Skoči na vsebino

Nakup slušalk

3602 odgovorov na to temo

#3561 Ezoterik

rdeči prerok

• komunisti
  • 1 126 sporočil

Objavljeno 02 oktober 2019 - 19:04

same... men so moje 6xx itak preveč top, tko da jih niti ne maram hvalt :D Drugač sm pa še kr zadovoljen s slinchevimi cheapunskimi v-moda za 80 eur. S proper padi in zdej k so se ornk utekle so res top za gaming, filme, uizi muzko pa to. Sam tud s temi padi so za moje dumbo ears precej neudobne :( Resno razmišljam, da bi nabavu kakšne hyperx cloud ii al pa kej podobnega, sam za pač ta casual gaming use. Vse te audiofilske so tok neudobne, če niso neudobne so pa težke, če niso težke majo pa navit treble :D

#3562 Zaspanka

je ravnokar kraljevsko prdnil.

• rumeni jaki
  • 221 sporočil

Objavljeno 02 oktober 2019 - 20:14

Oglej si sporočiloEzoterik, ob 02 oktober 2019 - 19:04, rekši:

same... men so moje 6xx itak preveč top, tko da jih niti ne maram hvalt :D Drugač sm pa še kr zadovoljen s slinchevimi cheapunskimi v-moda za 80 eur. S proper padi in zdej k so se ornk utekle so res top za gaming, filme, uizi muzko pa to. Sam tud s temi padi so za moje dumbo ears precej neudobne :( Resno razmišljam, da bi nabavu kakšne hyperx cloud ii al pa kej podobnega, sam za pač ta casual gaming use. Vse te audiofilske so tok neudobne, če niso neudobne so pa težke, če niso težke majo pa navit treble :D

Upam, da ves da so to zgolj zaprte ISK HF2010 z mikrofonom. :D

#3563 Ezoterik

rdeči prerok

• komunisti
  • 1 126 sporočil

Objavljeno 02 oktober 2019 - 20:22

takstar pro 80/isk hf2011/hyperx cloud ii, cena je tud podobna, oziroma hyperx cloud dobis precej pocen, glede na to da majo soliden mic plus braided kabl pa bolse pade

edit: pozabu sm še ene marantz, kr popularn design :D

#3564 Nighthawk

obvlada mafijsko kravato in cementne škornje.

• mafija
  • 1 705 sporočil

Objavljeno 03 oktober 2019 - 06:49

Za gaming bi jaz uzel ISK HP 980

Ubistvu je to rebrandan K271 z kineškimi driverji. Zdele se točn ne spomnem, ampak za poslušat musko govorimo o vsaj nekih -6 dbjih tam pod 200 hz. Bass heavy ko prasica, midi pa trebl so solidni, dokaj velik SS za zaprt par imo...

Skratka največji crap za poslušat muzko, razn če si vrtiš musko črnih ljudi (rap).

Pro 80 so v iber prevec dark
HF2011 so ubistvu random slušalke za random denar, ki so dokaj ok (vem da me bo zaspanka kritiziru)

#3565 Zaspanka

• rumeni jaki
  • 221 sporočil

Objavljeno 03 oktober 2019 - 10:54

Oglej si sporočiloEzoterik, ob 02 oktober 2019 - 20:22, rekši:

takstar pro 80/isk hf2011/hyperx cloud ii, cena je tud podobna, oziroma hyperx cloud dobis precej pocen, glede na to da majo soliden mic plus braided kabl pa bolse pade

edit: pozabu sm še ene marantz, kr popularn design :D

Popularen as in poceni, pa proizvajalec je pripravljen napisat gor karkoli narocnik zeli. :D Kakorkoli, hotel sem predvsem povedat da so to kr smeit slusalke, ce pustimo udobje.

#3566 Zaspanka

• rumeni jaki
  • 221 sporočil

Objavljeno 03 oktober 2019 - 10:56

Zadnje case resno razmisljam, da bi dal notri kaksne pametne driverje, pa da vidimo ce se da priblizat zvok necemu normalnemu. Recimo ce bi dobil kaksne rabljene Grado slusalke ali kaksne zlomljene Sennheiser 595. :D

#3567 Zaspanka

• rumeni jaki
  • 221 sporočil

Objavljeno 03 oktober 2019 - 10:58

Samo zakaj bi leta 2019 kupoval zaprte slusalke z blazinicami iz umetnega usnja. :D

#3568 Zaspanka

• rumeni jaki
  • 221 sporočil

Objavljeno 03 oktober 2019 - 11:02

http://www.bolha.com...1345642632.html

Naprimer.
Samo cena je malce zanimiva. Enih 40e previsoka, ce vstejemo se postnino. :D

#3569 Zaspanka

• rumeni jaki
  • 221 sporočil

Objavljeno 03 oktober 2019 - 11:03

Haha, pa ta prodaja kot da je Big Bang leta 2009. :D
http://www.bolha.com...1343809821.html

#3570 ZippeR

se najraje valja po sladkorni peni.

• vesoljci
  • 1 469 sporočil

Objavljeno 03 oktober 2019 - 11:25

Oglej si sporočiloZaspanka, ob 03 oktober 2019 - 10:56, rekši:

Zadnje case resno razmisljam, da bi dal notri kaksne pametne driverje, pa da vidimo ce se da priblizat zvok necemu normalnemu. Recimo ce bi dobil kaksne rabljene Grado slusalke ali kaksne zlomljene Sennheiser 595. :D
js mam doma ene stare sennheiser hd555, ki jih prov nič ne nucam, če jih rabiš ti jih dam.
leva slušalka mislim da nekaj poklja pri višjih glasnostih če se prav spomnim, nevem pa kje je vzrok in če jih to naredi zate useless

#3571 Zaspanka

• rumeni jaki
  • 221 sporočil

Objavljeno 03 oktober 2019 - 16:05

Hm, ce poka je lahko nic (smet) ali sfukan driver. :D Bolj bi iskal neki z BP driverji in sfukanim vsem ostalim. Pa ti bi zopet moral dajat na posto, kaj pa vem.

#3572 ZippeR

se najraje valja po sladkorni peni.

• vesoljci
  • 1 469 sporočil

Objavljeno 03 oktober 2019 - 16:52

Te nič ne silim, že v redu. :D

#3573 Slinch

polbogec

• vesoljci
  • 10 291 sporočil

Objavljeno 06 oktober 2019 - 04:37

Objavljena slika

Tragicna izguba. Ne vem kdaj in kako se je zgodilo, a zgodilo se je. En kanal prekinja. Se dobro, da sem jih kupil na rezervo. Superlux is rip. Long live superlux.

(valda da bom polotal, res pa da bo verjetno samo trs stal vec od slusalk)

#3574 Nighthawk

• mafija
  • 1 705 sporočil

Objavljeno 06 oktober 2019 - 08:10

Manj kot Rean-a ne nabavit. Če ti je 2€ preveč in boš nabavu najcenjšega nabavi niklanega (cenejšega) ne pozlačenga.

Uglavnm pozlačeni začne prej prekinjat :D

#3575 Arey

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 7 481 sporočil

Objavljeno 06 oktober 2019 - 10:17

Ravno prejsnji teden sem kupil neutrikovega 3.5mm v Terni, ccs 2.5€je in pokopali te bojo z njim. :D
Superlux for lyfe yo. To kar jz delam z njimi je ziher krsenje zenevske konvencije o slusalkah.

#3576 Slinch

polbogec

• vesoljci
  • 10 291 sporočil

Objavljeno 11 oktober 2019 - 17:21

Brainwavz ima -30% na vse earpade, plus dodatnih -10% ob naročilu na newsletter.
Jim dam še zadnjo šanso, cca dve leti nazaj sem nabavil njuhove PU pade za k551, takole so zgledali takrat:

Objavljena slika

Takole pa zgledajo danes, po praktično nič uporabe (mogoče par urc vsega skupaj, dobesedno na mestu so ležale in je tole nastalo)

Objavljena slika

Zdaj sem ubodel sheepskin leather (za slabih $27 shipped), upam da so zadnji padi, ki jih kupim za to slušalko.

#3577 Zorz

ga najraje faše pod pazduho in pri tem konjsko prdi.

• mn3njalničarji
  • 1 169 sporočil

Objavljeno 11 oktober 2019 - 17:56

kaj niso brainwavz kao top šit blazinice? to si kr na njihovi strani naročil? bi mogoče tudi jaz nekaj naročil za moje HE-400i, ker so mi že druge originalne blazinice razpadle...

#3578 coupet

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 885 sporočil

Objavljeno 11 oktober 2019 - 18:33

sicer niso slušalke ampak vseen. ma kdo kak predlog za kake pc zvočnike okol 100€? gledu sem creative gigaworks t40 npr...

#3579 atomic

živi v deželi Xarantaniji

• vesoljci
  • 6 067 sporočil

Objavljeno 11 oktober 2019 - 21:19

Oglej si sporočilocoupet, ob 11 oktober 2019 - 18:33, rekši:

sicer niso slušalke ampak vseen. ma kdo kak predlog za kake pc zvočnike okol 100€? gledu sem creative gigaworks t40 npr...
Jest bi to vzel
https://www.whathifi.../r1700bt/review

bo pa slinch povedal, če so za kaj :)

#3580 Nighthawk

• mafija
  • 1 705 sporočil

Objavljeno 11 oktober 2019 - 23:13

Tole kar pravi mr. Hardware. Se boljsi p/p so 1280

Dobis na amazonu.de ali co.uk

#3581 Slinch

polbogec

• vesoljci
  • 10 291 sporočil

Objavljeno 12 oktober 2019 - 00:18

Oglej si sporočiloZorz, ob 11 oktober 2019 - 17:56, rekši:

kaj niso brainwavz kao top šit blazinice? to si kr na njihovi strani naročil? bi mogoče tudi jaz nekaj naročil za moje HE-400i, ker so mi že druge originalne blazinice razpadle...

jop, na njihovi strani. Ne vem, naj bi bile proper, saj kar se tiče udobja so res top, ampak da material dobesedno od lufta razpade pa je kar kisla

Oglej si sporočilocoupet, ob 11 oktober 2019 - 18:33, rekši:

moj prvi nasvet bi itak bil "žrtvuj več keša", ampak če že kaj, je omenjen edifier sigurno best bet

#3582 Ezoterik

rdeči prerok

• komunisti
  • 1 126 sporočil

Objavljeno 12 oktober 2019 - 01:55

Jst bi rajš reku manj keša https://www.mimovrst...niki-sp-hf-500a. Good enough imo. PC zvočniki so totaln junk, ni se vredno neki preseravat. Rajš v proper audio opremo keš, kokr v neke bedne entry aktivne bookshelfe.

#3583 Nighthawk

• mafija
  • 1 705 sporočil

Objavljeno 12 oktober 2019 - 07:13

Dejstvo je, da so R1280T eni najboljših p/p entry level zvočnikov. Model brez BTja, pa pride dobrih 80€.

In other news, Zeos je dobu un slovenski designerski fršterker-je. Prav, da ni baš nešto

Realno, sej ne more bit

Objavljena slika

Zdej pa če pogledate, da tole košta več kot 600€ in je dejansko polovica tega usmernik...

Najdražji kos tle notr je Aplsov potenciometer, okol 10€, ohišje cca 20€, pa Wima capi (okol 1€ po kosu, če kupuješ par komadov). Ostalo so smeti.

Dejanska proizvodnja tazgale kosa, modela ne košta 20€

To sporočilo je uredil Nighthawk: 12 oktober 2019 - 07:21

#3584 Mefisto

Playstation pro, lasje na glavi, jaz sem vendar moški pravi!

• legende
  • 5 161 sporočil

Objavljeno 12 oktober 2019 - 12:14

Se vam zdi da bi z Edifier R1280T bil kakšen improvement nad Logitech ZT Cinema (ki sicer imajo še sub-wofer)? Razmišljam, da bi nabail dva zvočnika in ju priklopil na DAC X6, namesto da imam zvočnike povezane na matično.

Kaj pa je best buy v rangu 200 evrov - tam se dobi že kakšne Dali zvočnike (morajo pa biti bookshlef, ker nimam prostora ob računalniku za kaj večjega).

#3585 Nighthawk

• mafija
  • 1 705 sporočil

Objavljeno 12 oktober 2019 - 14:02

Osebno nebi upgrejdu.

Našpari še stotaka in poseži po studijcih, magar Presonus E5 ali kupi rabljene.

Drugač pa odvisn za kaj rabiš. Za movije je sub skor must have, medtem ko ga za glasbo praktično ne rabiš.

To sporočilo je uredil Nighthawk: 12 oktober 2019 - 14:03

#3586 Super Km3t

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• mn3njalničarji
  • 1 001 sporočil

Objavljeno 15 oktober 2019 - 10:09

je kdo pokupil pol soundsurge 46? tuhtam, da bi jih tud jst vzel za pisarno.<p>

#3587 Arey

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 7 481 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2019 - 19:42

Suggestion za zaprte, wired, circumaural slušalke. Sub 100€, pa po možnosti kakšen saj-ni-res-pa-je p/p best bye nighthawk style.

#3588 Zorz

• mn3njalničarji
  • 1 169 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2019 - 19:53

audio technica ath-m40x ?

#3589 nimr0d

ma rizle in zduvz. A loh dobi filter?

• hajduki
  • 347 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2019 - 20:11

kaj pravte https://www.audeze.c.../products/lcd-1

#3590 Mefisto

• legende
  • 5 161 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2019 - 21:50

Odvisno od cene, za 400 dolarjev se mi zdi kar konkreten črnski tič v riti.

#3591 Zorz

• mn3njalničarji
  • 1 169 sporočil

Objavljeno 17 oktober 2019 - 17:53

Oglej si sporočilonimr0d, ob 16 oktober 2019 - 20:11, rekši:

tip je zelo impresioniran :D

#3592 nimr0d

ma rizle in zduvz. A loh dobi filter?

• hajduki
  • 347 sporočil

Objavljeno 19 oktober 2019 - 17:47

odločitev je padla: https://drop.com/buy...heiser-hd6xx-eu

naročim danes/jutri. Končno :lol:

#3593 Lenkas

si po drkanju nikoli ne umije rok. Prašiček.

• mn3njalničarji
  • 1 380 sporočil

Objavljeno včeraj, 13:55

kok pa so

je kej drugač k massdrop?

vidm da je to massdrop, sam so se preimenoval očitno, 280$ pa eu

#3594 Mefisto

• legende
  • 5 161 sporočil

Objavljeno danes, 12:45

Mika me da bi si za pc nabavil zvočnike Edifier Studio S1000DB
Po ocenah in opisih so kar beasti in bi morali pošteno upgrejdat trenutna logitech z cinema. Imate kakšno mnenje o njih in oe Edifier znamki na splošno? So pa cca. 300 evrov, kar je kar dosti za kitajca.

#3595 Idiot Savant

bednik z enim sporočilom

• svinjski pastirji
  • 1 sporočil

Objavljeno danes, 13:10

Do sedaj sem uporabljal Samsung in-ear slušalke, ki sem jih dobil ob telefonu, se pa guma po petih letih na konektorju napihuje oziroma guba oziroma ne vem kako bi drugače opisal, tako da izgleda, da ne bo več dolgo zdržal. Iščem torej kvalitetne in-ear slušalke za vsakodnevno uporabo, od telefona do tablice do mp3 playerja med tekom.

#3596 Slinch

polbogec

• vesoljci
  • 10 291 sporočil

Objavljeno danes, 13:12

Oglej si sporočiloMefisto, ob 21 oktober 2019 - 12:45, rekši:

Mika me da bi si za pc nabavil zvočnike
Edifier Studio S1000DB

Po ocenah in opisih so kar beasti in bi morali pošteno upgrejdat trenutna logitech z cinema. Imate kakšno mnenje o njih in oe Edifier znamki na splošno? So pa cca. 300 evrov, kar je kar dosti za kitajca.

Lep in precej kvalitetno izdelan zvočnik. Računaj sicer, da so kar veliki boxi, sigurno ne pašejo na povprečno računalniško mizo, ampak za ta keš verjetno kar hud buy (vidim da od marketplace sellerjev dobiš za okrog 280 shipped).

#3597 Mefisto

• legende
  • 5 161 sporočil

Objavljeno danes, 13:20

Ja kar dobra cena je, sem jih gledal še nekaj časa nazaj, pa jih skoraj ni bilo pod 300 funtov. Moram pa doma malo zmeriti koliko placa imam, sicer imam ogromno mizo, samo so teli res kar veliki beasti.

Mislite da bi bil velik fail, če zvočnika nista čisto sinhorno postavljena - npr. levi zočnik je direktno ob monitorju, desni pa kake pol metra stran - torej da nista čisto sorazmeno postavljena glede na poslušalca?

#3598 Slinch

polbogec

• vesoljci
  • 10 291 sporočil

Objavljeno danes, 13:32

ma pri takih razdaljahje kar fail, če si 4 metre stran in nista čist simetrično levo desno se ne pozna ful, pa neki malega rešiš tudi z rotacijo, ampak če pa sediš direkt pred monitorjem pa je kar jeba

zdaj kaj točno nardi pol metra boš videl komaj v praksi, lahko da ne bo toliko bad, da bi moral telovadit okrog postavitve, ampak če je problem da ne gresta oba ob monitor, bi raje oba pol metra stran kot pa takšna mešanica

#3599 Mefisto

• legende
  • 5 161 sporočil

Objavljeno danes, 13:46

Thanks. Kaj pa če je eden višje od drugega? Torej eden ob monitorju, drugi pa pol metra nad monitorjem? Oziroma tretja variana oba monitorja pol metra nad glavo na steni (torej pol metra nad monitorjem)?

Moram doma malo pomeriti, ampak že zdaj nimam čisto idealno, oba zvočnika (ki sta precej manjša od teh beastov) sta na isti višini za monitorjem, pri čemer pa je desni direkno za monitorjem - torej se zvok zabija v monitor. Pri teh jajcih, ki jih imam zdaj ni takega problema, ampak moram to nekako rešiti.

#3600 Slinch

polbogec

• vesoljci
  • 10 291 sporočil

Objavljeno danes, 14:00

V vsakem primeru bi pol moral tistega, ki je višje (če je to eden ali oba), zarotirati navzdol. Drugače še težje rešuješ, kot če sta različno oddaljena. Če je različna razdalja, bo razlika v glasnosti visokih med kanaloma, kar se da dokaj uporabno zrihtat z balanceom, če sta pa na različni višini, pa bo (manjša) razlika v glasnosti in razlika v frekvenčnem razponu visokih. Visoki toni so namreč precej usmerjeni in off-axis pride hitro do spremembe sounda. Zdaj če sta oba višje ni nujno problem, če ti ne streljata direktno proti glavi, sploh pri zvočnikih, ki imajo nabite visoke (tejle bi naj bili V-shape, tako da čisto možno, da ti bo celo odgovarjalo, če si malce off-axis), le pa vseeno dobro, da jih imaš možnost po potrebi nagniti navzol. Torej nek stenski nosilec, kar pa za 10-kilske boxe ni lih malenkost. Saj drugač se vse te detajle rešuje sproti, pač sprobaš različne postavitve in ti je hitro jasno, kaj funkcionira in kaj ne, vseeno bi sam raje kupil boljše (in večje) boxe, četudi vem, da bom imel težave s postavitvijo, kot pa da bi zaradi težav s prostorom delal kompromise in iskal manjše škatlice.

Mislim, če prostor dopušča, je čisto legit rešitev tudi te boxe fuknit na stojala ob mizi, naj se ve da misliš resno :D

2 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 2 gostov, 0 anonimnih uporabnikov