Skoči na vsebino

Šolstvo v Sloveniji

da bo na kupu

242 odgovorov na to temo

#81 GigiGovedina

"Kličite me Nežko!"

• prostozidarji
  • 2 649 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 10:45

ma ja.
dajmo našim dragim sončkom malo za brat kaj majo radi. ker glavno da majo veselje. da se jim vcepi veselje. ker res ne gre da bi morali delat nekaj kar jih ne veseli.
pri matematiki neke formule in trikotnike se učijo, čist narobe, zakaj bi se to vsiljevalo. naši sončki pač rišejo malo poševno. pa raje kot pitagoro malo zapojejo pa ploskajo zraven.
kdo bo rekel da je to manj vredno, najbrž je še več, ker se jim da svoboda da se izražajo
pa ocene...
čisto nasilje nad otroki...

#82 andrejus

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• mn3njalničarji
  • 1 007 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 11:06

Oglej si sporočiloGigiGovedina, ob 23 junij 2014 - 10:45, rekši:

ma ja.
dajmo našim dragim sončkom malo za brat kaj majo radi. ker glavno da majo veselje. da se jim vcepi veselje. ker res ne gre da bi morali delat nekaj kar jih ne veseli.
pri matematiki neke formule in trikotnike se učijo, čist narobe, zakaj bi se to vsiljevalo. naši sončki pač rišejo malo poševno. pa raje kot pitagoro malo zapojejo pa ploskajo zraven.
kdo bo rekel da je to manj vredno, najbrž je še več, ker se jim da svoboda da se izražajo
pa ocene...
čisto nasilje nad otroki...

To je koncept waldorfske šole.
Vseeno malce pretiravate ne vem ce je res tako slabo kot pravite. Sicer je pa res da se morajo tudi starsi vkljucit v proces ne pa da gledajo naojoli in ce je kaj narobe tecejo v solo in dajejo potuho otrokom.

#83 planetarium

kvačka. (How gay is that??)

• rumeni jaki
  • 1 749 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 11:07

Oglej si sporočilokROKar, ob 23 junij 2014 - 10:42, rekši:

WTF? A so tebe pral po Titotu ali SDSu? Ne resno, od kje te ideje, a to delajo v OŠ al si sam paranoiden?
Kar se tiče pogledov na svet se seveda jim predstavi, objektivno tako kot je v učnem načrtu. Kaj tega nisi bil deležen? Samo to nima veze z vzgojo, ampak z razgledanostjo.

To je bil recimo samo ekstremen primer. Smo pa imeli v ss ucitelje ki si pri dolocenih dijakih zelo zanicljivo izpostavljali koncnico ic, so nam tezili kako se oblacimo in nas prali s tem kako je nasa sola edina pomembna stvar pod soncem, razne poklicne ss pa drek od dreka. Ravnatelj pa zagrizen sdsovec in kljub mnogim pritozbam scitil te ljudi. Med njimi tudi enega kretena ki je prodajal javni soli izlete z njemu bliznjo potovalno agencijo, v njegovi lasti ali lasti zlahte ne spomnim se. Tega takrat nisem vedel. Isto je bilo z odnosi do gejev in drugace mislecih. Isto se lahko zgodi v os. Zato tudi fakti, ce ti tak clovek predava o nekih malo bolj interpretacijsko odprtih receh so posledice jasne,... izbrisani bodo zgodovina cez 20let. Predstavljaj si zdaj cloveka kot ga opisujem zgoraj, ki uci to snov po lastnem prepricanju. Je pa res da glede snovi te reci postanejo bolj konkretne v ss. Vsaj pri nas je bilo tako.

#84 GigiGovedina

"Kličite me Nežko!"

• prostozidarji
  • 2 649 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 11:39

mah ok, te varijante so mimo...
imo treba šolstvo in odnose v njem, sploh od sš naprej, predvsem formalizirat in na nek profesionalen odnos kjer šteje znanje spravit.
seveda človeško in korektno.

ampak stanje koliko slišim...
včasih je bilo tako, da na govorilnih urah se je učenec bal (kar ni nujno prav)
ampak zdaj se pa učitelji bojijo, ker jih starši terorizirajo, zakaj so njihovemu sončku dali slabo oceno

baje so tud že primeri, da starši na faks hodijo na govorilne težit...
lol, race to the bottom

#85 Arbenowskee

importatore di olio d'oliva e melanzane

• mafija
  • 1 643 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 13:12

Oglej si sporočiloandrejus, ob 23 junij 2014 - 11:06, rekši:

Vseeno malce pretiravate ne vem ce je res tako slabo kot pravite. Sicer je pa res da se morajo tudi starsi vkljucit v proces ne pa da gledajo naojoli in ce je kaj narobe tecejo v solo in dajejo potuho otrokom.

je. ucitelji majo po vecini zavezane roke in vec dela s papirologijo kot z ucenjem, posledicno zarad tega niti nimajo motivacije. poznam primere ko so morali ucitelji spremenit ocene, ker so sli starsi k ravnatelju.

na vasi se pa itaq tala ocene ker se pozna starse. to da ni vec eksternih preverjanj v OŠ je totalni fail, da ni ocen prve tri razrede pa tud.

poleg zakonodaje in solskega sistema je potem se ena rak rana: pedagoska fakulteta. tja se ne vpise nihce perspektiven, sami luzerji (luzerke) in luftarji. tud prfoksi tam niso dost boljsi. sploh ce si izredno tam, ti ocene kr talajo (dobesedno kupljena diploma. spet poznam primere ko so nekateri naredili izpit pa niso bili niti prisotni ffs).

tko da ce hoces kolikor toliko izobrazene otroke, bo treba pljunt v roke in konkretno dopolnjevat znanje iz sole (srednje niso dost boljs), al pa it v tujino pa nekam v privatno solo (javne so redkokje boljse - mogoce v aziji).

#86 Skunky Lee

drekica kakica #6

• rumeni jaki
  • 747 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 13:26

Vseeno malce pretiravate ne vem ce je res tako slabo kot pravite.
Jaz samo povem kako je. Vrednostno oceno si pa lahko iz tega sam ustvariš. ;)

#87 Zizy

več kot očitno žre doručak na mn3njalu.

• prostozidarji
  • 4 281 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 13:30

Eh poves kako je lahko na 100 nacinov :) Ce poudarjas dobre zadeve bo zgledalo da je mejbi zadeva celo popravljiva, ce poudarjas negativne ustvaris vtis da bi bilo najbolje zadevo narediti iz nule povsem drugace.

#88 TitanG

Ru-deč-kar-ton.

• šerifi in depjutiji
  • 741 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 13:32

Oglej si sporočiloArbenowskee, ob 23 junij 2014 - 13:12, rekši:

poleg zakonodaje in solskega sistema je potem se ena rak rana: pedagoska fakulteta. tja se ne vpise nihce perspektiven, sami luzerji (luzerke) in luftarji. tud prfoksi tam niso dost boljsi. sploh ce si izredno tam, ti ocene kr talajo (dobesedno kupljena diploma. spet poznam primere ko so nekateri naredili izpit pa niso bili niti prisotni ffs).

tko da ce hoces kolikor toliko izobrazene otroke, bo treba pljunt v roke in konkretno dopolnjevat znanje iz sole (srednje niso dost boljs), al pa it v tujino pa nekam v privatno solo (javne so redkokje boljse - mogoce v aziji).
to sem hotu že prej napisat pa sem reku da mam mogoče malo biasa ker poznam samo luzerje ki so šli tja
očitno nisem edini, sem pa od drugje slišal da je pedagoška smeti tudi v organizacijskem pogledu, ne samo pedagoškem

#89 kirurg_frankfurt

il dottore

• mafija
  • 221 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 13:36

na pedagoško so šle iz gimnazije samo najbolj zakompleksane sošolke in največje kokoši, bogi otroci....

#90 Smark

obvlada otorinolaringološko felacijo.

• vesoljci
  • 2 051 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 13:38

Pol pa lahko rečem, da pač vidva poznata same luzerje tam.

Najlažje je takole posplošit, ker se pač tebi tako zazdi. Poznam ljudi od tam in jih je nekaj precej resnih, ki bi brez težav zvozili tudi marsikateri drugi faks, ampak jih to pač veseli. Tudi jaz bi ljudi iz tehniških fakultet podobno opisal kot goro lenuhov, če bi vzel v obzir samo kolege, ki jih poznam. Pa ni ravno tako.
Strinjam se, da je recimo smer razredni pouk prelahka. Da narediš ne rabiš vložiti ravno pretirano truda. Ampak spet ni to faks za vsakogar, jaz se določenih stvari tam ne bi učil, raje obračam hamburgerje v McDonaldsu (ja, malo pretiravam, podobno kot ti zgoraj). Predvsem neumno pa je, da kasneje, ko iščejo zaposlitve je bolj važno to, koga poznaš in ne to, kako si naredil faks (in roko na srce, kolikor poznam tam stvari je razlika med tistimi, ki izdelajo s 6 in tistimi z 10 ogromna). Tako da ja, fakulteta kot taka bi lahko precej spremenila in zaostrila prehodnost, sploh ker niti približno ni potrebe po tolikšnem številu učiteljev. In na koncu zaradi tega tisti, ki so dejansko sposobni in jih delo veseli ne dobijo zaposlitve, hkrati pa drugi cel čas študija prejemajo kadrovske štipendije, čez leta vozijo s šestkami in so tam pač zato, ker niso vedeli kam se vpisati, pa dajmo to, ker je mamina teta ravno ravnateljica v lokalni OŠ.
Kategorizirat ljudi po tem, kam so se vpisali na fakulteto pa je vseeno malce hinavsko.

#91 Zizy

• prostozidarji
  • 4 281 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 14:04

Zal ne poznata samo onadva vecinoma luzerje. Jaz sem imel v gimnaziji 4 sosolke, ki so sle na pedagosko. 2 razredni pouk, 2 pa nek predmet, ena fiziko druga pa ne vem, mislim da tudi. Od onih dveh na razrednem pouku je 1 okej nasploh, ampak ne vem kaksna je v razredu. S tadrugo na razrednem se nikoli nisem dobro razumel ampak ni totalna katastrofa, ostalima pa ne bi zaupal niti tujega otroka, kaj sele svojega. Zdej o soli ne vem ravno ful, ampak oni dve na razrednem pouku sta se pritozevali kako sta bogi, ker sta nucali nauciti knjigo za biologijo za 9 razred osnovne sole. Uhm??? Drugi dve sta pa prisli cez (ne vem s kaksnimi ocenami), kljub temu da sta gimnazijo komej zdelali z 2kami in kakim popravcem. Celo iz izbranega predmeta. No sej ni samo na pedagoski tako. Se na FMF je precej folka na pedagoski smeri pristalo ker so bile ostale pretezke. Bogi oni, ki jim je to originalna zelja.

#92 Skunky Lee

drekica kakica #6

• rumeni jaki
  • 747 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 14:15

Oglej si sporočiloZizy, ob 23 junij 2014 - 13:30, rekši:

Eh poves kako je lahko na 100 nacinov :) Ce poudarjas dobre zadeve bo zgledalo da je mejbi zadeva celo popravljiva, ce poudarjas negativne ustvaris vtis da bi bilo najbolje zadevo narediti iz nule povsem drugace.
Čist iskreno me zanima, kaj so dobre zadeve trenutnega sistema? :) Ker mam filing, da smo še tisti stuff ki bi naj pozitivno vplival v teoriji zajebal v izvedbi, ostalo pa ni glih za omenjat. Pozitivnih plati pa nekak tud sam ne poznam, verjamem pa da obstajajo.

Kar se tiče kvalitete PF... Tko no. Tud odvisno kater program. Za tisto ki jo jaz poznam, dvopredmetni študij, je biologija zarukana u nulo in rabiš res znat da nardiš, računalništvo je pa mau fejst šalabajzersko. Primarno sicer zaradi profesorjev, zahtevani standardi znanja so pri različnih predmetih all over the place.

Da ne omenjam "volonterskega" pripravništva... To je navadno izkoriščanje ljudi, in če mene vprašaš bi bla ena izmed prvih stvari ki bi se jih moglo izvest njegovo preoblikovanje. V bistvu kompletna pot ki jo mora nekdo narest od diplomiranja iz PF do tega da pride v razred učit je tok abnormalno prizadeta da se človek vpraša v čem je sploh smisel.

#93 TitanG

Ru-deč-kar-ton.

• šerifi in depjutiji
  • 741 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 14:36

Oglej si sporočiloSmark, ob 23 junij 2014 - 13:38, rekši:

Najlažje je takole posplošit, ker se pač tebi tako zazdi. Poznam ljudi od tam in jih je nekaj precej resnih, ki bi brez težav zvozili tudi marsikateri drugi faks, ampak jih to pač veseli. Tudi jaz bi ljudi iz tehniških fakultet podobno opisal kot goro lenuhov, če bi vzel v obzir samo kolege, ki jih poznam. Pa ni ravno tako.
Strinjam se, da je recimo smer razredni pouk prelahka. Da narediš ne rabiš vložiti ravno pretirano truda. Ampak spet ni to faks za vsakogar, jaz se določenih stvari tam ne bi učil, raje obračam hamburgerje v McDonaldsu (ja, malo pretiravam, podobno kot ti zgoraj). Predvsem neumno pa je, da kasneje, ko iščejo zaposlitve je bolj važno to, koga poznaš in ne to, kako si naredil faks (in roko na srce, kolikor poznam tam stvari je razlika med tistimi, ki izdelajo s 6 in tistimi z 10 ogromna). Tako da ja, fakulteta kot taka bi lahko precej spremenila in zaostrila prehodnost, sploh ker niti približno ni potrebe po tolikšnem številu učiteljev. In na koncu zaradi tega tisti, ki so dejansko sposobni in jih delo veseli ne dobijo zaposlitve, hkrati pa drugi cel čas študija prejemajo kadrovske štipendije, čez leta vozijo s šestkami in so tam pač zato, ker niso vedeli kam se vpisati, pa dajmo to, ker je mamina teta ravno ravnateljica v lokalni OŠ.
Kategorizirat ljudi po tem, kam so se vpisali na fakulteto pa je vseeno malce hinavsko.
Ja jebiga, povsod maš sposobne ljudi pa povsod nesposobne kar je menda vsem jasno. Samo če dejansko poznaš same pajace, pa poslušaš od profesorjev slabe stvari (in ne (samo) kar se znanja tiče), pa s prve roke vidiš kaj ljudje s PF delajo na kolokvijih (ajde bruci)... Malo pomisliš kam vleče povprečje, nekaj že mora bit res. Večina tehniških fakultet vsaj dokaj efektivno prej ali slej popuca smeti. PF bi pomojem morala biti ena od elitnih fakultet kar se zahtev in podajanega znanja tiče, ne pa da bolj kot ne poslušaš samo slabe stvari o njej, tudi če so te v 95% anekdotalne.
Kar se tiče tega z zaposlitvijo je pa dobesedno povsod enako, doubly so v javnih službah. Kaj je osebna odgovornost, kaj je preverjanje uspešnosti itd. in smo spet pri standardih lol.
Sicer bi tukaj kak Jay znal verjetno boljši insight dat samo dvomim da bere to temo.

#94 apovsic

ga najraje faše pod pazduho in pri tem konjsko prdi.

• vesoljci
  • 1 285 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 14:45

Glede na povedano v tej temi je najboljš da kar ukinemo izobraževalni sistem v Sloveniji, saj očitno dlea več škode kot koristi ...

#95 Zizy

• prostozidarji
  • 4 281 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 15:04

Oglej si sporočiloTitanG, ob 23 junij 2014 - 14:36, rekši:

PF bi pomojem morala biti ena od elitnih fakultet kar se zahtev in podajanega znanja tiče, ne pa da bolj kot ne poslušaš samo slabe stvari o njej, tudi če so te v 95% anekdotalne.
Ne vem zakaj elitna... oziroma ne vem zakaj bi imel elitne fakse na univerzi - hoces da je cela univerza na nekem spodobnem nivoju in da so faksi primerljivi po tezavnosti, ne pa da imas zraven FDVje. Samo dokler je cilj da vsi studirajo je to seveda neizvedljivo.

#96 Chenier

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• govnači
  • 9 803 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 15:18

Oglej si sporočiloArbenowskee, ob 23 junij 2014 - 13:12, rekši:

na vasi se pa itaq tala ocene ker se pozna starse.
No ja. Jaz imam iz prakse čist drugačne izkušnje, kot jih tukaj popisuje recimo Skunky (bil sem na vaški šoli, zato te quotam). Recimo lih takrat so pisal slovenščino, bilo je ogromno negativnih, neki dvojk in ena štirka. Učiteljica je prvič pisala test z njimi in se je zgrozila nad tem, kakšne polpismene modelčke/modelkice je dobila. Pol leta kasneje, ko sem jih sam učil, sem si vzel domov njihove zvezke - neomejen napredek. Nobene tolerance ni bilo, tudi pri drugih predmetih. Pri zgodovini jim učitelj vnaša slovnične popravke v odgovore. Pa je to res random vaška šola s 300 folka, kjer otroci pomagajo doma, preden grejo v šolo. Pizda, ko gledam ulico, kjer živijo starši, pa so eni kmetje, kjer mali skoz pomaga, tudi pred šolo, se mi prav smili, še sam bi mu mogoče šenkal kdaj kaj shit :D (ne, saj mu ne bi, sam hočem izostrit point). Vse je odvisno od šole. Imaš prizadete osnovke in proper. Jaz sem bil nad našo pozitivno presenečen, sem mislil, da bo smeti od smeti, pa je dejansko proper nivo

Oglej si sporočiloGigiGovedina, ob 23 junij 2014 - 10:45, rekši:

Ne, dajmo jim raj ne-vcepit veselja do branja, naj berejo težko dosegljiva dela, klasike, da slučajno šola ne sproducira enega kasnejšega aktivnega bralca/ljubitelja leposlovja, fuck that nigga

Oglej si sporočiloSmark, ob 23 junij 2014 - 13:38, rekši:

+1. Brezveze obsojat. Recimo folk iz Medicinske fakultete, ki ga jaz poznam, so res največje smeti od ljudi, vključno s popolnim nerazumevanjem česarkoli, kar gre mimo medicine, pa to ne pomeni, da bom šel pisat, kako so medicinci splošno zabiti. Pač poznam luzerje, bad luck I guess alkaj

Also,

Oglej si sporočiloSkunky Lee, ob 23 junij 2014 - 14:15, rekši:

V bistvu kompletna pot ki jo mora nekdo narest od diplomiranja iz PF do tega da pride v razred učit je tok abnormalno prizadeta da se človek vpraša v čem je smisel.
tole!

#97 Smark

obvlada otorinolaringološko felacijo.

• vesoljci
  • 2 051 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 15:21

Saj moj point ni bil nič drugega kot to, da je neumno zdaj metat vse v isti koš češ "vi ste na pedagoški, vi ste neperspektivni, luzerji, luftarji, nesposobni,... vsi po vrsti. Sem tudi sam omenil, da bi se dalo o organizaciji in delu tam marsikaj spremenit in izboljšat, ne zdi pa se mi prav, da se vse na enem faksu označi za luzerje, samo zato ker hodijo tja.

Oglej si sporočiloSkunky Lee, ob 23 junij 2014 - 14:15, rekši:

V bistvu kompletna pot ki jo mora nekdo narest od diplomiranja iz PF do tega da pride v razred učit je tok abnormalno prizadeta da se človek vpraša v čem je smisel.

Tole pa over 9000.

#98 TitanG

Ru-deč-kar-ton.

• šerifi in depjutiji
  • 741 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 15:26

Oglej si sporočiloZizy, ob 23 junij 2014 - 15:04, rekši:

Ne vem zakaj elitna... oziroma ne vem zakaj bi imel elitne fakse na univerzi - hoces da je cela univerza na nekem spodobnem nivoju in da so faksi primerljivi po tezavnosti, ne pa da imas zraven FDVje. Samo dokler je cilj da vsi studirajo je to seveda neizvedljivo.
Vedno boš imel boljše in slabše (in do neke mere bolj ali manj zahtevne), in ljudje ki naj bi učili druge bi morali (vsaj po mojem) biti med najboljšimi.

Oglej si sporočiloSmark, ob 23 junij 2014 - 15:21, rekši:

Saj moj point ni bil nič drugega kot to, da je neumno zdaj metat vse v isti koš češ "vi ste na pedagoški, vi ste neperspektivni, luzerji, luftarji, nesposobni,... vsi po vrsti. Sem tudi sam omenil, da bi se dalo o organizaciji in delu tam marsikaj spremenit in izboljšat, ne zdi pa se mi prav, da se vse na enem faksu označi za luzerje, samo zato ker hodijo tja.
Jst nisem mislil da so vsi slabi, ampak da je tam nadpovprečno veliko takih ki se jih potem ne poselekcionira ustrezno. 50%+ brucev je itak skoraj povsod za pometat stran (al pa vsaj fuknit letnik da začnejo malo bolj resno jemat zadevo), take pa mamo ko grejo vsi študirat.

#99 andrejus

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• mn3njalničarji
  • 1 007 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 16:32

@skunky: daj razlozi se malo to bolano pot od diplome do poucevanja. Imam par znancev ki naj bi bili ucitelj inker je drzava v razsulu je jeba z sluzbo. En dela uspesno v nemciji vrsto let druga se slepa malce po obalnih solah. V glavnem kriza za mlade.

#100 Jay

"Hočem brezrokavnik s Pujso Pepo!"

• vesoljci
  • 2 062 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 16:42

Ja jebiga, povsod maš sposobne ljudi pa povsod nesposobne kar je menda vsem jasno. Samo če dejansko poznaš same pajace, pa poslušaš od profesorjev slabe stvari (in ne (samo) kar se znanja tiče), pa s prve roke vidiš kaj ljudje s PF delajo na kolokvijih (ajde bruci)... Malo pomisliš kam vleče povprečje, nekaj že mora bit res. Večina tehniških fakultet vsaj dokaj efektivno prej ali slej popuca smeti. PF bi pomojem morala biti ena od elitnih fakultet kar se zahtev in podajanega znanja tiče, ne pa da bolj kot ne poslušaš samo slabe stvari o njej, tudi če so te v 95% anekdotalne.
Kar se tiče tega z zaposlitvijo je pa dobesedno povsod enako, doubly so v javnih službah. Kaj je osebna odgovornost, kaj je preverjanje uspešnosti itd. in smo spet pri standardih lol.
Sicer bi tukaj kak Jay znal verjetno boljši insight dat samo dvomim da bere to temo.

Berem, ampak nisem imel nekega hudega namena kaj napisat. Sem pa jaz samo pedagoška smer (pač dodatni izpiti), ne pedagoška fakulteta.

Mogoče samo dve stvari.

1. Vse te inštitucije so VZGOJNO izobraževalne (moderna pedagogika poudarja nujnost tega tudi na univerzitetni ravni)
2. Celoten vzgojno-izobraževalni proces je imo šel v kurac s propadom in nezaželenostjo apostolske avtoritete (Jezus > apostoli ; starši > učitelj)

p.s. lahko bom zvenel arogantno, ampak menim, da bi jaz in TitanG bila fenomenalna učitelja. Pa kolikor vem, dokler so položaj in pravice učiteljev takšne kot so, ni variante.

#101 Cuky

je ravnokar kraljevsko prdnil.

• mn3njalničarji
  • 221 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 18:28

Oglej si sporočiloTitanG, ob 22 junij 2014 - 10:48, rekši:

Kaj je narobe s predpripravljenimi skriptami? Imaš vsaj nek okvir kaj profesor hoče od tebe, poleg tega ne rabiš delat zapiskov ampak lahko na predavanjih dejansko poslušaš namesto mehaničnega čečkanja (oz. ti ni treba it težit sošolkam konec semestra). Izpitna vprašanja pa... might as well, če predmet ni nov jih itak nekdo zrihta pa se potalajo. Pa tudi tu je odvisno kako so narejena, pri nas smo dobili kao izpitna vprašanja pa so bila praktično naslovi poglavij snovi.
Problem s skriptami je to, da so potuha. Da so del piflarskega problema. Ti bi na zacetku leta moral dobiti literaturo, naslove knjig, clankov in potem nastudirati tematiko. Jo razumeti. Tako kot potem to deluje v resnicnem zivljenju. Ne pa da se samo nadaljuje sistem iz srednje sole. Profesor je pa tam zato, da te nauci uporabljati literaturo, razloziti probleme, ki jih sam ne uspes ugotoviti in na koncu preveriti tvoje razumevanje tematike, ne pa napiflanost skripte. Mogoce sem imel dva predmeta na celem faksu, ki sta se temu priblizala.
Je pa res, da najvecji problem tukaj so profesorji sami, ker ni konkurence. Zadnjic sem poslusal intervju s slovenskim profesorjem na MIT (mogoce sem falil univerzo, tip se drugace kar pogosto pojavlja v medijih, vodi pa tam kot relativen mulc svoj oddelek). In so ga vprasali, kaksna je razlika med USA in Slovenijo in kako je sploh tako mlad lahko vodja oddelka/katedre. In odgovor je konkurenca. Vsako leto se mora dokazovati in profesura ni avtomatsko dozivljenska kot je to pri nas. Pol je navedel se zanimiv podatek, da med pocitnicami tam ucitelji/profesorji niso placani in si iscejo zacasna dela (tega sicer ne podpiram ampak kot zanimivost).

Oglej si sporočiloSmark, ob 22 junij 2014 - 11:45, rekši:

Tole je predvsem odvisno od fakultete, ki jo opravljaš. Nekje boš najbrž dobil neplačano delo takoj, ker dodaten par rok pride prav, spet kje drugje pa boš samo odveč. Poznam nekoga, ki je spomladi iskal neplačano delo na svojem področju, poslal je 120 prošenj, odgovorov je dobil 13 od tega ga je en povabil na razgovor, pa še tam je bilo "dajte številko, če bomo slučajno potrebovali vas kontaktiramo". :)
Glede praks sem imel v mislih bolj tehnicne fakse. Tam ne bi smelo biti problema. Kot antropolog verjetno tezko najdes strokovno prakso. Bi ti pa to moralo nekaj povedati o bodocnosti, ce ne uspes najti neplacanega dela na svojem podrocju :)

Se anekdota prijateljice, uciteljice na razredni stopnji. Imela je primere ucencev, ki so prilezli do cetrtega razreda brez, da bi znali pisati. Zaradi pritiska starsev. Ravnateljica se sicer zaveda, da ima ucitelje, ki bi jih morala gladko odpustiti ampak si tega ne more privosciti (odpravnine).

#102 GigiGovedina

"Kličite me Nežko!"

• prostozidarji
  • 2 649 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 18:52

Oglej si sporočiloChenier, ob 23 junij 2014 - 15:18, rekši:

Ne, dajmo jim raj ne-vcepit veselja do branja, naj berejo težko dosegljiva dela, klasike, da slučajno šola ne sproducira enega kasnejšega aktivnega bralca/ljubitelja leposlovja, fuck that nigga

Hja, ali pa uporabimo malo razuma in uberemo srednjo pot. Kot jo je imela recimo naša učiteljica v OŠ.
Za bralno značko obstaja osnovni seznam, ki ga pač moraš izpolnit. Dalje pa spodbuja branje vsega, dejansko si lahko strip prebral in ti je štelo za število. Nad določenim številom prebranih knjig, o katerih si napisal predstavitev in ji ustno razložil, si dobil na koncu leta kako knjigo, nad določenim številom še kako itd.

Torej spodbuda branja vsega, za tiste ki želijo, brez zniževanja splošnih kriterijev...

ker... če potegnemo paralelo na recimo matematiko, bi se zdelo ok, da se predvsem spodbuja veselje?
ne, nekaj pač moraš znat, že zato ker je bistveno da to znaš, zraven pa je še pomembna lekcija, da vse stvari v življenju pač niso zabavne, a je treba vložit napor in jih premagat...

#103 Wing

najraje liže usmrajenega krapa.

• mn3njalničarji
  • 61 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 19:19

Oglej si sporočiloCuky, ob 23 junij 2014 - 18:28, rekši:

Je pa res, da najvecji problem tukaj so profesorji sami, ker ni konkurence. Zadnjic sem poslusal intervju s slovenskim profesorjem na MIT (mogoce sem falil univerzo, tip se drugace kar pogosto pojavlja v medijih, vodi pa tam kot relativen mulc svoj oddelek). In so ga vprasali, kaksna je razlika med USA in Slovenijo in kako je sploh tako mlad lahko vodja oddelka/katedre. In odgovor je konkurenca. Vsako leto se mora dokazovati in profesura ni avtomatsko dozivljenska kot je to pri nas. Pol je navedel se zanimiv podatek, da med pocitnicami tam ucitelji/profesorji niso placani in si iscejo zacasna dela (tega sicer ne podpiram ampak kot zanimivost).
Verjetno misliš Leskovca iz Stanforda, ampak tole je samo del slike - konkurenca je le en faktor, predvsem pa je posledica sredstev, s katerimi top institucije razpolagajo. Poleg tega ne drži, da profesura v ZDA ni avtomatsko doživljenjska - tenure track (kar je afaik evkivalent naši redni profesuri) to bolj ali manj je, je pa pot do tja dolga. Razlika je že čisto v vlogi najboljših univerz, ki so drugod primarno mednarodno naravnane raziskovalne institucije in ti že kot dodiplomskemu študentu nudijo zilijon opcij za raziskovanje in razne projekte; infrastruktura (v smislu opcij, ki so na voljo) ni primerljiva, prav tako ne razmerje med dodiplomskimi in podiplomskimi študenti ter profesorji itd. Medtem v Sloveniji človek z npr. doktoratom znanosti praktično nima česa početi in nasploh vedno več opažam zahtev po tem, da morajo biti fakultete samo še proizvajalke ekspertnih profilov za polzahtevna opravila v industriji, karkoli več pa bomo očitno dolgoročno raje outsourcali v tujino.

#104 Chenier

• govnači
  • 9 803 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 19:22

Problemi:
- bralna značka ni obvezna
- prijavlja se folk, ki že v osnovi rad bere, torej taki, ki so itak potencialni, da bodo tudi kasneje brali leposlovje. Isto je izbirni predmet "literarni klub". Predmet izvajajo mnoge osnovne šole, sam to se prijavlja folk, ki rad bere, torej tak, ki mu lahko daš zahtevnejše gradivo in se bo prebil skozi.

Branje pa moramo spodbujati pri tistih, ki v osnovi sovražijo branje. Taki, ki ne preberejo zateženega obveznega čtiva (čeprav tuki si mnogi napačno predstavljate, kar je obvezno, v naših učnih načrtih so na razred 3 dela, ki so obvezna, ostalo pa izbira učitelj sam), ampak si snamejo obnovo. Takim ne moreš branja prikupit, če jih še dodatno siliš v branje klasikov, ampak tako, da jim pokažeš obstoj zabavnejše literature.

#105 GigiGovedina

"Kličite me Nežko!"

• prostozidarji
  • 2 649 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 19:25

v akademskem prostoru je velik problem publish or perish sistem
popolnoma se je uveljavil tudi v tako konkretnih znanostih kot je medicina...

#106 TitanG

Ru-deč-kar-ton.

• šerifi in depjutiji
  • 741 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 19:26

Oglej si sporočiloCuky, ob 23 junij 2014 - 18:28, rekši:

Problem s skriptami je to, da so potuha. Da so del piflarskega problema. Ti bi na zacetku leta moral dobiti literaturo, naslove knjig, clankov in potem nastudirati tematiko. Jo razumeti. Tako kot potem to deluje v resnicnem zivljenju. Ne pa da se samo nadaljuje sistem iz srednje sole. Profesor je pa tam zato, da te nauci uporabljati literaturo, razloziti probleme, ki jih sam ne uspes ugotoviti in na koncu preveriti tvoje razumevanje tematike, ne pa napiflanost skripte. Mogoce sem imel dva predmeta na celem faksu, ki sta se temu priblizala.
Če maš ti 150% pedagoško obremenitev profesorjev in vsega ostalega kadra ne moreš pričakovat nekih čudežev. Poglej prvo kako so profesorji na MIT plačani, kak status majo in kake so njihove obveznosti potem pa to primerjaj z našimi. Še praznih mest ne smejo zafilat, ne da bodo menjali ljudi lol. Zakaj bi koga odpustil ko potem ne boš smel luknje zafilat? To je že samo če pustimo pri strani lol odpuščanje iz javnih služb kjer rabiš krivdne razloge in/ali polletni buđet katedre za odpravnino.
To o literaturi je bedarija. Dve tretjini ali več vseh predmetov ima standardne učbenike po katerih delajo vsi (poglavje gor ali dol). Če zmečeš slovenske skripte in učbenike stran v najboljšem primeru prisiliš folk da se začne učit v angleščini. Praktično za kompleten dodiplomski študij kemije ti lahko iz glave naštejem standardne učbenike s katerimi boš komot naredil predmet brez kakršnekoli dodatne literature (dejansko se še sčrta ven polovico). Ampak cena teh je 70€ po komadu, doma tiskane skripte so pa po 5€ in so itak povzete po teh učbenikih. Da sploh ne upoštevamo tega da je slovenski tehnični jezik že tako popolnoma neobstoječ ker je kakršnokoli čtivo v angleščini. Sam bog da se kakemu profesorju da sestavit nekaj kvalitetnega strokovnega čtiva v slovenščini, ne pa da mam na omari pet angleških učbenikov če rabim karkoli preverit. Že grdo zgleda.
S tem da bi se v roku enega leta pa pol itak formirale "študentske" skripte kjer bi se en set kvalitetnih zapiskov tolikokrat razmnožil da bi bil itak splošno študijsko gradivo. Pizda pri nas lahko že v kopirnici dobiš za vse večje predmete kjer ni skript kopije zapiskov.
In če že gremo v to smer, profesor je tam zato da odpredava svojo snov in da je odprt za vprašanja, nič drugega. Na faksu bi se pa menda že lahko pričakovalo od ljudi da si poiščejo suplementarno literaturo in da jo znajo tudi uporabljat, ane? Al pa dejmo kr predavanja skenslat in dat ven seznam literature pa govorilne ure dvakrat na teden kaj sploh rabiš predavanja pa avditorne vaje.
Dejstvo je da se 95%+ predmetov opravlja z namenom da so odkljukani na seznamu do diplome, ne pa da se boš iz njih nekaj naučil. Večina bo vedno šla po liniji najmanjšega odpora in edini način da to linijo definiraš je končno preverjanje znanja. Lahko se ti sereš brez skript, z literaturo bla bla na koncu semestra bo tričetrt ljudi našlo odgovorjena izpitna vprašanja in naredilo izpit preko njih, dosegel si natanko 0. Lahko se s tem zajebavaš če maš nov predmet kjer noben ne ve kaj pričakovat, po petih letih se ne boš več. Nikogar ne boš prisilil da naredi več kot je potrebno za 6, pod nobenim pogojem. Če sam hoče se bo naučil in razumel za 12 če je treba, ampak prisilil ga ne boš pa nikoli, pa če se še tako obskurne "reforme" zmisliš.

Oglej si sporočiloGigiGovedina, ob 23 junij 2014 - 19:25, rekši:

v akademskem prostoru je velik problem publish or perish sistem
popolnoma se je uveljavil tudi v tako konkretnih znanostih kot je medicina...
Tko ti bom rekel, na faksu lahko z minimumom dela životariš in vlečeš plačo. Tiste objave ki jih rabiš za držat status quo ni nek problem nabrat. Večji problem je če hočeš dejansko dobit kaj denarja za raziskovanje. Tu pa nastopi ARRS ki je boljkotne sistematiziran sistem korupcije. Saj nekateri delajo z industrijo, ampak to je manjšina, evropski projekti so pa malo morgen če že nimaš nekih rezultatov.

#107 GigiGovedina

"Kličite me Nežko!"

• prostozidarji
  • 2 649 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 19:28

Oglej si sporočiloChenier, ob 23 junij 2014 - 19:22, rekši:

Problemi:
- bralna značka ni obvezna
- prijavlja se folk, ki že v osnovi rad bere, torej taki, ki so itak potencialni, da bodo tudi kasneje brali leposlovje. Isto je izbirni predmet "literarni klub". Predmet izvajajo mnoge osnovne šole, sam to se prijavlja folk, ki rad bere, torej tak, ki mu lahko daš zahtevnejše gradivo in se bo prebil skozi.

Branje pa moramo spodbujati pri tistih, ki v osnovi sovražijo branje. Taki, ki ne preberejo zateženega obveznega čtiva (čeprav tuki si mnogi napačno predstavljate, kar je obvezno, v naših učnih načrtih so na razred 3 dela, ki so obvezna, ostalo pa izbira učitelj sam), ampak si snamejo obnovo. Takim ne moreš branja prikupit, če jih še dodatno siliš v branje klasikov, ampak tako, da jim pokažeš obstoj zabavnejše literature.

hm, zanimiv point, v osnovi se ne morem nestrinjat.
ampak tu je vprašanje kako daleč gre sicer nujna komponenta motiviranja.
IMO ne do mere, da dobi primat nad znanjem...

#108 ana

se rima na banana.

• prostozidarji
  • 1 764 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 19:33

Vidim, da v Sloveniji ves nadpovprecen kader gre na tehniske fakultete. Zato pa smo tehnolosko tako napredna druzba. Multinacionalke pa kar v vrsti stojijo za nase diplomante...oh wait...

Poznam kar nekaj takih, ki so postali ucitelji in so dalec od zabitosti... tako da ni treba ravno tako posplosevat. In mimogrede sola ni samo za tiste tri piflarje, ki tezijo uciteljem, da j and bil test prelahek.

#109 TitanG

Ru-deč-kar-ton.

• šerifi in depjutiji
  • 741 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 19:37

Oglej si sporočiloana, ob 23 junij 2014 - 19:33, rekši:

Vidim, da v Sloveniji ves nadpovprecen kader gre na tehniske fakultete. Zato pa smo tehnolosko tako napredna druzba. Multinacionalke pa kar v vrsti stojijo za nase diplomante...oh wait...

Poznam kar nekaj takih, ki so postali ucitelji in so dalec od zabitosti... tako da ni treba ravno tako posplosevat.
Problem ni to da ni sposobnih ljudi, ampak to da se nesposobnih ne pomeče. Teh slednjih je pa disproporcionalno več kot drugje ker ima PF sloves lahkega faksa. A si hepi zdaj?

#110 ana

se rima na banana.

• prostozidarji
  • 1 764 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 19:41

Oglej si sporočiloTitanG, ob 23 junij 2014 - 19:37, rekši:

Problem ni to da ni sposobnih ljudi, ampak to da se nesposobnih ne pomeče. Teh slednjih je pa disproporcionalno več kot drugje ker ima PF sloves lahkega faksa. A si hepi zdaj?

Ne problem je, da se nesposobnih ne vrze iz sluzbe. Ljudje imajo neverjetno sposobnost dodatnega dela in izobrazevanja, ce se to spodbuja.se najvecji genij je lahko zanic ucitelj (sem imela enega ali dva).

#111 Skunky Lee

drekica kakica #6

• rumeni jaki
  • 747 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 19:41

Oglej si sporočiloana, ob 23 junij 2014 - 19:33, rekši:

Poznam kar nekaj takih, ki so postali ucitelji in so dalec od zabitosti... tako da ni treba ravno tako posplosevat. In mimogrede sola ni samo za tiste tri piflarje, ki tezijo uciteljem, da j and bil test prelahek.

Ohoho, čestitke, ad hominem in ad absurdum v enem postu. Lepa.

@andrejus
Bom malo povprašal, pa jutri odgovorim :)

#112 TitanG

Ru-deč-kar-ton.

• šerifi in depjutiji
  • 741 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 19:42

Ne moreš v Sloveniji metat ljudi iz službe če so nesposobni, tod leži neoliberalistični zmaj kapitalizem!
Slabo šalo na stran, zakaj bi produciral 150 učiteljev na leto če jih 70 nikoli ne bi smelo prit čez prvi letnik? Samo zato da lahko rečeš da ma 80% generacije diplome?
Pa tudi ne vem od kje si pobrala da morajo bit učitelji geniji, jst sem vedno govoril samo o sposobnosti opravljanja svojega dela. Nekaj znanja moraš pa od učiteljev tudi zahtevat.

#113 Jay

"Hočem brezrokavnik s Pujso Pepo!"

• vesoljci
  • 2 062 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 20:18

Še ena anekdotalna. Najverjetneje največji ekspert na področju didaktike v Sloveniji dr. Damijan Štefanc, nosilec predmeta splošna didaktika na FF.
Sicer predavanj zaradi prekrivanja s predmetom, ki me je res zanimal, nisem obiskoval. Ampak po vseh opisih sošolcev in branju predpisane študijske literature (avtor več kot polovice člankov je ravno dr. Štefanc) bo sledeče že moralo držati.

Ves čas, in pogostosti tega nikakor ne morem dovolj poudariti, se kot dober zgled in cilj izpostavlja doseganje višjih učnih ciljev (analiza, sinteza, vrednotenje), pri pedagogiki pa dodatno še notranjo motivacijo. No, žal lahko ravno pri tem izpitu tega predmeta govorimo o (de)motivaciji, ker je eden izpitov, ki študente najbolj straši in o zunanji motivaciji, da bi le to že bilo za njimi. Vprašanja pa vsa zahtevajo zgolj in le reprodukcijo, morda še kanček uporabe, torej nižje cilje.

Samo tako, da se malo oriše kako se še pri "treningu" bodočih pedagogov omogoča (in spodbuja) piflarstvo ter ravna kontradiktorno.

#114 Chenier

• govnači
  • 9 803 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 20:49

Ta kontradiktornost je pri splošnih didaktikah povsod tako očitna, mi smo imeli tudi izpite s samimi vprašanji nižjih stopenj po Bloomu

Predmetna didaktika pa je bila druga zgodba. Odlična predavateljica. Morda malce preveč osebnih stvari vključevala v predavanja, sam ya, ni bila kontradiktorna

#115 Zizy

• prostozidarji
  • 4 281 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 21:29

Oglej si sporočiloTitanG, ob 23 junij 2014 - 15:26, rekši:

Vedno boš imel boljše in slabše (in do neke mere bolj ali manj zahtevne), in ljudje ki naj bi učili druge bi morali (vsaj po mojem) biti med najboljšimi.
Ja seveda ne bojo vsi glih, ampak tisto "elitne" me je zmotilo. Mejbi neupraviceno, sej imas tudi na elitnih univerzah veliko razliko med faksi in so lahko samo eni elitni in drzijo gor celo univerzo.
Drugace pa ne vem ce se strinjam - folk je lahko med najboljsimi v razlicnih zadevah, marsikateri super raziskovalec je obupen pedagog. Bolj presenetljivo, marsikateri dober pedagog/ucitelj/profesor je neuporaben bumbar ce se nuca on sam nauciti kaj novega. Ne bi verjel da so ucitelji tako ne-ucljivi, ce ne bi sam dozivel. Tako da kdo je najboljsi je ze itak tezko reci. Anyway, med najboljsimi - ja, za ucenje, seveda. To je pa to. Se na faksu imas nove zadeve sele v zadnjih letnikih, ce sploh. V srednji soli ti bo kak dober dijak ze lahko postavil zoprno vprasanje (in folk pride iz faksovskih pedagoskih smeri, ne pedagoske), v osnovni soli pa bolj ni sans za tole. Tako da strokovno osnovnosolskim uciteljem ni ravno tezko, seveda imajo pa kup pedagogike in bi naceloma nucali tukaj slediti cajtu. Samo ker seveda ni financ za sodobne pristope, kaj sele izobrazevanje uciteljev v tej smeri, niti tega ne nucajo. Beri - tudi super ucitelj lahko laufa rutino in ce bo 100x povedal snov z istim pristopom se zmerej ne bo postal zanic, zastarel ipd.

#116 TitanG

Ru-deč-kar-ton.

• šerifi in depjutiji
  • 741 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 21:45

Oglej si sporočiloZizy, ob 23 junij 2014 - 21:29, rekši:

Ja seveda ne bojo vsi glih, ampak tisto "elitne" me je zmotilo. Mejbi neupraviceno, sej imas tudi na elitnih univerzah veliko razliko med faksi in so lahko samo eni elitni in drzijo gor celo univerzo.
Drugace pa ne vem ce se strinjam - folk je lahko med najboljsimi v razlicnih zadevah, marsikateri super raziskovalec je obupen pedagog. Bolj presenetljivo, marsikateri dober pedagog/ucitelj/profesor je neuporaben bumbar ce se nuca on sam nauciti kaj novega. Ne bi verjel da so ucitelji tako ne-ucljivi, ce ne bi sam dozivel. Tako da kdo je najboljsi je ze itak tezko reci. Anyway, med najboljsimi - ja, za ucenje, seveda. To je pa to. Se na faksu imas nove zadeve sele v zadnjih letnikih, ce sploh. V srednji soli ti bo kak dober dijak ze lahko postavil zoprno vprasanje (in folk pride iz faksovskih pedagoskih smeri, ne pedagoske), v osnovni soli pa bolj ni sans za tole. Tako da strokovno osnovnosolskim uciteljem ni ravno tezko, seveda imajo pa kup pedagogike in bi naceloma nucali tukaj slediti cajtu. Samo ker seveda ni financ za sodobne pristope, kaj sele izobrazevanje uciteljev v tej smeri, niti tega ne nucajo. Beri - tudi super ucitelj lahko laufa rutino in ce bo 100x povedal snov z istim pristopom se zmerej ne bo postal zanic, zastarel ipd.
Mja ta elita je pač tko. Jst nisem mislil tako da bi zdej pa naredili cutoff pri zlatih maturantih ali pa ponovno uvedel sprejemce. Eliten v smislu da bi iz fakultete dobil ljudi za katere bi lahko rekel da so z izobrazbo res pridobili neko dodatno vrednost, ne pa nekaj kar bi naključen STEMovec dobil s tremi ekstra pedagoškimi predmeti in malo zanimanja (karikirano, da ne bom spet kakih ad hominemov lovil).

#117 Izbrisani_mihak_*

• Guests

Objavljeno 23 junij 2014 - 21:59

To je koncept waldorfske šole.
stanje je še hujše, kot se zdi po zapisih v tej temi

in pol razne ane pravijo točno to, kar je gigi zapisal v NPM na tej strani, njeni otročički pa že ne bi rabili brati prešerna, kaj je to eno bedno sranje, naj raje berejo pet prijateljev (oz pač današnji ekvivalent jao), ker to jih veseli, pa kaj ti bo reakcija substitucije, če lahko nafilajo vodne pištolce z pobarvano vodo pa se streljajo po laboratoriju

in jebeš pitagorov izrek pa kar neki, to ubija kreativnost

edit: gigi, ja, tudi v 1. letniku smo imeli primer, ko je mati od ene sošolke prišla do profesorja na govorilno :rofl:

#118 Zizy

• prostozidarji
  • 4 281 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 22:02

Eh, meni das lahko 100 pedagoskih predmetov pa bom v osnovni soli prej postrelil ucence kot jih pa kej naucil :D Meni se tukej vecji problem zdi - kaj za vraga jih bos pa sploh ucil na pedagoski, razen pedagogike? Ce vse potrebno pedagosko znanje res lahko pridobis s par predmeti in malo zanimanja, potem ni cudeza, ki bi iz pedagoskega faksa lahko naredil nekej elitnega :)

#119 Izbrisani_mihak_*

• Guests

Objavljeno 23 junij 2014 - 22:08

aja, potem pa še razne zgodbe o nekaterih učiteljih po šolah, ki se kot hudič križa otepajo hospitacij in študentov, ker so dejansko svinjske lenobe, ki bi se morali za tistih par ur dejansko spet pripravit na normalno predavanje

#120 TitanG

Ru-deč-kar-ton.

• šerifi in depjutiji
  • 741 sporočil

Objavljeno 23 junij 2014 - 22:33

Oglej si sporočiloZizy, ob 23 junij 2014 - 22:02, rekši:

Eh, meni das lahko 100 pedagoskih predmetov pa bom v osnovni soli prej postrelil ucence kot jih pa kej naucil :D Meni se tukej vecji problem zdi - kaj za vraga jih bos pa sploh ucil na pedagoski, razen pedagogike? Ce vse potrebno pedagosko znanje res lahko pridobis s par predmeti in malo zanimanja, potem ni cudeza, ki bi iz pedagoskega faksa lahko naredil nekej elitnega :)
Ja tle pridemo spet na uno integracijo teorije pa prakse, zmanjšano učenje ex cathedra itd. Teoretično znanja ni problem dobit, problem je to prenest v prakso in tako ozko usmerjena fakulteta kjer je cilj izobrazbe točno določeno delovno mesto bi morala se osredotočati predvsem na to. Zdej kolk se to že izvaja in koliko izpadam budalo ker bluzim na pamet pa ne vem glih :D Pa itak je to nerealno ker keš ane.

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov