Skoči na vsebino

[debata] Izkusiti igro kot neigralec

• ne moreš odgovoriti na to temo
Ta tema nima odgovorov

#1 KuharrR

RrrahuK

• vesoljci
  • 1 714 sporočil

Objavljeno 22 maj 2018 - 16:50

Imam težavo, da marsikatera igra pritegne mojo pozornost, a mi njena vsebina ostaja nedostopna, ker preprosto ne premorem časa in volje, da bi jo (pre)igral.

Če igram, igram zaradi igralnosti, saj so igre zame, kolikor sploh uspem, še vedno v prvi vrsti zabava/sprostitev/pobeg, medtem ko bom za zgodbovno, pripovedniško, zvokovno, vizualno ali kakršnokoli izkušnjo pač že posegel po drugih medijih. Kolikor sem uspel sam pri sebi razbrati, lahko s čisto psihološkega vidika to zadržanost speljem na dva mehanizma - prvič, nezadostna prepletenost igralnosti in zgodbe in/ali generična igralnost; drugič, strah, da kljub vloženemu času zaradi gazilijon side questov, npc-jev, dlc-jev, easter eggov itd. ne bom deležen celotne izkušnje.

Povedano drugače, imam težave z igrami kot izrazno obliko, zato načenjam pogovor o alternativnih oblikah njihovega izkušanja.

Spodaj sem oblikoval grob seznam kategorij, ki me zanimajo (meni najpomembnejše na začetku in potem proti koncu vedno bolj random). Sem vsekakor odprt za predloge, kako kategorizacijo dopolniti/izboljšati.

a) Art design

PRIMER --> The Art Of Bungie's Destiny 2

b) Glasba/zvok

- ???

c) Zgodba

PRIMER --> Bloodborne - The Paleblood Hunt

d) Širši panožni/kulturni kontekst

PRIMER --> Wisecrack - How Kojima vs. Konami Shaped the Games [YouYube]

e) Pripovedne/igralne mehanike

PRIMER --> Prey - A Critique of the Mind Game

PRIMER --> Finding the Fun in FPS Campaigns [YouTube]

f) Tehnične analize

PRIMER --> How The Train Level In Uncharted 2 Works [YouTube]

PRIMER --> Horizon: The Frozen Wilds PS4 Pro - Tech Breakdown and Engine Analysis [YouTube]

Želja je, da bi postopoma zbral outlete/kanale/platforme/karkoli, ki (kolikortoliko redno) ponujajo proper preglede in analize zgoraj naštetih vidikov/gradnikov. Vaše predloge lahko tudi sproti urajam v tem postu, če bi se vam zdelo smiselno. Slednje sicer zna biti malce težavno, ker so tovrstne vsebine razpršene, kategorije pa se med seboj prekrivajo, ampak bomo že nekako. Za začetek lahko morda sem limamo prispevke, ki v grobem sovpadajo z namenom in vsebino teme.

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov