Skoči na vsebino

[PS5] [Uradna tema] PlayStation 5

2248 odgovorov na to temo

#1 amnesia

degustatore di cannoli

• mafija
  • 12 027 sporočil

Objavljeno 20 marec 2019 - 13:46

rezervirano za random stuff

#2 Zamorc

je v resnici Zagorc.

• prostozidarji
  • 698 sporočil

Objavljeno 20 marec 2019 - 14:06

no, zdej pa pisite novice, pa da vidimo v prihodnost.

#3 Galko

Zvezdan!

• šerifi in depjutiji
  • 7 085 sporočil

Objavljeno 20 marec 2019 - 14:10

Amnesia the dinosaur, na Bolhi že neki časi sweet PS5 playgame deali pokajo :D :D

#4 Bessie

po novem obvlada tudi kunilingus.

• šerifi in depjutiji
  • 6 066 sporočil

Objavljeno 20 marec 2019 - 14:12

Se vidimo spet enkrat leta 2021 v tej temi, ko mogoče izide PS5 :innocent:

#5 Chenier

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• govnači
  • 9 803 sporočil

Objavljeno 20 marec 2019 - 14:26

Napovedujem 10.8 Tflops.

#6 johnbi

pezzonovante

• mafija
  • 6 875 sporočil

Objavljeno 20 marec 2019 - 14:52

Sam postam na prvo stran

Napovedujem release date: holiday season 2020

#7 Arey

• vesoljci
  • 7 653 sporočil

Objavljeno 20 marec 2019 - 15:02

Amnesia je sam izkoristu priloznost da je avtor najvecjega topica v prihodnih letih, prasec.

#8 Sovica

Prvi brez skupine in ponosen!

• neuvrščeni
  • 1 413 sporočil

Objavljeno 20 marec 2019 - 15:03

pametna nalozba

#9 PiMP

• vesoljci
  • 7 519 sporočil

Objavljeno 20 marec 2019 - 15:09

Pred to temo nas lahko resi samo Sony ce naslednje konjzole ne poimenuje PlayStation 5 ampak PlayStation Predator al pa kej...

Drgac resno, ce bi bil jst Microsoft bi se nehal zajebavat s temi 360, One, X oznakami ampak bi samo po tem ko bo Sony napovedal PS5 naredil xbox6, tko da bi mel takoj in tudi vse morebitne generacije naprej konzolo, ki bi imela v imenu eno stevilko visjo od Sonyeve konzole in vsi vemo da visja stevilka = boljsa konzola. Šah mat.

#10 atomic

živi v deželi Xarantaniji

• vesoljci
  • 6 299 sporočil

Objavljeno 20 marec 2019 - 17:54

Oglej si sporočiloPiMP, ob 20 marec 2019 - 15:09, rekši:

Pred to temo nas lahko resi samo Sony ce naslednje konjzole ne poimenuje PlayStation 5 ampak PlayStation Predator al pa kej...

Drgac resno, ce bi bil jst Microsoft bi se nehal zajebavat s temi 360, One, X oznakami ampak bi samo po tem ko bo Sony napovedal PS5 naredil xbox6, tko da bi mel takoj in tudi vse morebitne generacije naprej konzolo, ki bi imela v imenu eno stevilko visjo od Sonyeve konzole in vsi vemo da visja stevilka = boljsa konzola. Šah mat.

:)

glede xboxa se pa strinjam

Oglej si sporočiloArey, ob 20 marec 2019 - 15:02, rekši:

Amnesia je sam izkoristu priloznost da je avtor najvecjega topica v prihodnih letih, prasec.
hehe

#11 VIPER SVB

mara samo suhe češplje in rožiče.

• vesoljci
  • 3 577 sporočil

Objavljeno 20 marec 2019 - 17:57

@PiMP
Ne morejo se dat 6, ker morajo vic najprej dokoncat ;)
Objavljena slika

#12 atomic

živi v deželi Xarantaniji

• vesoljci
  • 6 299 sporočil

Objavljeno 20 marec 2019 - 18:02

Napovedujem:
- izzid november 2020
- več kot 10gflops, ampak ne veliko več
- cena višja od 399$
- samo ena hardware verzija
- podporo za freesync in več, kot 60hz
- kasneje še verzija brez blu-raya

#13 amnesia

degustatore di cannoli

• mafija
  • 12 027 sporočil

Objavljeno 20 marec 2019 - 18:08

Oglej si sporočiloArey, ob 20 marec 2019 - 15:02, rekši:

sploh nisem pomislil na to

koncno se mi je neki usral, yay

#14 jure00

treez r ppl 2

• mn3njalničarji
  • 392 sporočil

Objavljeno 20 marec 2019 - 18:17

PG že zbira prednaročila za omenjeno premium konzolo Playstation 5.
"Okvirna cena naj bi bila vsega od 400e do 500e, možna prednaročila tukaj, točne cene se ne ve, prvih 50 kupec bo posebno nagrajenih, oz prvih 50 prednaročnikov, dodatno prvih 50 kupecev dobi darilo v vrednosti od 30 do 60e, "

#15 amnesia

degustatore di cannoli

• mafija
  • 12 027 sporočil

Objavljeno 20 marec 2019 - 18:23

kupecev

#16 Majek

Sm3rt

• vesoljci
  • 2 780 sporočil

Objavljeno 20 marec 2019 - 18:25

pro kontroler z extra gumbi in sticki, ki se poljubno menjajo.

#17 Slinch

polbogec

• vesoljci
  • 10 479 sporočil

Objavljeno 20 marec 2019 - 19:32

Oglej si sporočiloamnesia, ob 20 marec 2019 - 18:23, rekši:

kupecev

kaj

kupec -> kupecev

problem?

#18 Sovica

• neuvrščeni
  • 1 413 sporočil

Objavljeno 20 marec 2019 - 20:49

vse kar si zelim od ps5 je da ma manj nategunskih featurjev (highly unlikely) in boljsi uporabniski vmesnik 50:50. Pa kak crash manj.

LP

#19 Atzar

štopa v Vrdlovce.

• rumeni jaki
  • 3 427 sporočil

Objavljeno 20 marec 2019 - 20:54

Ja. UI in digital game library morajo poštimat. PS4 je glede tega smeti

#20 Arey

• vesoljci
  • 7 653 sporočil

Objavljeno 20 marec 2019 - 21:01

Keri pa so nategunski featureji? Vse kar se spomnim je touchpad, pa se to je postalo uporabno kot dodaten gumb oz. 2.

#21 Sovica

• neuvrščeni
  • 1 413 sporočil

Objavljeno 21 marec 2019 - 16:30

men je touchpad kar ok, nasploh mi je bil ta "dodatek" bolj kot ne kul pri brskanju po netu itn. Tudi v eni igri se spomnim da si mel na robovih touchpada vec "tipk" kar mi je dobra ideja.

men grejo na penis bl te fore
>epizoda z slusalkami, just no, da mi konektas pa spustis zvok cez slusalke potem pa reces ne bo slo je res ena bl podlih for. EU save us. Zdej mam protestno slusalke prek monitorja prkloplene :P

Ta praksa mi preprosto ni vsec.

glede stvari ki se ne bojo spremenile;
celotn ps+ od MPja do cloud save_ov in spilov v ponudbi. bolj kot ne, zame nateg, tudi igre zadnjih 6 mesecev. Sj gre za razlicne platforme pa vseeno, hitmana sm zastojn claimal na PCju ze pred leti, For honor se je talal na pcju par mesecev preden je padel na ps+ kot 60€(?) spil, destiny na ps+, na pcju se vmes ze tala dvojka, many such cases, ki ravno ne navdusujejo.

#22 Sovica

• neuvrščeni
  • 1 413 sporočil

Objavljeno 21 marec 2019 - 16:34

also upam da kdaj zboljsajo tale second screen app,
zanc sm pozabu kontroler pa probu uporabt tistga na mobilcu, lol, pridm v yt/plex in ga ne mores vec uporabljat, mogu sm prklopt tipkovnco da sm lahko dal enter (tle sm sam caku da bo napisal da ni sony tipkovnca)

pri samem vmesniku mi je tudi nadlezno, da se zadeva ne poveze avtomatsko na znana omrezja (ce imate vec kot enega in menjavate lokaciji) to je treba vsakic manualno klikat ffs.. cetudi gres na kabl. iz nekega razloga ne bo avtomatsko obtainal novega IPja or something, nevem,u glavnem, ne zna preklaplat.

library mi zaenkrat ne dela problemov ker sm revez.

pa vse kar bi posheral je res pain in the ass aint nobody got time for that.

also, zadeva bi zmagala ce bi lahko predvajal musko ko sem v drugi aplikaciji. pa kak add blocker za youtube. Malenkosti ampak se nabere

se disclaimer da nakupa ne obzalujem, je pa prostora za izboljsave kar nekaj.

#23 Arey

• vesoljci
  • 7 653 sporočil

Objavljeno 21 marec 2019 - 17:50

Oglej si sporočiloSovica, ob 21 marec 2019 - 16:30, rekši:

men grejo na penis bl te fore
>epizoda z slusalkami, just no, da mi konektas pa spustis zvok cez slusalke potem pa reces ne bo slo je res ena bl podlih for. EU save us. Zdej mam protestno slusalke prek monitorja prkloplene :P
Čak, tega jz ne štekam, a govoriš o 3.5mm trs portu za slušalke na sredini gamepada spodaj? Jz mam skos tja notr priklopljene slušalke ker 95% igram s slušalkami, in mi je to tko najboljši feature na svetu, in upam da ostane še nekaj generacij (al to al pa faking audio BT podpora ANE SONY). Tko da sumim da te nism razumel. :|
Plačevanje za MP je pa itak nateg stoletja, sploh ker je močno predrago, sam to definitivno ne bo šlo stran. Kao maš pol neko vrednost od iger, sam men grejo te stvari ful na kurac. Večinoma so to špili ki me sploh ne zanimajo, če pa so, pa bi jih raje kupil v fizični obliki, preigral, in prodal naprej, in s tem plačal za njih praktično nič.
Tudi se strinjam da bi moral PS5 podpirat ful več media stvari, od predvajanja dobesedno česarkoli si zmislim, do appov za katerokol streaming platformo si sprdnem. Ne da bi musko prek google play ful poslušal na Psju, sam bi pa prišlo prav 2x na leto (možno tut da je app pa ne vem :D ).
Meni je meni dost ok z istim razlogom kot tebi, ker mam unih 5 iger. Bolj mi gre na živce da je na trenutke res počasen, kar je za konzolo, ki pljuva miljone shadanih trikotnikov 30x na sekundo, dost porazno. Pa malo boljšo organizacijo elementov bi veselo pozdravil, sam overall se mi zdi pa dost ok.

#24 Sovica

• neuvrščeni
  • 1 413 sporočil

Objavljeno 21 marec 2019 - 18:46

ja to sm mislil kar ti pravis,bt podpora za BT slusalke, dvoje(jbt) mi je "zaznalo", pac zvok playstation "konekta" sm dobil potem pa takoj cancel. me je konzolec ozavestil da brez dongla ali psSlusalk™ ne bo slo

ta co troller jack je tudi meni zakon ideja, drgac sm mel tudi tle tezave, sicer tokrat po svoji krivdi I guess.
tle sm probal obicne inear akgjke z micom in mi je zaznal samo mic, sennheiser headset pa ni predvajal, tko da sm jih zdej prklopu na monitor. tista plastik mono slusalka k jo dobis zravn dela brez problema. za zadnji par sennhezrc dopuscam da sm mogoce pozabu vklopit v control panelu audio, ce je sploh treba, se ne spomnim tbh.

#25 Atzar

štopa v Vrdlovce.

• rumeni jaki
  • 3 427 sporočil

Objavljeno 21 marec 2019 - 18:50

Ja, v settingsih moraš naštimat na 'all', da ni sam mic

#26 Sovica

• neuvrščeni
  • 1 413 sporočil

Objavljeno 21 marec 2019 - 18:52

bi kar moglo biti to potem, bom sprobal, hvala.

#27 kemik

bo v petek štel do pi kvadrat.

• šerifi in depjutiji
  • 2 784 sporočil

Objavljeno 21 marec 2019 - 18:52

Upam da spet povozi konkurenco ker tko mas lahko eno konzolo in lahko vse carske igre igras, lp

#28 shure

kadi joint, a ga ne deli z drugimi. Prasec.

• vesoljci
  • 321 sporočil

Objavljeno 21 marec 2019 - 20:20

Jao, si me že nahahpal s tem topicom, ker ene dva tedna nisem nič spremljal in sem pričakoval najavo jeseni. Se pravi nič novega?

#29 JediEagle

je svinjski pastir brez svinje in pasti. Torej le R.

• rumeni jaki
  • 3 293 sporočil

Objavljeno 16 april 2019 - 13:43

Verjetno bolj sem spada :D

https://www.wired.co...xt-gen-console/

Navedek

As you’ve noticed, this is all hardware talk. Cerny isn’t ready to chat about services or other features, let alone games and price, and neither is anyone at Sony. Nor will you hear much about the console at E3 in June—for the first time, Sony won’t be holding a keynote at the annual games show. But a few more things come out during the course of our conversation. For example, the next-gen console will still accept physical media; it won’t be a download-only machine. Because it’s based in part on the PS4’s architecture, it will also be backward-compatible with games for that console. As in many other generational transitions, this will be a gentle one, with numerous new games being released for both PS4 and the next-gen console. (Where exactly Hideo Kojima’s forthcoming title Death Stranding fits in that process is still unconfirmed. When asked, a spokesperson in the room repeated that the game would be released for PS4, but Cerny’s smile and pregnant pause invites speculation that it will in fact be a two-platform release.)

Navedek

“I won't go into the details of our VR strategy today,” he says, “beyond saying that VR is very important to us and that the current PSVR headset is compatible with the new console.”

Navedek

(While the next-gen console will support 8K graphics, TVs that deliver it are few and far between, so we’re using a 4K TV.)

Navedek

At the moment, Sony won’t cop to exact details about the SSD—who makes it, whether it utilizes the new PCIe 4.0 standard—but Cerny claims that it has a raw bandwidth higher than any SSD available for PCs. That’s not all. “The raw read speed is important,“ Cerny says, “but so are the details of the I/O [input-output] mechanisms and the software stack that we put on top of them. I got a PlayStation 4 Pro and then I put in a SSD that cost as much as the PlayStation 4 Pro—it might be one-third faster." As opposed to 19 times faster for the next-gen console, judging from the fast-travel demo.
  • 8 core AMD 7nm Zen 2 based on third generation Ryzen
  • Ray-tracing support with custom AMD Navi GPU
  • Custom AMD unit for 3D Audio, also aided by ray-tracing, a big upgrade
  • Extremely fast high-end custom SSD storage faster than any solution currently available for PC
  • New Virtual Reality platform strongly hinted at but also supports current PSVR
  • Physical Media
  • Backwards Compatible with at least PS4
  • Four years in development so far
  • 2020

#30 Gatsu

• vesoljci
  • 9 497 sporočil

Objavljeno 16 april 2019 - 13:55

Kjes to najdu? Tole se sliš fucking insane za jebenih 400$....

Če vse tole res not stlačjo se grem tepst day one gor med jodlarje za konzolo ;)

#31 JediEagle

• rumeni jaki
  • 3 293 sporočil

Objavljeno 16 april 2019 - 13:56

Maš link zgoraj. Wired intervju s Cernyem

#32 Gatsu

• vesoljci
  • 9 497 sporočil

Objavljeno 16 april 2019 - 14:16

Holy shit Cerny je to kar je Sony rabil po debaklu PS3ja! Model je genij pa še game developer zapovrh in točno ve kaj konzola rabi. Pr PS4 pač niso mogl it all out ker AMD enostavno ni imel tehnologije razvite. Zdej ko majo Ryzen... Komi čakam!

Poglejte sam tale primer z custom SSDjem lol :D

Navedek

To demonstrate, Cerny fires up a PS4 Pro playing Spider-Man, a 2018 PS4 exclusive that he worked on alongside Insomniac Games. (He’s not just an systems architect; Cerny created arcade classic Marble Madness when he was all of 19 and was heavily involved with PlayStation and PS2 franchises like Crash Bandicoot, Spyro the Dragon, and Ratchet and Clank.) On the TV, Spidey stands in a small plaza. Cerny presses a button on the controller, initiating a fast-travel interstitial screen. When Spidey reappears in a totally different spot in Manhattan, 15 seconds have elapsed. Then Cerny does the same thing on a next-gen devkit connected to a different TV. (The devkit, an early “low-speed” version, is concealed in a big silver tower, with no visible componentry.) What took 15 seconds now takes less than one: 0.8 seconds, to be exact.

#33 Mefisto

Playstation pro, lasje na glavi, jaz sem vendar moški pravi!

• legende
  • 5 373 sporočil

Objavljeno 16 april 2019 - 14:22

Če bo res tak beast, dvomim da bo cena 400 dolarjev.

#34 ALTER EGO

štopa v Vrdlovce.

• rumeni jaki
  • 3 463 sporočil

Objavljeno 16 april 2019 - 14:40

Oglej si sporočiloJediEagle, ob 16 april 2019 - 13:43, rekši:

D1

#35 JediEagle

• rumeni jaki
  • 3 293 sporočil

Objavljeno 16 april 2019 - 14:43

Hehe, sam res. Sem frendu rekel, da mu prodam PS4 Pro, če bo PS5 backwards compatible, pa še žena bo srečna, da se bom znebil ene škatle izpod tvja, namesto samo dodal še eno :P

#36 kemik

bo v petek štel do pi kvadrat.

• šerifi in depjutiji
  • 2 784 sporočil

Objavljeno 16 april 2019 - 14:50

Damn k vidiš to temo in pozabiš da je bla narena na random, ne zarad najave :D

#37 Chenier

• govnači
  • 9 803 sporočil

Objavljeno 16 april 2019 - 15:05

Oglej si sporočiloJediEagle, ob 16 april 2019 - 13:34, rekši:

• Extremely fast high-end custom SSD storage faster than any solution currently available for PC
  • New Virtual Reality platform strongly hinted at but also supports current PSVR
  • Physical Media
Upam, da bo vse to res. Teh featurjev si najbolj želim, ker imam ogromno nepreigranih PS4 must play naslovov in VR mi je zakon.

#38 kid666

prišel v fANALe za mistra mn3njalnika

• rumeni jaki
  • 2 764 sporočil

Objavljeno 16 april 2019 - 15:37

Oglej si sporočiloMefisto, ob 16 april 2019 - 14:22, rekši:

Če bo res tak beast, dvomim da bo cena 400 dolarjev.

#39 Chenier

• govnači
  • 9 803 sporočil

Objavljeno 16 april 2019 - 15:53

Če hočejo denar od mas, pol mora cena bit 400-500.

#40 Galko

Zvezdan!

• šerifi in depjutiji
  • 7 085 sporočil

Objavljeno 16 april 2019 - 15:57

500 je že mal velik za mase, imo

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov