ 30fps na base ps4, da bi igra tekla na 4K rabiš približno 3,5 več gpu powerja, da bi igra tekla na 60fps še približno 2x toliko in za nek ray tracing še približno 2x toliko in do tu smo prišli, da igra še vedno zgleda "enako", enake teksture itd... Nismo še nič grafike upgrejdal.

 

Tko to prepričanje je zelo hecno, ker potem so vse igre slabe, ker na PCju vse tiste top looking igre delujejo tudi na slabšem kompu, le slabše. Tako je tudi na PS. Na PS4 bodo vse igre delovale, le slabše. NE bodo 4k ne bodo ray traced, ne bodo 60fps...

 

 

Boste videli, ko sem lansko leto razlagal, da Cyberpunk 2077 PS5 verzija, ne bo skoraj nič boljša, kot je trenutna verzija PS4 na PS5, pa so vsi dvigovali obrvi. Živi bili pa videli.

uredilo bitje atomic
  • Račka +1 2
  • Trol 2
Povezava do prispevka
atomic reče pred 6 urami:

 

Haha. TO seveda ni res no :)

En primer je prikrito nalaganje novih območij, ko se voziš z raznimi lifti ali prebijaš skozi ozke predele.

Dejansko zadeva vpliva na sam game design.

Močno dvomim, da bodo PS5 verzije iger imele to odpravljeno v primerjavi s PS4 inačicami.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 2 urama:

En primer je prikrito nalaganje novih območij, ko se voziš z raznimi lifti ali prebijaš skozi ozke predele.

Dejansko zadeve vpliva na sam game design.

Točno to, ne vem kako ljudem ni jasno, da ni vse samo v grafiki in povečanju detajlov. Velika razlika je lahko tudi v boljšem AI-ju, ki ga procesor na starodobni PS4 ni sposoben sprocesirati in bi precej pripomogel k izkušnji na PS5. Možnosti je neskončno in komaj čakam na prave PS5 igre čez 2 ali raje 3 leta.

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka

@atomic boljša primerjava je, da imaš en komp, k ima izpis na iglični printer, potem pa upgrejd, ki ima monitor. In poj pridejo igre, ki so za oba, pa je argument "ja samo bo ful hitrš printal tekst na papir". Ma nemoj, samo kle se je zalaufal cel marketing PR +  stipe je omočil boksarce zarad super hitrih nikad videnih prenosov na ssd, kraken kompresije, tempest 3d audio, adaptivnih triggerjev itd. in edina špila, ki bo dejansko imela dizajn prilagojen temu bo na konc Astrobot. Ne bi hitrš printanja, sliko bi na monitorju, hvala lepa.

 

Povezava do prispevka

Ma dobro kaj vedno je bilo tako, jaz se spomnem se iz casov ps3, kako leto dve so bile igre cross gen..

 

Pac odvisno je od tega kolko folka ima ze novo konzolo in koliko staro.. zakaj bi delali igre za ps5, porabili milijone za razvoj in pol prodajali izvpde samo meni kekitu in galku.. pac neumno je iz poslovnega vidika.. mislim sej spil lahlo kupis tudi za nazaj, sam jebiga pol stane 20 eur

 

To generacijo se zna se podaljsat to obdobje ker prvo leto ni bilo toliko konzol v obtoku oz ne vem koliko je trenutno prodanih ps5 npr.. anyway ocitno se jim se ne izplaca presaltat na nexr gen only spile

 

Meni osebno je ql.. glede na trenutno stanje samo naj fuknejo ven kaksen spil boli m k ce je cros gen

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 14 minutami:

Meni osebno je ql.. glede na trenutno stanje samo naj fuknejo ven kaksen spil boli m k ce je cros gen


Jaz sem že stokrat napisal, da takoj kupim PS5, če dajo ven nov Fight night boks. Če bi bil pa ekskluziva, pa konzolo kupim tudi po pretirani skalperski ceni. :)  

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 26 minutami:

To generacijo se zna se podaljsat to obdobje ker prvo leto ni bilo toliko konzol v obtoku oz ne vem koliko je trenutno prodanih ps5 npr.. anyway ocitno se jim se ne izplaca presaltat na nexr gen only spile

A nima PS5 rekordno število prodanih konzol v prvem letu?

 

Samo itak ne moreš ignorirati 100+ milijonov PS4, sploh ker preskok ni takšen kot iz PS2 na PS3

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 48 minutami:

Ma dobro kaj vedno je bilo tako, jaz se spomnem se iz casov ps3, kako leto dve so bile igre cross gen..

 

Pac odvisno je od tega kolko folka ima ze novo konzolo in koliko staro.. zakaj bi delali igre za ps5, porabili milijone za razvoj in pol prodajali izvpde samo meni kekitu in galku.. pac neumno je iz poslovnega vidika.. mislim sej spil lahlo kupis tudi za nazaj, sam jebiga pol stane 20 eur

 

To generacijo se zna se podaljsat to obdobje ker prvo leto ni bilo toliko konzol v obtoku oz ne vem koliko je trenutno prodanih ps5 npr.. anyway ocitno se jim se ne izplaca presaltat na nexr gen only spile

 

Meni osebno je ql.. glede na trenutno stanje samo naj fuknejo ven kaksen spil boli m k ce je cros gen

Dobro, sej to nam je vsem jasno. Ni treba tle neki odkrivat tople vode. Gre se za to, da so obljubljali Next Gen only naslove.

Pa tudi gre se za to, da valjda obstaja razlika, če neko igro dizajniraš izključno za novo generacijo, namesto, da delaš neke cross gen kompromise. Valjda smo malo salty zaradi tega lol.

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 3 urami:

@atomic boljša primerjava je

Če lahko užgem en atomicov style po podlagi, sam brez vina ob tipkovnici:

 

[atomic]
Ne. Ne, ne greš v naslednji krog, nimaš prav, ne in ne.

[end of atomic]

 

Primerjave so že v osnovi slabe ker bo vedno nekdo našel luknjo v tvoji primerjavi tako da jih ne uporabljat če hočeš kadarkoli koga prepričat v svoj prav.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...