Skoči na vsebino

Slovenija na konju (z rocaji)?

6195 odgovorov na to temo

#41 Skunko

je ravnokar kraljevsko prdnil.

• mn3njalničarji
  • 219 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 10:42

Oglej si sporočiloBessie, ob 14 julij 2014 - 10:11, rekši:

@Thrivial.
Še vedno se mi zdi, da je bila najboljši premie v SLO do sedaj. Ni bila kalimero, našla je kompromise in dovolila si je zavrnit strice iz ozadja + to kar je napisal @Thrivial

Evo to, ona je bla svetlobna leta pred JJ-jem in Pahorjem. Dosti so ji diktirali iz Bruslja, tukaj ni kaj ... ampak mi je všečna njena neka srednja pot ... "levo" pri življenjskih vprašanjih, malo bolj "desno" pri ekonomskih.

Škoda, da je dobila samo toliko kot je.

#42 TitanG

Ru-deč-kar-ton.

• šerifi in depjutiji
  • 741 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 10:44

Oglej si sporočiloXerX, ob 14 julij 2014 - 10:16, rekši:

Ali je Cerar slovenski Obama?
Objavljena slika

#43 tyne

pozna Teofika iz Fužin!

• prostozidarji
  • 1 952 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 10:48

Oglej si sporočiloBessie, ob 14 julij 2014 - 10:11, rekši:

Še vedno se mi zdi, da je bila najboljši premie v SLO do sedaj. Ni bila kalimero, našla je kompromise in dovolila si je zavrnit strice iz ozadja + to kar je napisal @Thrivial
Kaj točno opaznega je pa naredila razen blamaže z davkom na nepremičnine? Speljala sanacijo bank, kjer je zgolj prižgala zeleno luč, potem ko je Bruselj z zahtevo po izvedbi stresnega testa prejšnji vladi prižgal rdečo? Dvig DDV, verjetno najlažji možen ukrep za znižanje deficita? Padec cene zadolževanja? Vsak dan spremljam obrestne mere in vem, da je padec izključno posledica sanacije, ki ji je Bratuškova nasprotovala. Gospodarska rast? Evropsko okrevanje. Sem še kaj pozabil? Ah, saj res, 150 milijonov nižja najvišja ponudba za Telekom. Ji trgamo od plače? Lahko omenimo še sramoto na CNNu, če sem malo zloben. Je defenitivno zaznamovalo mandat.

#44 GigiGovedina

"Kličite me Nežko!"

• prostozidarji
  • 2 649 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 10:48

Oglej si sporočilokROKar, ob 14 julij 2014 - 10:17, rekši:

Haha, kako lahko trdiš, da je zavrnila strice iz ozadja, če ni sprejela niti ene reforme? :rofl:

lol kera logika :lol:

#45 flipflop

skače z ritko na svečko.

• vesoljci
  • 884 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 10:49

Oglej si sporočilotyne, ob 14 julij 2014 - 09:03, rekši:

To, da je ta narod sposoben v parlament spravit takšno stranko. Praktično iz nevidnosti do šestih sedežev. Bojim se, da to ni maksimalni domet te stranke/takih strank.

čist kul je, da so not. me prav zanima kako konstruktivnega pristopa bodo sposobni in ali se bodo izognili igram domobranci proti partizanom.

#46 johnbi

pezzonovante

• mafija
  • 6 875 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 10:52

Volilci so že vedeli zakaj so dali Bratuškovi komaj za čez prag. In še to je dobila dosti radikalcev ki ne marajo Cerkve, Janše in privatizacije.

#47 MadIggy

najraje liže usmrajenega krapa.

• mn3njalničarji
  • 57 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 10:59

Takole približno bo zgledala sestava DZ v novem mandatu

Navedek

SMC (36 sedežev): Andreja Potočnik, Branko Zorman, Irena Kotnik, Maruša Škopac, Vlasta Počkaj, Lilijana Kozlovič, Marko Ferluga, Tilen Božič, Simon Zajc, Tanja Cink, Simona Kustec Lipicer, Miro Cerar, Mitja Horvat, Kamal Izidor Shaker, Milan Brglez, Bojan Dobovšek, Dragan Matić, Ivan Škodnik, Danilo Anton Ranc, Janja Sluga, Margareta Guček Zakošek, Anita Koleša, Marjan Dolinšek, Irena Grošelj Košnik, Vojka Šergan, Igor Zorčič, Urška Ban, Branislav Rajić, Srečko Blažič, Jasna Murgelj, Ksenija Korenjak Kramar, Ivan Prelog, Klavdija Markež, Vesna Vervega, Aleksander Kavčič in Franc Laj.
SDS (21 sedežev): Žan Mahnič, Marko Pogačnik, Branko Grims, Eva Irgl, Danijel Krivec, Anže Logar, Andrej Šircelj, Janez (Ivan) Janša, Jože Tanko, Nada Brinovšek, Ljubo Žnidar, Jelka Godec, Tomaž Lisec, Zvonko Lah, Anja Bah Žibert, Bojan Podkrajšek, Vinko Gorenak, Suzana Lep Šimenko, Andrej Čuš, Marijan Pojbič in Franc Breznik.
DeSUS (10 sedežev): Julijana Bizjak Mlakar, Tomaž Gantar, Primož Hainz, Marinka Levičar, Benedikt Kopmajer, Karl Viktor Erjavec, Ivan Hršak, Uroš Prikl, Marjana Kotnik Poropat in Franc Jurša.
Koalicija Združena levica (6 sedežev): Miha Kordiš, Matej Tašner Vatovec, Violeta Tomić, Matjaž Hanžek, Luka Mesec, Franc Trček.
SD (6 sedežev): Matjaž Nemec, Janko Veber, Andreja Katič, Matjaž Han, Bojana Muršič, Dejan Židan.
NSi (5 sedežev): Matej Tonin, Jernej Vrtovec, Iva Dimic, Ljudmila Novak, Jožef Horvat.
ZaAB (4 sedeži): Alenka Bratušek, Mirjam Bon Klanjšček, Peter Vilfan in Jani (Janko) Möderndorfer.

Moram rečt da se zelo vesel, da nekaterih poslancev ne bo več: Zvonko Černač, Matevž Frangež, Majda Potrata, Mitja Meršol, Maša Kociper, Barbara Žgajner, Melita Župevc, Roman Jakič, Ivan Vogrin. Škoda da niso izpadli še Grims, Gorenak, Violeta Tomić in Jani "Janko" Möderndorfer.

#48 Thrivial

ga najraje faše pod pazduho in pri tem konjsko prdi.

• šerifi in depjutiji
  • 1 186 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 11:03

Navedek

SMC (36 sedežev): Andreja Potočnik, Branko Zorman, Irena Kotnik, Maruša Škopac, Vlasta Počkaj, Lilijana Kozlovič, Marko Ferluga, Tilen Božič, Simon Zajc, Tanja Cink, Simona Kustec Lipicer, Miro Cerar, Mitja Horvat, Kamal Izidor Shaker, Milan Brglez, Bojan Dobovšek, Dragan Matić, Ivan Škodnik, Danilo Anton Ranc, Janja Sluga, Margareta Guček Zakošek, Anita Koleša, Marjan Dolinšek, Irena Grošelj Košnik, Vojka Šergan, Igor Zorčič, Urška Ban, Branislav Rajić, Srečko Blažič, Jasna Murgelj, Ksenija Korenjak Kramar, Ivan Prelog, Klavdija Markež, Vesna Vervega, Aleksander Kavčič in Franc Laj.

Jasna Murgelj

Murgelj

Da ne bo kdo rekel, da ni vedel...

#49 Bessie

po novem obvlada tudi kunilingus.

• šerifi in depjutiji
  • 6 124 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 11:03

Oglej si sporočilotyne, ob 14 julij 2014 - 10:48, rekši:

Kaj točno opaznega je pa naredila razen blamaže z davkom na nepremičnine? Speljala sanacijo bank, kjer je zgolj prižgala zeleno luč, potem ko je Bruselj z zahtevo po izvedbi stresnega testa prejšnji vladi prižgal rdečo? Dvig DDV, verjetno najlažji možen ukrep za znižanje deficita? Padec cene zadolževanja? Vsak dan spremljam obrestne mere in vem, da je padec izključno posledica sanacije, ki ji je Bratuškova nasprotovala. Gospodarska rast? Evropsko okrevanje. Sem še kaj pozabil? Ah, saj res, 150 milijonov nižja najvišja ponudba za Telekom. Ji trgamo od plače? Lahko omenimo še sramoto na CNNu, če sem malo zloben. Je defenitivno zaznamovalo mandat.

Glede na to kaj so nam obljubljali je odlično odpeljala, davek na premičnine je padel, ker pač nihče noče sprejeti dejstva, da mora za posedovanej nečesa vsako leto še dodatno plačati. Ja sanacija bank je pa njena krivda? Tudi dvioh DDV-ja je posledica njenega vladanja? Sanirala in popravljala je luknje in napake vseh prejšnih vlad... Prodja in razprodaja premoženja je potebna zaradi česa že?

Ne se hecat v 20 letih so nam državo pripeljali na rob propada, kriva je pa AB, al kako?

#50 johnbi

pezzonovante

• mafija
  • 6 875 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 11:10

Od SMCjevcev jih poznam zelo malo. Pa še tisti znani bodo šli za ministre tako da bo zabavno kako bodo ti delovali brez parlamentarnih izkušenj.

#51 tyne

pozna Teofika iz Fužin!

• prostozidarji
  • 1 952 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 11:17

Oglej si sporočiloBessie, ob 14 julij 2014 - 11:03, rekši:

Ne se hecat v 20 letih so nam državo pripeljali na rob propada, kriva je pa AB, al kako?
Ja, točno to sem trdil :rolleyes: In ne tega, da se ženska pač v ničemer ni posebej izkazala kot premierka.

#52 Bessie

• šerifi in depjutiji
  • 6 124 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 11:17

@johnbi
Glede na funkcijo parlamenata ne bi smelo biti težav.

Oglej si sporočilotyne, ob 14 julij 2014 - 11:17, rekši:

Ja, točno to sem trdil :rolleyes: In ne tega, da se ženska pač v ničemer ni posebej izkazala kot premierka.

Ne, ti si samo spraševal...

Navedek

Kaj točno opaznega je pa naredila...
Odgovor je, preprečila je da nismo treščili v prepad... res pa je, da še vedno visimo na robu... še enkrat smo 1 leto je imela na voljo!

#53 MadIggy

• mn3njalničarji
  • 57 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 11:18

Glede na to kaj so nam obljubljali je odlično odpeljala, davek na premičnine je padel, ker pač nihče noče sprejeti dejstva, da mora za posedovanej nečesa vsako leto še dodatno plačati. Ja sanacija bank je pa njena krivda? Tudi dvioh DDV-ja je posledica njenega vladanja? Sanirala in popravljala je luknje in napake vseh prejšnih vlad... Prodja in razprodaja premoženja je potebna zaradi česa že?

Ničesar ni kriva, pač izvajala je program Janeza Janše, sej je Janković lepo povedu. :)

#54 Brdavs

si po drkanju nikoli ne umije rok. Prašiček.

• prostozidarji
  • 1 538 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 11:18

Največjji uspeh slovenske politične elite je usidranost mantre da potrebuješ za delo v predstavniškem telesu blazne izkušnje. Kolko sranja bi lahko šlo pri nas mimo če ne bi bili dosedanji "izkušeni politični mački" vedno najbolj pametni, sploh bolj od vseh strokovnih služb. Čimveč neizkušenih parlamentarcev tem bolje na tej točki.

#55 johnbi

pezzonovante

• mafija
  • 6 875 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 11:22

Sej na preteklih volitvah je PS tudi veliko novih in nepoznanih spravila v parlament. Si bil še posebaj zadovoljen z njihovim delom Brdavs?

#56 Bessie

• šerifi in depjutiji
  • 6 124 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 11:24

Oglej si sporočiloMadIggy, ob 14 julij 2014 - 11:18, rekši:

Ničesar ni kriva, pač izvajala je program Janeza Janše, sej je Janković lepo povedu. :)

Ja to so tiste na prvo žogo a ne! Saj JJ je pa pri patrijah samo izvajal sklepe Ropove vlade...

#57 Kwarkje

• mn3njalničarji
  • 59 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 11:25

Jaz tudi ne razumem tazga hejta nad Alenko. Najbolj smo rabl dobrga ministra za finance in men je Čufer delval kt da se zna hendlat v tujini, in uglavnem pršu je v njeno vlado.

Miro pa men deluje kt en piflarcek k bo lajnov dol iz 50 zapovedi kaj bi blo treba nardit, sam to je se long way off da se bo dejansko kej nardil.

#58 Waslich

obvlada otorinolaringološko felacijo.

• vesoljci
  • 2 389 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 11:25

a si se ti prvlekel s kakšnega gnoja slučajno? Dosedaj te ni bilo tu, pa streljaš take nebuloze, da bi te kr na banovce moral poslat.

Davek na nepremičnine ni padel zato, ker ga ni nihče hotel plačevati ampak zato, ker je bilo milo rečeno zelo slabo spisan iz pravnega vidika in PROTIUSTAVEN. O tem je že tekla debata, ko si ti še v gnoju dajal pluske nagim babam.

AB v splošnem je kritizirana zato, ker več ali manj vse ukrepe, ki jih je sedaj v enem letu spelala, jih je v opozicji kurcala. In to do te mere, da je sprožila referendume. Torej prvo je sprožila referendume in potem taiste ukrepe ona izvajala. Verjetno to ni ravno znak neke inteligentne in sposobne političarke. Da ne omenjam, da ta stvar je šla mirno v pozabo, medtem ko pa glede referendumskega trojčka, ki je odnesel Pahorja se je neprestano obešalo na ljubljenega vodjo, čeravno se dobro ve da koalicija je padla zaradi desusa, referendumi pa sproženi s strani sindikatov

Kar se tiče luknje, ki jo je ona morala krpati in da ni nič kriva... Ona se je kotalila na visokih mestih ministrstva za finance celo desetletije preden je kriza prišla, kolikor vem jo je na visok položaj spravil Andrej Bajuk (sej veš uni belček domobranček, ki je rad nastavljal samo belčke na visoke položaje)... Med drugim je bila tudi direktorica za proračun pod okriljem Križaniča (nedvomno najslabši financ minister v zgodovini Slovenije) v Pahorjevi vladi.

Bo dovolj? A te bo treba še kej pwnat, da se boš pobral iz tukaj?

#59 GigiGovedina

"Kličite me Nežko!"

• prostozidarji
  • 2 649 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 11:26

Oglej si sporočilojohnbi, ob 14 julij 2014 - 11:22, rekši:

Sej na preteklih volitvah je PS tudi veliko novih in nepoznanih spravila v parlament. Si bil še posebaj zadovoljen z njihovim delom Brdavs?

Pa si ti prepričan, da je nov/nenov tu odločilna spremenljivka?

#60 johnbi

pezzonovante

• mafija
  • 6 875 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 11:28

Jaz sm odgovarjal na argument Brdavsa da je to v tem trenutku prednost in željeno ob tem sem mu podal podoben primer iz preteklih volitev in ga vprašal če je bil z delom zadovoljen?

Nwm kaj te zdej matra Gigi.

#61 Smark

• vesoljci
  • 2 051 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 11:37

Oglej si sporočiloMadIggy, ob 14 julij 2014 - 10:59, rekši:

Moram rečt da se zelo vesel, da nekaterih poslancev ne bo več: Zvonko Černač, Matevž Frangež, Majda Potrata, Mitja Meršol, Maša Kociper, Barbara Žgajner, Melita Župevc, Roman Jakič, Ivan Vogrin. Škoda da niso izpadli še Grims, Gorenak, Violeta Tomić in Jani "Janko" Möderndorfer.

Tukaj manjkata omenjena še vsaj Jerovšek in Pukšič, je pa res, da bo manjkalo klovnovskih predstav.

#62 Bessie

• šerifi in depjutiji
  • 6 124 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 11:39

@Waslich
No daj še malo!

Davek na nepremičnine je padel zato, ker ga nihče noče, vse ostalo je za jokice in za gnojišče, pa ne sklepaj po sebi o tem kaj kdo tam počne.
Vlada pred AB je bila itak izsiljen zmazek po sili potreb, pravzaprav bi že takrat morali it na volitve. in če so neki projekti in ukrepi že v teku se jih pač ne da prekinit.
Pahor je imel težavo s tem, da je hotel ugajat kar so naaprotniki lepo izkoristili in mu vse sesuli.
Ona se je kotalila... ja no verjetno je ravno njeno kotaljenje pripeljalo državo tako daleč, da je na koncu izkoristila situacijo in se zavihtela na vodilni položaj. 100% je to dolgo načrtovala in to, da je bila edina pripravljena prevzeti državo namesto, da smo imeli volitve je bil njen dolgoročni načrt. Seveda se je še prej potiho priliznila Zokiju.. Kača ti rečem.

Aja mimogrede, politično ali pa drugače ne tangiram v njeno smer, enostavno mi ni jasno to hejtanje AB.

#63 Adam Velkavrh

Se bori za pravice zelenih ženskov.

• vesoljci
  • 4 916 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 11:57

edina res dobra stvar zmage Cerarja je, da bo zdej najbrs Mrak financni minister.

Ce bo on sprejel minsterstvo je to garancija, da se bodo zgodile reforme na financnem podrocju

#64 Izbrisani_mihak_*

• Guests

Objavljeno 14 julij 2014 - 11:57

Miro Cerar je le novi obraz starega; vsi so del sistema, vsi razmišljajo znotraj istega miselnega okvira. Ki je brezupno prežvečen in preživet. In predvsem je največja farsa prav ta kalup; dokler se ne najde nekdo, ki ga je pripravljen razbiti do konca, se nimamo kaj pogovarjati.

http://nov.vecer.com...201407146043751

se pa tudi jaz strinjam, da je bila AB verjetno najboljši premier/ka v zgodovini SLO, ker ni sprejemala nekih bednih kompromisov stila drnofšek

#65 TitanG

Ru-deč-kar-ton.

• šerifi in depjutiji
  • 741 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 11:59

važno da zna tako kot vsi ostali pametnjakoviči samo bluzit kako je ta sistem slab
kaka pa je alternativa?

#66 GigiGovedina

"Kličite me Nežko!"

• prostozidarji
  • 2 649 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 11:59

Oglej si sporočilojohnbi, ob 14 julij 2014 - 11:28, rekši:

Jaz sm odgovarjal na argument Brdavsa da je to v tem trenutku prednost in željeno ob tem sem mu podal podoben primer iz preteklih volitev in ga vprašal če je bil z delom zadovoljen?

Nwm kaj te zdej matra Gigi.

nič me ne matra, pravim samo, da jaz ne bi sklepal na to kako bo kdo deloval na podlagi tega, če je nov ali star v parlamentu...

#67 Izbrisani_mihak_*

• Guests

Objavljeno 14 julij 2014 - 12:08

Oglej si sporočiloTitanG, ob 14 julij 2014 - 11:59, rekši:

važno da zna tako kot vsi ostali pametnjakoviči samo bluzit kako je ta sistem slab
kaka pa je alternativa?
alternativa je sistem, kjer ne rabiš tam treh kapucljev na svojih tronih, da odločajo, kako moramo mi živeti, ampak bomo to počeli lepo sami

#68 Brdavs

si po drkanju nikoli ne umije rok. Prašiček.

• prostozidarji
  • 1 538 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 12:09

Oglej si sporočilojohnbi, ob 14 julij 2014 - 11:22, rekši:

V kakem smislu? Sodim po zokiju in efektu PSa al posameznikih?

Poznam strokovne delavce na ministrstvih ki univerzalno bentijo na politikantstvom polancev in ena redkih svetlih izjem ki so jih navajali v zadnjih letih je en starejši možak iz PSja ki mi na delovnih srečanjih pač ni bilo prvo da skullfucka nasprotno opcijo ampak z realnim pristopom brez "tunkanja" za krivdo naredi nekaj na najboljši izmed slabih opcij. En tak je bil še iz NSija baje, ostalo vse različne nianse tragikomedije fingerpointanja in sabotiranja zarad osebno strankarskih zamer.

Če preko novih obrazov v parlament pride par takih na račun "starih" je to samo za pozdravit.

Največja dodana vrednost SMCja in ZL je v vsakem primeru to da se politični prostor pri nas malo prezrači.

#69 Waslich

• vesoljci
  • 2 389 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 12:15

Oglej si sporočiloBrdavs, ob 14 julij 2014 - 12:09, rekši:

Največja dodana vrednost SMCja in ZL je v vsakem primeru to da se politični prostor pri nas malo prezrači.

fixxed

Drugače ja, SMC kljub vsemu ne deluje pretirano slabo zastavljeno. Vsaj v primerjavi s Pahorjevo SD in Jankovičevo katastrofo od PSja.

Poleg tega ni videt, da bi v stranki mrgolelo, starih partijskih kadrov kot so to imele navado SD in PS z raznimi Meršoli, Isajloviči, murndorferji in cela plejada propadlih poslancev iz prejšnih strank. In se mi zdi, da na ekonomijo in gospodarstvo gleda bolj pragmatično in neideološko kar upam, da bo pripeljalo več neoliberalnih reform, kot smo jim bili priča pri AB in Pahorju. Ki nista reformirala ničesar, razen izvajala komande iz Bruslja. Pa še to bolj na pol. No to velja sicer za AB. Pahor itak ni naredil nič. Razen zadolževanja.

#70 kROKar

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• prostozidarji
  • 6 851 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 12:19

Oglej si sporočiloAdam Velkavrh, ob 14 julij 2014 - 11:57, rekši:

edina res dobra stvar zmage Cerarja je, da bo zdej najbrs Mrak financni minister.
Na to sem tudi jaz pomislil. Ne bi blo švoh.

#71 kROKar

• prostozidarji
  • 6 851 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 12:21

Oglej si sporočiloBessie, ob 14 julij 2014 - 10:38, rekši:

v enem letu pač težko uvedeš neke reforme in narediš velike spremembe, čeprav...
Janševa druga vlada je imela krajši mandat in več reform, sprememb.

Oglej si sporočilomihak, ob 14 julij 2014 - 11:57, rekši:

se pa tudi jaz strinjam, da je bila AB verjetno najboljši premier/ka v zgodovini SLO, ker ni sprejemala nekih bednih kompromisov stila drnofšek
Kakšnih kompromisov? Saj nič ni sprejemala, zato ni bilo kompromisov :rofl: Davek na nepremičnine pa je bil poln kompromisov. A je kratek spomin že pozabil vse kolobocije glede višine davka za kmete, gozdove, gospodarstvenike itn.

Oglej si sporočiloBessie, ob 14 julij 2014 - 11:39, rekši:

Davek na nepremičnine je padel zato, ker ga nihče noče
Neumnost. Davek na nepremičnine že imamo ampak je v dajatvah treh različnih zakonov. Davek na nepremičnine bi te tri dajatve ukinil in vse dal pod en krovni in pregleden zakon. Ergo davek na nepremičnine večina ljudi (in strokovnjakov) podpira. Problem je v višini davka oz. detajlih znotraj njega, sploh če je proti ustaven.

#72 TitanG

Ru-deč-kar-ton.

• šerifi in depjutiji
  • 741 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 12:24

Oglej si sporočilomihak, ob 14 julij 2014 - 12:08, rekši:

alternativa je sistem, kjer ne rabiš tam treh kapucljev na svojih tronih, da odločajo, kako moramo mi živeti, ampak bomo to počeli lepo sami
haha sigurno
Res se mi da po osmih urah šihta in vsem ostalem še it čez par desettisoč strani reportov da bom lahko vsaj približno pametno odločal o čemerkoli, s tem da se mi res dosti sanja o državnih financah, gospodarstvu, zunanji politiki itd.
Aja ne v vašem magičnem svetu tega ne rabiš, prav tako kot tudi ne rabiš rezat stvari in delat nepriljubljenih odločitev zaradi katerih nekdo najebe (razen bogatih in ko jebe bogate itak samo izkoriščajo)
Mislim obnašate se kot da je vodenje nečesa tako megalomanskega kot je država tako lahko kot metanje puhlic na volitvah, a bo plebs samo rekel "naredite to" pa potem znađi se? Kaka je potem razlika z današnjim sistemom, nekdo bo še vedno moral prevzet odgovornost za operativo in za vodenje državnega aparata.
Namesto da bi debilčki vaše baže forsirali checks&balances sistem kot je bil zamišljen, z močnimi inštitucijami in zahtevanjem osebne odgovornosti, ne, "ljudje bodo odločali sami", enjoy največji možni populizem. Aja marksistična ideologija.
Protip, ljudje še v vasi z 100 ljudmi niso sposobni odločat sami brez da bi se pobili zaradi takih in drugačnih partikularnih interesov in osebnih zamer, na nivoju občine je lokalni tribalizem, na državnem maš pa vse to pa še kaj ekstra. Fino bi blo videt kako bi se ljudje odločali o tem a so partizani ali domobranci narodni izdajalci še naslednjih 50 let.

#73 Waslich

• vesoljci
  • 2 389 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 12:24

Oglej si sporočilokROKar, ob 14 julij 2014 - 12:21, rekši:

Janševa druga vlada je imela krajši mandat in več reform, sprememb.

Kakšnih kompromisov? Saj nič ni sprejemala, zato ni bilo kompromisov :rofl: Davek na nepremičnine pa je bil poln kompromisov. A je kratek spomin že pozabil vse kolobocije glede višine davka za kmete, gozdove, gospodarstvenike itn.

pa za rezidenčne in nerezidenčne nepremičnine. V zahvalo SDju so za nerezidenčne nabili davek v božjo mater, verjetno za vzpodbudo za oddajanje na črno.

#74 XsenO

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• vesoljci
  • 1 137 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 12:26

Malo iz dolgočasja, če bi obstajala taka pravila...
SDS pravi, da so volitve nelegitimne torej se odpovejo prejetim glasom. To naredi njihove glasovnice neveljevne pa imamo nove rezultate

Objavljena slika

#75 XerX

pozna Teofika iz Fužin!

• prostozidarji
  • 1 945 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 12:30

Miro Cerar je le novi obraz starega; vsi so del sistema, vsi razmišljajo znotraj istega miselnega okvira. Ki je brezupno prežvečen in preživet. In predvsem je največja farsa prav ta kalup; dokler se ne najde nekdo, ki ga je pripravljen razbiti do konca, se nimamo kaj pogovarjati. http://nov.vecer.com...201407146043751 se pa tudi jaz strinjam, da je bila AB verjetno najboljši premier/ka v zgodovini SLO, ker ni sprejemala nekih bednih kompromisov stila drnofšek

Furstracije kolega? Heh, ti v lajfu nisi uspel a? Ali si bil samo prelen da bi se pomujal in naredil kar je potrebno? Sedaj pa za svoj fail kriviš sistem, ki ti ni omogočil blagostanja s performansom čohanja lastnih jajc?

#76 kROKar

• prostozidarji
  • 6 851 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 12:31

Saj to delaš, preko izvoljivih predstavnikov ljudstva, ki se jim pomenljivo reče poslanci.

#77 TitanG

Ru-deč-kar-ton.

• šerifi in depjutiji
  • 741 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 12:33

Oglej si sporočiloXerX, ob 14 julij 2014 - 12:30, rekši:

Furstracije kolega? Heh, ti v lajfu nisi uspel a? Ali si bil samo prelen da bi se pomujal in naredil kar je potrebno? Sedaj pa za svoj fail kriviš sistem, ki ti ni omogočil blagostanja s performansom čohanja lastnih jajc?
glej no, oni pač ne razumejo njegove generacije in njegovega trpljenja

#78 tyne

pozna Teofika iz Fužin!

• prostozidarji
  • 1 952 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 12:34

Hahaha, ni sprejemala kompromisov :rofl: Janševi vladi gre z referendumu rušiti sanacijo prek slabe banke, ko zgolj nekaj mesecev kasneje prevzame vlado je pa "prepozno za spremembo načina sanacije bank", zato bo morala sprejeti obstoječega. Ampak kaj hočemo, sprenevedanje je itak Alenkin trademark. Volivcem je pa očitno to všeč.

#79 Skunky Lee

drekica kakica #6

• rumeni jaki
  • 747 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 12:37

Ahahaha. Jebemti, da to pribije model ki očitno navija za stranko, katere cilj je vsilit hc socializem, je pa komedija. :worship:

#80 BuDi

analizira banalne analogije kanalov.

• prostozidarji
  • 2 550 sporočil

Objavljeno 14 julij 2014 - 12:47

Me da so volilci Alenke tisti, ki ne marajo kalimerovstva in obtoževanja. - Janez je namreč čisto zares kriv za vse.

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov