Skoči na vsebino

Novoletno potovanje

15 odgovorov na to temo

#1 Muj01

caporegime

• mafija
  • 1 674 sporočil

Objavljeno 04 avgust 2019 - 14:47

Z zenicko sva studirala da bi si letos prvic privoscila novo leto v toplejsih krajih. Pa nama financno verjetno ne bo slo cez zato isceva druge alternative.

Sam imam se par zadev na bucket listu ki bi jih rad videl in sem razmisljal o skrajnem severu, da bi sla nekam na sever skandinavije ali eventuelno na islandijo.

Zelo mocno si zelim videti recimo severni sij in popolno zimsko idilo. Katera skandinavska drzava (ali islandija) je najbolj popotniku prijazna in kje je najvecja sansa da bi ujel severni sij in vecer prezivel v kucici bogu izza nogu v 4m snega :)

Hvala za odgovore.

#2 mikehawk

je, ki ni

• neuvrščeni
  • 231 sporočil

Objavljeno 04 avgust 2019 - 17:02

Ze avijon na sever finske te bo prsu 800 na osebo
taxi je 10eu na km
bivanje 50+ na noc za basic sobo v motelu, kok je sele brunarca
po mojem mnenju cenovno pride isto kot topli kraji
drugace pa viator.com za razne izlete, tudi več dnevne - se reče northern light safari
za severni sij ni vprašanje kraja, ampak časa, lahko ga tudi ni, počakaj na 12 letni sončev cikel največjih izbruhov

#3 Muj01

caporegime

• mafija
  • 1 674 sporočil

Objavljeno 05 avgust 2019 - 10:51

ja sej to vem da severni sij je splet okoliscin in mors met mal srece, je pa tut malenkost odvisen od pozicije (ce mas dane pogoje seveda)

drugace sem vedel da je skandinavija draga ampak si mi kr razblinu upe na hitrco :D

#4 Samir Asmmir

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• mn3njalničarji
  • 1 135 sporočil

Objavljeno 05 avgust 2019 - 11:33

ja v skandinavijo se gre s kombijem kampirat

#5 stena

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 27 sporočil

Objavljeno 05 avgust 2019 - 15:23

dejansko se ti najbolj splača it na Islandijo gledat severni sij.

je pa novoletni termin med najdražjimi za vse destinacije, tako da ne boš nikjer neki bistveno pocen ujagal, sploh ne s tem kar si želiš :)

#6 Evita

"komi čakam da se znebim tegale"

• rumeni jaki
  • 2 052 sporočil

Objavljeno 05 avgust 2019 - 15:27

Oglej si sporočiloMuj01, ob 05 avgust 2019 - 10:51, rekši:

ja sej to vem da severni sij je splet okoliscin in mors met mal srece, je pa tut malenkost odvisen od pozicije (ce mas dane pogoje seveda)

drugace sem vedel da je skandinavija draga ampak si mi kr razblinu upe na hitrco :D
probi sever švedske pogledat
una najbolj brezvezna železarska mesta so za severni sij glih tko dobra, v okolici Lulea npr. maš tud lepo jezero pa precej možnosti za sprehode
pa ker so brezvezno železarska, turistov praktično ni, hoteli so kvečemu za starše od študentov tehničnih univerz

#7 Muj01

caporegime

• mafija
  • 1 674 sporočil

Objavljeno 06 avgust 2019 - 08:51

hmmmm

ja pa sej se ne slisi slabo it mal v "divjino" in se odklopit :)

grem mal googlat

#8 Dante

ne ve, kaj je kumkvat.

• mn3njalničarji
  • 162 sporočil

Objavljeno 08 avgust 2019 - 13:31

Zdaj odvisno kolk maš proračuna in kaj zate pomeni "topli kraji", ampak precej ugodno se da dobit čez silvestro recimo Dubaj. Sem bil lani v tem času in je bilo super fajn.

#9 Muj01

caporegime

• mafija
  • 1 674 sporočil

Objavljeno 08 avgust 2019 - 14:10

a ves da sva gledala Doha in Dubai

Doha dosti cenejsi leti in nastanitev ampak tam nimas pol kurca za pocet

Dubai ima pa drazje lete in nastanitev ampak vec dogajanja

Racunal sem nekako da bi za ene 800/glavo + stroski tam prisla cez

Kot kaze bova najela kocico na jezerskem in uzivala :D

#10 Fantom

si po drkanju nikoli ne umije rok. Prašiček.

• rumeni jaki
  • 1 527 sporočil

Objavljeno 08 avgust 2019 - 14:33

Ma ne rini takrat v tople kraje, lepo greš februarja in je to to....

#11 Dante

ne ve, kaj je kumkvat.

• mn3njalničarji
  • 162 sporočil

Objavljeno 09 avgust 2019 - 05:29

Do 7.8 je imela Turkish airlines ful akcijo za lete v dubaj. tudi za božične in silvestrstrske praznike okol 260 EUR/osebo. Poglej še malo če še se še da dobit ugodno.
Hoteli pa tud niso tak dragi. Komot kupiš nekega ki je malo bolj stran od vseh znamenitosti in čim bliže metroju in si zmagal, ker metro je res džabe tam (okol 2 eur vožnja)

Recimo let iz Zagreba je kolikor sem res na brzino gledal sedaj okol 1000 eur povratna za dve osebi + hotel okol 800 eur (za recimo datum 26.12. do 3.1). To te pol pride okol 900 eur po osebi za osem dni + stroški

#12 Muj01

caporegime

• mafija
  • 1 674 sporočil

Objavljeno 14 avgust 2019 - 18:28

ja sej vidm da se da dubaj ali katar pridt in zivet tam kar ugodno ampak nimas velik za pocet

dva dni pa mas pomoje puni kurac, itak vse drago za popizdit pa to :hmm:

#13 Arbenowskee

importatore di olio d'oliva e melanzane

• mafija
  • 1 638 sporočil

Objavljeno 16 avgust 2019 - 13:15

Mnja, vsa ta mesta v emiratih in bližnji okolici so čist brez duše. Zrasla v parih letih, vse samo bling bling, brez vsebine.

če si človek k mu je to všeč, go for it. drugače pa obstaja cel kup lepših destinacij na svetu.

ajde, v abudabiju imaš lepo mošejo - da ni neki čist brez vsebine.

#14 [^IcEmAn^]

prišel v fANALe za mistra mn3njalnika

• vesoljci
  • 2 708 sporočil

Objavljeno 17 avgust 2019 - 02:00

dubaj je čist overrated, tko kot si reku, 2 dni maš vrh glave. ajd 3. prvi dan greš okol burj khalife pogledat, dubai mall, drugi dan si vzameš karte za metro, greš v stari del dubaja (če si že lih tam pač, ni nč posebnega, so neki muzejčki), greš z metrojem na drug konc v marino, iz marine s taksijem do burj al araba in unih otočkov, mal na plažo pogledat. pol s taksijem v emirates mall kej pojest, pogledat smučišče in nazaj do hotela. zvečer mogoče spet do burj khalife gledat une šove s fontanami pa osvetlitvami. tretji dan mogoč kak safari (k je po mojem čista beda, sam če nisi bil v kakšnem prej - jz sm bil v egiptu - ti najbrž dogaja). pol pa itak nimaš več kej za videt. če si še kak dan dalj tam si vzameš še en dan za izlet do abu dhabija (okol ure pa pol z avtom se mi zdi), tam je ta mošeja pa par zadevc. tko da to je to. midva sva mela hotel v neposredni bližini khalife in je blo kr kul z balkona gledat lightshow. pa metro je bil tud fino bliz. cenovno se mi pa ne zdi pretirano drag (ok, če ne greš all-in nabavlat v dubai mall), vsaj glede hrane in pijače. nekje v rangu evropskih cen za obrok / pijačo. ampak ne razumem tega hypa nad dubajem, to sem itak enkrat že pisal. čez dan relativno brez dogajanja, ponoč se pa trume turistov večinoma zgrinjajo pred dubai mall / burj khalifo gledate omenjene fontane pa lightshow na khalifi. dvakrat greš v to množico in maš dost za cel lajf.

če hočeš novo leto preživet v toplih krajih je mogoče kak egipt / tunizija dost budget varjanta. pa tam si lah še ogledaš kairo, luksor, grobnice, bla bla bla na raznih enodnevnih izletih ...

#15 Muj01

caporegime

• mafija
  • 1 674 sporočil

Objavljeno 21 avgust 2019 - 08:01

mah egipt pa tunizija me kar odbijata :hmm:

sva nekak ze ugotovila da si bova tople kraje nardila letos nekje v eni koci v v hribih pa je :)

naslednje leto pa z mal vec budgeta opletat po svetu :D

#16 Thrivial

ga najraje faše pod pazduho in pri tem konjsko prdi.

• šerifi in depjutiji
  • 1 184 sporočil

Objavljeno 07 september 2019 - 08:28

Kaj pa kakšni kanarci: https://www.holiday-...rages/december/

Ni vroče, je pa prijetno toplo, finančno dosegljivo in kulturno prijetno, če te odbijajo arabske dežele.

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov