Skoči na vsebino

Revščina v Sloveniji

292 odgovorov na to temo

#281 debelinko

je najdu rizlo za joint.

• mn3njalničarji
  • 279 sporočil

Objavljeno 13 november 2016 - 12:10

Oglej si sporočilogladius, ob 12 november 2016 - 14:02, rekši:

Ljudje se bojijo sprememb, ker nimajo upanja, da bo šlo na boljše. Ne pa, ker jih nočejo. Za to lepo poskrbijo mediji z demonizacijo vsega, kar ne diši po jugi.
Drugače pa mi navedi en sektor, ki deluje dobro, da vidim, kako nizke standarde imaš.

To je relativna zadeva. Slovenija je v top 15% držav na svetu v praktično vseh pogledih (ok, ne absolutnih, ker smo mikro država). Situacija bi lahko bila torej precej precej slabša, medtem ko precej precej boljša niti ne bi mogla biti. Naši sistemi globalno gledano niso tako v pizdi, kot se včasih zdi. Zdravstvo recimo - čakalne vrste, šalabajzerski zdravniki itd... Pa imamo še vedno respektabilno pričakovano življensko dobo, po porodniških kazalcih smo top 5 država na svetu, obravnava ljudi z akutnim infarktom je primerljiva zahodnemu svetu (celo boljša zaradi majhnosti in prometne infrastrukture) itd... Daleč od tega, da bi trdil, da smo res dobri in da ne rabimo/moremo ničesar izboljšati, ampak tako zanič pa spet ni kar vsepovprek.

#282 tyne

pozna Teofika iz Fužin!

• prostozidarji
  • 1 952 sporočil

Objavljeno 13 november 2016 - 13:32

No ja. Zdravstvo je precej zanič, čakalne dobe so nesprejemljive, UKC je potovanje v času 50 let nazaj. Državne ceste razpadajo, v Ljubljani ni nič bistveno bolje. Avtoceste so ok, vse ostalo pa nekje na ravni Afrike. Najhujša stvar je pa sodstvo. Pravna država pri nas je defacto skoraj neobstoječa.

Se strinjam, da v Sloveniji še zdaleč ni vse zanič, ampak zdravstvo, ceste in sodstvo so pa nacionalna sramota.

#283 Zdej_

ravnokar sir je.

• mn3njalničarji
  • 70 sporočil

Objavljeno 13 november 2016 - 13:58

Oglej si sporočiloTrump, ob 12 november 2016 - 17:13, rekši:

Po kakšni logiki si izključil preostale možnosti glede na informacije, ki so ti na razpolago?
Da jamraš po družbenih omrežjih? ;)

#284 debelinko

je najdu rizlo za joint.

• mn3njalničarji
  • 279 sporočil

Objavljeno 13 november 2016 - 14:48

Oglej si sporočilotyne, ob 13 november 2016 - 13:32, rekši:

No ja. Zdravstvo je precej zanič, čakalne dobe so nesprejemljive, UKC je potovanje v času 50 let nazaj. Državne ceste razpadajo, v Ljubljani ni nič bistveno bolje. Avtoceste so ok, vse ostalo pa nekje na ravni Afrike. Najhujša stvar je pa sodstvo. Pravna država pri nas je defacto skoraj neobstoječa.

Se strinjam, da v Sloveniji še zdaleč ni vse zanič, ampak zdravstvo, ceste in sodstvo so pa nacionalna sramota.

Že, ampak je še vedno 85% držav, ki imajo te stvari slabše... Glede UKCja je problem sama zgradba, programi, ki so v njem, niso 50 let za časom. Za zdravstvo dajemo 9% BDPja, povprečje EU15 je 11%. 2% BDPja je cca 500 miljonov €. ZZZS trdi, da z dodatnimi 120 miljoni (~0,5% BDP) spravi čakalne vrste na evropsko raven...

Glede ostalih dveh omenjenih stvari imam precej manj vpogleda. Ceste - da smo prišli pod 3% letnega primankljaja, smo močno zarezali v količino denarja za vzdrževanje. Sodstvo je problem ja, tam imamo več sodnikov na prebivalca kot ostale EU države, pa večje zaostanke, nimam pojma, kaj je narobe in kaj bi bilo treba spremeniti....

#285 mr.dude

kvačka. (How gay is that??)

• rumeni jaki
  • 1 670 sporočil

Objavljeno 13 november 2016 - 16:18

če majo poleti like mesec dni sodne počitnice, no wonder, da so zaostanki skooos

#286 Stirred

ne ve, kaj je kumkvat.

• mn3njalničarji
  • 167 sporočil

Objavljeno 13 november 2016 - 16:25

Meni se zdijo ceste OK. Bolje kot kje drugje.

Zakaj je UKC potovanje 50 let nazaj? Tehnološko ne gredo s časom?

In zakaj so problem čakalne dobe? Menim, da niso. To je vendarle logična poslovna odločitev zdravstvene zavarovalnice. S tem se zmanjšajo izdatki, kajti posledica teh brutalnih čakalnih dob je, da se ljudje rajši odločijo za samoplačniški poseg ali pa prej umrejo. Zavarovalnici ni potrebno plačati posega, obvezne vsakomesečne prispevke pa kljub temu redno pobira. In zakaj zavarovalnica sme to početi? Ker je nihče ne ogroža. Lastnik zavarovalnice in zakonodajalec je vendarle ena in ista oseba. Napišeš zakonodajo, da tvojemu podjetju nobene drugo podjetje ne more konkurirati. Ljudje ne morejo kaznovati te zavarovalnice s tem, da bi se pri njej odjavili in se prijavili pri drugi.

#287 mr.dude

kvačka. (How gay is that??)

• rumeni jaki
  • 1 670 sporočil

Objavljeno 13 november 2016 - 16:37

nam so recimo prestavli zapuščinsko najprej iz aprila na junij, ker je sodnica en dan prej ugotovila "da je več materiala kot je pričakovala" potem iz junija na september potem iz septembra na november zdaj pa iz novembra na ne vem kdaj. po novem letu v glavnem. medtem pa stanovanje propada oz noter kar nekdo živi, ker števci za vodo in elektriko porabljajo, ampak nihče od nas svojcev ne sme iti v stanovanje or whatsoever. v glavnem sramota majkemi.

#288 Waslich

obvlada otorinolaringološko felacijo.

• vesoljci
  • 2 389 sporočil

Objavljeno 13 november 2016 - 18:40

Pri zdravstvu se mi zdi, da je črno belo. Nekje je na visoki ravni, na drugih pa nekje na nivoju Kosovske mitrovice. Jaz zaenkrat ( na srečo ) imam opravka samo z urgenco... in ko pridem na UKC na urgenco, me prime srat. Zgleda, da se je tam ustavil čas na obdobje Yuge in da se je ravnokrat zvrstila otvoritev urgence s strani Tita in Brežnjeva. Pa vsaj po mojih izkušenjah dohtarji so v zdravstvu najmanjši problem. Medicinske sestre so poden od podna in v splošnem oprema bi lahko tudi služila kot muzejski eksponati... bi lahko pobirali vstopnine in služli še na ta račun. Rešijo se naprimer Onkološki inštitut, ginekologija in pediatrija. Vsaj kar se tiče stavb in opreme.

Ceste se komplet strinjam... s tem da so tudi AC problem, ker se špara na vsakem koraku.

Sodstvo pa kot vso družboslovje v deželi kranjski... preveč spolitizirano, premalo strokovnosti.

#289 tyne

pozna Teofika iz Fužin!

• prostozidarji
  • 1 952 sporočil

Objavljeno 13 november 2016 - 19:37

Oglej si sporočiloStirred, ob 13 november 2016 - 16:25, rekši:

Zakaj je UKC potovanje 50 let nazaj? Tehnološko ne gredo s časom?

In zakaj so problem čakalne dobe? Menim, da niso. To je vendarle logična poslovna odločitev zdravstvene zavarovalnice. S tem se zmanjšajo izdatki, kajti posledica teh brutalnih čakalnih dob je, da se ljudje rajši odločijo za samoplačniški poseg ali pa prej umrejo. Zavarovalnici ni potrebno plačati posega, obvezne vsakomesečne prispevke pa kljub temu redno pobira. In zakaj zavarovalnica sme to početi? Ker je nihče ne ogroža. Lastnik zavarovalnice in zakonodajalec je vendarle ena in ista oseba. Napišeš zakonodajo, da tvojemu podjetju nobene drugo podjetje ne more konkurirati. Ljudje ne morejo kaznovati te zavarovalnice s tem, da bi se pri njej odjavili in se prijavili pri drugi.
Ceste se ti zdijo ok? Kje pa živiš oz. kje se voziš, če smem vprašat? V Ljubljani je bila Dunajska pred prenovo že tako uničena, da so na to opozarjali prometni znaki. Sedaj je recimo Masarykova primer ceste, po kateri bi moral biti promet prepovedan. Razpoke, kolesnice, odpadanje asfalta, fakin kolovoz. Ostalih cest ne poznam prav dosti, Šmartinska je tudi v precej bogem stanju, če se prav spomnim. Državne ceste izven mest so pa še hujše. Vsaka pot iz Kamnika v Ljubljano življenjsko dobo tvojega avtomobila skrajša za en teden. Desetkrat uničeno cestišče, flika pri fliki. Pa kaj bom našteval primere, tukaj imaš mnenje Direkcije za ceste.

Mnenje o UKC temelji izključno na videnem po obisku. Stavba od izgradnje, razen pleskanja sten, prenove pomoje še ni videla. O kakovosti ustanove imamo pa tudi zanimive zgodbe, kot je primer otroške kirurgije.

Zakaj imamo čakalne vrste, ne vem. Ampak močno dvomim v tvojo tezo o zaroti zavarovalnice. Kolikor berem, je imela ta lani prvič po treh letih presežek, sicer je redni prejemnik dodatnih proračunskih sredstev. Ampak se ne bom spuščal v debate, ker tematike ne poznam. Če imaš ti kakšne dobre vire na to temo, bom pa hvaležen, če jih deliš.

#290 Shenkey

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 9 770 sporočil

Objavljeno 13 november 2016 - 20:53

Oglej si sporočiloStirred, ob 13 november 2016 - 16:25, rekši:

top kek

si se že peljal po cesti ki ni avtocesta v sloveniji?
In ne pravim da so avtoceste v dobrem stanju.

#291 Stirred

ne ve, kaj je kumkvat.

• mn3njalničarji
  • 167 sporočil

Objavljeno 13 november 2016 - 21:27

Oglej si sporočilotyne, ob 13 november 2016 - 19:37, rekši:

Ceste se ti zdijo ok? Kje pa živiš oz. kje se voziš, če smem vprašat? V Ljubljani je bila Dunajska pred prenovo že tako uničena, da so na to opozarjali prometni znaki. Sedaj je recimo Masarykova primer ceste, po kateri bi moral biti promet prepovedan. Razpoke, kolesnice, odpadanje asfalta, fakin kolovoz. Ostalih cest ne poznam prav dosti, Šmartinska je tudi v precej bogem stanju, če se prav spomnim. Državne ceste izven mest so pa še hujše. Vsaka pot iz Kamnika v Ljubljano življenjsko dobo tvojega avtomobila skrajša za en teden. Desetkrat uničeno cestišče, flika pri fliki. Pa kaj bom našteval primere, tukaj imaš mnenje Direkcije za ceste.
Eno leto nazaj sem Dunajsko uporabljal vsak dan, Masarykovo uporabljam vsaj dvakrat tedensko, Šmartinsko enkrat ali dvakrat na mesec. Nisem opazil, da bi bilo s temi cestami kaj narobe. Živim pa izven Ljubljane pa se mi tudi ne zdi, da bi bile ceste izven mesta kaj slabše. Sem bil pa v ZDA pa se mi je zdelo, da so ceste na Manhattnu kot razrite kot kaka njive. Na zahodni obali blizu Malibuja sem se enkrat ponoči skoraj ubil, ko sem se sprehajal po pločniku. Ti so razriti tako kot ceste, osvetljave pa ni bilo. Res pa je, da tam v ZDA imajo velike kante za vožnjo po teh cestah pa jim to zgleda ni tak problem. Sprehajajo se pa tudi ne, saj vsi uporabljajo avto. Pri nas so pa avti manjši in predstavljajo svetinjo slehernega Slovenca, zato mora tudi biti cesta tiptop. Tako kot naša temeljito počiščena stanovanja v katerih se sprehajamo zgolj v copatih.

Mnenje o UKC temelji izključno na videnem po obisku. Stavba od izgradnje, razen pleskanja sten, prenove pomoje še ni videla. O kakovosti ustanove imamo pa tudi zanimive zgodbe, kot je primer otroške kirurgije.
Ja, jaz se UKC izogibam kolikor se le da. Sem bil že v treh bolnicah naokoli in lahko rečem le, da je tam odnos zaposlenih do strank (pacientov) mnogo boljši. Moja subjektivna ocena.

Zakaj imamo čakalne vrste, ne vem. Ampak močno dvomim v tvojo tezo o zaroti zavarovalnice. Kolikor berem, je imela ta lani prvič po treh letih presežek, sicer je redni prejemnik dodatnih proračunskih sredstev. Ampak se ne bom spuščal v debate, ker tematike ne poznam. Če imaš ti kakšne dobre vire na to temo, bom pa hvaležen, če jih deliš.
Na Portal PLUS-u je bila zapisana ta teza o čakalnih dobah. Tam se je ali pa se še vedno redno pisalo o zdravstvu in UKC.

To sporočilo je uredil Stirred: 13 november 2016 - 21:27

#292 Izbrisani_Trump_*

• Guests

Objavljeno 14 november 2016 - 00:40

Oglej si sporočiloZdej_, ob 13 november 2016 - 13:58, rekši:

Da jamraš po družbenih omrežjih? ;)

Lep poskus trola, sploh za očiglednega plačanca demokratske stranke, cenim.

#293 Zdej_

ravnokar sir je.

• mn3njalničarji
  • 70 sporočil

Objavljeno 14 november 2016 - 15:02

Kva? :klobasa:
Daj pojasni to... Ti si od mene dobil pojasnilo, zdaj bi ga še jaz od tebe.

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov