Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika

12227 odgovorov na to temo

#12201 tomazek

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 871 sporočil

Objavljeno 19 oktober 2019 - 20:39

Saj jaz tudi ne razumem. Razen če je mislil da 2x16g v tq build boljša izbira. Plus da ne vem zakaj RKB ram v zaprto kisto. Al pa sem kaj spregledal.

#12202 ejnit

jebe ježevca.

• mn3njalničarji
  • 373 sporočil

Objavljeno 19 oktober 2019 - 21:11

Če bi bil v okvari napajalnik, se bi računalnik ugašal pod obremenitvijo, v podobnih intervalih. Redkokdaj bo prišlo do takšnega nihanja delovanja - iz nekaj minut do nekaj ur.

Tole je najbrž plošča (si nasnel zadnji BIOS?) ali ram (sem ti že par strani nazaj napisal, da poizkusi vklopiti XMP (če še ni) in dvigni voltazo na 1.35-1.4V) - manj verjetno diskovje. Preventivno bi sam najbrž nasnel svež Windows in če težave ne bi izginile šel skozi prvi točki. Če ti je to tuje, pa druge možnosti kot servis tako nimaš.

#12203 tomazek

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 871 sporočil

Objavljeno včeraj, 00:08

Saj zdaj tako daleč več nima veze, ker je računalnik že na servisu. Ampak mogoče zaradi drugih, če bojo imeli probleme (ko bom rešil zadevo bom itak poročal kaj je blo). Sem na novo posnel sistem seveda s komplet brisanjem diska. Bios sem updejtal na zadnjo različico. XMP je vklopljen na profil 1 ko so rami 3200... Voltaže pa res nisem dvigoval in sedaj seveda niti ne morem ker ni računalnika doma.

Kot omenjeno bom pa z veseljem sporočil kaj bo, ko ugotovimo, da mogoče komu drugemu prihranim te muke.

#12204 Arey

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 7 480 sporočil

Objavljeno včeraj, 08:34

A si probal ne met rame na 3200? Meni se je pc sesuval ko sem mel tako frekvenco, tko da zdej furam na stock frekvenci in se ni enkrat vec sesul.
Sam to sm si sam kriv ker sm kupu rame ki sploh niso komoatibilni z ryzenon, ker pac nisem vedu da je to pomembno.

#12205 tomazek

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 871 sporočil

Objavljeno včeraj, 09:01

To pa nisem sprobal. Sem pa pred nakupom preveril, če so kompatibilni. Pa kot piše so se sami v BIOS-u takoj namestili na 3200.

"HyperX® FURY DDR4 auto-overclocks itself to the highest published frequency, up to 2666MHz1, providing a Plug N Play boost for gaming, video editing, and rendering. FURY DDR4 is XMP-ready and available in 2400MHz–3466MHz speeds, CL15–16 latencies, single module capacities of 4GB–16GB, and kit capacities of 16GB–64GB. It features Plug N Play automatic overclocking at 2400MHz and 2666MHz speeds and is compatible with the latest Intel and AMD CPUs. HyperX FURY DDR4 stays cool with its stylish, low-profile heat spreader. 100% tested at speed and backed by a lifetime warranty, FURY DDR4’s your worry-free, cost-effective upgrade of choice."

#12206 lisicek

si po drkanju nikoli ne umije rok. Prašiček.

• mn3njalničarji
  • 1 466 sporočil

Objavljeno včeraj, 10:25

sevede, ker ddr4 je ddr4. razlika je samo kateri chipi so gor, a od micorn, hynix, samsung... etc, potem se pa se te razlikujejo. gen1 in gen2 ryzen mata najraje b-die of samusunga.

in zato so palcke z b-die gor posebej drage.

zdj na gen3 ryzen mas e-die od microna, ki se super visoko navija ampak od tko tko cl. recmo 5000mhz ob cl19 28 28 52 al kako ze.

#12207 dono

ne ve, kaj je kumkvat.

• mn3njalničarji
  • 166 sporočil

Objavljeno včeraj, 11:52

Najboljši p/p rami za 3rd gen ryzne so 3600mhz (s čimnižjo latenco).

Fora je da majo ryzni infinityfabric, kateri komunicirajo z ramom v razmerji 1:1 do 3733mhz, kar je več od tega, gre pol v razmerji 2:1 in posledično ti nabija latenco. Kar pomeni, da če želiš met boljši performance od rama s frekvenco 3733mhz, rabeš met rame s precej višjo frekvenco.

This ratio should automatically come into play around DDR4-3600 or DDR4-3800, but it does mean that IF2 clock does reduce in half, which has a knock on effect with respect to bandwidth. It should be noted that even if the DRAM frequency is high, having a slower IF frequency will likely limit the raw performance gain from that faster memory. AMD recommends keeping the ratio at a 1:1 around DDR4-3600, and instead optimizing sub-timings at that speed.

Objavljena slika

#12208 maksi

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 8 332 sporočil

Objavljeno včeraj, 12:23

Kateri rami so najboljši glede na p/p? Mislim na p/p glede na celoten sistem ne ram vs ram.

#12209 dono

ne ve, kaj je kumkvat.

• mn3njalničarji
  • 166 sporočil

Objavljeno včeraj, 12:33

Menda so najboljši p/p za ryzne 3600mhz rami.

https://anni.si/spominski-moduli/pomnilnik-ddr4-16gb-2x8gb-3600-gskill-ripjaws-v-16-f4-3600c16d-16gvkc.html?utm_source=ceneje&utm_medium=products&utm_campaign=ceneje_products&utm_content=pp_1

k
le dobiš za slabe 100e 3600mhz, z neko povprečno latenco. kar ni (na hitro pogledano) nek slab deal.

#12210 tomazek

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 871 sporočil

Objavljeno včeraj, 12:59

Ravno pri Anni sem kupil rame. Mel namen kupit Ripjaws pa na koncu vzel Kingston samo zato ker majo 10 let garancije, Ripjaws pa 2 leti. Cena pa bla praktično ista.

#12211 dono

ne ve, kaj je kumkvat.

• mn3njalničarji
  • 166 sporočil

Objavljeno včeraj, 13:09

Kere si pa gledal oz kere si kupu?

#12212 tomazek

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 871 sporočil

Objavljeno včeraj, 13:14

Kingston Hyper Furry 2x8GB 3200 Mislim da za 88 EUR (EUR gor al dol). Procesor pa je Ryzen 5 3600.

#12213 KuharrR

RrrahuK

• vesoljci
  • 1 886 sporočil

Objavljeno včeraj, 17:07

Kako močan napajalnik rabim za Ryzen 3700X (potencialno malo navit, ampak ne skrajno) z neko mid-high range grafo, 32GB RAM-a, 1TB SSD + 2-3 HDD za storage?

Včasih se je kupovalo Corsairje in Seasonice, katere znamke so smatrane kot dobre danes?

#12214 atomic

živi v deželi Xarantaniji

• vesoljci
  • 6 046 sporočil

Objavljeno včeraj, 18:30

Oglej si sporočiloKuharrR, ob 20 oktober 2019 - 17:07, rekši:

Kako močan napajalnik rabim za Ryzen 3700X (potencialno malo navit, ampak ne skrajno) z neko mid-high range grafo, 32GB RAM-a, 1TB SSD + 2-3 HDD za storage?

Včasih se je kupovalo Corsairje in Seasonice, katere znamke so smatrane kot dobre danes?
Rabiš 350w, kupi 650w.

Zakaj 650w?

Povprečen sistem ti ne bo več kuril, kot 350w med gamingom, ampak dejansko imaš tukaj folk na forumu, ki ti bodo zato predlagali 350w. Samo kdo hoče, da mu med gamingom napajalnik dela 90-100% svoje nazivne moči. Tako ene 550w napajalnik bi bil primeren, ker pa 650w stane isto, kot 550, potem seveda kupi 650w simple.
Zdej te določene osebe rade priporočajo tudi bequiet napajlnike, ampak jest bi ti vseeno raje priporočal semi-pasivnega in full-modluarnega, tako da ja Seasonic je to to...

#12215 ejnit

jebe ježevca.

• mn3njalničarji
  • 373 sporočil

Objavljeno včeraj, 19:28

Oglej si sporočiloatomic, ob 20 oktober 2019 - 18:30, rekši:

Rabiš 350w, kupi 650w.

Zakaj 650w?

Povprečen sistem ti ne bo več kuril, kot 350w med gamingom, ampak dejansko imaš tukaj folk na forumu, ki ti bodo zato predlagali 350w. Samo kdo hoče, da mu med gamingom napajalnik dela 90-100% svoje nazivne moči. Tako ene 550w napajalnik bi bil primeren, ker pa 650w stane isto, kot 550, potem seveda kupi 650w simple.
Zdej te določene osebe rade priporočajo tudi bequiet napajlnike, ampak jest bi ti vseeno raje priporočal semi-pasivnega in full-modluarnega, tako da ja Seasonic je to to...

Od mojstrovalca do bebčka je kratka pot, ne vem kaj bi ti drugega rekel. Kot prvo sem ti že nekaj višje napisal, da se Seasonic Focus serije ne kupuje, ker ima hudo napako v dizajnu. Kot drugo, nikoli nisem rekel, da ljudje naj kupujejo 350W napajalnike, ampak, da takšni napajalniki zadoščajo za veliko večino sistemov (kadarkoli vzamem Platinum 400-450W napajalnik pred 650W+ Seasonic Focus). In ja, če ima kdo namen navijati 3700X - (ki se ga ne splača navijati), je kakovosten 550W napajalnik preko glave, lahko pa zaradi mene vzame razne Energone (in preostale čunga lunge) s 700W, kot bi rekel Atomic. MoRe iS bEtTer. Mene ne bo bolela glava :)

KuharrR

https://www.caseking...t-nebf-010.html

kaj takega, super ocenjen PSU, če pogrešiš modularnost pa https://www.caseking...t-nebe-195.html .

#12216 MaDrung

vseskozi piratizira! APZ, na pomoč!!!

• rumeni jaki
  • 1 778 sporočil

Objavljeno včeraj, 19:41

Oglej si sporočiloVodokotlič, ob 19 oktober 2019 - 16:29, rekši:

Kaj maš ti za en komp?
7600k, Asus 1080 Ti, 16 GB 3200 MHz rama. Ne spomnem se kater motherboard točno. Zakaj te zanima?

#12217 Vodokotlič

več kot očitno žre doručak na mn3njalu.

• vesoljci
  • 4 378 sporočil

Objavljeno včeraj, 20:25

A sem ti jaz prodal komp slučajno?

#12218 atomic

• vesoljci
  • 6 046 sporočil

Objavljeno včeraj, 20:44

Oglej si sporočiloejnit, ob 20 oktober 2019 - 19:28, rekši:

Od mojstrovalca do bebčka je kratka pot, ne vem kaj bi ti drugega rekel. Kot prvo sem ti že nekaj višje napisal, da se Seasonic Focus serije ne kupuje, ker ima hudo napako v dizajnu. Kot drugo, nikoli nisem rekel, da ljudje naj kupujejo 350W napajalnike, ampak, da takšni napajalniki zadoščajo za veliko večino sistemov (kadarkoli vzamem Platinum 400-450W napajalnik pred 650W+ Seasonic Focus). In ja, če ima kdo namen navijati 3700X - (ki se ga ne splača navijati), je kakovosten 550W napajalnik preko glave, lahko pa zaradi mene vzame razne Energone (in preostale čunga lunge) s 700W, kot bi rekel Atomic. MoRe iS bEtTer. Mene ne bo bolela glava :)
Lepo da poznaš pot od mojstrovalca do bebčka. Tukaj na internetu se lahko pretvarjaš, da si karkoli, zakaj si ti izbral bebčka?

#12219 MaDrung

vseskozi piratizira! APZ, na pomoč!!!

• rumeni jaki
  • 1 778 sporočil

Objavljeno včeraj, 21:21

Oglej si sporočiloVodokotlič, ob 20 oktober 2019 - 20:25, rekši:

A sem ti jaz prodal komp slučajno?
Samo grafično. :)

#12220 ejnit

jebe ježevca.

• mn3njalničarji
  • 373 sporočil

Objavljeno včeraj, 21:46

Oglej si sporočiloatomic, ob 20 oktober 2019 - 20:44, rekši:

Lepo da poznaš pot od mojstrovalca do bebčka. Tukaj na internetu se lahko pretvarjaš, da si karkoli, zakaj si ti izbral bebčka?

Dostojnim ljudem se nam ni potrebno pretvarjati in za krepitev ega zavajati drugih. A ti semkaj očitno ne sodiš, ker bi v tem primeru moral priznati zmoto, iz katere se poizkušaš izvleči od samega začetka. Torej te lahko prikladno okličem za bebčka, kar ponazarja tudi tvoje pisunstvo.

Glede pomnilnika, mislim, da nekateri pretiravate s temi AMD priporočili. Seveda 3600 cl14-15 so odlični, ampak presneto dragi (težko upravičijo investicijo). Sploh ob dejstvu, da lahko vsak spodoben cl14-15 2400Mhz 1.2V pomnilnik, ob dvigu voltaže na 1,35-1.4, zlahka spraviš na 2800MHz-3200Mhz CL16 (razen če imaš resnično nesrečno roko). Tukaj je vse odvisno od cene. Nedavno sem za 30€ nabavil 2133MHz g.skill Ripsaws 2x8GB in palčki na X370 Ryzen 3600 delujeta s CL16-16-16-37 1,35V 3200MHz (navitje, pomnilnik ni imel XMP profila). To velja za entuziaste :) .

Za cenejše sestave (ob predpostavki navijanja) bi vzel https://www.caseking...t-mecs-240.html - pričakovan rezultat: 2800+ MHz oz https://www.computer...8gb-3200mhz-ram
Tole je P/P vidik

Alternativa
3000MHz+ s CL 15 16 16 16 361 1,35V pod 100€

Atomic, ne trudi se z odgovorom, ker je to zadnji odgovor na tvoje teženje.

TEST

#12221 Šimšalamima Huhu

skače z ritko na svečnik.

• šerifi in depjutiji
  • 1 557 sporočil

Objavljeno včeraj, 22:26

kaj je s seasonic focusi narobe, a se je to kdaj pisal v to temo?

#12222 Vodokotlič

več kot očitno žre doručak na mn3njalu.

• vesoljci
  • 4 378 sporočil

Objavljeno včeraj, 22:35

Oglej si sporočiloMaDrung, ob 20 oktober 2019 - 21:21, rekši:

Samo grafično. :)

Če bi ti, bi že poslal kaj na test. (Kurc ne bi hotel nobenega zajebat)

#12223 ejnit

jebe ježevca.

• mn3njalničarji
  • 373 sporočil

Objavljeno včeraj, 22:35

Oglej si sporočiloŠimšalamima Huhu, ob 20 oktober 2019 - 22:26, rekši:

kaj je s seasonic focusi narobe, a se je to kdaj pisal v to temo?

The Focus lines have been really popular lately, yet a lot of experts recommend against them? Why?

For units, manufactured prior to January of 2018, the OCP is set too low. This leads to select GPUs, such as 2080 Tis, Vegas, 970s, and 1080 Tis shutting down randomly, due to triggering OCP and OPP, or because of high ripple at load.

SeaSonic produced a "fix", which is active on all units made after January of 2018. This really didn't fix it, however.

With the OCP being lifted higher, the units would produce absurd amounts of ripple at load. This can lead to instability and long-term component failure. Then, SeaSonic produced ANOTHER "fix", which was just a cable, with a capacitor and extra shielding, that reduced ripple. However, you would have to contact them to get one, and SeaSonic didn't include them in units.

In addition to this, OPP on the (less important) 3.3V line is set at 200%, which is EXTREMELY high. The fan is also quite loud for a power supply, with quieter units near in price.

TL;DR THE FOCUS HAS MAJOR ISSUES

All these risks and issues can be avoided with just buying another unit. You can check out the PSU Tier List in my signature below, or, some common good units available for similar prices are the Cooler Master MWE Gold, Corsair RMx, BitFenix Whisper/Formula, and the Be Quiet! Straight Power 11 and Pure Power 11.

Rebrands of the Focus include the Antec EarthWatts Gold Pro, Antec High Current Gamer Gold, and whatever XFX might make in the future.

The NZXT E-series PSUs are rebrands, however they have a working fix.

EDIT: In addition to all this, ripple is also OUTSIDE ATX SPEC. Not even the lowly Corsair VS goes out of ATX spec. DO NOT BUY THE FOCUS.

#12224 Šimšalamima Huhu

skače z ritko na svečnik.

• šerifi in depjutiji
  • 1 557 sporočil

Objavljeno včeraj, 22:57

3 dni pred večino teh člankov sem lani naročil focus plus :D ampak morem potrkat, zaenkrat ni še nikjer pokleknila kišta, pa tud glasen ni.

#12225 VEĐETA

na veliko mlati prazno slamo.

• šerifi in depjutiji
  • 3 936 sporočil

Objavljeno včeraj, 23:15

jst poznam vsaj ene 3 ljudi ki imajo focus plus pa ni nobenih tezav, zanimivo

#12226 amnesia

degustatore di cannoli

• mafija
  • 11 875 sporočil

Objavljeno včeraj, 23:51

seasonic za mene pomeni coil whine in nic drugega

zarad mene imajo lahko najboljse napajalnike na svetu, nikol vec ne kupm njihovega izdelka

#12227 Super Km3t

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• mn3njalničarji
  • 1 001 sporočil

Objavljeno danes, 04:41

Tud meni ni še nič počepnilo s Focusom. Niti se ne obremeni tolk, da bi se rabli ventilatorji pognat.

#12228 atomic

• vesoljci
  • 6 046 sporočil

Objavljeno danes, 07:21

Jest imam tudi focusa, sicer ne dolgo, ampak ful zadovoljen, venti se ne vrtijo, pa sem imel tudi vego56 gor. Je pa res, da sem prej vedno imel LC-power, ki so na slabem glasu, pa tudi nobenih problemov :)

2 Uporabnik(ov) bere to temo

1 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov