Skoči na vsebino

Oživljenka (remake) retro igre po vaši izbiri


DaCapo

Priporočeni prispevki

Danes malce razmišljam o starih igrah. Predvsem se bolj sprašujem in seveda vprašam tudi vas:

Recimo, da bi imeli možnost, da "oživite" eno (1) konkretno retro igro in jo lahko igrate že jutri. S tem, da bi bil remake povsem primeren današnjim časom (torej tehnično, igralno, pač ni da ni...). Top AAA naslov z najvišjim možnim budgetom. Ampak ohranjena izkušnja (tu mislim predvsem na "dušo") izvirnika, ne samo podobnost z naslovom. Seveda v precej in veliko bolj razširjeni obliki. Tudi zvrst, normalno, bi bila enaka.
Katera igra bi bila to?

Ker lahko izberem samo en naslov, je odločitev seveda težka. Jaz  sem recimo odločil, da bi obudil King of Chicago (Amiga, 1987, by Cinemaware).

king1.jpg

king2.jpg

king3.jpg

Seveda bi bila igra, kot že omenjeno visoko-produkcijski top interaktivni film (a'la Detroit, Heavy Rain…) z vsemi (in še dodatnimi) pripadajočimi arkadnimi vložki izvirnika + res močno poglobljen strateško / managerski del igre (torej finance in taktično strateške odločitve na zemljevidu, skoraj po vzgledu kakšne Total War igre). In zgodba sama bi bila seveda precej razširjena in globoka. V bistvu, če kdaj dočakam kaj takega, ampak govorimo seveda o najbolj možni kvaliteti in posledično ocenah 99/100, bom srečen umrl. :)

Disclaimer: Preneseno iz prejšnjega foruma. Dosedanji komentatorji lahko svoje že objavljene poste skopirate sem, če seveda želite. Vsekakor pa k sodelovanju vabljeni prav vsi uporabniki! 

Povezava do prispevka
Clive Barker's Undying - ful prezrt horror FPS iz 2001, eden mojih ljubših horror špilov. Bi prav sedlo igrat remake v modernem enginu in z ustrezno popiljenim gameplayem. Nasploh mam rad streljanke s počasnejšim tempom, lahkotnimi RPG elementi, kombiniranjem pokalic in magičnih moči in srhljivim vzdušjem.
Povezava do prispevka
Pred 23 minutami, XEcutIor pravi:

Chrono Trigger (1995) - zakon RPG, eden izmed mojih prvih sploh, igran kakopak na SNES. Letos bo točno 25 let od izzida te mojstrovine.

Pa si ziher, da si tole igral na SNES-u? Ker zadeva ni imela PAL releasa, samo JP in NTSC ... 

Povezava do prispevka
Pred 10 minutami, Čenir__ pravi:

Pa si ziher, da si tole igral na SNES-u? Ker zadeva ni imela PAL releasa, samo JP in NTSC ... 

Ne vem več, katero verzijo sem igral, kajti tole igro sem imel na mojem Super Everdrive-u (daš notri microSD kartica za 4 gb in si rešen) za SNES - ki je mimogrede tudi čisto region free - ampak kar vem zagotovo je to, da je bilo besedilo znotraj te igre v angleščini.

uredilo bitje XEcutIor
Povezava do prispevka

Kolker se spomnem, sem jih štel dobra dva poletja manj od zdajšnjega letoštetja, ko sem začel piratizirati na SNES-u.

Letos sem se skup z bejbo odpravil v Bologniju, na Nerdshow 2020, preden je udarila Koronca, kjer so med drugim prodajali tudi originalni Chrono Trigger z leta 1995!
Edini keč je bil v tem, da je koštal dobrih 200 €, jezik pa je bil v japonščini.
Kar je za moje pojme pretirana cena.

uredilo bitje XEcutIor
Povezava do prispevka

Jop. Saj to moreš bit pozoren, ker kroži ogromno fake Chrono Triggerjev na teh sejmih. Igrica uradno v Evropi ni nikoli izšla, tako da vse "lahko boš igral na evropskem SNES-u" kopije so FAKE. Da se ne boš skeširal velik dinar za neoriginalno kartušo. Edini Chrono v angleščini je ameriška verzija 

Povezava do prispevka
Pred 4 urami, XEcutIor pravi:

Chrono Trigger (1995) - zakon RPG, eden izmed mojih prvih sploh, igran kakopak na SNES. Letos bo točno 25 let od izzida te mojstrovine.

Evo, tole so tudi moje osebne mokre sanje.

Pa rad bi neki v stilu FF7R/RE2R, ne pa DQ11 tip overhaula.

Povezava do prispevka

Pod retro lahko sicer štejemo marsikaj, recimo. Bi pa rekel, da kakšna prejšnja generacija konzol (npr. PS3, X360, tudi Wii) zagotovo (še) ne sodi pod retro. Za neko striktno/strokovno definicijo pa niti ne bi vedel (niti nisem "guglal").
Jaz sicer subjektivno retro dojemam kot pred-2k era igre (80-ta, 90-ta), predvsem kakšni 8-bitni računalniki (in konzole), pa potem 16-bitniki (zlata doba Amige) in podobno. Tudi "zgodnja" era PC-ja seveda, in nenazadnje še tudi kakšne 3dfx (voodoo) pospešene igre. Potem pa počasi gre navzdol (oz. navzgor, odvisno iz katere strani gledaš), meje se že malce brišejo itd.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Pred 27 minutami, ke_kit pravi:

Evo, tole so tudi moje osebne mokre sanje.

Pa rad bi neki v stilu FF7R/RE2R, ne pa DQ11 tip overhaula.

Tukaj se najina mnenja razlikujejo, ker sem osebno bolj mnenja, da naj grafika, če bo kdaj remasterena, naj ostane risankasta ala Dragon Quest 11 varjanta.

Tako kot je bilo v originalnem CT-ju.

Lahko bi pa dali še bolj anime style grafiko ala DragonBall FighterZ. To bi bile šele

mokre sanje! 😏

uredilo bitje XEcutIor
Povezava do prispevka

Ja, ok, če grejo v smeri Arc Systemworks anime like 3Dja, pol bi bil on board. Meni samo ne sede DQ11 podoba niti malo. Tale lesen 3d anime mi je krneki.

Realizem si pa želim izključno zato, ker bi rad videl do kake mere lahko SE pusha epskost Chrono Trigger sveta. FF7R mi je iz tega pogleda fenomenalen in komaj čakam next gen. 😄

Povezava do prispevka

Transport tycoon.

Sicer je tudi stari še vedno zelo igralen, tudi grafika glede na starost ni tako slaba, ampak nekaj novega bi bilo res super. Verjetno je to igra ki jo praktično celo življenje vsake toliko časa grem igrat. Ne ker bi bila najboljša vseh časov, ampak ker je še vedno tako dobra da je ob njej dobra izkušnja še danes. Verjetno če bi šel wolfensein 3d ali pa prvi doom igrat, to nebi ravno bilo to, ker bi grafika in to preveč motilo.

 

PA Dungeon Keeper bi bil tudi fajn. Saj če se ne motim je celo bil nek remake ali nekaj podobnega, samo nekako se mi ni prav v spomin zapisal. Predvidevam da me je nekaj motilo, da je bilo nekaj drugače...Ponavadi ko delajo remake, zadeve spremenijo....na slabše. Tudi pri x-com igrah je bilo tako, čeprav sem bil vesel remakov, ampak tistega filinga kot pri ufotu in prvem x-comu nekako ni bilo.
 

 

uredilo bitje The-Saint
Povezava do prispevka

Sedaj sem se spomnil, da bi si poleg King of Chicago res želel videti tudi sodobni Covert Action. Microprose je igro izdal davnega 1990 in že takrat ni bil noben grafični presežek, je pa igra vlekla in imela res nek svoj čar. (glej kratek opis v Starinarnici). 

Povezava do prispevka

Jagged Alliance.

8Nvcv60.png

Seveda  s počepom in ležanjem iz kasnejših iger, ampka sam boj bi bil v osnovi enak. Torej Action Pointi za vsako akcijo, ki jo tvoji plačanci naredijo med bojem. In  nobenih vrstnih redov ali faz, ampak v osnovi samo čas za igralčeve poteze in sovražnikove ter seveda razni civilisti, ipd. 

 

Ta je sicer prva na vrsti, ampak Desert/Jungle Strike ni kaj dosti zadaj v želji po obuditvi.

Povezava do prispevka

Svoj čas sem bil "obseden" z Utopio (Amiga).

utopia1.gif.884a35c8ba1b269365cd96da11775ad5.gif 

amiga3.gif.eac6fdf3ed0f8b63ebe48df81ea1a8ee.gif

utopia3.jpg.11cc1b8901bcb7c4de9fb24579986e4c.jpg

Če kdo ne pozna: Utopia na Wiki in njeno nadaljevanje K240.
V igro sem res vložil oh-in-ah ur, in dejansko spisal celo komplet "priročnik", ki je zajemal kar nekaj konkretnih tiskanih strani (bolj ali manj za interno uporabo in za kolege). V glavnem: res ena taka super fina strategija, čeprav se mi zdi, da dokaj zapostavljena. Mešanica med Sim City in recimo Populous. Edini (velik) minus je bil, da je bilo število zgradb dokončno omejenih na 256, vsaj na originalni Amigini verziji.

Soundtrack mi je pa še danes odličen in vreden poslušanja (klasika pač):


No, to bi bila recimo moja tretja igra, ki bi jo želel zares "oživiti". 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Majek reče pred 6 urami:

Če maš ti že tri ...

LuLLbOo.png

 

 

pa tretja

hqE3wUd.gif

 

in četrta

mSa5ynI.jpg

Ker aquanox  pač ni kul. in ne verjamem v uspeh Aquanox Deep Descent.

 

ufff..   Raid over Moscow,, na C-64, ko mi je uspelo pogruntat kk se odprejo vrata hangarja :)

 

Sam bi predlagal Cliff Hanger

Cliffhanger_Animation.gif

 

al pa Boulder Dash

 

Boulderdash_Animation.gif

 

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
  • 4 mesece kasneje...
  • 4 tedne kasneje...

Nope. 

 

Legacy of Kain: The Dark Prophecy was a cancelled Legacy of Kain game developed by Ritual Entertainment, with assistance from Crystal Dynamics, for publisher Eidos Interactive in 2004. It was conceived as the sixth game in the series, and as the direct sequel to Legacy of Kain: Defiance.

Dark Prophecy reprised Kain as its playable protagonist, and would explore the mythology of the Hylden and the Demon Realm in greater depth. A tech demo set in Malek's Bastion, returning from Blood Omen: Legacy of Kain, had been created before production ceased.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...