Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika

12245 odgovorov na to temo

#12041 ejnit

jebe ježevca.

• mn3njalničarji
  • 373 sporočil

Objavljeno 07 oktober 2019 - 09:46

Atomic youtube mojstrovalec :D, enačiš porabo na vtičnici z dejansko obremenitvijo napajalnika. Osnove osnovnošolske elektrotehnike in fizike ti ne klapajo . Vsak dober napajalnik ti zmore pojesti te ms spike, tudi če gre preko nazivne voltaže. Nekateri si ga celodnevno ne mečemo na prime95 in furmark, da bi pristali na 400W. Pričakovana poraba za sistem z RX 5700 in Ryzen 3600 je okoli 250W.

FX 9560 in 290X vsak spodoben 500W napajalnik prebavi, ni pa optimalna izbira.

tomazek

Preveri event viewer, boš približno vedel kje si.

#12042 amnesia

degustatore di cannoli

• mafija
  • 11 879 sporočil

Objavljeno 07 oktober 2019 - 09:55

Oglej si sporočilotomazek, ob 07 oktober 2019 - 09:24, rekši:

PC repair program, ki bi naj pomagal, ki najde nekaj napak in celo kupim 3 mesečno licenco, da odpravi napake

tej programi se nikol niso odpravili nobene napake, denar vrzen stran, fukn to dol in nalimaj error code, bomo prej resili problem

tukaj imas navodila, kako izklopis auto reboot v primeru BSOD: https://www.tenforum...ndows-10-a.html

#12043 Nighthawk

obvlada mafijsko kravato in cementne škornje.

• mafija
  • 1 705 sporočil

Objavljeno 07 oktober 2019 - 09:59

Navedek

gold oznaka na napajalniku je samo oznaka za učinkovitost in nič drugega. Lahko imaš bronze full modularen napajalnik semi pasive in imaš res smeće gold napajalnik s cheap ventom. Tko da ne in ne in ne...

Pomeni samo učinkovitost ja, sam kako misliš, da se boljšo učinkovitost doseže? na boljših komponentah

Glej 500W gold napajalnik z lahkoto fukne vn špico vsaj 700W, pač ni narejen za 700W load ampak če ni druzga, bo prižgal, medtem ko lahko na klasičnih smečeh samo sanjaš, da boš dobil polovico tistega, kar piše na embalaži (zgornji intek). Prva stvar, ki jo boš občutu je gromozansko nihanje napetosti na railih....

Navedek

Zdej a ste kdaj imeli prešvoh napajalnik? Igraš in se ti ugasne komp. Zakaj, ko pa imam še več kot 50W lufta. Zaradi spikov. Tudi če je konstantna poraa 350w nekega povprečnega kompa se lahko zgodi kak spike, kjer bo prešvoh napajalnik. Zato tiste bedarije o 290x in fx9500 procesorju, kar prezrite.

Zato, ker je napajalnik iz pralnega praška, dejansko... Komp se ti pa ugasne, ker se napajalnik pregreva, ne zato, ker bi ble njegove komponente "defektne ali prešhov".

Če se ti bo PC ugasnu ne zaradi termike, se ti bo samo enkrat. Drugač pa super rešitev za random shut downe je, da spucaš ventilator na PSuju pa zrihtaš frišn dotok zraka. Če rata samo kosmat ima zadeva pol manjši pretok, kar pomen, da se ti bo grel na fertik, če bo na 110% loadu, tam se pa pozna vsaka malenkost.

Navedek

Napajalnik je najbolj učinkovit pri 50-60% svoje moči, tako je lahko nek močnejši gold napajalnik bolj učinkovit od švoh platinuma, ki dela na 90%+. Tako je pri napajalniku zelo pomembno, da imamo pravo moč. Če bo premočan, bo v idle šla elektrika v nič. Fino je če je ravno prav, za 90% uporabnikov bi bil najbolj idealen 550W.

To je veljajo 10 let nazaj. Danes majo vsi normalni napajalniki (spet za normalno ceno) skor ravno krivuljo (pač ajd par procentov se ti pozna). Načeloma maš danes, če primerjamo 500W corsaira z nekim 850W skor popolnoma enako porabo. Da ne boš mislil... tudi notr je 4/5 enakih komponent (govorim za isto serijo).

Navedek

Sam 80plus certifikat ni tolko pomemben in ne pove kaj dosti o kakovosti napajalnika. Prvo kar je najbolj pomembno je da je napajalnik polno modularen, tako smo lahko že 90% prepričani da je prava stvar.

Zakaj je pomembno, da je napajalnik modularn ? Cable manegment vsekakor, za ostalo nema veze...

Navedek

To je to, glede porabe in teh 750w napajalnikov pa morate vedt, da neka 2080ti lahko kuri več 300w elektrike, ob kakem navitem 12x coru procu je čisto uredu napajalnik, da ne gre preveč energije in tplote v prazno.

še enkrat poudarjam, zgornji energon iz sebe ne iztisne 500W. Lahko pa tudi obesim gor load, pa da vidmo. Načeloma ga ne rabim :)

To sporočilo je uredil Nighthawk: 07 oktober 2019 - 10:06

#12044 tomazek

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 871 sporočil

Objavljeno 07 oktober 2019 - 10:02

To je bla koda, ki sem jo Googlal in je ostalo shranjeno: 0x0000000a (0x00000000ffffdf03, 0x0000000000000002, 0x0000000000000000, 0xfffff80381442b74)

Zraven pa, če se prav spomnim: Irql not less or equal.

A se lahko kaj dodatno zjebe, če izključim auto reboot ob napaki?

Hvala.

#12045 atomic

živi v deželi Xarantaniji

• vesoljci
  • 6 064 sporočil

Objavljeno 07 oktober 2019 - 10:10

Oglej si sporočiloejnit, ob 07 oktober 2019 - 09:46, rekši:

Atomic youtube mojstrovalec :D, enačiš porabo na vtičnici z dejansko obremenitvijo napajalnika. Osnove osnovnošolske elektrotehnike in fizike ti ne klapajo . Vsak dober napajalnik ti zmore pojesti te ms spike, tudi če gre preko nazivne voltaže. Nekateri si ga celodnevno ne mečemo na prime95 in furmark, da bi pristali na 400W. Pričakovana poraba za sistem z RX 5700 in Ryzen 3600 je okoli 250W.

FX 9560 in 290X vsak spodoben 500W napajalnik prebavi, ni pa optimalna izbira.

Kje jest to pravim, saj ne da sem govoril o izkoristkih, tebi pa potem manjka osnovnošolskega branja. Moderni napajalnik iz vtičnice samo cca 10% več štroma povlečejo. Jest vas res ne razumem, pa sj nismo v parlamentu, da skoz nekaj podvaljivate no...

Zakaj pa potem to ni optimalna izbira, če prebavi?

Pa saj navita r9 290x kuri samo 300w, samo grafa...

Objavljena slika

+ prištejemo še nenavit FX 9590 - če pa bi ša to navil...

Bi potem rad videl tvoje znanje o elektrotehniki. Je pa res, da je jest res nisem imel v osnovni šoli elektrotehnike.

#12046 Nighthawk

• mafija
  • 1 705 sporočil

Objavljeno 07 oktober 2019 - 10:16

Oglej si sporočilotomazek, ob 07 oktober 2019 - 10:02, rekši:

To je bla koda, ki sem jo Googlal in je ostalo shranjeno: 0x0000000a (0x00000000ffffdf03, 0x0000000000000002, 0x0000000000000000, 0xfffff80381442b74)

Zraven pa, če se prav spomnim: Irql not less or equal.

A se lahko kaj dodatno zjebe, če izključim auto reboot ob napaki?

Hvala.

Načeloma je to težava z driverjem.

Jaz bi na tvojem mestu prvo poizkusil z driver in bios upgrejdi (to kar ti je reku zaspanka).

#12047 Nighthawk

• mafija
  • 1 705 sporočil

Objavljeno 07 oktober 2019 - 10:27

Aja, pa še o namišljenih watih iz napajalcov.

Tistih 750W, ki piše na zgornjem energonu je dejansko resničnih, samo važno je kako proizvajalec označuje njegove wate in iz kje jih vleče.

Da poenostavim, lahko ima napajalnik 3 ločene 12V raile. Na vsakem railu sfolga 8A, kar pomen, da boš lahko na njega prklopu entry level komponente, medtem ko lahko o grafiki s 200W porabe samo sanjaš. Sicer ja so te problemi tudi drugače rešljivi, ampak ne pišem o tem.

Tak napajalnik je za moje pojme neprimerljivo slabši kot tisti, ki ima trojno amperažo na enem railu. Oba napajalnika imata na škatli oznako "750W", razlika je pa več kot očitna. Tudi napajalnik z dvemi/*tremi "švoh" raili bo stal bistveno manj, kakor napajalnik z enim močnim railom (to pa zato, ker potrebuje bistveno dražje komponente zaradi višjega toka).

Potem pa 5V in 3.3V, pa da ne pozabimo še -12V rail (kjer se rabi tist amper), naredijo za 4A (ker dejansko so komponente iste) in imaš 50W iz lufta (ki jih seveda ne rabiš...)

Majo pa dans itq vsi normalni napajalniki samo en 12V rail

To sporočilo je uredil Nighthawk: 07 oktober 2019 - 10:30

#12048 Zaspanka

je ravnokar kraljevsko prdnil.

• rumeni jaki
  • 221 sporočil

Objavljeno 07 oktober 2019 - 10:55

Oglej si sporočiloatomic, ob 07 oktober 2019 - 09:36, rekši:

Tko da nehej...

Kako si lahko tako funkcionalno nepismen...

Oglej si sporočiloatomic, ob 07 oktober 2019 - 09:36, rekši:

če so boljši kot praviš.

in hkrati tak tehnicni analfabet. Prav hecno je tole.

#12049 Zaspanka

• rumeni jaki
  • 221 sporočil

Objavljeno 07 oktober 2019 - 10:55

Gospod Mr. Hardware Sir.

#12050 atomic

• vesoljci
  • 6 064 sporočil

Objavljeno 07 oktober 2019 - 11:01

Oglej si sporočiloZaspanka, ob 07 oktober 2019 - 10:55, rekši:

Kako si lahko tako funkcionalno nepismen...

in hkrati tak tehnicni analfabet. Prav hecno je tole.
Dej odpeketej, trudiš se preusmerjat pozornost z enovrstičnimi quoti, ker sam ne razumeš kaj pišeš in potem pridigaš o nepismenosti.

#12051 Zaspanka

• rumeni jaki
  • 221 sporočil

Objavljeno 07 oktober 2019 - 11:03

Dejstvo je da nimas pojma ne o tehnicnem vidiku, se manj pa da bi znal prebrat pa razumet napisano, ampak dobro, lahko nadoknadis s kolicino teksta, to vidim ti gre.

#12052 Zaspanka

• rumeni jaki
  • 221 sporočil

Objavljeno 07 oktober 2019 - 11:05

Pa ko vidis, da ne ves tocno o cem folk pise, ker se pac tvoje tehcnicno znanje konca pri razumevanju benchmark grafov z opombo "vec je boljse", zacnes neki podvaljivat kdo je kaj napisal in kdo ni. Tipicno zatocisce folka brez tehnicnega razumevanja tematike

#12053 atomic

• vesoljci
  • 6 064 sporočil

Objavljeno 07 oktober 2019 - 11:15

Ja povej že nekaj konkretnega, česa ne vem? Kaj mi ni jasno? Ne mi te otroške ne veš, ker drek ješ.

500w napajalnik pač ne more poganjat navito r9 290x in fx 9560 in kako naj drugače to dokažem, kot da prilimam grafe, sploh ne razumem kaj bluziš v prazno. S tem, da sem jasno poudaril, da je optimalna moč napajalnika in ne več je boljše, kot ti to bluziš, toliko o razumevanju, kaj kdo piše.

#12054 tomazek

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 871 sporočil

Objavljeno 07 oktober 2019 - 11:17

Oglej si sporočiloNighthawk, ob 07 oktober 2019 - 10:16, rekši:

Načeloma je to težava z driverjem.

Jaz bi na tvojem mestu prvo poizkusil z driver in bios upgrejdi (to kar ti je reku zaspanka).

Sem zdaj nadgradil BIOS pa bom počakal, da vidim, če se ponovi. Zakaj mi v BIOS-u miška tako počasi teče? To je že pred updejtom in zdaj tudi.

#12055 Nighthawk

• mafija
  • 1 705 sporočil

Objavljeno 07 oktober 2019 - 11:20

je normalno

#12056 Zaspanka

• rumeni jaki
  • 221 sporočil

Objavljeno 07 oktober 2019 - 12:21

Oglej si sporočiloatomic, ob 07 oktober 2019 - 11:15, rekši:

Ja povej že nekaj konkretnega, česa ne vem? Kaj mi ni jasno? Ne mi te otroške ne veš, ker drek ješ.

500w napajalnik pač ne more poganjat navito r9 290x in fx 9560 in kako naj drugače to dokažem, kot da prilimam grafe, sploh ne razumem kaj bluziš v prazno. S tem, da sem jasno poudaril, da je optimalna moč napajalnika in ne več je boljše, kot ti to bluziš, toliko o razumevanju, kaj kdo piše.

Svoje tocke sem ze poudaril, ponavljat v nedogled kot da sem prizadet, niti ne nameravam, ker ze tako vsakic razumes stvari kot hoces.

#12057 Vodokotlič

več kot očitno žre doručak na mn3njalu.

• vesoljci
  • 4 383 sporočil

Objavljeno 08 oktober 2019 - 00:03

Oglej si sporočiloNighthawk, ob 07 oktober 2019 - 10:27, rekši:

Aja, pa še o namišljenih watih iz napajalcov.

Tistih 750W, ki piše na zgornjem energonu je dejansko resničnih, samo važno je kako proizvajalec označuje njegove wate in iz kje jih vleče.

Da poenostavim, lahko ima napajalnik 3 ločene 12V raile. Na vsakem railu sfolga 8A, kar pomen, da boš lahko na njega prklopu entry level komponente, medtem ko lahko o grafiki s 200W porabe samo sanjaš. Sicer ja so te problemi tudi drugače rešljivi, ampak ne pišem o tem.

Tak napajalnik je za moje pojme neprimerljivo slabši kot tisti, ki ima trojno amperažo na enem railu. Oba napajalnika imata na škatli oznako "750W", razlika je pa več kot očitna. Tudi napajalnik z dvemi/*tremi "švoh" raili bo stal bistveno manj, kakor napajalnik z enim močnim railom (to pa zato, ker potrebuje bistveno dražje komponente zaradi višjega toka).

Potem pa 5V in 3.3V, pa da ne pozabimo še -12V rail (kjer se rabi tist amper), naredijo za 4A (ker dejansko so komponente iste) in imaš 50W iz lufta (ki jih seveda ne rabiš...)

Majo pa dans itq vsi normalni napajalniki samo en 12V rail

Jp tudi boljsi je izkoristek pri več A

#12058 ejnit

jebe ježevca.

• mn3njalničarji
  • 373 sporočil

Objavljeno 09 oktober 2019 - 12:50

Oglej si sporočiloatomic, ob 07 oktober 2019 - 10:10, rekši:

Kje jest to pravim, saj ne da sem govoril o izkoristkih, tebi pa potem manjka osnovnošolskega branja. Moderni napajalnik iz vtičnice samo cca 10% več štroma povlečejo. Jest vas res ne razumem, pa sj nismo v parlamentu, da skoz nekaj podvaljivate no...

Zakaj pa potem to ni optimalna izbira, če prebavi?

Pa saj navita r9 290x kuri samo 300w, samo grafa...

Objavljena slika

+ prištejemo še nenavit FX 9590 - če pa bi ša to navil...

Bi potem rad videl tvoje znanje o elektrotehniki. Je pa res, da je jest res nisem imel v osnovni šoli elektrotehnike.

Če mi kdo stopi na živec, ste pa to razni youtube mojstrovalci. Enkrat pogledate Linus-a oz. podobne kanale in čudežno na Gaussovi krivulji padete na drugo polovico :avadodo: . Bog ne daj, da naletite še na kakšen strokoven forum s somišljeniki, med tem, ko na grafične potem grupno orgazmirate ob youtube okencu.

Samo zate sem nabavil "tiho"?(še nepreizkušeno) RX 5700, Ryzen 3600x in švohcen VS450 (daleč od kakovostnega PSU) od Corsairja. Da vidim kako se bo vse skupaj ugašalo in klicalo po uporabi gasilnega aparata. :P

Ne razumem, zakaj mi lepiš peak grafe? A sploh veš kaj prikazujejo?

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#12059 Nighthawk

• mafija
  • 1 705 sporočil

Objavljeno 09 oktober 2019 - 13:13

Gladko zadost.

Sicer boš napajalnik skoz teral na 90% tko, da pričakuj krajšo življensko dobo, pa verjetno ti bo tud ventilator malo bolj puhal (glasnost) ampak 2 leti ti bo držal brez problema (tok, kokr je garancije).

Also če se da, obrni okol WIFI adapter v kolikor imaš labav signal oz. uporabi horizontalno polarizacijo (zasukaj anteno v obliko črke L).

To sporočilo je uredil Nighthawk: 09 oktober 2019 - 13:15

#12060 ejnit

jebe ježevca.

• mn3njalničarji
  • 373 sporočil

Objavljeno 09 oktober 2019 - 13:45

To je samo bench build, tako, da ni panike. :D Drugače so začuda dali 3 leta garancije. Kakšnih 5 let bi lahko zdržal, brez resnega OC. 3600x je le šparovček, ki ga niti nima smisla kaj dosti privijati.

#12061 maksi

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 8 348 sporočil

Objavljeno 09 oktober 2019 - 14:02

Oglej si sporočilotomazek, ob 07 oktober 2019 - 11:17, rekši:

Zakaj mi v BIOS-u miška tako počasi teče? To je že pred updejtom in zdaj tudi.
ker kurzor ni hardverski (beri ne uporablja grafično pospeševanje oz. grafični gonilnik)

#12062 atomic

• vesoljci
  • 6 064 sporočil

Objavljeno 09 oktober 2019 - 16:36

Oglej si sporočiloejnit, ob 09 oktober 2019 - 12:50, rekši:

Če mi kdo stopi na živec, ste pa to razni youtube mojstrovalci. Enkrat pogledate Linus-a oz. podobne kanale in čudežno na Gaussovi krivulji padete na drugo polovico :avadodo: . Bog ne daj, da naletite še na kakšen strokoven forum s somišljeniki, med tem, ko na grafične potem grupno orgazmirate ob youtube okencu.
Samo zate sem nabavil "tiho"?(še nepreizkušeno) RX 5700, Ryzen 3600x in švohcen VS450 (daleč od kakovostnega PSU) od Corsairja. Da vidim kako se bo vse skupaj ugašalo in klicalo po uporabi gasilnega aparata. :P

Ne razumem, zakaj mi lepiš peak grafe? A sploh veš kaj prikazujejo?

Žal mi je da sem tr tako vznemiril, sem mislil, da je težko leta 2019 odrasli osebi na anonimnem forumu na živec stopit. Očitno sem se motil. Zdej ni mi jasno od kje ti ideja da sem samo enkrat Linusa pogledal, ker ga nisem niti enkrat, zaradi tega ker mi je njegov glas in on kot pojava tako antipatičen, da niti 5s ne zdržim. Mi je pa zanimivo da se tako zanimaš za moje fetiše in kje dobivam erekcije in na katerih zadevam doživljam erotični vrhunec. Recimo mene zate boli kurac, verjamem pa da tudi nikogar drugega ne zanima dejstvo, da jaz mislim, da si ti neuravnovešen škorc.

Mene skrbi bolj za druge, da te ne bi jemali resno, ko bi na 500w napajalniku laufali navito r9 290x in FX 9590, ker namreč sam se opekel v času mining manije s prešvoh napajalnikom in sem se opekel in ne želim, da se še kdo. Tako ne vem zakaj si zaradi mene kupoval potem RX 5700, ki je sicer res dobra grafična in jo imam sam. Flashaj jo na XT, kot sem jo sam. Res ne vem, kaj si hotel dokazati s tem zapravljanjem denarja. Čisto dobro namerni nasvet, pojdi na kak pregled k strokovnjaku za psihiatrijjo.

#12063 ejnit

jebe ježevca.

• mn3njalničarji
  • 373 sporočil

Objavljeno 09 oktober 2019 - 16:55

Ne znaš brati med vrsticami kajne? Ti bo mogoče potegnilo, ko odrasteš še psihološko. :P Pristop youtube mojstrovalcev je pač takšen, nekaj vidite, od že tako vprašljive vsebine dojamete 50% in to potem naprej prodajate kot suho zlato, brez kakršnegakoli predznanja in razumevanja.

In ja, nihče ni iskal napajalnika za FX 9590 in 290X temveč Ryzen 3600 in RTX 2060/RX 5700 in o tem je tekla beseda. Jaz sem ti samo odgovoril na blodnje, da bi sam brez zadržkov tudi to konfiguracijo poganjal na kakovostnem napajalniku, s 500W na 12V.

Kot drugo pa prosim ne zavajaj drugih članov. V kolikor bodo grafično flashali na XT (sploh že tako vročo in glasno referenčno) praktično izgubijo garancijo, če je potem na flashajo nazaj (brez skrbi, na servisih bodo na to pozorni). Ne branim nikomur, ni pa to ravno nekaj strašansko priporočljivega (sam je vsaj prvi mesec ne bi). Če nujno potrebuješ dodatnih 10%, raje že v osnovi kupiš zmogljivejšo kartico.

#12064 atomic

• vesoljci
  • 6 064 sporočil

Objavljeno 09 oktober 2019 - 17:03

No kdo ne zna brati bi lahko dedbatirali. Namreč on je želel vega56 , ki pa več kot 100W štroma kuri od RX5700, 100w pa ni malo zdej.
Objavljena slika

#12065 atomic

• vesoljci
  • 6 064 sporočil

Objavljeno 09 oktober 2019 - 17:18

Pa ne se mi pokroviteljsko obnašati, prov iskal sem račun izpred let za mining mašino.

Objavljena slika

Iz vtičnice ta sistem ni mogel cuzati 930w, moral je biti vsaj pod 900w, tako da sem downclockal grafične kartice. Pa je bil Corsair gold, ki bi po tvoji teoriji moral dati 1000w konstantno, se pravi iz vtičnice cca 10 tako pa ni mogel niti 850w, čeprav je bil 1000w.

#12066 Arey

• vesoljci
  • 7 481 sporočil

Objavljeno 09 oktober 2019 - 17:49

Atomic, Stipe, ?

#12067 atomic

• vesoljci
  • 6 064 sporočil

Objavljeno 09 oktober 2019 - 17:57

Oglej si sporočiloArey, ob 09 oktober 2019 - 17:49, rekši:

Atomic, Stipe, ?
?

#12068 Arey

• vesoljci
  • 7 481 sporočil

Objavljeno 09 oktober 2019 - 18:23

Ljudje ki v življenju ne bojo priznali da mogoče pa nimajo ravno čisto vedno vsakič prav.

#12069 atomic

• vesoljci
  • 6 064 sporočil

Objavljeno 09 oktober 2019 - 18:31

Oglej si sporočiloArey, ob 09 oktober 2019 - 18:23, rekši:

Ljudje ki v življenju ne bojo priznali da mogoče pa nimajo ravno čisto vedno vsakič prav.
A to... Stvari o katerih nimam pojma se sploh ne bom zapletal. Je pa res, da nikoli ne popustim. A bi ti popustil, če bi se z nekom zapletel v debato kaj je razlika med reverbam in delayam? Samo pač o tej stvari ni teme na jokerju.

#12070 Arey

• vesoljci
  • 7 481 sporočil

Objavljeno 09 oktober 2019 - 19:56

Tudi če trdim nekaj v kar sem sveto prepričan gladko re-evaluatam svojo pozicijo če mi nekdo dokaže da se motim, ali pa je vsaj objektivno blizu temu da to dokaže. Mislim, kaj imaš od tega da cepetaš na mestu pa se dereš JZ MAM RPAV če pa dejansko nimaš? Ljudje se ti smejijo v faco in sam se nisi naučil ničesar.
Ok, valda mamo vsi trenutke trme, sam osebno sm kr ponosen na to da mi ni škloda časa ničesar, v kar sem prepričan, ponovno oceniti. To je edin način da postaneš bolj razgledan človek. Oziroma lahko bi rekel kar na splošno boljši človek. Trma je za otroke.

Tip je dobesedno sestavil kišto za katero si trdil da je napajalnik ne more napajat (vsaj tko sm jz razumel, nisem šel podrobno brat debate ker lol), ti pa mu najprej posvetiš odstavek kjer dissaš par človekovih besed v postu kjer je jasno da so bile napisane bolj za humorni dodatek ali pa diss, kot za to, da se vzpostavi realnost kako ti dobesedno drkaš na grafične kartice. Tko, zakaj tratiš moj čas s takim postom, napiši raje kakšen argument.
Sej zaspanka tut velikokrat pade v ta vzorec (pa ni kot da je moj predpražnik čist), vate sem se vtaknil ker si na zadnjih par straneh delaš proper brukice med tem ko ti folk, ki po napisanem zgleda ve neskončno več od tebe, proba razložit da se motiš. Vsaj tko jz dojemam zadnje strani te teme.

#12071 Zaspanka

• rumeni jaki
  • 221 sporočil

Objavljeno 09 oktober 2019 - 20:09

Oglej si sporočiloArey, ob 09 oktober 2019 - 19:56, rekši:

Sej zaspanka tut velikokrat pade v ta vzorec

Daj primer.

#12072 atomic

• vesoljci
  • 6 064 sporočil

Objavljeno 09 oktober 2019 - 20:24

Oglej si sporočiloArey, ob 09 oktober 2019 - 19:56, rekši:

Tip je dobesedno sestavil kišto za katero si trdil da je napajalnik ne more napajat (vsaj tko sm jz razumel, nisem šel podrobno brat debate ker lol),
Lol... sploh ne veš o čem se gre in moraš komentirat... mislim wtf, kot folk pod clickbait naslovom slovenskih novic.

#12073 Arey

• vesoljci
  • 7 481 sporočil

Objavljeno 09 oktober 2019 - 20:29

Oglej si sporočiloZaspanka, ob 09 oktober 2019 - 20:09, rekši:

Daj primer.
Joj dude obljubim da naslednjič ko te vidim te calloutam :D Prisežem da sem par dni nazaj na gnoju vidu neki tazga pa sm si reku classic null sam valda nimam pojma o čem je šlo. Pa valda ti ni nič tujega da se ti včasih ne da dat nekih proper postov ampak samo napišeš nekaj v stilu "lol" in čao.
Pa nočem zdej sebe pozicionirat kot poznavalca postov od folka, sam res se mi ne da teh prepucavanj brat in pol moram neki napisat. Lahko bi tut napisal "ta uporabnik je debil" sam se mi je dalo tipkat.

Oglej si sporočiloatomic, ob 09 oktober 2019 - 20:24, rekši:

Lol... sploh ne veš o čem se gre in moraš komentirat... mislim wtf, kot folk pod clickbait naslovom slovenskih novic.
Torej raje se vpičiš v boldan del in napišeš post brez vrednosti namesto da bi me razmontiral kako ne vem o čem pišem.

#12074 Zaspanka

• rumeni jaki
  • 221 sporočil

Objavljeno 09 oktober 2019 - 20:32

Oglej si sporočiloArey, ob 09 oktober 2019 - 20:29, rekši:

Joj dude obljubim da naslednjič ko te vidim te calloutam :D Prisežem da sem par dni nazaj na gnoju vidu neki tazga pa sm si reku classic null sam valda nimam pojma o čem je šlo. Pa valda ti ni nič tujega da se ti včasih ne da dat nekih proper postov ampak samo napišeš nekaj v stilu "lol" in čao.
Pa nočem zdej sebe pozicionirat kot poznavalca postov od folka, sam res se mi ne da teh prepucavanj brat in pol moram neki napisat. Lahko bi tut napisal "ta uporabnik je debil" sam se mi je dalo tipkat.
Torej raje se vpičiš v boldan del in napišeš post brez vrednosti namesto da bi me razmontiral kako ne vem o čem pišem.

Hm, glej tako bom rekel, jaz osebno se tipicno umaknem iz debate ko vidim da folk nima pojma/je funkcionalno nepismen/noce debatirat, pac pa samo hoce neki po svoje razumet stvari, tako da res ne vem o c tem govoris tle. Ce se motim mi ni nikoli problem priznat, je pa to zelo redko, sploh ko sem tipicno soocen s folkom tle gor, ki je izgubljen v temi okoli cesarkoli pac ze se gre.

#12075 atomic

• vesoljci
  • 6 064 sporočil

Objavljeno 09 oktober 2019 - 21:10

Oglej si sporočiloArey, ob 09 oktober 2019 - 20:29, rekši:

Beef se je začel, ko se je človeku za vego56 priporočalo 500w napajalnik. Vmes je bil cel kup nekih stvari, od tega kako na 500w napajalniku celo možno poganjati navito r9 290x in fx 9590 in limajo se grafi... pol foruma me dissa... vključno s tabo... kot da nisem enega v lajfu kompa sestavil. Vem da manj kot 900w ni mogel dajat 1000w napajalnik in to malo boljši.

To kar je on sestavil, sploh nima veze z debato, rx 5700 kuri najmanj 100w manj... nima veze sploh kaj je on sestavljal...

Ampak pustimo čisto vse, ali bo delalo ali ne bo ali bo učinkovito ali ne... ni pomembno nič...

Just a simple question in odgovori samo z DA ali NE. Ali se ti zdi pametno, dati 500w napajalnik v kišto za katero proizvajalec priporoča najmanj 650w?

Pizda, da lahko da sem najbolj prfuknen tip na celem forumu ampak jest si štunfe za svojo 45 nogo ne upam kupit 35 številko, za 42 me še lahko prepričaš, da je dobr material in da se raztegne in strga!

evo, ni bla avtomobilska

#12076 Arey

• vesoljci
  • 7 481 sporočil

Objavljeno 09 oktober 2019 - 21:31

Haha bravo za ne avtomobilsko primerjavo :avadodo:
No, kar se boldanega tice bi tudi jaz kot trenutno precejsen nepoznavalec detajlov na tem podrocju tudi gladko vzel vsaj en dober 650W napajalec.

#12077 atomic

• vesoljci
  • 6 064 sporočil

Objavljeno 09 oktober 2019 - 21:39

Objavljena slika

#12078 ejnit

jebe ježevca.

• mn3njalničarji
  • 373 sporočil

Objavljeno 09 oktober 2019 - 23:06

Kriminal se začne že pri tem, da se mu je priporočala referenčna Vega56 za 260€ :D.

V najslabšem primeru ti bo Vega56 porabila okoli 250W, Ryzen 3600 dobrih 80W in sva na 330W? Ostale drobnarije dodajo še cc 60W. Sedaj pa mi prosim, Hardware Đizes, pojasni kako ti tako poenostavljena logika ne pride do tvoje betice. (tule sem raje brisal joke o kondomih, izlivu, spermi in barih).

Da ne bova šla tako daleč, da bom na 600W Seasonic SSR-600TL obesil RTX 2070 SLI (če bi podpirale SLI bi). :D
Zakaj mi še vedno (zaman) prodajaš dogme iz začetka? A je tebi sploh jasno zakaj proizvajalci grafik priporočajo 650W+ napajalnike? Potem še enkrat preberi napisano, morda doživiš razodetje :avadodo: .

Navedek

Anyone building a computer system should eventually pose the question: How much power does the system actually require? This is an important consideration, since it's impossible to choose an appropriate power supply without actually knowing the demands of your system. Unfortunately, many users take the easy way out: just grab a 500W power supply and call it good. If you really want to be safe, you can even grab on 800W PSU... or if you plan to run multiple graphics cards perhaps you really need a 1000W unit, right? (logika mojstrovalcev)
If people really took the time to examine system power requirements, we would see a tremendous increase in sales of 300W to 400W PSUs. The truth is that the vast majority of systems would run optimally with such a "small" power supply. Even if you're running SLI/CrossFire, you don't actually need a 750W power supply. (Of course, we recommend purchasing a good quality power supply

#12079 dono

ne ve, kaj je kumkvat.

• mn3njalničarji
  • 166 sporočil

Objavljeno 10 oktober 2019 - 00:56

V najboljših časih sem fural mining rige z 2x Antec 750w na katera je blo obešenih 6x r9 380x (1600w mi je vleklo iz utičnice z dualminingom).

2 leti noč in dan. Nobenga problema.

Meu sem tud rige s 6x RX480x, katere so iz stene vlekle 900w, pa so mi grafe začele crkavat na 1200w napajalcu. Zakaj? Čeprav je blo še 300w "lufta", je napetost tolko nihala, da mi je tretino kartic pokurlo. S tem da je vmes par napajalcem kable stopilo. Ja, precej bedno, glede na to da je biu usak napajalc 250e, pa ne ravno low tier shieet, za tiste cajte so bli praktično med boljšimi.

Kukr sem se iz izkušenj navadu, če grafa pokur od 200-300w, nebi sploh razmišljal o manj kot 600w.

Ko na napajalcu piše whatever 80+ pomeni, da ma tolko efektivne moči.
Kar pomeni, da bo 500w napajalc "polno obremenjen" tebi dal dejanskih 400w ostalo bo šlo v toploto.
(Js bom pa kle dau avtoprimerjavo, sploh ker vam grejo na kurac; motor od avta pa napajalc sta isti kurac; maš območje kjer zadeva dela najbolj optimalno, in maš območja do katerih lako oboje poteraš. No pa da te videm terat avto v rdečih obratih - konstantno).

Vem tudi da se bo dost ljudi obreglno ob ta post. Ampak. ko boste "par" računalnikov sestavli, pa ne unih po youtubi, boste vedli o čem govorim.

#12080 Nighthawk

• mafija
  • 1 705 sporočil

Objavljeno 10 oktober 2019 - 07:29

Oglej si sporočilodono, ob 10 oktober 2019 - 00:56, rekši:

Ko na napajalcu piše whatever 80+ pomeni, da ma tolko efektivne moči.
Kar pomeni, da bo 500w napajalc "polno obremenjen" tebi dal dejanskih 400w ostalo bo šlo v toploto.

Objavljena slika

6 Uporabnik(ov) bere to temo

2 članov, 2 gostov, 2 anonimnih uporabnikov