Skoči na vsebino

Animacije

21 odgovorov na to temo

#1 ThePek

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 107 sporočil

Objavljeno 19 januar 2020 - 18:10

Z animacijami sem se začel ukvarjati enkrat lani maja.

Najdaljša/najbolj ponosen za zdaj:

Vaja v tekočinah in gubanju oblik:

Mini videospotič, moja četrta animacija:

En loop, ki sem ga naredil na muziko majstorja SunnySuna:

#2 ThePek

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 107 sporočil

Objavljeno 19 januar 2020 - 18:11

Še ena vaja v tekočinah:

Moja čisto prva animacija

Kaj pa vi, a ste kej pridni v animacijah? Pokazat!

#3 Weraziel

je svinjski pastir brez svinje in pasti. Torej le R.

• vesoljci
  • 3 036 sporočil

Objavljeno 20 januar 2020 - 11:40

Ful sm fan tvojega dela in mi je žal, da do zdej nisem nikamor sharal, tako da bom dal na različne forume. To je pa to, gospod Gozdar.

#4 Don Kihot_

se bori z mlini na vetrove.

• govnači
  • 1 692 sporočil

Objavljeno 20 januar 2020 - 13:34

jou peklar

#5 ThePek

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 107 sporočil

Objavljeno 21 januar 2020 - 14:39

Najlepša hvala, gospod Wera, sam nihče ne pride nikamor :happy:

Yo Kihot, sup!

#6 young

najraje liže usmrajenega krapa.

• mn3njalničarji
  • 55 sporočil

Objavljeno 02 marec 2020 - 09:39

Lepe!

S katerim orodjem delaš?

#7 Nami

Vesela kamela in bela marela, kaj sem jaz?

• šerifi in depjutiji
  • 81 sporočil

Objavljeno 11 marec 2020 - 21:38

Najs, najs :mafija:

Mene tut zanima s čim delaš.

#8 ThePek

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 107 sporočil

Objavljeno 12 marec 2020 - 16:33

Hoj! Delal sem s Photoshopom, ima zelo dosaden timeline in nima učinkovitih krajšnic za nekaj zanimirati, v bistvu je vse skupaj frame-by-frame, ampak najbolj obvladam njegov interface, tako da mi je sedlo. Ne maram dela z vektorji, kar večina programov za 2b animiranje ponuja, zato mi je pixel-centered Photoshop zmaga. Za dober program za 2d pixel animacijo velja še TV Paint, menda je res hud, ampak se ga ne da spiratizirat in stane 1500 eu :o
Delal zato, ker žal ne animiram več - januarja sem fasal tendonitis na zapestju, ravno zaradi pretiranega risanja. Ipak sem se animiranja lotil nekoliko pozno v lajfu, pri 27-28h, zato mi roka ni bila navajena na vso to risanje. Sej nočem jokcat tu na Mn3njalniku, ampak mi je kar tragedija, animiranje se mi je izkazalo za res užitkarsko izrazno sredstvo, zdaj pa še 3 mesece kasneje ne morem zares klikati z miško ali risati na tablico brez bolečine. But what can you do...

No, vseeno sem prejšnji teden, ob vsem kaosu korone in še par osebnih stvari, naredil tale res chill shit. Moj prvi pixel animation (ker ni treba veliko klikat z bolečo roko na 24x24pxl platnu hehe):

#9 Nami

• šerifi in depjutiji
  • 81 sporočil

Objavljeno 13 marec 2020 - 18:41

Sej maš še drugo roko, hehe :P
Drgač pa dost bad, si težko predstavljam ... Upam, da bo bolje. Mogoče nisi mel pravšnje opreme oz. postavitve. Jaz vem, da me je včasih tut ful desna rama bolela al pa komolec, ker sm slonela skos na eni točki. Vmes sem zamenjala ekran, tablco, mizo ... Občasno tut stole menjavam, pa tut mal bolj pazim kok časa delam pa nimam več težav. Mal prestavi stvari, zamenjaj kak kos opreme pa boš vidu, če ti bo kaj bolš.

Photoshop pa res ni lih neki ful idealen za delat animacije, čeprav sem že vidla dost sick animcije pa mi ni jasn, kako se folku da to čačkat v PSu. Včasih je bil še Mirage, ki je od TV Painta al neki ... Mogoče se dobi kako staro varjanto kje.
Nekoč, ko bom velika, se bom pa naučila delat na Harmony od Toon Booma :D Nekoč :sorcerer:

#10 ThePek

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 107 sporočil

Objavljeno 17 marec 2020 - 10:49

A potem tudi ti rišeš/animiraš? Daj, pokaži :)

#11 Nami

• šerifi in depjutiji
  • 81 sporočil

Objavljeno 20 marec 2020 - 12:27

Jaz bolj rišem pa delam "story", kolegi pa animirajo :D

To sva recimo naredila z Juretom Lavrinom: https://vimeo.com/196572241
Pa par kratkih filmov smo naredili, par reklam pa tko, kar pride naproti :)

#12 ThePek

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 107 sporočil

Objavljeno 27 marec 2020 - 09:19

Ej hudo je! Imam tudi v spominu, da sem že prej videl, oziroma celoten ta vizualni stil :) Verjetno res tudi še v kakšni reklami in to. Keep up the good work!

#13 d.gaber

ne ve, kam bi sam s sabo.

• mn3njalničarji
  • 554 sporočil

Objavljeno 10 april 2020 - 10:21

nice, skoda za to izbo bom sam reku loh bi bla res polna hudih stvari tko pa 1x na 4 leta kdo kej posta

#14 DaCapo

Fotr, sponzor in šerif!

• šerifi in depjutiji
  • 5 559 sporočil

Objavljeno 10 april 2020 - 16:07

Harmony bi naj bil itak nek zakon in bog & batina na tem področju. Sem poskusil, ampak dokaj hitro obupal. Čeprav še nisem rekel zadnje. ;)
Sicer pa opažam, da mi animacija ne leži preveč. Ampak rišem res rad in občasno bi rad tudi kaj "zanimiral".

Kaj Adobe Animate (sploh ni izključno vektorski, btw. tudi meni vektorji ne sedejo najbolje) je kdo poskusil?

Recimo, jaz si težko predstavljam, da bi kakšne svoje ilustracije tudi animiral. Mislim, narisano je z barvicami, oldschool, da bolj ne more biti! Razen res tisto, da frejm po frejmu rišem na vsak list posebej. :)
Primer (sicer sem to že pred časom objavil v Rokodelstvu):
Objavljena slika

#15 ThePek

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 107 sporočil

Objavljeno 11 april 2020 - 17:10

Te risbe so ful hude in ja, za ta stil bi moral risati tradicionalno na papir frame po frame. Ampak končni rezultat bi bil epski :o Mogoče za začetek nariši 12 risb, lih za eno sekundo. Ponavadi ko vidiš v premikanju, te požene da bi delal še dalje

#16 DaCapo

Fotr, sponzor in šerif!

• šerifi in depjutiji
  • 5 559 sporočil

Objavljeno 11 april 2020 - 17:58

Sem prišel do nekega zaključka, da bom za vaje v animiranju bolj ta stil uporabljal:
Objavljena slika
Čeprav mi deluje zelo generično, ampak ajde. Barvanje je res veliko lažje ;)

#17 ThePek

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 107 sporočil

Objavljeno 14 april 2020 - 10:31

Jaz sem sadist/mazohist, zato bi gotovo predlagal, da bi se lotil svojega bolj zahtevnega, barvicastega stila, ker bo končni rezultat toliko boljši in užitkarski. Ampak je tudi ta kavbojec dober :) (je pa barvicasto boljše, hehe)

Vmes sem naredil še 2 animaciji:

#18 ThePek

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 107 sporočil

Objavljeno 15 april 2020 - 07:27

Za vse, ki bi se lotili animiranja kar "na suho", predlagam, da si ogledajo spodnji video, genialen je in je tudi praktično edina stvar, ki sem jo preštudiral, preden sem začel:

#19 Sovica

Prvi brez skupine in ponosen!

• neuvrščeni
  • 2 073 sporočil

Objavljeno 20 april 2020 - 23:00

Oglej si sporočiloDaCapo, ob 10 april 2020 - 16:07, rekši:

Objavljena slika

carsko
na polno dobivam nek miki muster vibe

#20 Renamon

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• rumeni jaki
  • 1 002 sporočil

Objavljeno 01 maj 2020 - 13:02

Hude animacije :worship:
Jest se spravljam animirat že nekaj let,... zelo zelo sem bil navdušen nad Mayo mnogo mnogo let nazaj, ampak mi ni uspelo renderirat, ker Maya (3.0 - 5.0, neki neki, če se še prav spomnim) je takrat imela izredno zanič rendering engine oz. ga nisem štekal ali nisem znal uporabljat in sem vse skupaj pustil + življenje :hmm:.

Kakorkoli že, želja po animacijah še vedno živi zato 'one thing led to another' in sem začel pisat svoj animcijski program, prvič v Javi (kot Java web applet), potem sem pa vse preselil na vanilla Javascript. Prvotna ideja je bila da bi lahko na hitro delal prototipe iger v javascriptu skupaj s sprite-sheeti. Vse naj bi bilo dinamično in prepleteno med game enginom in artom itd.... ali samo video animacije skupaj z glasbo (kot Flash)

Zadeva je še zelo v povojih!, ampak sem po 5 letih in vsaj treh spremembah arhitekture porinil tako daleč, da sem dal na net:

https://yawnimator.com/

ideja:
- html5 canvas + vektorska animacija + audio
- share
- export v GIF, sprite sheet, in druge formate
- import slik in audio datotek iz URLjev

Tutorialov še nimam, kontrole in logika so vse povprek (še sam se težko znajdem :sorcerer: ), kar trenutno popravljam, urejam in dodajam nove funkcionalnosti :happy:.
------
Drugače pa se dobre tri mesece ukvarjam z novim Blenderjem 2.8, ki je končno približno normalen :worship: , čeprav si še vedno lomim roke zaradi kontrol :derp:.

#21 ThePek

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 107 sporočil

Objavljeno 02 maj 2020 - 20:53

Evo, sem malo probal animirat, naredu eno skico walk cycla ( https://youtu.be/68_0heROTH4 ). Noro, da si se tega lotil, malo poznam programiranje in vem, da je to mega headache, tako da stisk roke, bravo.
Sem pa med uporabo pogrešal nekaj stvari, ki lahko da tudi so implementirane, ampak jih nisem intuitivno našel:
- Undo/redo!
- Kje je radirka?
- Kako premikati posamezne frejme levo desno po timelineu? Kako jih daljšati/kopirati? Posledično tudi nisem mogel narisati keyframeov in med njimi dopolnjevati, zato so razmerja mojega lika čisto fuč.
- Onion. Vidim, da je okno za onion, ampak nisem znal zares kontrolirati, zdelo se mi je enako, karkoli sem naštimal.

Toliko na prvo žogo :) Kot rečeno, noro, da si se lotil tega projekta in izgleda že dovolj razumljivo in enostavno, da sem lahko naredil tole animacijo v praktično 5 min uporabe. S profi animacijskimi programi seveda ne more konkurirati, ampak to ti pomojem tudi ni cilj. Tako da upam, da sfiniširaš in najdeš špuro, kjer bo Yawnimator zasijal!

#22 Renamon

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• rumeni jaki
  • 1 002 sporočil

Objavljeno 02 maj 2020 - 22:58

dude, hudo da ti je uspelo kaj naredit brez navodil :worship:

Ja, še večja bolečina je ker je vse napisano v Javascriptu LOL. Da sem se tega lotil, je tudi plus, da sem se naučul kako Javascript dela, kaj lahko in kaj ne itd... kar mi pride prav tudi v službi ("kao javascript expert"). Javascript je batshit crazy in zaradi tega ga vsi sovražijo (štekam zakaj), ampak zaradi tega je meni všeč... hahhahahahacry.

- - - - -
- undo/redo (nad gumbom "Remove frame") - trenutno dela samo ko kreiraš krivuljo ali jo zbrišeš, enako velja za frame in layerje pa še to ne čisto dobro - mam postavljeno osnovo, ampak so druge stvari bolj pomembne in sem to pustil na pol narejeno.

Objavljena slika

1. Freeline" čopič in "Select" krivulj.
2. C- copy, V - paste in D - delete.
2.1 -tista ikona med vijoličnim in zelenim okvirjem je kontrola "Scale" in "Transform"
3. brisanje - ko izbereš krivulje se pod (4.) pojavijo izbrane krivulje, ki jih lahko brišeš z x ikono (3.)
5. zeleni box - ok tole je malo komplicirano, pomembno -> izbrano moraš met krivuljo (4.), ter nad vsakim gumbom je hover z info textom kaj kakšen gumb dela.
5.1 - move points: izbran krivulja (4.) in klik na "move vectors" gumb - prikažejo se bele pikice na krivulji, ki jih lahko premikaš z miško
5.2 - add point: izbrana krivulja (4.) in klik na "Add vector - Key A", z miško določiš pozicijo nove točke in jo potrdiš s klikom A (za vsako dodajanje moraš kliknit na gumb "Add vector - Key A" (bom popravil))
5.3 - rotate: izbrana krivulja in klik na gumb rotate. Pojavijo se levo zgoraj dva rdeča kroga, plus je izhodiščna točka, drugi je rotiranje okrog izhodiščne točke
5.4 remove point: izbrana krivulja, klik na gumb "Move vectors", da se pokažejo bele pike, 2. klik na gumb "Remove vector - kej D". Klik na belo piko na krivulji, ki se obarva modro, klik tipke "D", da se zbriše

Onion - oba parametra "Left" in "Right" je koliko onion frejmov ti nariše levo od izbranega frejma ali desno. Filtri so pa barve, ki jo hočeš imet. Če rišeš s črno bodo delovali samo "red, green ali blue", ker ostali bodo samo sive barve, ker kar pomnižiš s črno je črna (RGB:0,0,0 ne bom šel v detajle, to bom še dopolnil, da bo več izbir), ter včasih se prikazuje malo čudno, ker je težka operacija in oniona ne izrusjem na 60fps, ampak samo na določene akcije.

še dodatne opcije, ki niso opisane:
- srednji miškin gumb premika canvas in kolešček je zoom
- v zgorni vrstici imaš "VIEW" kjer so še opcije shrani "Workspace", ali prikaži okno za dodajanje slike (slike so iz URLjev, ni uplovda)
+ pri slikah ne pretiravat, ker nimam narejenega page-inga, in se prikazujejo vse na 1x, ter ne pretiravat z velikostjo (uporaba: drag and drop na canvas)
- Vse nastavitve/shrani/load, etc.. za canvas so v oknu z imenom - "Canvas timeline - Options"

*** frejmov ne moreš premikat, lahko pa kopiraš iz prejšnjega v naslednjega. Ter lahko si daš oznake na izbrani frame (Frame symbol: select opcija - pod "Info")

- - - - - -
ful na hitro napisano, upam da se znajdeš, super hvala za testiranje in feedback :)
Imam tudi twitter: https://twitter.com/yawnimator , kjer bi lahko objavil kaj več, lol
Dopolnjujem sproti, ko animiram in vidim kaj gre in kaj ne,... je pa čas da začnem pisat dokumentacijo in tutoriale
Upam da najdem neko ozko špuro, da implementiram nekaj kar drugi nimajo - implementiram lahko skoraj vse, samo vprašanje je čas in kok sem sposoben in trmast.

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov