Skoči na vsebino

Stanje novinarstva v Sloveniji in svobodnem svetu

1360 odgovorov na to temo

#81 GigiGovedina

"Kličite me Nežko!"

• prostozidarji
  • 2 649 sporočil

Objavljeno 25 oktober 2012 - 21:00

Oglej si sporočiloBuDi, ob 25 oktober 2012 - 20:47, rekši:

Videti je da se z njim ukvarja tudi TVS ... čeprav ni material za primetime ampak za TVS2 po 23h

Ja, oni se z njim ukvarjajo kot z infotainment vsebino, zato tudi dajejo v primetime termin, isto kot se da batmana ali pa čak norisa.
Ti in SDS desničarji pa se edini z njim ukvarjate kot veliko aktualno politično temo, zato ti tudi paše v ustrezne termine.

#82 tufy

je fasal hemeroide. Zdaj mu plapolajo v vetru.

• prostozidarji
  • 929 sporočil

Objavljeno 26 oktober 2012 - 06:35

Oglej si sporočiloGigiGovedina, ob 25 oktober 2012 - 21:00, rekši:

Ja, oni se z njim ukvarjajo kot z infotainment vsebino, zato tudi dajejo v primetime termin, isto kot se da batmana ali pa čak norisa.
Ti in SDS desničarji pa se edini z njim ukvarjate kot veliko aktualno politično temo, zato ti tudi paše v ustrezne termine.

Ni potrebno ravno napadat folk ad hominem, ampak načeloma se s komentarjem strinjam - dokler se o Titu govori v zgodovinskem okvirju, ne vidim problema, navsezadnje je le tvoril velik in pomemben del naše polpretekle zgodovine. Nima pa kaj več iskat v debatah o moderni Sloveniji - v demokratičnem postkomunističnem sistemu in samostojni državi smo že več kot dvajset let in v teh smo si sami pridelali več kot dovolj težav, da ni potrebno kopat še po preteklosti - tisto je tema za zgodovinarje, ne politike.

Oglej si sporočiloGigiGovedina, ob 25 oktober 2012 - 20:42, rekši:

To je ful problem ja. Treba izumit robota-novinarja.

Obstaja razlika med tem, ali nekdo denimo izvaja intervju in pusti človeku do besede, četudi se s povedanim ne strinja, ali pa če venomer vsiljuje svoje mnenje / prireja in reinterpretira odgovore. Še najraje imam oddaje, kjer se soočijo različne strani direktno, novinar pa je dovolj pameten in pripravljen, da vodi debato tako, da lahko razgali očitne nebuloze. Problem je v tem, da so takšni kvalitetni novinarji zelo redki.

#83 kROKar

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• prostozidarji
  • 6 868 sporočil

Objavljeno 26 oktober 2012 - 16:10

Oglej si sporočilotufy, ob 26 oktober 2012 - 06:35, rekši:

Obstaja razlika med tem, ali nekdo denimo izvaja intervju in pusti človeku do besede, četudi se s povedanim ne strinja, ali pa če venomer vsiljuje svoje mnenje / prireja in reinterpretira odgovore. Še najraje imam oddaje, kjer se soočijo različne strani direktno, novinar pa je dovolj pameten in pripravljen, da vodi debato tako, da lahko razgali očitne nebuloze. Problem je v tem, da so takšni kvalitetni novinarji zelo redki.
Mene to ne moti toliko. Bolj je problem, ko vidim prispevek xy novinarke o kakšnem vprašanju, ki ima veze s fiskalno politiko (to so sedaj itak vsi) sem lahko 90% prepričan, da bo edino strokovno mnenje iz terena od Mencingerja. Ob svetkih mogoče še Mrak.
Vglavnem novinarji delajo po svojem nazorskem prepričanju in tako v prispevkih predstavljajo samo argumente ene strani. Pri Utripu je to še toliko bolj očitn ampak ok, recimo, da je to mnenjska oddaja. Ampak pri prispevkih v Dnevniku bi pa moral biti novinarski prag višji.

#84 GigiGovedina

"Kličite me Nežko!"

• prostozidarji
  • 2 649 sporočil

Objavljeno 27 oktober 2012 - 13:05

Oglej si sporočilotufy, ob 26 oktober 2012 - 06:35, rekši:

Ni potrebno ravno napadat folk ad hominem,

napad ad hominem pomeni napad na osebo. mimo argumentacije te osebe.
če rečem da nekdo trdi to in to... in potem polemiziram s tem, to po definiciji ni napad ad hominem.

#85 Brdavs

si po drkanju nikoli ne umije rok. Prašiček.

• prostozidarji
  • 1 538 sporočil

Objavljeno 28 oktober 2012 - 13:28

Kar se tiče vsaj tiskanih medijev (pa saj ostalih tudi) je velik del poante v tem da gre podajanje novic s komentarji, tako kolumnami kot znotraj posameznih člankov.

Saj so ta mnenja in pogledi piscev konec koncev to za kar folk plača, ne pa za gole fakte 1-2 dni po tem ko so se zgodili. Za to je vendar STA. Zakaj bi kdo dal denar za TTX od včeraj v tiskani obliki?

Nasploh me neizmerno zabava kako "svetovljani" desnega prepičanja ugotavljate neke abnormalnosti in bistvene pomanjklivosti oz. nezrelosti slovenskega medijskega prostora ko je situacija praktično identična zbielkam demokracij kjer nastaja najbolj acclaimed časopisje in najbolj udaren investigative reportering.

"Problem" slovenskega novinarskega prostora je identičen tistemu v ameriki. Na desnem polu je pač naraven manjko intelektualne srenje ki bi se s tem bavila zato ji banner nosijo požar report in siol oz. rush limbaugh pa fox news/murdoch empire. In zato ima levica kao "zaroto liberalne medijske elite" oz. pri nas "sile kontinuitete ki obvladujejo medije".

Se bo imo desnica pač morala sprijaznit da levi pol očitno bolj bere in predvsem bolj in bolj kvalitetno piše. Desni pa dela boljše mass rallye na drugi strani, kaj čš.

Edin če bo tufy začel bojkotirat poleg mladine vse te "rage" ki se kje opredeljujejo, z New York Timesom (na veliko podprl obamo) pa Wall Strett Journalom (zlo pro romney) na čelu. Sam pol za jutranjo branje ne bo ostalo drugega kot drobni tisk na škatli kosmičev.

#86 Phoenix

eden od desetih najboljših fafačev

• mn3njalničarji
  • 202 sporočil

Objavljeno 31 oktober 2012 - 10:26

Par dni stara informacija.

http://www.marketwat...sury-2012-10-25

dva dni pozneje oba otroka od direktorja zabodena x krat do smrti.

http://www.kvue.com/.../176007461.html

Naključje ali mafija ?

#87 tufy

• prostozidarji
  • 929 sporočil

Objavljeno 31 oktober 2012 - 19:00

Oglej si sporočiloGigiGovedina, ob 27 oktober 2012 - 13:05, rekši:

napad ad hominem pomeni napad na osebo. mimo argumentacije te osebe.
če rečem da nekdo trdi to in to... in potem polemiziram s tem, to po definiciji ni napad ad hominem.

Ker "Janša je Princ Teme, ker je trgoval z orožjem" brez enega samega samcatega dokaza in "Janša je za celotno Patrio, ker bi denar morebiti lahko pristal pri njemu" brez enega samega samcatega dokaza je pa blazna argumentacija, ja.

Navedek

Edin če bo tufy začel bojkotirat poleg mladine vse te "rage" ki se kje opredeljujejo, z New York Timesom (na veliko podprl obamo) pa Wall Strett Journalom (zlo pro romney) na čelu. Sam pol za jutranjo branje ne bo ostalo drugega kot drobni tisk na škatli kosmičev.

Pokaži mi, kje je kateri od teh časopisov enostavno potegnil govorico iz riti in jo predstavil kot fakt. Še takrat, ko se Fox loti prirejanja, jih konkurenca takoj dobi na laži in raztrga, da so se primorani opravičit. Pri nas se je to zgodilo izključno v enem primeru - ko je Delo na laži dobilo SDS.

Nadalje, Brdavs, skrajno zanimivo mi je, da ljudi obtožuješ za "svetovljane desnega prepričanja", ko pa je tale tema nastala zaradi članka na izrazito desnem portalu. Zato, ker sem nekam poslal Mladino? Naj nehajo pisat bedarije, pa bo. Do takrat pač ima pri meni približno tako veljavo kot Mikijev zabavnik ali karkoli je pač današnja alternativa. Ampak seveda, če nekdo ne požre vsega kar "tvoja stran" zabriše na papir, potem pač mora bit sovražnik naroda, a ne? Kako lep mora bit svet v črno-beli.

#88 Brdavs

si po drkanju nikoli ne umije rok. Prašiček.

• prostozidarji
  • 1 538 sporočil

Objavljeno 01 november 2012 - 13:44

Poanta je v tem tufy da si že hebeno dosadan s tem svojim problematiziranjem polarizacije mediskih produktov. Ne mine tema da ne bi qqjal o mladini majke mi. Pač ne beri je, tako kot jaz ne hodim več na siol in brez potrebe da vsakokrat. povem. da. ne. in. razložim. zakaj. Ne pa da zlivaš na papir neka kvazi globoke misli o problemih ki ne obstajajo ker gre za tako človeško kot ekonomsko čist pričakovane zadeve. Pisci so ljudje ki pišejo za druge ljudi - svoj specifičen target audience. In ni s tem čisto nič narobe.

Informacija je produkt. In del svobode ni leto to da je na prodajni polici 5 vrst pralnih praškov ampak tudi to da so na voljo različno obarvani kanali poročanja o informacijah s spremljajočim komentarjem. Ker resnica ni ena sama in sveta ampak je XY roshomonskih. Pick your fking flavor.

Prav patetični ste ko ne morete in ne morete prebolet Dela al whatever vas je nazadnje zmotilo. We get it ja, sam who gives a sith. Kot da živite v nekem balončku kjer je slovenski medijski prostor nek unikum. Sej si individualist, tako kot je na vsakem posamezniku da si privarčuje za jesen življenja tako je na vsakem da si filtrira in kritično presoja intake informacij.

In spet ta šit tinted glasses za slovensko sceno. Kdo v ameriki praktično edini izvaja fact checking v teh predsedniških voltivah? Jebeni comedy central. Edina voditeljica soočenja ki je malo pisknila v tej smeri na eni debati je bila takoj napadena da to ni njeno delo, kot to tudi očitno ni delo glavnih medijskih hiš ki debate pokrivajo (vsaj kar se tiče "njihovega" kandidata) vsi samo objavijo kar je rečeno, pika. Fakt by the virtue of it being said. Tako da prosim lepo, tale bashing slovenskih medijev is getting old.

#89 tufy

• prostozidarji
  • 929 sporočil

Objavljeno 02 november 2012 - 08:17

Ja, Brdavs, "dosadan" sem. Če ti ne paše (in glede na komentarje tu in v drugih temah ti nikoli ne bo, ker razmišljam drugače od v Sloveniji ustaljene "levice" in "desnice"), pač ne beri mojih komentarjev, a menim, da je povsem naravno, da od novinarjev pričakujemo resnico, saj so edini, ki nam jo lahko podajo. Nadalje:

Dol.
Mi.
Visi.
Za.
Stanje.
V.
Z.
D.
A.

Cel svet se jim smeji od volilnih fars že tam od začetka tisočletja, a vendar se jih vedno znova vleče ven kot "ultimativno demokracijo". Si morebiti kdaj pomislil, da živijo na stari slavi in da jih je marsikatera država v Evropi že davno prehitela? Če časopis LAŽE, je to potrebno izpostavit. Sem že povedal - kadar gre za pogled z določene politične usmeritve, je to ok, ker so, kot si rekel, pisci ljudje, ki pišejo za druge ljudi, poleg tega pa pluralizem misli lahko posameznikom dostavi celotno sliko, vse možne rešitve problemov, med katerimi lahko izbirajo. Problem je v tem, da pisec, ki ne najde argumenta, si tega preprosto izmisli, ali pa iz omare potegne neke prastare okostnjake, s čimer izkrivlja sliko in volilno telo usmerja na napačno pot (to je, mimogrede, ugotovil že De Toqueville v 19. stoletju). Ali je narobe, da želim višji standard? Aja, sem pozabil, samo za nasprotnike tvojih herojev, "naši" so pa nedotakljivi.

#90 Zizy

več kot očitno žre doručak na mn3njalu.

• prostozidarji
  • 4 281 sporočil

Objavljeno 02 november 2012 - 09:03

Uh, a nisi bil ti proti meni ko sem jaz zahteval dosledno in hudo kaznovanje za vsako laganje? Da je politika cajtunga ali pise resnico pa blablabla, pa da bi to zajedalo v novinarsko svobodo in tako dalje.

#91 tufy

• prostozidarji
  • 929 sporočil

Objavljeno 02 november 2012 - 11:36

Nisem rekel tega, Zizy. Rekel sem, da je nevarno nad novinarje zgrinjat državni nadzor, ker se lahko kaj hitro zelo slabo konča, nič nimam proti nadzoru kakovosti znotraj novinarskega ceha ali s kakšnim od države ločenim sistemom, oziroma menim, da je celo zaželjen (beri: najboljši kritik laganja nekega medija je drug medij - primer Delo vs. SDS spletna stran; slednji sicer ni medij, a Delo je lepo razkrinkalo laž z dokazom). To, da je resnica politika časopisa, je pa letelo na odločitev sodišča v ZDA v primeru FoxNews, s katerim se sam ne strinjam. Beri originalni odgovor.

#92 Zizy

• prostozidarji
  • 4 281 sporočil

Objavljeno 02 november 2012 - 12:22

Sej imamo 3 veje oblasti, pa medije kot 4. Sej ne bojo politiki diktirali cajtungu kaj lahko pise in cesa ne. Se vedno se bodo lahko vtikali v poljubne necednosti politikov in tako dalje. Da bojo pa nadzorniki (novinarji) nadzirali same sebe in jih nihce drug ne bo? Nope. Ja, laz lahko razkrinkas, ampak z dovolj vztrajnim ponavljanjem lahko postane resnica. Sploh ce ni povsem enoznacno laznjiva in vsebuje dolocene resnicne dele, ali pa je celo laz posledica ustreznega manipuliranja z resnicnimi deli in ni nic direktno narobe. Nadalje je problem, ker je z lazjo lahko skoda ze narejena in je resnicni popravek ne more povsem povrniti. Seveda, tudi kazen ne bo, toda kazen bo dobra preventiva.
Da se s tem da je resnica politika cajtunga ne strinjas pa nisem vedel. Sem mislil da si dal tisti odgovor kot primer kako naj bi bilo - se pravi samo novinarji da nadzirajo lazi novinarjev, brez kakrsnihkoli posledic.

#93 BuDi

analizira banalne analogije kanalov.

• prostozidarji
  • 2 551 sporočil

Objavljeno 02 november 2012 - 12:29

Kater resen časopis v tujini bi objavil tako sliko:

Objavljena slika

#94 GigiGovedina

"Kličite me Nežko!"

• prostozidarji
  • 2 649 sporočil

Objavljeno 02 november 2012 - 13:20

kak Spiegel bi imo

#95 tufy

• prostozidarji
  • 929 sporočil

Objavljeno 02 november 2012 - 13:41

Oglej si sporočiloZizy, ob 02 november 2012 - 12:22, rekši:

Sej imamo 3 veje oblasti, pa medije kot 4. Sej ne bojo politiki diktirali cajtungu kaj lahko pise in cesa ne. Se vedno se bodo lahko vtikali v poljubne necednosti politikov in tako dalje. Da bojo pa nadzorniki (novinarji) nadzirali same sebe in jih nihce drug ne bo? Nope. Ja, laz lahko razkrinkas, ampak z dovolj vztrajnim ponavljanjem lahko postane resnica. Sploh ce ni povsem enoznacno laznjiva in vsebuje dolocene resnicne dele, ali pa je celo laz posledica ustreznega manipuliranja z resnicnimi deli in ni nic direktno narobe. Nadalje je problem, ker je z lazjo lahko skoda ze narejena in je resnicni popravek ne more povsem povrniti. Seveda, tudi kazen ne bo, toda kazen bo dobra preventiva.

Predstavljaj si Agencijo za nadzor kvalitete medijskega prostora. Medij (recimo mu Delo) objavi članek, v katerem neimenovani vir obtožuje vlado korupcije, a žal v rokah nima dokazov. Vlada to trdno zanika, nad Delo pa pošlje agencijo, da ga kaznuje zaradi širjenja laži. Edini način, da se Delo takšni kazni izogne je, da v prihodnje ne objavlja člankov, v katerih napada vlado ali agencijo. Vidiš problem? Še večja težava je, da lahko mejo postaviš zelo nizko - denimo s prirejanjem resnice. Že drugačna interpretacija je lahko razumljena kot laž. Dati vladi ali kateremukoli drugemu delu države v roke takšno moč je na dolgi rok praktično umor demokracije.

#96 Shenkey

• vesoljci
  • 9 770 sporočil

Objavljeno 02 november 2012 - 13:58

bbc tudi vedno za sportne slike izbere najbolj neumne slike

#97 Zizy

• prostozidarji
  • 4 281 sporočil

Objavljeno 02 november 2012 - 15:15

Oglej si sporočilotufy, ob 02 november 2012 - 13:41, rekši:

Predstavljaj si Agencijo za nadzor kvalitete medijskega prostora. Medij (recimo mu Delo) objavi članek, v katerem neimenovani vir obtožuje vlado korupcije, a žal v rokah nima dokazov. Vlada to trdno zanika, nad Delo pa pošlje agencijo, da ga kaznuje zaradi širjenja laži. Edini način, da se Delo takšni kazni izogne je, da v prihodnje ne objavlja člankov, v katerih napada vlado ali agencijo. Vidiš problem? Še večja težava je, da lahko mejo postaviš zelo nizko - denimo s prirejanjem resnice. Že drugačna interpretacija je lahko razumljena kot laž. Dati vladi ali kateremukoli drugemu delu države v roke takšno moč je na dolgi rok praktično umor demokracije.
Uh pa sej sem ze velikokrat povedal da ce casopis ne ve, da siri neresnice, ga ne bi imel za kaj kaznovati (ce seveda zadeva ni dovolj enostavno preverljiva, sicer bi se vedno lahko izgovarjal na totalno nesposobnost). Tako da ni fore, da ne bi mogel pisati nobenih takih zadev brez trdnih dokazov, pa sej ne zahtevam znanstvenih clankov v dnevnih novicah no. Samo to zelim, da za namerno laganje kdaj kdo odgovarja. Se pa strinjam da je problem postaviti mejo, ce bo postavljena neustrezno bo zakon brezvezen ali pa unicil novinarsko svobodo.

#98 BuDi

• prostozidarji
  • 2 551 sporočil

Objavljeno 03 november 2012 - 11:29

Karba & Delo #fail

Navedek

Okrožno sodišče v Ljubljani je ponovno razsodilo, da je Delo z objavo članka, v katerem je navajalo, da je denar iz Patrie končal pri SDS, posegel v ugled in dobro ime stranke. Delo se je tako dolžno SDS javno opravičiti za svoje navedbe ter plačati 10.000 evrov odškodnine z zamudnimi obrestmi, so sporočili z odvetniške pisarne Zidar & Klemenčič.

Sodišče je po temelju v celoti ugodilo tožbenemu zahtevku SDS, Delo pa mora po razsodbi sodišča poleg opravičila plačati odškodnino v višini 10.000 evrov z zakonsko določenimi zamudnimi obrestmi od dneva vložitve tožbe dalje ter ji povrniti stroške postopka, navajajo v omenjeni odvetniški pisarni.

Sodišče je tekom dokaznega postopka glede članka z naslovom “Denar iz Patrie ni končal pri Janezu Janši, temveč v njegovi stranki SDS” ugotovilo, da gre v primeru izjave, da je denar iz Patrie končal pri SDS, za besedilo in trditev novinarja Dejana Karbe. To je napisal sam in po lastni odločitvi, finski preiskovalec Kaj Erik Björqvist pa izjave s to vsebino nikoli ni podal, je po navedbah odvetniške pisarne sklenilo sodišče.

#99 GigiGovedina

"Kličite me Nežko!"

• prostozidarji
  • 2 649 sporočil

Objavljeno 03 november 2012 - 12:06

lol, kakšen hec bo, če bo Zagožen bodisi pri nas kriv, bodisi bo v tujini kdo drug kriv z obrazložitvijo, da je dal keš do Zagožna
:lol:

#100 maksi

• vesoljci
  • 8 615 sporočil

Objavljeno 03 november 2012 - 13:19

ti šment, tu zgleda ni bilo "procesnih napak" v sodnem postopku :D

#101 ana

se rima na banana.

• prostozidarji
  • 1 764 sporočil

Objavljeno 03 november 2012 - 14:54

Ce izvzamemo za koga je slo in se navezem na prejsnjo debato, kako doseci, da mediji pisejo 'resnico', je ravno sodisce edino poleg samoregulative novinarskega ceha, ki lahko kaznuje nekorektno potocanje. Vsako drugo vmesavanje drzave ni primerno, ampak sodisca pa lahko kaznujejo.

#102 quattro

guerrilla goat

• legende
  • 1 352 sporočil

Objavljeno 04 november 2012 - 18:08

ko bi bila sodisca neodvisna in predvsem nepodkupljiva, bi sodna pot bila edina pravilna.
problem nastane pa ze v tem, da vse preveckrat zakne pisejo tisti, ki bi jim bilo potrebno soditi.

#103 ana

se rima na banana.

• prostozidarji
  • 1 764 sporočil

Objavljeno 04 november 2012 - 20:27

Ne vem no, torej so tudi sodniki vsi pod vplivom Janse? Model je pisal nekaj kar je sicer lahko res, ampak nihce pa ni resno potrdil njegove zgodbe, kolikor vem. Jansa in SDS so eni tistih, ki se odlocajo aktivno preganjat zapise v medijih, do cesar imajo vso pravico in kolikor vem so bili kar nekajkrat neuspesni. V tem primeru pa so bili.

#104 quattro

guerrilla goat

• legende
  • 1 352 sporočil

Objavljeno 05 november 2012 - 16:36

a mislis da je jansa edini, ki mu je treba soditi?

#105 ana

se rima na banana.

• prostozidarji
  • 1 764 sporočil

Objavljeno 05 november 2012 - 16:44

Kaj je potem alternativa? Da dovolimo medijem, da pisejo karkoli? Brez, da bi posameznik imel moznost ubranitve svojega dobrega imena.

#106 Waslich

obvlada otorinolaringološko felacijo.

• vesoljci
  • 2 389 sporočil

Objavljeno 05 november 2012 - 17:58

Še malo (40 min) pa bomo pridobili novi in predvsem prvi objektiven televizijski medij pri nas :)

#107 quattro

guerrilla goat

• legende
  • 1 352 sporočil

Objavljeno 06 november 2012 - 00:22

Oglej si sporočiloana, ob 05 november 2012 - 16:44, rekši:

Kaj je potem alternativa? Da dovolimo medijem, da pisejo karkoli? Brez, da bi posameznik imel moznost ubranitve svojega dobrega imena.

sem mislil, da jim ze.
vecje vprasanje je, kako to, da nikoli ne slisimo o tozbah proti demokraciji, reporterju, pozareportu ipd.
ocitno na sodiscu branijo svoje dobro ime samo tisti, ki ga v resnici nimajo.
okej. obstaja moznost da oni pisejo cisto resnico. medtem ko nam najvecji mediji, kontrolirani s strani ne vem katerih klik, vsakodnevno grozljivo lazejo v obraz. ampak, ce imajo mojstri iz ozadja toliksen vpliv, kako lahko potem casopisi, ki pisejo RESNICO se sploh obstajajo?
neki tuki nea stima.

#108 Izbrisani_Filantropist_*

• Guests

Objavljeno 06 november 2012 - 00:55

Navedek

vecje vprasanje je, kako to, da nikoli ne slisimo o tozbah proti demokraciji, reporterju, pozareportu ipd.
Ignorantski mediji? Vključno s včasih imenovanim "partijskim glasilom" (beri: Delo)? Če še nisi opazil so ti trije mediji dobesedno ignorirani, medtem ko Mladino začuda radi citirajo. Širše gledano pa vsi ti 3 ne naredijo 10% takšne škode kot ga lahko naredi Delo. Zato se z njimi noben ne obremenjuje. In tule je razlika. Ogromna razlika. Sploh ko se ima Delo za nek osrednji časnik je hudo bolno da se z domnevami ali govoricami spravijo na posameznike, ki se niso zmožni braniti. ;)

Sloveniji manjka en bolj konservativni osrednji časnik. Vlogo ki jo je včasih imel Slovenec, ki pa itak ni imel teorije da preživi v 90ih (zakaj je temu tako pa se mi ne da). V demokraciji se gre lahko nekdo zagovarjat na bolj prijazen medij. Tega v SLO ni. Če v NY Times nabijejo Romneya se gre lahko zagovarjat na NY Post. Obama obratno. V Sloveniji se greš pa zagovarjat kam? Delo ti te šanse niti da ne! :sleeping: So uničili že kar nekaj folka. Pa ne govorim o najbolj odmevnih primerih. Dejstva niso važna. Važen je naslov in glava. To je moto nekaterih in zame je to podobno kot umor.

Mimogrede: ljubljanski župan se gre (je šel) že dolgo vojno s Financami. Katero je izgubil če se ne motim, razen če bo še 100 pritožb. Ampak verjetno ste tudi to slišali le redki..................

#109 quattro

guerrilla goat

• legende
  • 1 352 sporočil

Objavljeno 06 november 2012 - 02:20

kot sem rekel, meni je ideja konzervativnega dnevnega casnika povsem pri srcu. ne le pri srcu, menim da ga je nujno imeti. problem je v tem, da je dejansko samo slovenec izpolnejval neke kakovostne kriterije. vse po njem je bilo le propaganda.
edina stvar, ki je ostala je kmecki glas, ki ima pa dva problema. prvi je ta, da je tednik, drugi, da je namenjen specificni populaciji.

o tem, kako ga je zastrupila zlata krasevec, pa raje ne bi.

#110 osis

je svinjski pastir brez svinje in pasti. Torej le R.

• rumeni jaki
  • 3 074 sporočil

Objavljeno 06 november 2012 - 08:20

Oglej si sporočiloZizy, ob 02 november 2012 - 12:22, rekši:

Da se s tem da je resnica politika cajtunga ne strinjas pa nisem vedel. Sem mislil da si dal tisti odgovor kot primer kako naj bi bilo - se pravi samo novinarji da nadzirajo lazi novinarjev, brez kakrsnihkoli posledic.

Na žalost je to že realnost širom po svetu.

Sem gledal zadnje predsedniško soočanje na poptv-ju in sem opazil, da dejansko voditeljica nima pojma kako se to dela. Vzemala neke zadeve iz konteksta in jih senzacionirala do lune. Ni čudno, da kakovost medijev pada, če še soočenj ne znajo naredit, pa majo cel dan čas da to naredijo.

Sem spremljlal malo novi planet Tv, da vidim, kako je kaj pristranski. Sicer sem gledal borih 10 minut, pa poleg nerodnih voditeljev nisem opazil ničesar čudnega. Je kdo drug doživel planet tv bolj pristranskega?

#111 Zizy

• prostozidarji
  • 4 281 sporočil

Objavljeno 06 november 2012 - 08:47

No, mislil sem da ne bi imeli formalne moci diktirati cajtungu kaj pise in da bi bila ta zadolzitev kaznovati laznjivost zapisa seveda na strani sodisca. Ampak ja, se strinjam.

Za tale TV so se pa nekej zajebavali na radiu 1 zjutrej. Jaz nisem gledal, skoda cajta.

#112 kROKar

• prostozidarji
  • 6 868 sporočil

Objavljeno 06 november 2012 - 08:54

Včeraj smo imel neki na Gnoju o PlanetTVju ...

#113 BuDi

• prostozidarji
  • 2 551 sporočil

Objavljeno 08 november 2012 - 20:20

Če kdo bere papir... po letih sprenevedanja je Dnevnik postal prave barve :rofl:

Objavljena slika

bizarno in v bistvu vredno gnoja

#114 g46

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 121 sporočil

Objavljeno 09 november 2012 - 10:14

Objavljena slika

#115 BuDi

• prostozidarji
  • 2 551 sporočil

Objavljeno 09 november 2012 - 10:18

V bistvu so odslovili oba. Prepoved objavljanja se samo bolj bombastično sliši.

#116 NightWind

bi si zmotal joint, pa nima rizle.

• mn3njalničarji
  • 246 sporočil

Objavljeno 09 november 2012 - 10:20

itak komentarje na Siol po novem piše samo JJ

#117 BuDi

• prostozidarji
  • 2 551 sporočil

Objavljeno 09 november 2012 - 10:35

Pač zrcalna slika Dnevnika.

#118 kROKar

• prostozidarji
  • 6 868 sporočil

Objavljeno 09 november 2012 - 10:45

Oglej si sporočiloBuDi, ob 09 november 2012 - 10:35, rekši:

Pač zrcalna slika Dela.
fixxed

#119 osis

je svinjski pastir brez svinje in pasti. Torej le R.

• rumeni jaki
  • 3 074 sporočil

Objavljeno 09 november 2012 - 10:49

Oglej si sporočilog46, ob 09 november 2012 - 10:14, rekši:

Objavljena slika

bilo za pričakovati. Na SDSovem portalu se ja ne sme govoriti proti SDSu / vladi. Svoboda medijev pa taka :)

#120 BuDi

• prostozidarji
  • 2 551 sporočil

Objavljeno 09 november 2012 - 10:52

Oglej si sporočiloosis, ob 09 november 2012 - 10:49, rekši:

Svoboda medijev pa taka :)
Čaki, kaj? Elaboriraj kaj ima to zveze s svobodo medijev? :rofl:

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov