Skoči na vsebino

Mladi v Sloveniji dlje živijo pri tastarih

90 odgovorov na to temo

#81 bainit

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 6 743 sporočil

Objavljeno 30 september 2015 - 11:34

preseliš se v postojno alpa tja nekam
kot večina takih mladih obalnih družin

#82 kmjr

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• komunisti
  • 1 094 sporočil

Objavljeno 02 oktober 2015 - 09:06

Haha, v Postojno, lol. Več mladih družin z obale se preseli v London kot Postojno. :)

LJ in Obala sta opciji, vendar LJ šele po diplomi, prej ne.

Problem pri migracijah znotraj države je v tem, da tam, kjer so dokaj ugodni pogoji za osamosvojitev mladih (a la Velenje) ni ničesar drugega. Gravitacijski centri migracij bi morali furat politiko množičnega zagotavljanja neprofitnih stanovanj kot to počne recimo Dunaj. Preverjen model, ki ga do neke mere (oziroma ga je, ne spremljam scene zadnjih par let) furalo Velenje.

#83 bainit

• vesoljci
  • 6 743 sporočil

Objavljeno 02 oktober 2015 - 09:07

kaksni pogoji so pa tam sploh lawl

#84 fric

štopa v Vrdlovce.

• rumeni jaki
  • 3 432 sporočil

Objavljeno 02 oktober 2015 - 09:35

zvezdica

#85 kmjr

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• komunisti
  • 1 094 sporočil

Objavljeno 02 oktober 2015 - 11:28

Oglej si sporočilobainit, ob 02 oktober 2015 - 09:07, rekši:

kaksni pogoji so pa tam sploh lawl

Kakšen pogoje potrebuješ za poceni stanovanja, Sherlock? :)

Gradijo neprofitna na veliko, vse socialne skupine so rešile stanovanjski problem že v Jugi, sedaj pa se fokusirajo na mlade - pred leti so imeli neko shemo za privabljanje mladih, odprli neke fakse in nudili nova stanovanja študentom in mladim ter mladim družinam pod netržnimi pogoji (beri: smešno nizke najemnine, pod 100eur za dvosobno, itd...).

Cilj je bil zagotoviti dotok mladih v regijo (mesto) namesto odhajanja.

#86 Sudat

jebe ježevca.

• mn3njalničarji
  • 379 sporočil

Objavljeno 09 oktober 2015 - 11:13

Oglej si sporočilokmjr, ob 02 oktober 2015 - 09:06, rekši:

Haha, v Postojno, lol. Več mladih družin z obale se preseli v London kot Postojno. :)

LJ in Obala sta opciji, vendar LJ šele po diplomi, prej ne.

Problem pri migracijah znotraj države je v tem, da tam, kjer so dokaj ugodni pogoji za osamosvojitev mladih (a la Velenje) ni ničesar drugega. Gravitacijski centri migracij bi morali furat politiko množičnega zagotavljanja neprofitnih stanovanj kot to počne recimo Dunaj. Preverjen model, ki ga do neke mere (oziroma ga je, ne spremljam scene zadnjih par let) furalo Velenje.

Vipava je postala kr privlačna opcija zadnje čase, (od kar so rebernice odprte) ker so nepremičnine bile mešno poceni, zdej pač ne vem kako je... je pa to še vedno 40 min do kp ali lj ali go... tako da ???

Na obali je v zalednih vseh pač od prilike nemogoče dobit parcele če nimaš nekega krvnega sorodstva, ali pač fašeš neko situcijo, ker folk v normalnih pogojih ne prodaja po realnih cenah....

#87 Kill3r

suženj s sedmimi sporočili in sifilisom

• mn3njalničarji
  • 7 sporočil

Objavljeno 14 oktober 2015 - 12:59

http://www.pogledi.si/druzba/boj-za-stanovanje-mladim-krade-zivljenje

Se opravičujem vsem bolj aktivnim članom te teme če je to že bilo objavljeno. Sam sem tudi pred dilemo, ali se zapufat za 30+ let, ali pa živim s starši. Zaenkrat glede na stanje v državi se nagibam proti drugi opciji, če me seveda prej ne sreča pamet in odidem iz slovenije.

#88 kROKar

• prostozidarji
  • 6 851 sporočil

Objavljeno 14 oktober 2015 - 18:13

Oglej si sporočiloKill3r, ob 14 oktober 2015 - 12:59, rekši:

če me seveda prej ne sreča pamet in odidem iz slovenije.
Vbistvu v tujini glede lastniškega stanovanja ni veliko bolje. Ja, imaš posamezne otoke zelo dobre prakse kot je Dunaj, ampak to je izjema, ne pa pravilo. Poleg tega, da članek laže o Ljubljani kot najdražji prestolnici, preveč krivde meče na državo. Dunaj je večino dela naredil sam, kot mesto, občina. Občina ti tam da/naredi stanovanje, ne država.

#89 Izbrisani_MrMister_*

• Guests

Objavljeno 14 oktober 2015 - 23:25

Meni je pa Postojna super všeč. Ne vem zakaj. Ampak meni osebno je zelo prijetno hoditi tam po Tržaški do prelepega parka kjer je ena srednja šola in potem po tisti glavni cesti mimo Špara do centra. :wub: Pa še ok naglas ima lokalen folk. :P Morda se pa še premislim pa raje v Postojni nabavim flat. Do LJ si v dobre pol ure (danes sem iz Bežigrada do Viča po obvoznici rabil 30 min :cmok: ). Seveda, drek bo, ko vinjet ne bo več. Takrat je treba kar računat na dodatnih 150EUR mesečno imo. Razen burje je OK. Stanovanja pa glih 2x cenejša kot v LJ.

#90 MIHA_IS_GOD

božanski padawan

• božanstvo
  • 2 078 sporočil

Objavljeno 15 oktober 2015 - 09:36

Oglej si sporočiloMrMister, ob 14 oktober 2015 - 23:25, rekši:

Meni je pa Postojna super všeč. Ne vem zakaj. Ampak meni osebno je zelo prijetno hoditi tam po Tržaški do prelepega parka kjer je ena srednja šola in potem po tisti glavni cesti mimo Špara do centra. :wub: Pa še ok naglas ima lokalen folk. :P Morda se pa še premislim pa raje v Postojni nabavim flat. Do LJ si v dobre pol ure (danes sem iz Bežigrada do Viča po obvoznici rabil 30 min :cmok: ). Seveda, drek bo, ko vinjet ne bo več. Takrat je treba kar računat na dodatnih 150EUR mesečno imo. Razen burje je OK. Stanovanja pa glih 2x cenejša kot v LJ.
Problem nastane če delaš v Ljubljani in se voziš tja in nazaj ob urah ko to počne večina folka. Recimo 8-16. Vsaj za nazaj je vedno gužva.

#91 Wing

najraje liže usmrajenega krapa.

• mn3njalničarji
  • 61 sporočil

Objavljeno 15 oktober 2015 - 18:29

Kako se pa kaj primerjata pri najemninah (ali kreditih) npr. Ljubljana z okolico in Gradec, upoštevajoč povprečno plačo in neke običajne stroške življenja - obstaja kakšna primerjava, osebna izkušnja, karkoli? Pod črto me zanima, koliko recimo identični človek (ki ni študent) prišpara na mesec v Ljubljani in koliko v Gradcu (lahko tudi Münchnu, Dunaju ...) ob predpostavki čimbolj enakega življenjskega stila. Glede na to, da gre na prvi pogled za dokaj podobni univerzitetni mesti v smislu števila prebivalcev itd. Prvi vtis sicer povzame tole, ampak možno, da so še kakšne finte.

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov