Skoči na vsebino

Mladi v Sloveniji dlje živijo pri tastarih

90 odgovorov na to temo

#41 XerX

pozna Teofika iz Fužin!

• prostozidarji
  • 1 945 sporočil

Objavljeno 03 september 2015 - 14:04

Oglej si sporočiloZizy, ob 02 september 2015 - 11:16, rekši:

Ko mas familijo ti je cheap soba za 100 eur zadnja misel (za vecino samskih pa hotel mama ponuja isto zastonj), pa tudi selitev ni nekej kar bi si zelel.
Ja, Euribor gre lahko gor in si pojeban v rit (ce nimas fiksnih obresti), ampak tudi najemnina gre lahko gor z istimi posledicami za anus.

Heh... pamentjakovič.

kredit za 20 let (obrestna mera med 3% in 4,4%)
vsota kredita: 140.000€
mesečna obveznost: 770€-850€
celotna vsota vrnjenega kredita: cca. 200.000€

razlika: 60.000€.

Zdaj pa mi povej kakšno stanovanje in kakšno hišo si lahko kupiš/zgradiš za 140.000€.

Najemnina če gre gor se enostavno izseliš, tu se ne pogovarjaš o tem ali boš prišparal 50€ na leto ampak o tem ali boš lahko normalno živel ali pa boš životaril.

Poleg tega pa:
če imaš najemnino in stroške okoli 600€ in daješ razliko med kreditom in najemnino na stran (170 - 250€/mesec) potem imaš po dvajsetih letih našparanih med 40.000 in 60.000€ glavnice. Z minimalnimi obrestmi pa med 45.000 in 66.000€.

Samo v razmislek.

#42 Adam Velkavrh

Se bori za pravice zelenih ženskov.

• vesoljci
  • 4 916 sporočil

Objavljeno 03 september 2015 - 14:15

torej al vzemes, kredit in kupis stanovanje in si placal 200k eurov (pa tud ce je vredno kao 140k eurov, vec kot ocitno bo vredno dost vec cez 20 let)

ali pa rentas in imas po 20 letih prisapranega 40-60k (cene stanovanj so sle gor)

ce kupis od stanovanjskega sklada stanovanje, dobis kr lepo jaz bi rekel okol 80m2 za 140k eurov, seveda tudi boljse kreditne pogoje

seems pretty straight forward

#43 Zizy

več kot očitno žre doručak na mn3njalu.

• prostozidarji
  • 4 281 sporočil

Objavljeno 03 september 2015 - 14:45

Euribor kreditov je kup za <2% (+ trenutno 0%) ce vzames v kaki novi stanovanjski soseski ala zeleni gaj ipd, sicer pa so prakticno vsi pod 3. 3-4% so za fiksno obrestno mero.

Ja, ce bo sla samo tvoja najemina gor ker se te lastnik hoce na mehko znebiti, gres lahko drugam. Ni panike, samo seliti se nucas, ampak z malo srece niti ne dalec. Ce grejo najemnine nasploh gor, kar bojo v boljsih cajtih sle, nimas izbire. Ce bojo cajti taki kot so se dalje, pa tudi euribor ne bo pobezljal v visave, tako da bos v obeh primerih na istem.

Tretje - ce bos 20 let sparal na stran onih 200 eur, bos imel na koncu kaj? Svoje stanovanje bos se zmerej nucal nabaviti s kreditom, samo ga pri 50 letih ne bos dobil. V 20 letih bos zmetal koliko za najemnino?

Za konec pa se, stanovanja so bila pred krizo 30%+ drazja. Ce bojo sla nazaj gor za recimo 30%, bos vse nasparano dal za ono razliko in spet nucal vzeti isto kredita pri banki, po verjetno slabsih pogojih.

Najem je bolj safe ce zgubis sluzbo da lahko na onih prihrankih kolikor je razlike do kredita prezivis nekej dlje cajta, ampak sicer se pa nikakor ne splaca.
Seveda to govorim za nakup stanovanja/hise kjer mislis s familijo ziveti cel lajf, kar je vecini ljudi zelja.

#44 Izbrisani_Transcendentalni Prdec_*

• Guests

Objavljeno 03 september 2015 - 14:47

Oglej si sporočiloAdam Velkavrh, ob 03 september 2015 - 14:15, rekši:

torej al vzemes, kredit in kupis stanovanje in si placal 200k eurov (pa tud ce je vredno kao 140k eurov, vec kot ocitno bo vredno dost vec cez 20 let)

ali pa rentas in imas po 20 letih prisapranega 40-60k (cene stanovanj so sle gor)

ce kupis od stanovanjskega sklada stanovanje, dobis kr lepo jaz bi rekel okol 80m2 za 140k eurov, seveda tudi boljse kreditne pogoje

Tole. Plus inflacija ti pri kreditu vedno koristi, pri najemnini pa Xerxov račun pade.

#45 XerX

pozna Teofika iz Fužin!

• prostozidarji
  • 1 945 sporočil

Objavljeno 03 september 2015 - 15:21

Oglej si sporočiloAdam Velkavrh, ob 03 september 2015 - 14:15, rekši:

1. torej al vzemes, kredit in kupis stanovanje in si placal 200k eurov (pa tud ce je vredno kao 140k eurov, vec kot ocitno bo vredno dost vec cez 20 let)

2. ali pa rentas in imas po 20 letih prisapranega 40-60k (cene stanovanj so sle gor)

3. ce kupis od stanovanjskega sklada stanovanje, dobis kr lepo jaz bi rekel okol 80m2 za 140k eurov, seveda tudi boljse kreditne pogoje

1. od kje ti ta ideja da bo po defoltu stanovanje po 20 letih dražje?
2. ja imaš denar, vejretno ne za to da ga zabiješ za stanovanje ;)
3. si kdaj kandidiral za to vrsto stanovanj?

Oglej si sporočiloZizy, ob 03 september 2015 - 14:45, rekši:

Euribor kreditov je kup za <2% (+ trenutno 0%) ce vzames v kaki novi stanovanjski soseski ala zeleni gaj ipd, sicer pa so prakticno vsi pod 3. 3-4% so za fiksno obrestno mero.

Ja, ce bo sla samo tvoja najemina gor ker se te lastnik hoce na mehko znebiti, gres lahko drugam. Ni panike, samo seliti se nucas, ampak z malo srece niti ne dalec. Ce grejo najemnine nasploh gor, kar bojo v boljsih cajtih sle, nimas izbire. Ce bojo cajti taki kot so se dalje, pa tudi euribor ne bo pobezljal v visave, tako da bos v obeh primerih na istem.

Tretje - ce bos 20 let sparal na stran onih 200 eur, bos imel na koncu kaj? Svoje stanovanje bos se zmerej nucal nabaviti s kreditom, samo ga pri 50 letih ne bos dobil. V 20 letih bos zmetal koliko za najemnino?

Po kateri logiki bi čez 20 let žele kupiti stanovanje, če ga že pri 30 nisem hotel? 40 - 60k je vsota, ki jo lahko potem porabiš za stanarino v domu za ostarele, če že nimaš druge boljše ideje.

Zgornje številke so iz nlb-ja nisem si jih izmislil. pri 30 letih ima povprečnik plačo okoli 1500€, 800€ je bo dajal za kredit, 150€ na mesec za stanovanjske stroške, 200€ za gospodinjske potrebe, če v tem času nabaše froca, gre še 300€ v vrtec, vsaj tank ali dva bencina (50-100€). Kaj točno ostane? Pa stanovanje, vsaj oprema bo čez 20 let potrebna osvežitve (malar 300€, pohištov par jurjev..., jogiji, pečica, pomivalni stroj...) Saj ni samo to da investiraš 150k+ jurjev v stanovanje in je naenkrat konec ostalih stroškov... lol.

#46 Adam Velkavrh

Se bori za pravice zelenih ženskov.

• vesoljci
  • 4 916 sporočil

Objavljeno 03 september 2015 - 15:39

Oglej si sporočiloXerX, ob 03 september 2015 - 15:21, rekši:

3. si kdaj kandidiral za to vrsto stanovanj?

jaz osebno ne, je pa moja sestra in je dobila.

bi tud se eno dobil, sam pol je zmanjkal kesa

drugace pa mislm, da je poanta stanovanja predvsem to, da nekaj pustis svojim otrokom, oziroma pac kdorkol bo dedoval.

#47 bainit

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 6 743 sporočil

Objavljeno 03 september 2015 - 19:28

Navedek

Zgornje številke so iz nlb-ja nisem si jih izmislil. pri 30 letih ima povprečnik plačo okoli 1500€
:lol:
mogoče če si v IT v lj (v IT v lj res ~1400 povprečna plača) alpa se ti res userje. drugače pa v današnji situaciji v slo bolj ne kot ja.
poznam recimo enega stromarja k je pri tej starosti prišel šele na neki čez jurja neto. jaz tut še blizu nisem in v tej firmi vprašanje če kdaj bom (tuk ma moj sodelavec z doktoratom točno iz tega področja, kjer dela in ~5 let work exp (po doktoratu).

da o tistih brez faksa ali s kakšno višjo šolo niti ne govorim.

#48 Izbrisani_Transcendentalni Prdec_*

• Guests

Objavljeno 03 september 2015 - 20:29

1. od kje ti ta ideja da bo po defoltu stanovanje po 20 letih dražje?

Po kateri logiki bi čez 20 let žele kupiti stanovanje, če ga že pri 30 nisem hotel? 40 - 60k je vsota, ki jo lahko potem porabiš za stanarino v domu za ostarele, če že nimaš druge boljše ideje.

XerX, operiraš po predpostavki, da bojo plače, cene, vrednost najemnine in vrednost denarja konstantne. Vedno moraš gledat na inflacijo. v dvajsetih letih smo zamenjali tri valute, in inflacija je veliko ljudem požrla prihranke.

Ti dam lasten primer. Moja prva plača leta 94 je bila 76.000, leta 99 100.000 - ker sem tako kot ti praviš varčeval in bore malo zapravljal, mi je plačna in cenovna inflacija požrla večino prihrankov - na mesec sem dajal na stran 30.000 sit - nemajhna vsota - tretjino plače, kar pa je sedaj manj kot 150 eur.

prav tako so bile najemnine precej nižje - 50.000 sit za dvosobno v Ljubljani (lastne izkušnje). Poskusi sedaj najti za 200 eur stanovanje v lj.

Tako da bo čez dvajset do trideset let tistih 40 - 60k vrednih najmanj polovico manj - če bomo sploh še imeli evre, zakreditirani pa bo imel še vedno nepremičnino.

#49 kROKar

• prostozidarji
  • 6 851 sporočil

Objavljeno 03 september 2015 - 23:39

S 1500 si res mal butnil XerX. 1500 BRUTO je povprečna slo plača. 2/3 ljudi dobi manj in mladi definitivno niso veliko zastopani v tisti zgornji tretjini.

TPrdec. Dodal bi še to. Da če bi 15 let nazaj vzel kredit v višini ene tretjine tvoje takratne plače bi ti bila ta anuiteta danes drobiž.
Če daješ na stran moraš investirati, edino tako se splača na dolgi rok. 30 letnik bi moral imeti 70% v delnicah in 30% v depozitih. Ampak enostavnejše je kupit nepremičnino :)

#50 XerX

pozna Teofika iz Fužin!

• prostozidarji
  • 1 945 sporočil

Objavljeno 06 september 2015 - 20:57

Oglej si sporočilokROKar, ob 03 september 2015 - 23:39, rekši:

S 1500 si res mal butnil XerX.

ma ja, saj ko sem hotel demonstrirati svoj pogled na stvar, sem ruknil jurapapol zato, da mi nebi kdo očital da postavljam lestvico nižje zato da dokažem svoj point. moja napaka. pardon. ampak kaj to pomeni za računico o plači, kreditu, stroških in smiselnosti nakupa nepremičnine, ker boš "nekoč gospodar na svojem"...

Oglej si sporočiloTranscendentalni Prdec, ob 03 september 2015 - 20:29, rekši:

XerX, operiraš po predpostavki, da bojo plače, cene, vrednost najemnine in vrednost denarja konstantne. Vedno moraš gledat na inflacijo. v dvajsetih letih smo zamenjali tri valute, in inflacija je veliko ljudem požrla prihranke.

Ti dam lasten primer. Moja prva plača leta 94 je bila 76.000, leta 99 100.000 - ker sem tako kot ti praviš varčeval in bore malo zapravljal, mi je plačna in cenovna inflacija požrla večino prihrankov - na mesec sem dajal na stran 30.000 sit - nemajhna vsota - tretjino plače, kar pa je sedaj manj kot 150 eur.

prav tako so bile najemnine precej nižje - 50.000 sit za dvosobno v Ljubljani (lastne izkušnje). Poskusi sedaj najti za 200 eur stanovanje v lj.

Tako da bo čez dvajset do trideset let tistih 40 - 60k vrednih najmanj polovico manj - če bomo sploh še imeli evre, zakreditirani pa bo imel še vedno nepremičnino.

Oglej si sporočiloTranscendentalni Prdec, ob 03 september 2015 - 20:29, rekši:

mah, kdo govori o bančni knjižici... poiskal sem samo res minimalne obresti...

drugače pa ne vem kakšno stanovanje za 200€ si imel v mislih ampak: http://www.nepremicn...html?id=5942780

#51 Zizy

• prostozidarji
  • 4 281 sporočil

Objavljeno 07 september 2015 - 08:32

Zgornje številke so iz nlb-ja nisem si jih izmislil. pri 30 letih ima povprečnik plačo okoli 1500€, 800€ je bo dajal za kredit, 150€ na mesec za stanovanjske stroške, 200€ za gospodinjske potrebe, če v tem času nabaše froca, gre še 300€ v vrtec, vsaj tank ali dva bencina (50-100€). Kaj točno ostane? Pa stanovanje, vsaj oprema bo čez 20 let potrebna osvežitve (malar 300€, pohištov par jurjev..., jogiji, pečica, pomivalni stroj...) Saj ni samo to da investiraš 150k+ jurjev v stanovanje in je naenkrat konec ostalih stroškov... lol.
Eh to da bi kupil je samo kot primerjava da ti sparanje ne bo nic nucalo, po 20 letih bos dokaj na istem ce bos hotel kupiti svoje stanovanje, ampak ja seveda ga ne bos - sparas par let da mas dovolj da sploh dobis kredit lahko, potem pa ali rentas celo zivljenje, ali pa kupis.
Drugace pa, ce si posameznik verjetno ne bos nabasal froca, ce sta 2 pa je hitro 2k+ na mesec, kar bi nucalo biti dovolj za stanovanje (kredit + vsi stroski z zivljenjem). Vsekakor je res da ni konec stroskov ko enkrat mas stanovanje, ni to moj point in se zavedam te prednosti najemanja opremljenega stanovanja (kar je tipicno pri nas). Samo ta prednost spet ni ogromna - onih par zadev, ki jih imas od opreme (bojler, stedilnik, pralni stroj, pomivalni stroj) je letni strosek ranga 100-ish eur. Ko kaj crkne te boli, ampak povprecen strosek ni ravno dramaticen. Kompletna instalacija, parket, nova kuhinja in kopalnica pa tako dalje so velik strosek, ampak to bos delal po 20-30 letih ko bo konec kredita, ce bos sploh. Noben od starih starsev recimo ni nic kaj dosti osvezil svojega stanovanja/hise.

#52 bainit

• vesoljci
  • 6 743 sporočil

Objavljeno 07 september 2015 - 10:47

jah, sam cene stanovanj grejo tut gor, tko da kredit oz. imo ni slabša opcija, če si se že ustalil seveda.
razen če si imel to nesrečo, da si kupoval v letih okol 2006.

#53 Izbrisani_MrMister_*

• Guests

Objavljeno 15 september 2015 - 00:10

Eko srebrna hiša dvosobno za 200k + Hypo 1,8% = win :P
.
.
.
.
.
.
.
.
.
dokler ne bo euribor spet tistih 4.5% Potem bo pa jok kot pri švicarjih :cmok:

NLB pa pribitek čez 3% :rofl: Ti so res v nekem svojem svetu. No, upam da v poslovalnici potem mastno zmanjšajo une pribitke iz mavrične dežele, ki so na spletnem kalkulatorju. Sčasoma bo 3% fiksnega + 4.5% euribor = samomori.

Hm ti krediti sedaj so res varljivo ugodni.

Moje mnenje je, da je stanovanje trenutno top investicija. Sploh kar se je nakupa iz teh stečajev tikalo. Ali tisti, ki je ujel razprodajo v Situli poleti. 2 sobno res awesome stanovanje za 120k EUR (sploh če primerjamo kaj so recimo leta 2008 za ta denar prodajali na Fužinah). :wub:

#54 kROKar

• prostozidarji
  • 6 851 sporočil

Objavljeno 15 september 2015 - 00:32

Euribor bo 4,5 šele dolgo potem, ko bo spet kakšna konjuktura.

Oglej si sporočiloMrMister, ob 15 september 2015 - 00:10, rekši:

Moje mnenje je, da je stanovanje trenutno top investicija. Sploh kar se je nakupa iz teh stečajev tikalo. Ali tisti, ki je ujel razprodajo v Situli poleti. 2 sobno res awesome stanovanje za 120k EUR
Za ta denar si dobil pogled na tire in vlakovne kompozicije. Ampak ja, so bile ugodne razprodaje, ki btw še vedno trajajo.

#55 XerX

pozna Teofika iz Fužin!

• prostozidarji
  • 1 945 sporočil

Objavljeno 15 september 2015 - 07:37

kaj pa vem...

Navedek

Stanovanjski kredit
Ugoden stanovanjski kredit Hypo Alpe-Adria-Bank d.d.

Znesek kredita

200.000,00 EUR

Referenčna obrestna mera

3M EURIBOR | 0,0000 %

Fiksna obrestna mera/Pribitek

1,99 %

Skupna obrestna mera

1,99 %

Odplačilna doba

240 mesecev

Mesečna obveznost

1.010,82 EUR

Stroški odobritve

460,00 EUR

Stroški zavarovalne premije

0,00 EUR

Interkalarne obresti

165,7 EUR

Skupni znesek za plačilo

243.222,45 EUR

Efektivna obrestna mera

2,03 %

Koliko časa misliš da bo euribor 0%?

#56 kROKar

• prostozidarji
  • 6 851 sporočil

Objavljeno 15 september 2015 - 10:12

Nobena banka ti ne bo dala kredita, če nimaš približno vsaj 25% vrednosti stanovanja v gotovini. Ali pa ti bo nabila obresti zaradi tega, ker nimaš.

Euribor bo 0% vsaj še 2 leti (jaz bi napovedal 3-4), potem bo pa nizek še naprej. Glej Japonska ali ZDA koliko časa so v zero interest ratu, s tem, da je Evropa v to obdobje stopila šele letos. In euribor sledi inflaciji, če bo gospodarska rast in inflacija se bo povečal, kar pomeni, da se bodo tudi prihodki povečevali.

#57 Shenkey

• vesoljci
  • 9 770 sporočil

Objavljeno 15 september 2015 - 12:14

euribor je bil blizu 4% samo 2 let potem je usekalo. Da bo prišel nad 2.5% bo že dost ekstremno.

#58 bainit

• vesoljci
  • 6 743 sporočil

Objavljeno 15 september 2015 - 20:43

200k za dvosobno A SI NOR

#59 kROKar

• prostozidarji
  • 6 851 sporočil

Objavljeno 15 september 2015 - 22:08

novogradnja, A1 razred, pasivna. So kar realno ocenjeni drgač.

#60 bainit

• vesoljci
  • 6 743 sporočil

Objavljeno 15 september 2015 - 22:10

sam se zmeri mala kvadratura verjetno
ne rečem če bi bilo 3sobno

#61 kROKar

• prostozidarji
  • 6 851 sporočil

Objavljeno 15 september 2015 - 22:23

Majo čez 60 kvadratov.

#62 Izbrisani_MrMister_*

• Guests

Objavljeno 16 september 2015 - 21:26

Oglej si sporočilobainit, ob 15 september 2015 - 20:43, rekši:

200k za dvosobno A SI NOR
Brez da vprašaš je 10% off ;) Kakor se je zanimal moj kolega se da dobit 2 sobno + 1 parkirno mesto za dobrih 170k eur (seveda ne v višjih nadstropjih). Aja pa top shit stanovanja so. Kakor vem tut odpiranje vrat na prstne odtise, pasiva ipd. Skratka tisti ki ima je imo no brainer. Če bi imel 170k eur bi bil jaz že not. :P

Mal sem gledal uni portal, kjer so realizirani posli z nepremičninami. Ni mi jasno kako so v Situli prodali v dveh mescih 110 stanovanj, realiziranih poslov je pa parkrat manj?

#63 bainit

• vesoljci
  • 6 743 sporočil

Objavljeno 17 september 2015 - 08:18

vseen je 2-sobno, kar nastane problem, če boš kdaj mel froce.
razen če bodo spali v uni 4m2 sobici (lol, bolje bi bilo, če je sploh nebi bilo) alpa v dnevni

#64 XerX

pozna Teofika iz Fužin!

• prostozidarji
  • 1 945 sporočil

Objavljeno 17 september 2015 - 09:24

2-sobno stanovanje, je za familijo useless, če ne more froc ali več njih biti v neki svoji sobi... preprosto zaradi žena-mož odnosa, ki zaradi tega trpi na povsem mesenem nivoju.

#65 Zizy

• prostozidarji
  • 4 281 sporočil

Objavljeno 17 september 2015 - 11:10

V 3s stanovanjih je kar pogosta praksa (= poznam precej folka) da mat in foter spita v dnevni, da 2 otroka dobita vsak svojo sobo, ko prideta v najstniska leta. Ni vedno tako, jih pa poznam precej vec da so bili tako kot pa primerov da sta bila oba otroka skupej v sobi, dokler se nista odselila od doma. Pri enem 2s stanovanju tudi poznam podobno situacijo - mali ima sobo, onadva pa sta v dnevni. Tadrugi/tadruga bo pa v sobi skupej z bratcem.

Drugace pa 2s stanovanje je super zadeva za par, ampak familija pa tega menda ne bo kupovala no. V tole srebrno hiso 2s stanovanje bojo sli oni stari, ki so se ze "resili" svojih otrok, pa kak par, ki jih ne misli imeti sploh.

#66 bainit

• vesoljci
  • 6 743 sporočil

Objavljeno 17 september 2015 - 23:16

pa za tak keš dobiš bajto nek bogu za leđama

#67 kROKar

• prostozidarji
  • 6 851 sporočil

Objavljeno 18 september 2015 - 11:09

Bajte so že v Tržiču po 120k. Okolica Kranja 140k. Ker noben noče v bajti živet. Z razlogom.

#68 bainit

• vesoljci
  • 6 743 sporočil

Objavljeno 18 september 2015 - 11:12

v tržiču nasploh
za okolico kr pa nebi vedel, verjetno so iz leta ~1900 kot od mojih starih staršev
razporeditev prostorov je pa hmmmm....

#69 kROKar

• prostozidarji
  • 6 851 sporočil

Objavljeno 18 september 2015 - 11:22

Veš kolk je dela z bajto? To je za naše starše, drugo mentaliteto ljudi, ki so hodili v službo trpet osem ur, da so potem doma lahko delali kar so hoteli in to je bilo ponavadi delo okoli ali na hiši.

#70 Zizy

• prostozidarji
  • 4 281 sporočil

Objavljeno 18 september 2015 - 11:52

Ah jaz bi takoj bajto, samo kaj ko je za cenovno dostopno zadevo okolica res neka bedna okolica tam proti zeleznici ipd, ali pa ze neka vas precej ven iz Kranja. Pri cemer je bajta zgrajena v prvi ruski in bolj potrebna rusenja kot obnove, energetski razred pa je nekje blizu Z.
Pogledas pa neko zadevo na primerljivi lokaciji s kakim stanovanjem in zgrajeno v istem cajtu z istim energetskim rangom, pa bajta na kvadratni meter bivalnega placa ni vec toliko cenejsa, pa nucas placati bistveno vec kvadratov. Ajde, dobis se parcelo zraven in v kleti lahko izvajas eksplozije pa sosedje niti slisali ne bojo, ampak to so sekundarni plusi, kot pri stanovanju recimo da se ne rabis sam jebati z organizacijo popravila strehe.

#71 VonGriffin

bom banal, porkafiks

• vesoljci
  • 3 567 sporočil

Objavljeno 18 september 2015 - 22:25

Navedek

Veš kolk je dela z bajto?

pokosit, pa posesat tu in tam ? večina naše vrste ima neko potrebo poskrbeti za svoj dom in streho nad glavo , Ok vsaj imela je dokler se ni pojavi marx, zdaj to vlogo naj bi prevzela država

#72 Izbrisani_MrMister_*

• Guests

Objavljeno 29 september 2015 - 23:53

Evo kolega bi se rad selil v Situlo, severna stran, reku da tko visoko da je creepy :P . 2 sobno 45 kvadratov + velik balkon. Jaz sem mu reku, da je to idealna velikost za samskega junca. Tut če najde babo ne bo nič prikrajšana. Za froca bo pa tako ali tako reševal problem takrat, ko nastane (če). Mnenje?

#73 Super Km3t

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• mn3njalničarji
  • 1 034 sporočil

Objavljeno 30 september 2015 - 07:53

Zakaj pa severna stran? :huh:

#74 Andy

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 311 sporočil

Objavljeno 30 september 2015 - 08:20

Da ne gledaš na železnico? :)

#75 XerX

pozna Teofika iz Fužin!

• prostozidarji
  • 1 945 sporočil

Objavljeno 30 september 2015 - 08:21

Pogled na alpe in stran od železnice.

#76 bainit

• vesoljci
  • 6 743 sporočil

Objavljeno 30 september 2015 - 08:51

Oglej si sporočiloMrMister, ob 29 september 2015 - 23:53, rekši:

Evo kolega bi se rad selil v Situlo, severna stran, reku da tko visoko da je creepy :P . 2 sobno 45 kvadratov + velik balkon. Jaz sem mu reku, da je to idealna velikost za samskega junca. Tut če najde babo ne bo nič prikrajšana. Za froca bo pa tako ali tako reševal problem takrat, ko nastane (če). Mnenje?
kuk pa stane tako stanovanje drgač tam

#77 Super Km3t

• mn3njalničarji
  • 1 034 sporočil

Objavljeno 30 september 2015 - 09:18

Oglej si sporočilobainit, ob 30 september 2015 - 08:51, rekši:

kuk pa stane tako stanovanje drgač tam

160k

Oglej si sporočiloAndy, ob 30 september 2015 - 08:20, rekši:

Da ne gledaš na železnico? :)

Sam kurc, sonca ni nč.

#78 kmjr

• komunisti
  • 1 094 sporočil

Objavljeno 30 september 2015 - 10:02

Sam imam še manj prijetno računico:

V uporabi imam svoj štuk (ločeno gospodinjstvo, hvodi, vse, clo števci) samo je nekako isti kurac kot bi ne živel sam, ker že ob preživljnju dneva na terasi srečam starce :/ Če bi želel na svoje (najem), me normalno stanovanje pride 500+ če želim vsaj približno enako komot sceno, za neka stanovanja v bloku pa nisem neki ful pripravljen plačevat najemnine.

Opcija "nakup" pa je še manj smiselna, ker pri nas (Obala) pod 150k ne dobiš nič pametnega. Morda hišo, ki je potrebna dodatnih posegov. Ob predpostavki, da imam 150k, ki jih nimam :D

Neko enosobno al dvosobno stanovanje ni opcija, ker pol hči ne more imet svoje sobe, al pa jaz spalnice ne. Pa še obiskov (daljših in množičnejših) ne moreš sprejemat v nekem blokovskem stanovanju.

IMO bi te probleme enostavno lahko rešili s shemo neprofitnih najemniških stanovanj, sam pri nas je nemogoče še to, kar Dunaj počne že desetletja.

EDIT: se opravičujem za slog, sem spregledal, da nismo na #17

#79 bainit

• vesoljci
  • 6 743 sporočil

Objavljeno 30 september 2015 - 10:25

preseli se stran od obale, blizje hcerki

#80 kmjr

• komunisti
  • 1 094 sporočil

Objavljeno 30 september 2015 - 11:16

Potem bi se predaleč vozil v službo, dokler ne rešim par finančnih zadev pa službe ne bi menjal, ker je kar dobro plačilo za okej delo :)

V LJ bi za sprejemljivo stanovanje plačeval okoli 600eur, plus 45 min bi imel do službe in nazaj (2x45), pa uro prej bi moral vstajat iz postelje :P

Po drugi strani pa bo čez nekaj let, ko pride čas za SŠ, hči želela bit na morju :P

Govorim pa o nečem drugem, sicer:

Ne najem ne nakup se ne splačata, stvar pa je v tem, da brez lastniškega (podedovanega) stanovanja/hiše moraš poseč po eni izmed opcij. Ajde, lahko tudi sam gradiš, sam to je isti šmorn kot nakup. Poleg tega sam najbrž padem v kategorijo "živi pri starcih", a nas druži samo hišna številka.

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov