Skoči na vsebino

Apple

uradna tema

4435 odgovorov na to temo

#41 Arey

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 7 481 sporočil

Objavljeno 04 julij 2012 - 16:21

Oglej si sporočilogeneral, ob 04 julij 2012 - 11:47, rekši:

Ful je zanimivo, ker je najdražji MacPro za 1950€ na tej strani slabši od mojega laptopa za katerega sem dal jurja :avadodo:
Po številkah res.

#42 Skynetz

več kot očitno žre doručak na mn3njalu.

• vesoljci
  • 4 020 sporočil

Objavljeno 04 julij 2012 - 16:38

Siguren sem da tudi po performansu :lol:

#43 Arey

• vesoljci
  • 7 481 sporočil

Objavljeno 04 julij 2012 - 17:24

Možno, spet, na papirju. Če mi verjameš al pa ne se ne sekiram če na testu dobim namesto 3153 pik le 3084.
Nedvomno pa ima over 9k gnil touchpad, slabše ohišje, ipd.

#44 Slasher

je fejst čez les.

• legende
  • 1 092 sporočil

Objavljeno 04 julij 2012 - 17:29

pa avtonomijo baterije, debeljšo in manj estetsko ohišje,..

tak je. ali kupiš hyundai i40 za 38k eur, ali pa audi a4 za 30k. slednji ima manj opreme, je pa vseeno prestižnejši in nenazadnje tudi bolj zaupam kar se kvalitete tiče.

#45 Arey

• vesoljci
  • 7 481 sporočil

Objavljeno 04 julij 2012 - 17:31

Damn, kako sm lahko avtonomijo pozabu.
Ja, pokaži mi tako tanek laptop ki zdrži 7 al kok ur specifira apple za mbp. Meni je to pomembno, ker sm konc koncev kupu laptop, ne staconarca.

#46 Skynetz

• vesoljci
  • 4 020 sporočil

Objavljeno 04 julij 2012 - 17:37

Ohišje je res manj kvalitetno in baterija zdrži samo 4ure, ampak meni je to čisto dovolj. Ampak ker ga spet ne prenašam tolko, mi je dovolj. Sicer pa ima še vedno ohišje iz aluminija. Pa naj omenim da imam jaz 17ko in ne 15ko. Torej bi primerna 17" ka stala še več. Sicer pa mislim da igra večjo vlogo več rama in več kot pol manj denarja, pazi prišparaš več kot 1000€! Kot pa da kupiš neki samo zaradi tega ker lepše zgleda, ima malenkost večji touchpad (meni to ne predstavlja problema, ker ne nosim miške s sabo, ko grem kam) in traja baterija več, sicer pa vsak zase ve kaj rabi :sorcerer:

#47 Šimšalamima Huhu

skače z ritko na svečnik.

• šerifi in depjutiji
  • 1 557 sporočil

Objavljeno 04 julij 2012 - 17:50

Boljši trackpad, ne večji, boljši. Poleg tega obstaja razlog, da 17" ThinkPad iščeš z lučjo pri belem dnevu. In da je po ceni tam tam z MBP, čeprav je po številkah, ki jih napišejo v prospekt od Big Banga, verjeten precej podoben tvojmu laptopu. Tako kot si napisal, vsak ve zase kaj rabi, samo ponavad je ljudem, ki ne rabijo veliko, težko razložit, v čem je fora tistega malega presežka.

#48 Skynetz

• vesoljci
  • 4 020 sporočil

Objavljeno 04 julij 2012 - 18:37

Moj ima trackpad okoli osvetljen :D
Evo link do laptopa: http://sodoo.second-...dv7-6020ev.html

#49 Izbrisani_malac_*

• Guests

Objavljeno 05 julij 2012 - 10:13

Kt da bi rekel, da je Samsung S2 boljši od Iphone 4S, ker ima S2 več rama in boljši CPU. Najprej uporabljal oba izdelka potem pa komentiraj. Sam ne pridit čez en mesec jokat, da ti je nekaj na HPju crknilo :D

#50 B[]rG

"Oll your internetz are belong to mi!"

• vesoljci
  • 906 sporočil

Objavljeno 05 julij 2012 - 10:31

Folk še vedno nekak ne kapira, da pač velja bolj ali manj tisti pregovor
Once you go Mac you never go back
Saj se nekaj ljudi iz Mac sveta definitivno vrne nazaj na Windows, večina pa nikoli več :D

Le zakaj je tako? Verjetno ne znajo več uporabljat kompjuterja in morejo kupit nekaj za glupe američane.
Objavljena slika
Hvala ti MAC, da lahko uporabljam kompjuter, ne da morem zraven Lenovota imet 1248 strani debelo bukvo, how to use Windows 7, like a boss.

#51 Izbrisani_malac_*

• Guests

Objavljeno 05 julij 2012 - 10:40

Tukaj se ne strinjam. Glede operacijskih sistemov se mi windows 7 ne zdi nič manj user friendly kot Mac OS. Druga stvar je če primerjaš android vs Ios, kjer itak vsi vemo da je Android drek. Neumno se mi pa zdi primerjanje cen macbookov z Hpji češ jaz dobim za pov manj denarja več rama pa boljši cpu

#52 B[]rG

• vesoljci
  • 906 sporočil

Objavljeno 05 julij 2012 - 10:57

ne razumeš popolnoma, neda se mi več...

#53 Arey

• vesoljci
  • 7 481 sporočil

Objavljeno 05 julij 2012 - 11:22

Pa sej ne govorimo samo o user friendly, čeprav je to definitivno eden izmed večjih selling pointov.

#54 Izbrisani_malac_*

• Guests

Objavljeno 05 julij 2012 - 11:36

Saj sem rekel, da se mi zdi neumno primerjanje cen, če gledaš na izdelke kot celoto. Dodal sem samo še to, da če pogledamo samo operacijski sistem je W7 čisto konkurenčen Mac OSu (ker je Borg napisal, da rabi 1300 stransko knjigo prebrat ko kupi Lenovo z W7)

#55 kiki

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 117 sporočil

Objavljeno 05 julij 2012 - 12:09

ah ja sam ko ti pa na macu neki crkne je pa em... kruto za denarnico :D sam ja mac all the way! :) pa OS X tut <3 tko morm laufat še winse gor - boot camp ne virtualno, pa je takšna razlika da dol padeš :o ko da bi mela 2 totalno različna računalnika res! In maci so res awesome, hočeš nočeš, tanki so in to preklemano prav pride, če morš nonstop nosit compa okol s sabo. Da ne govorimo o trackpadu! Ko je preprosto božanski pa pohitri samo delo - če nebi mela maca bi tut rabla extra display, tak pa nimam neke huge potrebe po tem ker je tok preprosto in hitro in enostavno. Precenjen? DA. Pa je vredno se stegnt čeprov veš da je precenjen? DA! :D

#56 Skynetz

• vesoljci
  • 4 020 sporočil

Objavljeno 05 julij 2012 - 12:21

Oglej si sporočilomalac, ob 05 julij 2012 - 10:13, rekši:

Kt da bi rekel, da je Samsung S2 boljši od Iphone 4S, ker ima S2 več rama in boljši CPU. Najprej uporabljal oba izdelka potem pa komentiraj. Sam ne pridit čez en mesec jokat, da ti je nekaj na HPju crknilo :D
Pustimo Android vs. ostali ker nima smisla, Android je pač shit in so ga začeli delat, ko še ni blo touchscreen telefonov in je najbolj neoptimiziran sistem ever. Rabi quadcore proc da dela normalno..lol. Sej s tem da bo prej al slej crknilo sem se že sprijaznu in pričakujem da enkrat bo. Ampak fora je v tem da ti tudi na macu prej al slej kej crkne, tako da to ni noben plus maca. S tem da popravilo za mac je veliko dražje kot za ostale, mislim da mi tega ni treba posebej poudarjat ane ?

Oglej si sporočiloB[]rG, ob 05 julij 2012 - 10:31, rekši:

Folk še vedno nekak ne kapira, da pač velja bolj ali manj tisti pregovor
Once you go Mac you never go back
Saj se nekaj ljudi iz Mac sveta definitivno vrne nazaj na Windows, večina pa nikoli več :D

Le zakaj je tako? Verjetno ne znajo več uporabljat kompjuterja in morejo kupit nekaj za glupe američane.
Objavljena slika
Hvala ti MAC, da lahko uporabljam kompjuter, ne da morem zraven Lenovota imet 1248 strani debelo bukvo, how to use Windows 7, like a boss.
Ja lej, jaz sem že probal maca pa ga nebi mel, če bi mel višek denarja bi raje kupu alienware, bi vsaj mel kej od tega :P

#57 Šimšalamima Huhu

• šerifi in depjutiji
  • 1 557 sporočil

Objavljeno 05 julij 2012 - 12:43

Ne vem od kje fama da je popravilo maca dražje, a maš kakšen primer? Popravila v garanciji so po mojih izkušnjah na neprimerno višjem nivoju kot jo ima Dell, HP itd. v Sloveniji, popravit ga lahko daš res dobesedno kjerkoli na svetu.
Pa že večkrat sem povedal zgodbo, ko sem prišel s polomljenim ohišjem v Epl, brez garancije, računa, sploh ni bil kupljen pri njih, pa so se mi opravičil ker sem prišel po tretji in bo treba na del počakat 2 dni da pride iz Nizozemske, drugač bi bil že naslednji dan. Laptop so mi prinesel v rokavicah na peni, zarad milimetra polomljenega roba so zamenajl celo plato s tipkovnico in trackpadom, na te dele in svoje delo dali 1 leto garancije, plačal pa nisem nič. Za Dellov Latitude je bilo treba klub garanciji FMCju plačat, da so ga vzeli preko vrste (namesto 14+ dni je trajal tam nekje 4-5), ker je bil pač rabljen v službene namene in nekak ni opcije da si pol mesca brez računalnika.
Če crknjen disk al pa ram boš pa povsod plačal isto. Oziroma crknejna matična od Acerja za 500€ bo verjetno cenejša kot ista stvar od retina MBPja.

#58 Arbenowskee

importatore di olio d'oliva e melanzane

• mafija
  • 1 640 sporočil

Objavljeno 05 julij 2012 - 12:44

Oglej si sporočiloŠimšalamima Huhu, ob 04 julij 2012 - 17:50, rekši:

Boljši trackpad, ne večji, boljši. Poleg tega obstaja razlog, da 17" ThinkPad iščeš z lučjo pri belem dnevu. In da je po ceni tam tam z MBP, čeprav je po številkah, ki jih napišejo v prospekt od Big Banga, verjeten precej podoben tvojmu laptopu. Tako kot si napisal, vsak ve zase kaj rabi, samo ponavad je ljudem, ki ne rabijo veliko, težko razložit, v čem je fora tistega malega presežka.

this.

@general: pri prenosnikih je kr vredu konkurenca in ce kupujes premium prenosnik (kar macbooki (pro) definitivno so), bos odmetu lih tolk za nejabolcni izdelek kot za jabolcnega. Pri prenosnikih so stvari kot so avtonomija/touchpad/teza pac pomembni dejavniki. Kako pomembni dejavnik dejansko so, pa vids ce pogledas market share.

je pa res da jabki zmanjka featurjev za "resno delo" (torej enterprise market), kjer rabs dock, menjanje/nadgrajevanje baterije, moznost inhouse nadgradenj, standardizirane prikljucke ipd...

#59 Skynetz

• vesoljci
  • 4 020 sporočil

Objavljeno 05 julij 2012 - 13:01

Tle bi se pa kar strinjal ja, vidim da recimo elitebook za podobno ceno je nekaj podobnega: http://www.mimovrste...hz-lg672ea#tech

S tem da dobiš 3leta garancije (tudi na baterijo), čitalec prstnih odtisov, dock ti šenkajo zraven, pa še par priključkov ima ki jih apple nima :D

#60 Arey

• vesoljci
  • 7 481 sporočil

Objavljeno 05 julij 2012 - 13:21

S tem da je precej debelejši pa ima slabšo avtonomijo touch pad. Tle ne bomo nkol pršli do dna, no. Meni ni blo škoda dat, ker se mi zdi vredno, med tem ko tok keša za PC laptop recimo nebi dal.

#61 Skynetz

• vesoljci
  • 4 020 sporočil

Objavljeno 05 julij 2012 - 13:49

Koliko slabšo avtonomijo pa ima ? Torej priporočaš da če nekdo hoče kupit premium laptop, naj rajši kupi macbooka in potem da gor winse, raje kot da kupi po ceni primerljivega HPja ali kaj drugega ? Pa kaj fora teh "premium" laptopov je samo v tem da se vidi da si dal več dnarja za njega, pa da ti več cajta traja baterija, da lepše zgleda in da ima boljši touchpad (tle ne štejem kakih elitebookov, ki dobiš še dock recimo pa kakšne posebne priključke, ki jih pri applu ne) ?

#62 Mr Shears

Drkež ni preveč težak, če je človek strokovnjak.

• komunisti
  • 801 sporočil

Objavljeno 05 julij 2012 - 14:50

apple ma thunderbolt in firewire, to so premium priključki

#63 Arey

• vesoljci
  • 7 481 sporočil

Objavljeno 05 julij 2012 - 14:58

Če rabiš windowse valda ne kupiš macbooka, če ti je pa vseeno oz če ti je os x kul, pa je dost izenačeno. Plusi in minusi so na obeh straneh, in kot sm že reku, zmenli se ne bomo tle ničesar.
Pa sorry ker pod pomembne parametre laptopov štejem uporaben touch pad (PCjaški pač ni) in dolgo avtonomijo. Bodi malo objektiven.

#64 Šimšalamima Huhu

• šerifi in depjutiji
  • 1 557 sporočil

Objavljeno 05 julij 2012 - 15:03

T430 ima avtonomijo čez 13 ur, MBPji se že par let gibljejo nekje med 7-8 ur. Pri 14" ThinkPadu ima isto ločljivost kot tvoj pri 17", pri 15" si že pri 1920 x 1080. Retina zaslon je pri tem kar maš ti v razliki podobna primerjavi med Sputnikom in ISS. Gajbi, ki tehta 3 kile pa pol (tvoj), rečeš prenosnik s kar dost optimizma. Saj maš 2" več diagonale, a nič več od vsebine, edino konkretno bolj socialn zaslon, dodal si pa 50% teže. Kje je šele teža kakšne ThinkPad X serije. Tipkovnica na tvojem HPju je porazna, daleč že od teh z MBPjov, kje šele klasična ThinkPadova (T420 in starejši) ali nova s Tx30. O razliki o kvaliteti ohišja, izbiri materialov (predvem na Lenovo), kvaliteti vpetja zaslona (180° kot odpiranja recimo) itd. sploh ne vem če ima smisel govort, če imaš laptop bolj kot nepremičnino. Periferija z letošnjo letnico, ne neka podstrešna roba. USB 3.0, SSDji ali 7200 diski, zmišljuješ se lahko v detajle, od osvetljene tipkovnice dalje. In te računalnike neseš s sabo na safari v Afriko al pa na ledolomilec v Antarktiko pa maš tam servis in dodatno opremo, ne tvoj model, ki ga prodajajo samo na Balkanu. To je fora teh "premium" laptopov.

edit: kje so poj šele res detajli, kot magsafe adpaterji, ne da ti prvi, ki se bo zapletu v kabl odnese cel laptop z mize, ena(!) majhna bela lučka, ki kaže ali je prižgan, v sleepu itd. ne cel lunapark oranžnih in zelenih ledic na najbolj neprimernih mestih, ki ti blinkajo v obraz ko da si na testu za epilepsijo, hlajenje, pri katerem se ne sprašuješ, če je to normlano da laptop crkne ker ga uporabljaš v postli, ne na posebnem stojalu za 3€ z mimovrste, ma fak, tega je kar češ. Pa se ti vseeno rata vprašat, če je fora samo v tem, da se vidi, da si dal več dnarja zanj.

#65 jure00

treez r ppl 2

• mn3njalničarji
  • 391 sporočil

Objavljeno 05 julij 2012 - 15:48

dobro napisano Šimšalamima Huhu, se strinjam z napisanim. :)

#66 Arey

• vesoljci
  • 7 481 sporočil

Objavljeno 05 julij 2012 - 16:22

Carsko, to bom zdej copy pastal vsakič ko bo folk trollal kok so macbooki precenjeni.

#67 B[]rG

• vesoljci
  • 906 sporočil

Objavljeno 05 julij 2012 - 22:52

to bojo vedno, tudi če bo za pol ceneje, ker pol spet ne bo delal (za nekatere desni relevanten) klik, pa IGRICE! :D

#68 Undead

kvačka. (How gay is that??)

• rumeni jaki
  • 1 699 sporočil

Objavljeno 06 julij 2012 - 00:57

A na macih ne dela desni klik? Hmm wierd res. Igre ti pa delajo skor vse lahko, tud če niso os native, maš pa program play on mac, steam ma tud dost mac špilov, predvidevam da drugi tud. .
Šimšalama, dobr napisan.

#69 B[]rG

• vesoljci
  • 906 sporočil

Objavljeno 06 julij 2012 - 10:46

Seveda dela desni klik, pač folk trmari da ne dela :D

#70 Skynetz

• vesoljci
  • 4 020 sporočil

Objavljeno 06 julij 2012 - 17:50

Oglej si sporočiloMr Shears, ob 05 julij 2012 - 14:50, rekši:

apple ma thunderbolt in firewire, to so premium priključki
tle bom samo to pustil :lol: :lol: :lol:

Oglej si sporočiloŠimšalamima Huhu, ob 05 julij 2012 - 15:03, rekši:

T430 ima avtonomijo čez 13 ur, MBPji se že par let gibljejo nekje med 7-8 ur. Pri 14" ThinkPadu ima isto ločljivost kot tvoj pri 17", pri 15" si že pri 1920 x 1080. Retina zaslon je pri tem kar maš ti v razliki podobna primerjavi med Sputnikom in ISS. Gajbi, ki tehta 3 kile pa pol (tvoj), rečeš prenosnik s kar dost optimizma. Saj maš 2" več diagonale, a nič več od vsebine, edino konkretno bolj socialn zaslon, dodal si pa 50% teže. Kje je šele teža kakšne ThinkPad X serije. Tipkovnica na tvojem HPju je porazna, daleč že od teh z MBPjov, kje šele klasična ThinkPadova (T420 in starejši) ali nova s Tx30. O razliki o kvaliteti ohišja, izbiri materialov (predvem na Lenovo), kvaliteti vpetja zaslona (180° kot odpiranja recimo) itd. sploh ne vem če ima smisel govort, če imaš laptop bolj kot nepremičnino. Periferija z letošnjo letnico, ne neka podstrešna roba. USB 3.0, SSDji ali 7200 diski, zmišljuješ se lahko v detajle, od osvetljene tipkovnice dalje. In te računalnike neseš s sabo na safari v Afriko al pa na ledolomilec v Antarktiko pa maš tam servis in dodatno opremo, ne tvoj model, ki ga prodajajo samo na Balkanu. To je fora teh "premium" laptopov.

edit: kje so poj šele res detajli, kot magsafe adpaterji, ne da ti prvi, ki se bo zapletu v kabl odnese cel laptop z mize, ena(!) majhna bela lučka, ki kaže ali je prižgan, v sleepu itd. ne cel lunapark oranžnih in zelenih ledic na najbolj neprimernih mestih, ki ti blinkajo v obraz ko da si na testu za epilepsijo, hlajenje, pri katerem se ne sprašuješ, če je to normlano da laptop crkne ker ga uporabljaš v postli, ne na posebnem stojalu za 3€ z mimovrste, ma fak, tega je kar češ. Pa se ti vseeno rata vprašat, če je fora samo v tem, da se vidi, da si dal več dnarja zanj.
Meni je moja resolucija čisto kul, 3.5kg dvomim da ima, prenosnik pa je še vedno, ker ga lahko dam v torbo in odnesem kamorkoli, kar s stacionarcem pač ne moreš počet. Sicer pa za ekstremno portabilnost imam netbook, ki v takih primerih opravi svojo dolžnost. USB 3.0 imam, prav tako dva diska in bluray. Tako da kdaj v prihodnosti lahko zamenjam enega izmed diskov za SSD ali pa fuknem ven bluray reader in tako pridobim plac še za en disk. A lahko to na macbooku sam nardiš ? Mislim da ne, čeprav se lahko motim. Vpetje zaslona je na tem prenosniku res bolj slabo, ampak me ne moti in se čisto dovolj odpre. Sicer pa za nosit laptop na fax pa nazaj, pa kdaj do kolegov mislim da preživim nest te 2 al 3kg, kolkor pač ima.

Mi je pa všeč, da je končno nekdo napisal nek argumentiran post, petka :D

#71 Arey

• vesoljci
  • 7 481 sporočil

Objavljeno 06 julij 2012 - 20:05

Lej, ne morš rečt da je "tebi tvoja resolucija čisto kul", ker lahko kr nehamo z debato, ane. Tle rečeš da so macbooki precenjeni, pol pa ko ti nekdo pove zakaj so dražji kot tvoj notebook, rečeš da "je teb itak dovolj tko kot maš".
Teža zgoraj linkanega PC prenosnika je 3.1KG, medtem ko je MBP retina 2KG, oz non-retina je 2.5KG. Tko, no, kila oz tretjina teže pri prenosnem računalniku kr igra vlogo.
Pol te vpetje zaslona ne moti, ker se "čisto dovolj odpre". Lej, ne morš najprej govort kok je nekaj precenjeno, pol pa ko ti nekdo pove kaj je tam boljšega kot pri tebi rečt, da je "tebi itak dovolj tko kot je". Valda, sej bi se navadu tut na pol počasnejši laptop za 500€, sam tle govorimo o premium rešitvah, ane.
Glede menjave CD roma za disk ne vem, to bo kdo drug povedal, je pa v retina MBPju SSD že po defaultu notri, na starejše ga lahko pa proti plačilu tudi dodaš. Je pa, valda, dosti bolj prilagodljiv random laptop kot apple proizvodi, to je pač njihov velik plus, če ti to kaj pomeni. Jz recimo ne poznam človeka ki bi updatal kupljen laptop (edino mogoče RAM, pa mislim da se na non retina macbookih to da), ker raje kupiš novega. In glede na to kok MBji držijo cene, to tudi ni tako velik strošek.

#72 Mr Shears

• komunisti
  • 801 sporočil

Objavljeno 06 julij 2012 - 23:12

kolko bi dobu za 4 leta starega z nedelujočo baterijo in ropotajočim ventilatorjem

#73 bainit

• vesoljci
  • 6 732 sporočil

Objavljeno 06 julij 2012 - 23:21

šers sem gledal mal tele hackintoshe, ki si jih omenjal. kar zanimivo, nisem vedel, da se da instalirat os x sorazmerno preprosto na navadne pcje. ne vem sicer, kako je s prenosniki, ampak na desktopu bom enkrat probal za hec.

#74 Mr Shears

• komunisti
  • 801 sporočil

Objavljeno 06 julij 2012 - 23:32

ja moraš met intel pa kr gre

#75 Slasher

je fejst čez les.

• legende
  • 1 092 sporočil

Objavljeno 07 julij 2012 - 07:05

Oglej si sporočiloMr Shears, ob 06 julij 2012 - 23:12, rekši:

kolko bi dobu za 4 leta starega z nedelujočo baterijo in ropotajočim ventilatorjem
opisal si mojega belega MacBook-a :D 4 leta, baterija se sprazni v roku 75ih minut, ventilator pa brni kot centrifuga in občasno ropoče (bi ga trebalo spucat, ker je verjetno zabasan s prahom do konca).

#76 Šimšalamima Huhu

• šerifi in depjutiji
  • 1 557 sporočil

Objavljeno 07 julij 2012 - 08:25

Težo sem prepisal s HPjevih specikiacij za tvoj model. Drugač mam pa jaz očitno eno čudežno baterijo, 4+ let star MB z blizu 400 cycli še kar drži 2,5 ure.

#77 Arey

• vesoljci
  • 7 481 sporočil

Objavljeno 07 julij 2012 - 09:03

Oglej si sporočilobainit, ob 06 julij 2012 - 23:21, rekši:

šers sem gledal mal tele hackintoshe, ki si jih omenjal. kar zanimivo, nisem vedel, da se da instalirat os x sorazmerno preprosto na navadne pcje. ne vem sicer, kako je s prenosniki, ampak na desktopu bom enkrat probal za hec.
Jz ga mam na stacionarcu. It's okay, sam jz se nism s tem zajebaval ampak se je kolega, in je mel malo težav ker nimam točno taprave matične in sound kartice notri.
Je pa, baje, če kupiš prav specifične komponente, dost enostavno, ja.

#78 Slasher

je fejst čez les.

• legende
  • 1 092 sporočil

Objavljeno 07 julij 2012 - 09:25

Oglej si sporočiloŠimšalamima Huhu, ob 07 julij 2012 - 08:25, rekši:

Težo sem prepisal s HPjevih specikiacij za tvoj model. Drugač mam pa jaz očitno eno čudežno baterijo, 4+ let star MB z blizu 400 cycli še kar drži 2,5 ure.
meni je šla baterija po dveh letih (oziroma dobil service battery opomnik) ker sem eden redkih, ki ne gleda na to, kdaj kabel ven cukne in ga nazaj priklopi. ponavadni ga ven iztaknem za 5 minut, pa ga potem takoj nazaj na štrom dam, včasih pa za 20 minut. itd. najpogosteje so to bili 5-10 minutni intervali.

#79 Mr Shears

• komunisti
  • 801 sporočil

Objavljeno 07 julij 2012 - 09:37

js sm tudi dobu service battery poe ne dveh letih, sem mel pa nonstop na kablu.

#80 Slinch

polbogec

• vesoljci
  • 10 291 sporočil

Objavljeno 07 julij 2012 - 12:51

Meni je na skoraj 6 let starem MBju cca dva meseca nazaj začel ventilator ropotat kot da smo sredi vojne, par dni nazaj sem ga menjal ("nov" je stal enih 15 eur s poštnino vred) in dela kot urca. Baterija mi je dokončno crknila pred kakšnim letom (nikoli je nisem ven jemal, ko je bil priklopljen na štrom), tako da zdaj je pač brez. Je pa že v hudo slabem stanju, kar nekajkrat se je že srečal s tlemi s kakšnih 40 centi višine, enkrat pa celo z več kot metra, odprt. Razen zlomljenega zgloba in nekoliko loose ohišja pa deluje vse bp.

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov