Skoči na vsebino

Potovanje z letali

620 odgovorov na to temo

#601 bubunabu

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• mn3njalničarji
  • 1 042 sporočil

Objavljeno 31 avgust 2018 - 05:30

Če bi kdo letel do LA z Dunaja za 250e povratna.

Odhod 8 novembra do 20 novembra.

https://www.skyscann...6418590#results

Objavljena slika

#602 Arbenowskee

importatore di olio d'oliva e melanzane

• mafija
  • 1 599 sporočil

Objavljeno 07 september 2018 - 12:50

Ryanair je spremenil svojo odličitev in bo dal vsem, ki so rezervirali pred septembrom 2018, zastonj priority boarding, tako da bodo lahko nesli gor 2 kosa prtljage.

Če si vmes doplačal priority ali check in bag, bodo naredili refund v naslednjih 7 dneh.

končno ena pravica :D

Če kdo ne ve, to je zato ker je ryanair spremenil svoj bag policy in bo po 1. oktobru treba doplačat kovček, s sabo boš lahko na letalo nesel samo malo torbo, ki gre pod sedež.

kar je bilo malo bedno, čer si plačal let pred pol leta.

To sporočilo je uredil Arbenowskee: 07 september 2018 - 12:51

#603 foofighter

ravnokar sir je.

• mn3njalničarji
  • 83 sporočil

Objavljeno 18 september 2018 - 18:03

Zdravo,
je kdo že rabil transfer Bruselj Charleroi (CRL) - Luxemburg? na CRL priletim ob 21 ni moram nekak priti do luxa in potem obratno. Let nazaj imam pa ob 17....

Kolikor vidim vozi Flibco bus, cena ni ravno ugodna. Kakšen nasvet kater bus, vlak oz. kaj tretjega vzeti?

#604 Luka$

siromak s petimi sporočili.

• vesoljci
  • 5 sporočil

Objavljeno 19 september 2018 - 16:03

Mislim da je to najboljša opcija, ta shuttle bus z letališča. Problem je ker prideš precej pozno, sicer bi lahko recimo šel do Namurja in od tam z vlakom v Luxembourg, mislim da vozijo vlaki vsako uro.

#605 Enterprise

"Kar piv piv bi."

• vesoljci
  • 1 988 sporočil

Objavljeno 28 september 2018 - 12:33

ce je let odpovedan, uradni razlog vreme ("your safety is our absolute priority"), kaksna je sansa da dobis uno kompenzacijo?
preko uradne strani ni slo, zaradi zgoraj omenjenega razloga, bila je pa zjutraj megla, tako da so letala mal zamujala, ampak ta let je najprej zamujal 4 ure, potem so ga pa odpovedali, take ekstremne razmere spet niso bile
je se kaksna sansa preko tretjih strani, recimo https://claim.skycop.com/ in podobni?
sej dal bom na vec njih, ampak sam tok, da vem, kaj pricakovat

#606 Arbenowskee

• mafija
  • 1 599 sporočil

Objavljeno 01 oktober 2018 - 14:21

ja, vreme dostikrat uporabijo kot izgovor.

lahko probaš skozi te strani. nimam direktnih izkušenj ampak, tukaj nekaj piše na to temo:

https://www.claimcom...t-compensation/

#607 Enterprise

"Kar piv piv bi."

• vesoljci
  • 1 988 sporočil

Objavljeno 02 oktober 2018 - 14:36

sem dal claim prek skycop, sicer poberejo 25% ampak ok, ce gre cez, bo kul. zdej so mi sporocil, da je moj "case" ok in da je zdej "fight is on" in da naj ne sprejemam nobenih voucherjev od druzbe

#608 mikehawk

je, ki ni

• neuvrščeni
  • 227 sporočil

Objavljeno 04 oktober 2018 - 23:59

Ali se pogosto zgodi, da je let overbooked? Kako se lahko to sploh zgodi, recimo pri adrii?

#609 seventhson

ravnokar sir je.

• mn3njalničarji
  • 67 sporočil

Objavljeno 05 oktober 2018 - 20:28

Prejšnji teden se mi je to zgodilo na Adriinem letu iz Frankfurta v Lj. Je rekla teta po mikrofonu, da imajo overbookiran let in da je ena oseba preveč. Če se kdo javi in ga prestavijo na popoldanki let, mu da 250€. En tip je šel takoj k njej in pokasiral keš. To je blo to.

Zgodi pa se zato, ker vejo, da se pogosto zgodi, da ne pridejo dejansko vsi, ki so kupli karto tudi na letalo. In točno na tem letu se je kasneje to tudi zgodilo. Sem slišal tipe, ki so se pogovarjali pred mano, da je en njihov kolega zamudil let, ker se je nekej obotavljal in zgubljal po letališču.

#610 Arbenowskee

• mafija
  • 1 599 sporočil

Objavljeno 10 oktober 2018 - 11:37

Oglej si sporočilomikehawk, ob 04 oktober 2018 - 23:59, rekši:

Ali se pogosto zgodi, da je let overbooked? Kako se lahko to sploh zgodi, recimo pri adrii?

skoraj vedno

#611 mikehawk

je, ki ni

• neuvrščeni
  • 227 sporočil

Objavljeno 11 oktober 2018 - 17:20

No, to se je zgodil men, na checkin sm prisel 1,5h prej, trije prevec smo bli. So isto dal obvestilo po zvocniku in mi je nekdo odstopu zic. Preostala dva sta bla par in izvisela.

Se funfact: do zdej sem sel 3x na finsko, 2x je let zamujal toliko, da je moja prtljaga prisla dva dni kasneje.

Se en funfact: v koledarskem letu sem letel kakih 6x, 3x sem bil "nakljucno izbran" za pregled sledi za droge, 2x izhodni let iz finske, enkrat na brniku via munchen.

#612 Saljutin

ravnokar sir je.

• rumeni jaki
  • 75 sporočil

Objavljeno 13 oktober 2018 - 18:19

Kaj je pa potem recimo ta par dobil ker je izvisel pa letel kasneje?

#613 Vodokotlič

na veliko mlati prazno slamo.

• vesoljci
  • 3 996 sporočil

Objavljeno 17 oktober 2018 - 13:55

Koliko kg lahko s seboj neseš v letalo?

#614 stena

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 16 sporočil

Objavljeno 17 oktober 2018 - 18:35

odvisno od letalske družbe
adria 8kg
ryanair 10kg
easyjest 12kg
transavia 10kg

#615 Arbenowskee

• mafija
  • 1 599 sporočil

Objavljeno 19 oktober 2018 - 18:46

različne družbe različno omejijo velikost in število kovčkov. Tako da to kar preveri.

To sporočilo je uredil Arbenowskee: 19 oktober 2018 - 18:46

#616 Vodokotlič

na veliko mlati prazno slamo.

• vesoljci
  • 3 996 sporočil

Objavljeno 28 oktober 2018 - 11:12

Oglej si sporočilostena, ob 17 oktober 2018 - 18:35, rekši:

odvisno od letalske družbe
adria 8kg
ryanair 10kg
easyjest 12kg
transavia 10kg

Cool hvala za info. Niso tezili za 9kg na transaviji.

Imam se eno vprasanje. Novembra ali decembra grem za par dni v Luxemburg. Datum ni zakolicen se. Verjetno bo za bozic. Kje je najbolj lurkat za cheap kartami.

#617 foofighter

ravnokar sir je.

• mn3njalničarji
  • 83 sporočil

Objavljeno 28 oktober 2018 - 12:56

wizzair ljubljana-charleroi, potem pa flibco direkt iz letališča do centra luxa. ene 2 tedna nazaj sem imel to varianto. cenejše opcije ni bilo oz mogoče dobiš za drug del poti za par eur manj blablacar. sem gledal zase pa ni bilo nobenega prevoza..
sem pa že na brniku videl eno žensko, ki je cel čas hodila naokrog z a4 listom, da išče prevoz charleroi-luxemburg. ni blo ne, sem jo videl potem na flibcotu

#618 Avion

• mn3njalničarji
  • 1 111 sporočil

Objavljeno 31 oktober 2018 - 03:56

Kolko so pri wizzairu tečni okoli dimenzij carry-ona? Jaz imam nek nahrbtnik, ki je malo večjih dimenzij, ampak ga bom max do polovice napolnil, se pravi ga komot zbašem sebi v rit, kaj šele pod sedež. Ampak vseeno, ima kdo kakšne izkušnje?

#619 BuDi

analizira banalne analogije kanalov.

• prostozidarji
  • 2 472 sporočil

Objavljeno 31 oktober 2018 - 14:38

Oglej si sporočiloAvion, ob 31 oktober 2018 - 03:56, rekši:

Kolko so pri wizzairu tečni okoli dimenzij carry-ona?
Po izkušnjah je to odvisno od osebja. Pri večini teh z omejitvijo.
Na enem letališču ti težijo kot da si mednarodni terorist, na drugem pa pustijo še 2x večje zadeve.
Za isti carry-on. Ista letalska družba.
Se kar pogosto dogaja.

#620 Avion

• mn3njalničarji
  • 1 111 sporočil

Objavljeno 31 oktober 2018 - 15:47

Ja, saj to. Ma IMO bom kar vzel, tako ali tako bo pol prazen in ga komot zlozim pod sedez, ceprav ni pravih dimenzij. Za nazaj mam pa itak checked luggage, zatorej sploh razmišljam o večjem nahrbtniku.

#621 pumpahhh

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 107 sporočil

Objavljeno 31 oktober 2018 - 18:26

Vzemi eno vrečo iz trgovine ki je približno pravih dimenzij, pa ga tja notr zbaš če ti bodo težili

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov