Skoči na vsebino

Tajska

61 odgovorov na to temo

#41 guru

mystificator extraordinaire

• prostozidarji
  • 326 sporočil

Objavljeno 18 januar 2018 - 23:23

Evo, še jaz bi prosil za par nasvetov. Z bejbiko se že par let odločava za zimski oddih nekje na toplem in je po Filipinih, Šrilanki zdej prišla na vrsto še Tajska.

Ker sva bolj za vodo me zanima na katerih otokih ste že kaj bili in katere priporočate? Tnx

#42 Adam Velkavrh

Se bori za pravice zelenih ženskov.

• vesoljci
  • 4 920 sporočil

Objavljeno 19 januar 2018 - 10:39

Koh Samui - Lamai beach, kr priporocam, ce rentas kaksn moped al pa avto, se mogoce lahko se premaknes do kaksne mal bol odročne plaže.

je pa kot povsod res ogromno kurb na teh otokih, skoz bos slisal MASSAŽ FARANG!

#43 Undead

kvačka. (How gay is that??)

• rumeni jaki
  • 1 743 sporočil

Objavljeno 21 januar 2018 - 22:49

Koh Phangan. Če ujameš full moon festival pa sploh. Zahodni dl otroka je pa mal bolj umirjen.

#44 Jay

"Hočem brezrokavnik s Pujso Pepo!"

• vesoljci
  • 2 063 sporočil

Objavljeno 02 marec 2018 - 14:53

če bi kdo v kratkem rabil kaj bahtov, let me know
jih debilno nisem vseh porabil/zmenjal tam, pri naspa zaenkrat našel samo eno orenk oderuško opcijo.
Banke jih žal ne odkupujejo.

#45 osis

je svinjski pastir brez svinje in pasti. Torej le R.

• rumeni jaki
  • 3 074 sporočil

Objavljeno 20 oktober 2019 - 13:20

A je kdo šel z vlakom med Chiang Mai <-->Bangkok gledam tale Overnight Train in po eni strani bi bil zanimiv, pa če priletiš in si jetlag,... mogoče niti ni slaba varianta. Sam če je pa to nek šit od vlaka, pa potem bolje letet.

#46 stena

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 29 sporočil

Objavljeno 21 oktober 2019 - 08:25

ne splača se vlak. Air Asia poglej za transfer, low budget. če ne pa škoda da ne letiš direkt u Chiang Mai, Turkish ma direktne lete.

#47 pumpahhh

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 108 sporočil

Objavljeno 21 oktober 2019 - 11:10

Če imaš dovolj časa je ok vlak/bus, imaš veliko posnetkov na youtubu o tem kako izgleda, če boš pa bolj malo časa tam pa vzemi nekaj low cost, npr air asia tako kot je stena rekla, pa si v 2 urah tam.

#48 osis

• rumeni jaki
  • 3 074 sporočil

Objavljeno 21 oktober 2019 - 12:37

Sej bolj sem imel v mislih, da če se dejansko kaj zanimivega vidi,... če je izkušnja v smislu "transibirsk, Orient express ipd."

#49 chinasky

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 313 sporočil

Objavljeno 21 oktober 2019 - 17:13

Oglej si sporočiloosis, ob 20 oktober 2019 - 13:20, rekši:

A je kdo šel z vlakom med Chiang Mai <-->Bangkok gledam tale Overnight Train in po eni strani bi bil zanimiv, pa če priletiš in si jetlag,... mogoče niti ni slaba varianta. Sam če je pa to nek šit od vlaka, pa potem bolje letet.
sam sem se sicer peljal z vlakom med bangkokom in nong khai (vientiane), sam po mojem vedenju so vsi ti nocni vlaki enaki
bi sel se enkrat
spal sem v 2. razredu, brez zbujanja. vlak je tih in miren.
dobis svezo posteljnino, cisto je pa tudi (ubistvu kar mindfuck za tiste konce :D), wcji isti ko na letalu
tako imas novo izkusnjo, prisparas eno spanje in namesto da bi se cez dan preganjal po letaliscih, lepo izkoristis noc za transfer

rezervirat je dobr prej, ker so vsaj v sezoni kar polni vlaki

kar se pa rezervacij tice: preko interneta ne mores fizicno dobit kart (ce niso v zadnjih par mescih spremenil...), lahko pa kupis pri agenciji 12go.asia in potem poberes na okencu na dogovorjeni postaji, preverjeno deluje (lahko ti pa tud v hotel posljejo s mi zdi)

#50 chinasky

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 313 sporočil

Objavljeno 21 oktober 2019 - 17:16

aja, ce gresta dva in vzameta 2. razred obvezno vzemta par zgornja/spodnja postelja
cez obe postelji pride zavesa in mas tko mal zasebnosti

ne vem pa kako zgleda 1. razred

kar se pa budget letov tice
bangkok ima 2 letalisci, vecina internih letov gre iz DMK, mednordni je BKK. ce bos delal interni transfer poglej da ti mogoce za par € razlike ne bo treba letalisca menjat.
slabo leto nazaj sem s thai smile letel bkk-chiang rai

#51 Adam Velkavrh

Se bori za pravice zelenih ženskov.

• vesoljci
  • 4 920 sporočil

Objavljeno 27 oktober 2019 - 12:16

jaz tud osebno mislim, za transport znotraj Tajske, ce ne gre ravno za 50-100km se najbolj splaca izvajat z letalom, Air Asia in dost ostalih nizkocenovcev, te spravi prakticno kamorkoli za max 100€, mal drazje so karte v smeri otokov Kurb (juzna tajska).

Ceprav je tudi na severozahodu dost kurb, izvorna provinca kurb je pa na severovzhodu proti laosu, pac info za vse "Hunter"-je

LP

#52 osis

• rumeni jaki
  • 3 074 sporočil

Objavljeno 11 januar 2020 - 08:25

Kako je pa kaj z internetom. A je pametno da se vzame kak njihov SIM al se da preživet brez tega. Do sedaj kamor sem šel nikoli nisem kupoval lokalnih telefonskih zadev, ker pač nisem potreboval zdaj pa berem da je pametno vzet, ampak me skrbi da je to posledica influnecerjev in instagram odvisnikov k morajo 24/7 postat.

#53 Enterprise

"Kar piv piv bi."

• vesoljci
  • 2 226 sporočil

Objavljeno 11 januar 2020 - 08:54

skor povsod kjer sem bil po chiang mai in okolici v 50km radiju (bangkok normalno tudi) dela 4g brez problema in hitro, je pa res da je razmeroma drago, tam okoli 30+ eur mesecno ce hoces dejanske 4g hitrosti (ce to rabis) za mislim da 15gb

#54 Flaming_C

• rumeni jaki
  • 3 252 sporočil

Objavljeno 11 januar 2020 - 09:36

Dost svež članek glede sim kartic

https://www.simoptio...-card-thailand/

Ko sem bil dol sem dvakrat vzel Dtac,brez problemov vse

#55 osis

• rumeni jaki
  • 3 074 sporočil

Objavljeno 12 januar 2020 - 19:10

Oglej si sporočiloFlaming_C, ob 11 januar 2020 - 09:36, rekši:

Dost svež članek glede sim kartic

https://www.simoptio...-card-thailand/

Ko sem bil dol sem dvakrat vzel Dtac,brez problemov vse

HVALA! (+)

#56 Samir Asmmir

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• mn3njalničarji
  • 1 139 sporočil

Objavljeno 12 januar 2020 - 20:31

odvisno na kak način misliš potovat. če boš stacionaren tega ne rabiš, če pa spontano menjaš mesta/prenočišča, je pa res nadležno skos iskat place z wifijem

#57 osis

• rumeni jaki
  • 3 074 sporočil

Objavljeno 14 januar 2020 - 18:43

Glede na članek, ki ga je Flaming_C prilepil so stroški res zanemarljivi in bova vzela eno paket, sploh ker bova okrog hodila. Zdej rabim samo staknit neko dobro obutev za tja dol, da mi noge ne zgorijo.

#58 vrtavka

"Trepalnica mi je umrla!"

• dekline
  • 1 241 sporočil

Objavljeno 14 januar 2020 - 22:52

Jz sm imela neke take podobne cevlje za dni, ko sva ful veliko hodila, kolesarila itd., pa tudi za v vodo na kakšnih bolj skalnatih predelih. Men so fajn, uporabni:)
https://www.expocafe...ls-1092x566.jpg

Pač namesto superg, da mi ni bilo prevroče, hkrati pa ni ravno tisti teva izgled:D

Btw, midva sva bila na Tajskem 2013, ampak takrat mi je bila ena najljubsih izkušenj, ko sva šla z enim lokalnim vodičem kolesarit iz Chiang rai do tistega belega templja. Čez riževa polja, ful nama je raznih zanimivosti, rastja po poti pokazal in potem pri templju delavnico in malo razložil filozofijo tega umetnika, ki ga ustvarja. Pa še srečo sva imela, da sva bila edina tisti termin.

Edit: vidim, da vodiča Amona še vedno hvalijo v komentarjih:) https://www.tripadvi...i_Province.html

#59 osis

• rumeni jaki
  • 3 074 sporočil

Objavljeno 15 januar 2020 - 08:28

Hvala. tole kolesarjenje je res super videt.

Za čevlje sem res malo zgubljen, ker kamorkoli greva vedno narediva res velik km peš ampak do sedaj sva vedno šla v kraje oziroma v obdobjih ko so tekstilne superge, geox ali salomon tipa obutev zadostovale oziroma bile super. Zdaj pa mislim biti in na plaži in templje gledat in po mestu se sprehajat. in preprosto nimam oblačil/obutve za takšne kraje.

Ne bova šla sicer nikamor slone kopat/tigre božat ker nisva našla zavetišča/organizacijo, k bi lahko bila 100% da jih ne izkoriščajo.

#60 stena

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 29 sporočil

Objavljeno 15 januar 2020 - 08:41

vem, da se bo slišalo glupo, ampak jaz prisegam na Birkenstock. Preživele so 17dni tropskega dopusta, kjer sm povprečno naredila 15km na dan. Moje noge so bile popolnoma brez žuljev, pluta se hitro suši itd. Drgač pa so folku Tevice še vedno the shit.

#61 vrtavka

"Trepalnica mi je umrla!"

• dekline
  • 1 241 sporočil

Objavljeno 15 januar 2020 - 16:25

Oglej si sporočiloosis, ob 15 januar 2020 - 08:28, rekši:

Hvala. tole kolesarjenje je res super videt.

Za čevlje sem res malo zgubljen, ker kamorkoli greva vedno narediva res velik km peš ampak do sedaj sva vedno šla v kraje oziroma v obdobjih ko so tekstilne superge, geox ali salomon tipa obutev zadostovale oziroma bile super. Zdaj pa mislim biti in na plaži in templje gledat in po mestu se sprehajat. in preprosto nimam oblačil/obutve za takšne kraje.

Ne bova šla sicer nikamor slone kopat/tigre božat ker nisva našla zavetišča/organizacijo, k bi lahko bila 100% da jih ne izkoriščajo.
Pejt probat kksno tako varianto kot sem napisala. Une klasične Teva so pa meni res grozni cevlji, tko da zame so no go. V kratkem grem zopet na potovanje in jih bom zagotovo spet vzela s seboj.

V Chiang mai-ju je nek elephant sanctuary. Jaz nisem bila tam, sem pa same pohvale slišala. Sva pa v chiang mai-ju šla tudi na kuharski tečaj. Ne toliko, ker bi se zares hotela naučila kuhat, ampak ker je fino, ko te nekdo pelje na tržnico, razkaže vrt z začimbami, ki jih uporabljajo pri kuhi in pa tud sama izkušnja kuhanja je fun. Tko da se ena ideja, če sta kulinarična navdušenca:)
Čeprav zdaj, ko imam wok burner v kuhinji, tud dejansko skuham kaj tajskega vsake tolko :D

#62 LordFebo

Nadnaravna milina

• gejše
  • 546 sporočil

Objavljeno 22 januar 2020 - 11:54

Oglej si sporočiloosis, ob 15 januar 2020 - 08:28, rekši:

Se hecas, mar ne?

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov