Skoči na vsebino

Apple

uradna tema

4435 odgovorov na to temo

#81 B[]rG

"Oll your internetz are belong to mi!"

• vesoljci
  • 906 sporočil

Objavljeno 07 julij 2012 - 14:51

Baterija se vsak mesec kalibrira in napolni do 95% in začne polnit ko pade pod 30%. Zato se nekak ne čudim, zakaj se ostali čudite, ker vas zafrkava.

#82 Mr Shears

Drkež ni preveč težak, če je človek strokovnjak.

• komunisti
  • 801 sporočil

Objavljeno 07 julij 2012 - 20:30

slinch kaj to si sam zamenjal ventilator al si nesu na servis? js sm ga hotu sam odšravfat da bi vsaj spucal prah pa pol raje nisem ker so eni tanki kabli čez zalepljeni pa se bojim da bi potrgal kej

#83 bainit

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 6 732 sporočil

Objavljeno 07 julij 2012 - 20:36

Oglej si sporočiloArey, ob 07 julij 2012 - 09:03, rekši:

Jz ga mam na stacionarcu. It's okay, sam jz se nism s tem zajebaval ampak se je kolega, in je mel malo težav ker nimam točno taprave matične in sound kartice notri.
Je pa, baje, če kupiš prav specifične komponente, dost enostavno, ja.
ja, gigabyte maticne pa tut kaksne asus recimo, ki ze imajo UEFI. na svoji bi pa moral flashat bios (p5q) tko da me ne vlece lih....
novega racunala pa do naslednje generacije zih ne bom kupoval. je pa sorazmerno enostavno ja.
kaksne specifikacije stacionarca pa mas (maticna, proc, graficna)? a ti kaksna komponenta na maticni (lan, zvok, wireless...) ne dela?

šers pejt v kaksno papirnico in kupi zrak v tisti piksni. pa ventilator drzi tacajt, ko bos pihal, da se ne bo mogel sukat.
pa ne uporabljat industrijskega kompresorja, tut ce ga mas doma.

#84 Mr Shears

• komunisti
  • 801 sporočil

Objavljeno 07 julij 2012 - 20:39

brat ma kompresor za airbrush
ampak sem že s sesalcem spucal večino, pa še kr ropota, tako da mislim da so šli ležaji.

#85 bainit

• vesoljci
  • 6 732 sporočil

Objavljeno 07 julij 2012 - 20:51

mozno, to grejo tut zarad kompresorja (ko naredijo wruuuuuuuuuuuuuuuuum)
zato sem rekel tisto.

a ma tisti kompresor sploh kaksne filtre za olje in vodo? ce nima, tut ni dobro, da z njim kaj prevec saris okoli. pa s high-powered sesalecem tut samo isces probleme, verjemi.
sam se ne spomnim clanka, kjer sem to bral.

#86 Slinch

polbogec

• vesoljci
  • 10 291 sporočil

Objavljeno 07 julij 2012 - 21:47

Oglej si sporočiloMr Shears, ob 07 julij 2012 - 20:30, rekši:

slinch kaj to si sam zamenjal ventilator al si nesu na servis? js sm ga hotu sam odšravfat da bi vsaj spucal prah pa pol raje nisem ker so eni tanki kabli čez zalepljeni pa se bojim da bi potrgal kej

Sam sem menjal. Sicer ni nujno, je pa priporočljivo tiste kable odklopit, če ne drugo je tako lažji dostop do šraufov. Tisti lepilni trak ki pa pokriva kable pa preprosto odlepiš, nima kaj bit. Vzame pa to enih 5 minut ko imaš odstranjeno tipkovnico.

Tale video lepo razloži:

Sem pa tudi sam upal, da se bo dalo spucat in bo to to, ampak ko enkrat začne ropotat je po vsej verjetnosti motor in je edina rešitev menjava.

#87 buhloone

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 93 sporočil

Objavljeno 10 julij 2012 - 11:48

Kakšna je realna razlika v moči med prejšnim (late 2011) in novim osnovnim MBP 13"?
Tukaj imam v mislih predvsem ivita proti sanditu. Se res toliko pozna, da bi zaradi tega odštel par stotakov več?

Pa kaj je s temi cenami pri nas, gledam ostale eu države in imajo po po 100-200 EUR ceneje :mefi:

#88 Slasher

je fejst čez les.

• legende
  • 1 092 sporočil

Objavljeno 10 julij 2012 - 12:08

pri MBP13 se še najbolj pozna nov IGP. še vedno je intergriran, ampak naskok med 3000 in 4000 je precejšen. ne splača se kupovat MBP13, lej. greš na MBA13 ali pa MBP15.

Objavljena slika

#89 buhloone

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 93 sporočil

Objavljeno 10 julij 2012 - 13:44

Igrc ne igram veliko, mogoče kakšne Telltale zadevščine, to pa tudi na 3000 dela.

Drugače pa mi Air nekako ne potegne, zaprt je v smislu nadgradnje rama in diska, tu je tudi slabši procesor in manko cd plejerja. Če res ne nosiš veliko okoli, je po mojem 13" še vedno boljša izbira, res pa je vse skupaj stvar okusa.
15" nimam kaj rabit, preveč zame.

#90 kiki

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 117 sporočil

Objavljeno 10 julij 2012 - 14:27

Oglej si sporočiloŠimšalamima Huhu, ob 05 julij 2012 - 12:43, rekši:

Ne vem od kje fama da je popravilo maca dražje, a maš kakšen primer?
cenik za popravilo po tem ko mi je padel po stopnicah.....2 krat, pa ene 2 krat iz višin mize(problemi z jutranjo vrtoglavco+laptop nosit v rokah... NO GO! :D) ...stvar je bla v tem, da je mel skrivljen uni-body kar mene niti pod razno ni motilo, pa mal počen display, samo steklo, pa dvd rom ni delu sploh... pa sm rekla da bom dala na servis dokler je še v oni garanciji ala plačaš sam tretino... dobila sm tale cenik nazaj po pregledu....

Apple Display Assembly, Glossy, 661-5215…………. 513,74€
cr661-5297 top cover w/keyboard……………………… 252,56€
Apple Housing, Bottom Case, 922-9043…………….. 121,96€
Apple Optical Drive, 8x, Slot, SATA, 661-5147……. 102,26€

Vgradnja in test zahtevnejše komponente………. 89,69€
Skupaj……………………………………………………………………………1080,21€

torej ja, bi rekla da je mal draga ja :D tenx god za garancijo pa da plačaš sam tretino :D mislm da je kr problem stvar d če ti zarad tega ker maš mal počeno steklo od zaslona hočjo in zaračunajo menjavo celotnega zaslona, ker je pač lažje :D in sm mislla pač da nebi zaslona zamenjala sej me ni tok motla tista 2cm počenga stekla pač sm že davno ignorirala, sam oni so ala nardijo s to garancijo vse ali nič....tak da sm pol vse pa tretino plačala.... tko da ja :D bi rekla, da je kr dober primer "rahlo" dražjega popravila :D za 1000eur bi že dobla tak comp z istimi specifikacijami... in glede na to da je dejansko delalo tiptop vse razen DVD roma, ostalo blo pa sam ohišje, mi je mal em... too much :D mislm stari cel ekran zamenjat zarad tega ko je steklo počeno kje si še to vidu -_- only mac XD sam ok... zdj je vredi.... sm pač dala tiste 350eur al kok je blo =/ je pa bolelo denarnico :( in razn cd-dvd driva so bli sam lepotni popravki :D (aja če pa po temu pregledu se odločš da neboš servisiru morš pa 60eur al neki tazga plačat za pregled, ki je pa v primeru da pol daš servisirat zastonj)

#91 Caffrey

polfANAList za mistra mn3njalnika

• vesoljci
  • 2 696 sporočil

Objavljeno 10 julij 2012 - 14:47

Oglej si sporočiloSlasher, ob 07 julij 2012 - 07:05, rekši:

opisal si mojega belega MacBook-a :D 4 leta, baterija se sprazni v roku 75ih minut, ventilator pa brni kot centrifuga in občasno ropoče (bi ga trebalo spucat, ker je verjetno zabasan s prahom do konca).
Jaz sem kupil dve bateriji preko ebaya, manj kot 30€ po kosu pred kratkim. Tudi če mi vsaka samo 2 leti zdrži, bom še vedno v plusu :D
Brni mi pa nič, mislim da imamo enako starega macbooka.

#92 Šimšalamima Huhu

skače z ritko na svečnik.

• šerifi in depjutiji
  • 1 557 sporočil

Objavljeno 10 julij 2012 - 16:16

Fajn so te to oskubl, kam pa si ga dal popravt? Caffrey, baterije se ne starajo najbolj, razen če jih misliš imet v zmrzovalniku. Če si vzel eno kao za rezervo.

#93 Lunco

je svinjski pastir brez svinje in pasti. Torej le R.

• prostozidarji
  • 3 168 sporočil

Objavljeno 13 julij 2012 - 14:16

A sploh lahko dobijo samo steklo od Appla?

A obstaja kaksen app, ki "optimizira" sistem? Od moje mami stari iMac je blazno pocasen, do formatiranja mi pa glih ni. Najhuje je, ko se zbudi iz sleepa. Programi rabijo minuto ali dve, da jih lahko normalno uporabljas. A so to simptomi umirajocega diska ali kaj podobnega?

#94 Izbrisani_McMare_*

• Guests

Objavljeno 16 julij 2012 - 00:39

Objavljena slika

kako je s sharing & permissions nastavitvami boot particije. malce sem se zajebaval s temi nastavitvami in se bojim, da sem vse zjebal. a obstaja možnost, da se te nastavitve povrne na default nastavitve operacijskega sistema?

#95 tufy

je fasal hemeroide. Zdaj mu plapolajo v vetru.

• prostozidarji
  • 929 sporočil

Objavljeno 16 julij 2012 - 06:29

Oglej si sporočilokiki, ob 10 julij 2012 - 14:27, rekši:

mislm stari cel ekran zamenjat zarad tega ko je steklo počeno kje si še to vidu

Pri praktično vsakem prenosniku, ker so ekrani vgrajeni v ohišje - sestrici je na Asusu počil samo nosilec (torej ekran sam še dejansko cel), pa bi popravilo takrat stalo skoraj toliko kot nova mašina.

Mimogrede iz radovednosti - koliko je bil mac star? Sumim namreč, da so te nategnili, ker ti pripada dveletna garancija, omenjen ekran je pa letnik 2009.

#96 Lunco

je svinjski pastir brez svinje in pasti. Torej le R.

• prostozidarji
  • 3 168 sporočil

Objavljeno 16 julij 2012 - 07:27

Garancija na padce po tleh?

#97 kiki

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 117 sporočil

Objavljeno 16 julij 2012 - 09:36

Oglej si sporočilotufy, ob 16 julij 2012 - 06:29, rekši:

Pri praktično vsakem prenosniku, ker so ekrani vgrajeni v ohišje - sestrici je na Asusu počil samo nosilec (torej ekran sam še dejansko cel), pa bi popravilo takrat stalo skoraj toliko kot nova mašina.

Mimogrede iz radovednosti - koliko je bil mac star? Sumim namreč, da so te nategnili, ker ti pripada dveletna garancija, omenjen ekran je pa letnik 2009.

eeeem osnovna garancija velja samo za poškodbe, za katere nisi sam kriv, dodatna garancija pri iStore pa je preko neke zavarovalnice, in če si sam kriv(kot sm jst očitno bla XD), moraš plačat tretino :)

#98 sss

kadi joint, a ga ne deli z drugimi. Prasec.

• vesoljci
  • 320 sporočil

Objavljeno 16 julij 2012 - 19:10

Kje se najbolj splača nabavt novi apple ipad najnovejše garancije.
Recmo da je proračun 500€ in d se nabav najboljša zadeva za ta dnar

#99 Mr Shears

• komunisti
  • 801 sporočil

Objavljeno 17 julij 2012 - 10:37

Oglej si sporočiloMcMare, ob 16 julij 2012 - 00:39, rekši:

kako je s sharing & permissions nastavitvami boot particije. malce sem se zajebaval s temi nastavitvami in se bojim, da sem vse zjebal. a obstaja možnost, da se te nastavitve povrne na default nastavitve operacijskega sistema?
v disk utility imaš gumb repair permissions

#100 Arey

• vesoljci
  • 7 481 sporočil

Objavljeno 17 julij 2012 - 17:22

Oglej si sporočilosss, ob 16 julij 2012 - 19:10, rekši:

Kje se najbolj splača nabavt novi apple ipad najnovejše garancije.
Recmo da je proračun 500€ in d se nabav najboljša zadeva za ta dnar
Generacije :P
iPade majo povsod za cca 485 v istyle in EPL. Osnovni model ofc.

#101 B[]rG

• vesoljci
  • 906 sporočil

Objavljeno 17 julij 2012 - 19:04

V BigBangu imajo celo jailbraikane :o

#102 Arey

• vesoljci
  • 7 481 sporočil

Objavljeno 17 julij 2012 - 19:12

Oglej si sporočiloB[]rG, ob 17 julij 2012 - 19:04, rekši:

V BigBangu imajo celo jailbraikane :o
Srsly?

#103 B[]rG

• vesoljci
  • 906 sporočil

Objavljeno 17 julij 2012 - 19:23

Oglej si sporočiloArey, ob 17 julij 2012 - 19:12, rekši:

Srsly?
Jup in naphani z aplikacijami. Mogoče so to tudi stranke naredile,ker je imel vsak iPad dostop do interneta.

#104 Slasher

je fejst čez les.

• legende
  • 1 092 sporočil

Objavljeno 17 julij 2012 - 19:34

iz firbca sem šel gledat na iSpot stran iPade. kaj je to Cellular? ne da se mi googlat, mn3 to the rescue :D

#105 Arey

• vesoljci
  • 7 481 sporočil

Objavljeno 17 julij 2012 - 19:40

Imo da podatkovna povezava, 3g.

#106 atomic

živi v deželi Xarantaniji

• vesoljci
  • 6 067 sporočil

Objavljeno 17 julij 2012 - 20:04

Kdaj pridejo novi iMac-i? Kdo ve?

#107 B[]rG

• vesoljci
  • 906 sporočil

Objavljeno 17 julij 2012 - 20:07

Dobro da si me spomnil, ker šparam za novega in se mi mudi z nakupom. Tam nekje v začetku septembra bi mi najbolj ugajalo, če bi osvežili linijo. :)

#108 atomic

živi v deželi Xarantaniji

• vesoljci
  • 6 067 sporočil

Objavljeno 18 julij 2012 - 20:31

Ja kdaj je pa predvidvena osvežitev?

#109 TotalGeek

je padel na enajsto mesto felacijmojstrov.

• mn3njalničarji
  • 224 sporočil

Objavljeno 18 julij 2012 - 20:36

http://buyersguide.macrumors.com/#iMac

#110 viddek

kvačka. (How gay is that??)

• rumeni jaki
  • 1 718 sporočil

Objavljeno 18 julij 2012 - 20:41

imam iPad3

preskok iz iPad1 na 3 je wow

#111 Slasher

je fejst čez les.

• legende
  • 1 092 sporočil

Objavljeno 18 julij 2012 - 22:23

buyers guide ni vreden počenega groša. apple hoče v naslednjem iMacu apdejtu ponuditi retina zaslon, kar pa se izkazuje za težko nalogo zaradi potrebe po močni grafični kartici. že MBP15" retina ima občasne "lag-e" pri scrollanju sodeč po poročanju uporabnikov. dvomim, da bo septembra iMac, čeprav se je nekaj govorilo o jesenki osvežitvi. verjetno bolj iPodi

#112 Slasher

je fejst čez les.

• legende
  • 1 092 sporočil

Objavljeno 19 julij 2012 - 07:23

novi Lenovo laptop je kopija macbooka, hehehe

Objavljena slika

#113 Zizy

več kot očitno žre doručak na mn3njalu.

• prostozidarji
  • 4 281 sporočil

Objavljeno 19 julij 2012 - 09:03

Hm to s skrolanjem je pomoje bolj tezava v softwaru/driverjih, ker vecalimanj vse graficne kartice imajo priblizno enako dobre 2D zmogljivosti in bi to nucalo delati brez tezav tudi na bistveno vecjih ekranih.
Pa to je Lenovo? Yuck. Kam je sel njihov tankovski dizajn, nipl in nesvetleci ekrani?

#114 Arey

• vesoljci
  • 7 481 sporočil

Objavljeno 19 julij 2012 - 09:13

Oglej si sporočiloZizy, ob 19 julij 2012 - 09:03, rekši:

Hm to s skrolanjem je pomoje bolj tezava v softwaru/driverjih, ker vecalimanj vse graficne kartice imajo priblizno enako dobre 2D zmogljivosti in bi to nucalo delati brez tezav tudi na bistveno vecjih ekranih.
Ja bolj ni, ker pri taki ločljivosti kompleksnih webpageov ni ravno lahko rendat. Ker so to precej neoptimizirane stvari.

#115 bainit

• vesoljci
  • 6 732 sporočil

Objavljeno 19 julij 2012 - 09:18

tisto je thinkpad, tole je pa kaksen ideapad alpa kaj podobnega.
so pa thinkpadi ogabno precenjeni, ce bi rad kaj vec kot osnovne feature.

#116 kr?en

samo na zelen pofarban člouk

• vesoljci
  • 1 720 sporočil

Objavljeno 19 julij 2012 - 18:02

haha, sem videl zadnjic tega ideapada v zivo. sem si najprej mislil, wtf kaj dela macbook med temi plebejskimi laptopi, potem pa vidim, da je lenovo..

#117 Winter lupus

ne ve, kam bi sam s sabo.

• mn3njalničarji
  • 658 sporočil

Objavljeno 19 julij 2012 - 19:13

Oglej si sporočiloatomic, ob 18 julij 2012 - 20:31, rekši:

edit: moja napaka. Nisem opazill da za iMace sprašujete...my bad :)

Osveženi so že dlje časa na voljo pri nas. Nove modele imaš recimo v iStyle v city parku. Tudi MB retino imajo. Jst dobim novega aira čez 3-4 tedne (ker sem vzel 8g rama in tega ni na zalogi...vzel pa v hruški in ne iStylu...majo baje ful bolši servis).

#118 Undead

kvačka. (How gay is that??)

• rumeni jaki
  • 1 699 sporočil

Objavljeno 19 julij 2012 - 21:22

Mi tle o iMacih ti MB Pro Retina....

iMaci nso bli refreshani že skoraj več kot eno leto in pol, v povpreju pa je normalno okrog amlo manj kot eno leto.

#119 jlpktnst

ga najraje faše pod pazduho in pri tem konjsko prdi.

• šerifi in depjutiji
  • 1 238 sporočil

Objavljeno 19 julij 2012 - 21:47

Ja sej HP envy je tud dokaj kopija macbooka po izgledu :) Samo je shoddy izdelava, cheapo.

Drugač pa glede unga popravila se mi najbolj overkill zdi cdrom cena. 100€ WTF.

Pa ohišje za 350€ je tud huda. Dobro navite cene ja. Mislim, sej je ok mašina pa vse, samo moraš bit pa tud en lord da lahk to plačuješ.

#120 bainit

• vesoljci
  • 6 732 sporočil

Objavljeno 19 julij 2012 - 21:52

Oglej si sporočilokr?en, ob 19 julij 2012 - 18:02, rekši:

haha, sem videl zadnjic tega ideapada v zivo. sem si najprej mislil, wtf kaj dela macbook med temi plebejskimi laptopi, potem pa vidim, da je lenovo..
a pa je bil na oko za kej po kvaliteti pa tko?

Oglej si sporočiloatomic, ob 18 julij 2012 - 20:31, rekši:

http://www.anandtech...book-pro-review

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov