Skoči na vsebino

Manchester & Leeds

5 odgovorov na to temo

#1 Avion

je fasal hemeroide. Zdaj mu plapolajo v vetru.

• mn3njalničarji
  • 945 sporočil

Objavljeno 04 oktober 2016 - 12:03

S kolegom greva začetek novembra v Anglijo za en teden, ene 4-5 dni bova v Manchestru, kake 3 dni pa v Leedsu.

Ima kdo kakšen predlog, kaj se splača pogledat? Kakšna lokalna zanimivost, ki ni najbolj oglaševana?

#2 MaX

želvak brez oklepa

• rumeni jaki
  • 28 sporočil

Objavljeno 04 oktober 2016 - 15:26

Cel Manchester ima en tak kul vibe :D . Odvisno kaj te zanima...

Če si že na relaciji Manchester - Leeds, se po moje splača videti še Liverpool in York.
Oboje je itak v neposredni bližini, kakšno urco z vlakom.

#3 Avion

• mn3njalničarji
  • 945 sporočil

Objavljeno 04 oktober 2016 - 15:31

Ej, res sva odprta za vse in karkoli :) Pa naj bo kakšna kul quirky trgovina, kakšen zanimiv muzej, super-must-try hrana, skuliran pub ... Karkoli pač, če ima kdo kakšne osebne izkušnje in priporočila :)

#4 taiyo

third rider of the apocalypse

• prostozidarji
  • 1 166 sporočil

Objavljeno 04 oktober 2016 - 16:00

prevoz že mata? Če ne, preveri Megabus, men je bil po Angliji zakon ...

#5 Avion

• mn3njalničarji
  • 945 sporočil

Objavljeno 04 oktober 2016 - 20:50

Zaenkrat imava samo letalske karte + ta teden kupujeva karte za Damnation Fest v Leedsu. :) Megabus bom malo pogooglal, tenksić! :)

#6 Jake the Mess

ne ve, kam bi sam s sabo.

• mn3njalničarji
  • 648 sporočil

Objavljeno 29 oktober 2016 - 13:08

Tole je vse za Manchester:

Meni je bil Museum of science and industry dokaj všeč, pomoje če te vsaj malo zanimajo te zadeve bi ti znalo bit super. Pa mislim da je zastonj vstop, lahko pa potem daš nekaj za vstopnino če te je pač volja. Še bolj mi je bil pa všeč en pub ki je bil v relativni bližini tega muzeja :D , imenowan The Wharf. Sicer nič kaj posebnega, ampak lepo urejen pub ob kanalu reke z lepo teraso in takim prijetnim domačim vzdušjem in kar v redu izbiro piv. http://www.brunninga...otos/the-wharf/

Če imaš rad piva pol moraš obvezno v Brewdogov pub, kjer imaš res noro izbiro njihovih točenih zadev + cel kup flaširanih dobrot iz celega sveta (in carski WC :mafija:)Objavljena slika
Če te zanima nogomet, pol bi ti predlagal turo po Old traffordu in pa obisk National Football Museuma.

Ob vikendih imaš v centru mesta manjšo tržnico z izbiro svetovne hrane. Meni je blo super okusno, pa niti se mi ni zdelo predrago.
Potlej imaš pa še knjižnico, ki je bil meni en tak super skuliran prostor. Notranjost stavbe okrogla, prostori pa so tako narejeni, da se v notranjosti kroga mirni prostori kjer folk bere, se uči in je res čista tišina in mir. Na zunanjem obroču (ne znam drugače odpisat) imaš pa knjižne police, med katerimi pa je bilo, tisti čas ko se bil jaz tam, cel kup ljudi ki so igrali na inštrumente. Tko, sicer nič posebnega, ampak če bi imel več časa bi sigurno malo ostal tam.

To je to kar sem sam videl v treh dneh, je pa res da sem kar dosti časa prebil po pubih in pač samo s šetanjem po mestu.

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov