Skoči na vsebino

[05/2019] Trenutno igram

58 odgovorov na to temo

#41 dzaver

pro

• mn3njalničarji
  • 673 sporočil

Objavljeno 14 maj 2019 - 06:32

Začel A plague tale: Innocence

#42 Vučko3

najraje liže usmrajenega krapa.

• svinjski pastirji
  • 64 sporočil

Objavljeno 14 maj 2019 - 07:11

Pokomentiraj malo kaka je, sodeč po vsem videnem, mi deluje zanimivo!

Oglej si sporočilodzaver, ob 14 maj 2019 - 06:32, rekši:

Začel A plague tale: Innocence

#43 dzaver

pro

• mn3njalničarji
  • 673 sporočil

Objavljeno 15 maj 2019 - 20:45

Zdej sem pri chapterju 5. Zgodba ful vleče, dobra interakcija glavnih dveh likov, kul uganke (sicer so lahke), grafika je fenomenalna, svet/detajli so super najs, prav čutiš kako se kuga širi, velik plus so mi collectabli in odkrivanje izven glavne poti - se kr splača povohat vsak kot. Edini minus je ta, da te špil preveč za rokco vodi skozi špil.

Bugov ni nič, niti frame dropov, sound je najs.

Craftanje in upgrejdi za sling zgledajo zaenkrat kar kul.

Te podgane bi bile lahko bolj nevarne in včasih mal čudno zgledajo, kot sa bi malo glitchale oz se čudno premikale.

Zanimivo mi je, ker se edino pri tem špilu počutim, kot da delam nekaj narobe, ker nekoga fentam, namesto da bi šel stealth okrog njega. Ne vem, težko opisat. Zavedaš se pač teže, vsaj jaz se je. Na drugačen način, kot pri drugih špilih. Ravno zaradi interakcije med sestro in bratom.

Tak dober story driven stealth game z ugankami. Kr držijo ocene na open critic.

#44 DaCapo

Fotr.

• šerifi in depjutiji
  • 4 364 sporočil

Objavljeno 18 maj 2019 - 10:37

Heaven's Vault (po Atzarjevem predlogu v Indie temi).
Na kratko: že dolgo me kakšna igra ni tako pritegnila. V prvi uri igranja sem bil sicer zelooo skeptičen in precej negativno razpoložen, razmišljal sem celo, da tega ne bom kaj dosti igral. Potem pa je steklo... In še po precej vloženih urah še vedno teče. Res, nekaj posebnega je ta zadeva, ampak tako vleče k igranju, da ves čas potiho upam, da ja še ne bo konca. Tehnično gledano je tak-tak, ampak to sploh ne igra vloge. O zgodbi ne bom rekel drugega, kot to, da je odlična. Predvsem fascinantno pa je (kot je že Atzar omenil) razvozlavanje starodavnega jezika. Zeeeloooo cool in malo je takšnih iger (ne vem, če kaj približno podobnega sploh obstaja :) . Zanimiv in povsem unikaten setting, ter konkretna nelinearnost samo še doprineseta k navdušenju. Zame pustolovščina leta (zaenkrat).

#45 Zorz

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• mn3njalničarji
  • 1 122 sporočil

Objavljeno 18 maj 2019 - 16:38

dzaver, ob 15 maj 2019 - 20:45, rekši:

Zdej sem pri chapterju 5. Zgodba ful vleče, dobra interakcija glavnih dveh likov, kul uganke (sicer so lahke), grafika je fenomenalna, svet/detajli so super najs, prav čutiš kako se kuga širi, velik plus so mi collectabli in odkrivanje izven glavne poti - se kr splača povohat vsak kot. Edini minus je ta, da te špil preveč za rokco vodi skozi špil.

Bugov ni nič, niti frame dropov, sound je najs.

Craftanje in upgrejdi za sling zgledajo zaenkrat kar kul.

Te podgane bi bile lahko bolj nevarne in včasih mal čudno zgledajo, kot sa bi malo glitchale oz se čudno premikale.

Zanimivo mi je, ker se edino pri tem špilu počutim, kot da delam nekaj narobe, ker nekoga fentam, namesto da bi šel stealth okrog njega. Ne vem, težko opisat. Zavedaš se pač teže, vsaj jaz se je. Na drugačen način, kot pri drugih špilih. Ravno zaradi interakcije med sestro in bratom.

Tak dober story driven stealth game z ugankami. Kr držijo ocene na open critic.

tudi sam sem začel tole špilat danes. sem sicer šele pri tretjem poglavju, pa vendar se strinjam praktično z vsem napisanim. štorija oz. način, kako se igra odvija res vleče, po drugi strani pa so uganke oz. šunjanje dost basic zaenkrat.

#46 dzaver

pro

• mn3njalničarji
  • 673 sporočil

Objavljeno 18 maj 2019 - 18:39

Ravno končal A plague tale. Must buy to leto za vse single player navdušence. Škoda da ni dobila večje prepoznavnosti.

#47 Zorz

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• mn3njalničarji
  • 1 122 sporočil

Objavljeno 18 maj 2019 - 19:55

je kampanja res orenk dolga? koliko ur cca misliš da si porabil? sem ravno prišel do šestega poglavja.

#48 Atzar

štopa v Vrdlovce.

• rumeni jaki
  • 3 424 sporočil

Objavljeno 18 maj 2019 - 20:01

dzaver, ob 18 maj 2019 - 18:39, rekši:

Ravno končal A plague tale. Must buy to leto za vse single player navdušence. Škoda da ni dobila večje prepoznavnosti.
Nice, tnx. Komaj cakam

#49 g. Profesor

Menda ujame ribo z jezikom.

• šerifi in depjutiji
  • 383 sporočil

Objavljeno 18 maj 2019 - 20:07

dzaver, ob 18 maj 2019 - 18:39, rekši:

:mafija:

#50 Galko

Zvezdan!

• šerifi in depjutiji
  • 6 167 sporočil

Objavljeno 19 maj 2019 - 00:01

Atzar, ob 18 maj 2019 - 20:01, rekši:

Nice, tnx. Komaj cakam

Evo isto. Tko ene 20x bolj se mi to špila kot pa Rage 2 :D Drgač pa za špil ne vem če sem enkrat slišal do 14 dni nazaj heh

#51 stom1c

ne ve, kaj je kumkvat.

• mn3njalničarji
  • 161 sporočil

Objavljeno 19 maj 2019 - 07:40

Rise & Shine

Very noice!

#52 Gatsu

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 8 931 sporočil

Objavljeno 19 maj 2019 - 10:43

Oglej si sporočilodzaver, ob 18 maj 2019 - 18:39, rekši:

Se strinjam 1000% Tole je presenečenje leta in ena boljših linearnih SP iger zadnjih let. Absolutno must buy za vse ljubitelje SP iger.

#53 Atzar

štopa v Vrdlovce.

• rumeni jaki
  • 3 424 sporočil

Objavljeno 19 maj 2019 - 10:53

Carsko. Ko bo kdo prodajal --- ZS pls :D.

#54 gojc

prispeva veliko gnoja. V vse izbe.

• vesoljci
  • 4 469 sporočil

Objavljeno 20 maj 2019 - 08:08

Objavljena slika

#55 gojc

• vesoljci
  • 4 469 sporočil

Objavljeno 20 maj 2019 - 08:11

Se pridružujem mnenjem glede igre Plague Tale. Neka majhna neznana ekipa je naredila špil, ki se z lahkoto kosa z ostalimi AAA naslovi :ododava:
Pravo presenečenje leta !
Čeprav je konkretno dolga bi si želel, da bi bila še malo daljša saj imaš šele proti koncu na voljo vse sposobnosti (izmed njih je ena res huda).

Z velikim zanimanjem bom spremljal njihov naslednji naslov. Zaenkrat so dali ven tale teaser:
Objavljena slika

#56 gojc

• vesoljci
  • 4 469 sporočil

Objavljeno 20 maj 2019 - 08:15

Objavljena slika

#57 JediEagle

je svinjski pastir brez svinje in pasti. Torej le R.

• rumeni jaki
  • 3 062 sporočil

Objavljeno 20 maj 2019 - 08:44

Noice. Sem si ga že dal v sledenje, takoj ko pade na primerno ceno, ga nabavim :)

Drugače pa, na PCju igram Wolfenstein: New Order, kul špil. Na PS4 pa GTA 5 , sem ga vzel za 12.90 EUR na mimovrste, in moram priznati, da je res kar zabaven špil. Fak, še tenis sem šel igrat :S, verjetno sem dober še do konca junija s tem špilom. Edino upravljanje letala mi ne gre :/, tako da ne vem, če bom flight stunts misije delal. Že prvo letalsko misijo sem ponavljal 10x.

#58 Galko

Zvezdan!

• šerifi in depjutiji
  • 6 167 sporočil

Objavljeno 22 maj 2019 - 21:45

So joinam še jst v hvaljenju A Plague Tale. Pričakoval sem nekakšen AA / Indy walking simulator, kjer je veliko podgan, dobil pa, em, AAA walking simulator, kjer je veliko podgan :D Ne sej ne, špil je combo med Hellbladom (ful dobro in toplo narejena ženska protagonistka; realističen setting; super grafika; walking simulator) in MGS-jem (skrivanje in odstranjevanje sovražnikov), pa še malenkost The Last of Us je notri (odnos med glavnima likoma, crafting, collectabli). Ampak je res PROPER narejena igrica. Vleče ko svinja, dobro se razvije, walking simulacijo miksa z ugankami in stealth sekcijami, čudovito izgleda, setting je surovo srednjeveški, par prizorov je tako težkih, da se še okorelega vsega vajenega fotra dotaknejo (npr. ko vidiš bojišče po bitki ali pa farmo prašičev), liki so ful simpatični pa še špil deluje konkretno dolg - to ni klasični 4 urni indy tipa Edith Finch, bolj izgleda da bo šlo proti +12 ur. Ajde, mogoče je res preveč podgan, nadzor je malo plavojoče lesen in stealth sekcije so dosti češke, sploh če jih primerjaš s heavyweight naslovi, ma nima veze - Hellblade je imel še precej bolj v pizdi uganke in fighting, pa je pobiral vse mogoče nagrade. Top špil zaenkrat, totalno presenečenje res.

Btw, tudi ta špil ni dobil niti Recommended na Eurogamerju. Prov moram si prebrati opis, kaj jih je tako zmotilo, da niti indy EU špil z ženskim likom ne dobi več priporočila od njih :D :D

Z mefisto Lizzardom smo probali Dragons Crown Pro v couch coop, ker je na ta način kao top tier izkušnja. Bože mili kaka overhyped jajca. Še dva razreda slabši od Odin Sphere, s tem da je bil že slednji zgolj soliden. Nobenega flowa, kaotičen combat, vse skupaj se vlečeeeeeeee aaaaaaaaaaaaaaa. Igrali smo manj kot 2 uri in imam dovolj, hvala lepa.

Pa še Bioshock Remaster sem si ubodel, ker sem ga spet našel na nekih Best SP Games you have to bla bla bla bla seznamih. Kurac moj, špil se je ful slabo postaral. In glede na to, da meni že ob izidu ni bil kul, mi je tudi 12 let kasneje ni petarda. Imaš ful boljše pure SP shooterje, da pravih immersive simov tipa Prey rajši ne omenjam v istem postu. Malo špilal, malo gledal na uro, izbrisal po manj kot dveh urah. Mu pa dam respect zaradi tega, ker je verjetno precej pripomogel, da se je spet začelo delati na immersive simih, I guess.

edit: še DMC 5 sem obrnil. Po noro močnem začetku sem ful razočaran, evo, prov boli me ko to pišem, ampak je treba povedat tako kot je. Kva so ga zafukali z level dizajnom no, pa to ni normalno. NE MOREŠ narediti tako dobrega, raznolikega in predvsem obsežnega fajting sistema (trije popolnoma različni liki, od katerih je V-jev summoning dejansko popolnoma nova zadeva v žanru, in vsak od likov ima za eno enciklopedijo različnih muvov), potem pa to fukniti v tako nenavdahnjen level dizajn. Ki povrhu vsega še popolnoma popuši iz UX vidika - najbolj pogosta stvar v špilu je zapiranje poti nazaj, potem ko enkrat (povsem na random) sprožiš nadaljevanje zgodbe. Non stop je ta scena, da imaš npr. troje vrat, vsa izgledajo ista (ni nobenega vizualnega cue-ja, katera so bolj pomembna oz čemu služijo), s tem da te ta prva vrata peljejo naprej v zgodbo, za drugimi je secret blue orb za lajf, za tretjimi je devil orb za trigger - in če si po nesreči takoj odprl tista vrata, kjer je nadaljevanje zgodbe, se lepo sproži cutscene in konce sobe / boss / nadaljevanje sobe nekje drugje. Prov uno, ko je fajt mehanike delala 150 članska ekipa pa še Platinum games so jim svetovali med malico, level design pa nekdo, ki ima v emailu podpisu "pomočnik od asistenta".

Tko da polica material špil je, ampak samo za hardcore ljubitelje hack n slasha. Špil je imel pa resen potencial, da KONČNO nekdo sesuje Bayonetto 2.

Velocity 2X pa ne bom omenjal drugače kot samo z naslovom, da imam za "Igrano v 2019" evidenco.

#59 Čenir

jadnik, ki se mu je posrečilo celih devet sporočil

• svinjski pastirji
  • 9 sporočil

Objavljeno 23 maj 2019 - 07:38

Jaz pa počasi končujem zgodbo z Baba is You, ker sem prišel do stopenj, ki jih moja inteligenca ne hendla več, kljub listu papirja, pisalu in abstraktnim "BABA IS WHAT" enačbam. Kaj naj rečem. Gotovo najizvirnejša igra letošnjega leta (generalno gledano čez celo industrijo), ampak žal ima svoje pomankljivosti, predvsem komunikacija z igralcem včasih zelo peša. Za kakšne kombinacije pravil ala "BOX IS YOU / BOX HAS BOX" ali pa "BABA IS YOU / BABA IS MOVE" je zelo slabo skomuniciran njihov efekt, sploh ker so stopnje, kjer se prvič pojavijo, pretežke. Uvajanje bi moralo biti bolj postopno, ne pa da si za obskurne mehanike vržen v precej težko uganko :hmm: . Minus je tudi glasba, ki mi je začela na čase tako presedat, da je Switch skoraj letel skozi okno. Poleg tega je morda igra za odtenek predolga, content bi lahko bil bolj izčiščen (sicer so načeloma vse uganke dobro dizajnirane, ko enkrat razumeš vse mehanike, samo jih je preprosto preveč, cirka 40 ur za completat je malo divja za tako igro). Ni pa igra slaba, daleč od tega. Ko se vse poklopi in naletiš na kako posebej carsko uganko, postane GOTY contender. Carsko je tudi, da imajo uganke ful različnih načinov za rešitev, ki jih internet grunta skupaj. So puzle s po več 10 načini za rešitev, kar je za igro te vrste kar noro. Za končno oceno bi bil nekje med 7/10 in 8/10, vseeno se pa nagiba bolj na 7. Kot rečeno, najizvirnejša igra 2019 (zaenkrat), žal pa bi potrebovala malo več piljenja.

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov