Skoči na vsebino

Katere družabne igre si lastite?

namizna igra igra na deski board game

490 odgovorov na to temo

#481 BlueSan

obvlada otorinolaringološko felacijo.

• rumeni jaki
  • 2 368 sporočil

Objavljeno 02 avgust 2018 - 05:27

V bistvu bom zdle iskren pa reku takole:

1) Smo se zbrali za through the ages - 3 igralci
2) Pred tem smo odigrali Clank v recimo slabih 2h
3) Ob 19:00 začnemo Through the Ages
4) Vemo da je daljša igra in da bo trajalo tam 4-5 ur
5) Končamo igro ob 5:00 AM

Skratka vse skupi smo "igrali" 10 ur... 10 ur sem jst do sedaj igral samo Twilight Imperium haha. In razlog? Razlog je, da je eden od igralcev min-,max model + rabi preveč časa za odločitve in če ti rabiš po 5 minut da zbereš eno kartico v igri kjer imaš već actionov in pa si na vrsti ne vem 20x to na koncu razultira v absurdne količine časa, ki si ih zapravu.
+ Tist Happiness res ni najbolj posrečeno Vlada sestavu in predn dojamejo vsi okrog mize kako deluje morš it v "slab Rule Book" iskat, da jim lahko pokažeš, kako je.

Ampak najbolj zanimivo pri vsem skupaj je tole. Igrali smo 10 ur do 5ih zjutri ampak smo ODIGRALI....kar pove dosti o igri. Igra je dobra, v bistvu je zelo dobra, zdej ne vem lihk če je top 3 na svetu kot pravi BGG ampak je pa zelo dobra in vidiš kako se mehanike povezujejo in dejansko dobiš feeling da igraš CIV game. Res Super (Mogoče morm začet pisat reviewe tlele hehe

In pa zadnja stvar, ta igra me je pripeljala v to, da sem nabavil napravo (en Cube), ki ima 6 merilnikov časa in je namen, da v bistvu meri čas, ki ga porabi vsak igralec, ko igra igro, samo flippneš cube na uno barvo ki je enaka barvi igralca pa začne merit čas za recimo green playerja. In zakaj je to potrebno?

Ideja je, da mislim, da bo defintivno pohitrilo igre ki se razvlečejo zaradi določenih igralcev, ki so taki, da rabijo preveč časa na svoje turne in od vseh, ki igrajo z nami je ene par definitivno takih. :D

Bom poroču o resultih.

P.S. Barvam War of the Ring že dolgo časa mal pa po mal. Update: pobarvu vseh 5 good fakcij, zdej barvam Isengard :P

#482 KisliKiwi

ne ve, kaj je kumkvat.

• mn3njalničarji
  • 176 sporočil

Objavljeno 02 avgust 2018 - 11:20

Hannibala si probal? Ga imam tudi jaz in se mi zdi rulebook ena ogromna in nejasna zmesnjava... Eden slabsih, kar sem jih kdaj bral, ce ne celo najslabsi.

#483 ayrton79

mini ritka, dirkalne nogce

• rumeni jaki
  • 910 sporočil

Objavljeno 03 avgust 2018 - 14:00

Objavljena slika

Objavljena slika

Vsako mesto na zemljevidu proizvaja eno od petih surovin (opeko, hrano, orodje, vino, blago). Ti pa s svojimi kopenskimi ali morskimi kolonisti potuješ naokoli in postavljaš svoje hiške v teh mestih.
Na začetku imaš v roki nekaj kart, ki ti omogočajo premik kolonista, postavitev bajte, aktiviranje tržnice, proizvodnjo surovin in tako naprej. Ko si na vrsti igraš eno kartico in tista akcija se izvede. Ena kartica ti omogoči, da pobereš vse karte nazaj v roko, ena pa, da kupiš karte z boljšimi akcijami. Simple as that.

Super igra, ni čudno, da ima tako visoko oceno.

#484 ThePek

ravnokar sir je.

• mn3njalničarji
  • 80 sporočil

Objavljeno 03 avgust 2018 - 17:18

Evola, odigral solo prvi scenarij od Mage Knighta.
Naredil sem ene 3 napake, ki sem jih čez ene pet minut zaštekal in poskusil popraviti, kolikor se je dalo - drugače mislim, da sem odigral bolj ali manj "pravilno".

In? Ej, igra je kulska. :) Mešanica explorationa, puzzla, resource managementa in advanced combata. Pravil in izjem v pravilih je sicer res ogromno, ampak enkrat ko jih tematsko povežeš, so nekako logične (itak, da ti tvoje enote ne pomagajo, ko požgeš samostan, ali se ti ne pridružijo, ko greš v temnico). Nasploh tematsko mi je igra blizu, si čarovniški vitez z vprašljivo moralo, ki zarohni po fantazijski deželi, polni orkov, golemov, zmajev, bojevnikov. Kot so že marsikateri reviewi povedali, res čutiš, da postajaš tekom igre močnejši. Občutek, da ti je uspelo iz kart v rokah iztisniti največ, kar si lahko, je odličen, res dober puzzle moment kombinatorike. Same komponente so prelepe, dobro izdelane, kvalitetne. V glavnem, ni mi žal nakupa, štekam visoke ocene, imam namen še igrati.

Tako da, punce in fantje, če bi kdo hotel z mano odigrati kakšno igro, se mi kar javite. Iskreno sem nabavil iz čistega gušta, ker gotovo ni za moj game group (vedno bolj nereden / in nepripravljen igrati tako rules-heavy igro). Pravijo, da je ena najboljših solo game izkušenj, kar je čista resnica, hkrati sem pa opazil, kako bi znalo to zelo dobro delovati kot co-op ali PvP. Vedite pa, da bo z vsemi razlagami in odigranjem vse skupaj trajalo kar nekaj ur. Ampak ni hudo, it's fun :)

#485 KisliKiwi

ne ve, kaj je kumkvat.

• mn3njalničarji
  • 176 sporočil

Objavljeno 04 avgust 2018 - 08:41

Od kdaj pa ima Concordia plastične komponente

#486 ayrton79

mini ritka, dirkalne nogce

• rumeni jaki
  • 910 sporočil

Objavljeno 04 avgust 2018 - 11:52

Sam res! Sploh nisem opazil, da je na sliki plastika. Fuj! Moja ima lesene figurice.

#487 BlueSan

• rumeni jaki
  • 2 368 sporočil

Objavljeno 05 avgust 2018 - 16:09

Oglej si sporočiloKisliKiwi, ob 02 avgust 2018 - 11:20, rekši:

Hannibala si probal? Ga imam tudi jaz in se mi zdi rulebook ena ogromna in nejasna zmesnjava... Eden slabsih, kar sem jih kdaj bral, ce ne celo najslabsi.

Ne še javim ko bom ;)

P.S. kupil 6 strano kocko merilnik časa za do 6 igralcev, sprobal v petek na Power Gridu in Scythu delovalo 100% obe igri končali v dobrih 2h s 5. igralci, najboljši nakup ever :P
Vse kar smo naredil je da vsakič ko je bil kdo konkretno na vrsti smo flippnl kocko na barvo od playerja in mu je začela šteti čas, ki ga porabi na njegov turn.

Res amazing zadeva

Making game night great since... :D

#488 KisliKiwi

ne ve, kaj je kumkvat.

• mn3njalničarji
  • 176 sporočil

Objavljeno 06 avgust 2018 - 08:14

Kje si kupil?

#489 BlueSan

• rumeni jaki
  • 2 368 sporočil

Objavljeno 07 avgust 2018 - 12:05

Kr prek Amazona sem nekje najdu

#490 Guru VII

je fasal hemeroide. Zdaj mu plapolajo v vetru.

• rumeni jaki
  • 952 sporočil

Objavljeno 11 avgust 2018 - 07:18

Tole?

#491 BlueSan

• rumeni jaki
  • 2 368 sporočil

Objavljeno 12 avgust 2018 - 23:37

Yep

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov