Skoči na vsebino

Apple

uradna tema

4093 odgovorov na to temo

#4081 mcclane

ne ve, kam bi sam s sabo.

• mn3njalničarji
  • 605 sporočil

Objavljeno 14 maj 2018 - 07:02

Pri mojem MBju se je očitno malo razrahljal vijak ali dva, s katerima je ekran pritrjen na spodnji del prenosnika in se sedaj malo preveč nagiba.. je že kdo to sam popravljal ali je bolje dati v servis?

#4082 b4d

ne ve, kam bi sam s sabo.

• mn3njalničarji
  • 513 sporočil

Objavljeno 14 maj 2018 - 08:09

Na starem unibody je bilo to enostavno, na novejsih pa ne vem. Poglej ce ima iFixit kaj na to temo.

#4083 Slasher

je fejst čez les.

• legende
  • 1 070 sporočil

Objavljeno 15 maj 2018 - 20:04

Oglej si sporočiloArbenowskee, ob 13 maj 2018 - 13:51, rekši:

neki je sposoben, drugo je pa če se mi da ubadat z applovim anti-DIY dizajnom
len si ko fuks. pentalobe dobiš na ebayu za 2 eur, to je pa tudi vse kar rabiš. vzameš si 15 minut časa, odškrneš šraufe, spihaš, zaškrneš in prišparaš 20eur + čas in energijo, da se spraviš na servis ter se pogajaš za termin, kdaj bo konec.

#4084 lmorgh

ga zmagoslavno poriva vse do jajc.

• rumeni jaki
  • 1 577 sporočil

Objavljeno 18 maj 2018 - 12:06

a mi kdo predlaga kako free alternativo inkscapu za maca? inkscape bedno dela.

#4085 Car

jebe ježevca.

• mn3njalničarji
  • 376 sporočil

Objavljeno 20 maj 2018 - 21:59

Affinity Designer je bil v beta še zastojn. Zdej je plačljiv 50 eur

#4086 narodno

ga najraje faše pod pazduho in pri tem konjsko prdi.

• rumeni jaki
  • 1 296 sporočil

Objavljeno 23 maj 2018 - 21:02

4 junija bo WWDC, kjer se bo najavil novi OSX + upam da novi macbook pro.

#4087 Arbenowskee

importatore di olio d'oliva e melanzane

• mafija
  • 1 484 sporočil

Objavljeno 24 maj 2018 - 07:33

Oglej si sporočiloSlasher, ob 15 maj 2018 - 20:04, rekši:

len si ko fuks. pentalobe dobiš na ebayu za 2 eur, to je pa tudi vse kar rabiš. vzameš si 15 minut časa, odškrneš šraufe, spihaš, zaškrneš in prišparaš 20eur + čas in energijo, da se spraviš na servis ter se pogajaš za termin, kdaj bo konec.

could be, could be.

#4088 Undead

si po drkanju nikoli ne umije rok. Prašiček.

• rumeni jaki
  • 1 507 sporočil

Objavljeno 06 junij 2018 - 22:26

KONČNO so dal dark mode v macosx...

#4089 Arey

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 6 603 sporočil

Objavljeno 07 junij 2018 - 06:29

Sej so tut dobili super ploskanje zanj :rofl:

#4090 KuharrR

RrrahuK

• vesoljci
  • 1 714 sporočil

Objavljeno 07 junij 2018 - 10:09

Samo to zdaj je pa že res slabo... Upam, da bo nabor hardwara jeseni res proper in da potem prihodnje leto dobimo tudi malo konkretnejši revamp OS-ov. Čeprav po drugi strani bi bilo to sosledje malo čudno, saj je vendar smiselno, da nov hardware spremlja tudi nov software, ne pa da slednji pride eno leto kasneje...

Mimogrede, je kdo zasledil, da bi bila sistemska obvestila na iOS po novem kaj drugače oblikovana/obarvana, da bi jih bilo težje imitirati? Tega sicer nisem opazil že nekaj časa, ampak vem, da se je npr. password prompt včasih pojavljal čisto na random, tudi med brskanjem v Safariju, in je bilo težko vedti, ali je legit, ali pa gre za poizkus phishinga.

#4091 Arey

• vesoljci
  • 6 603 sporočil

Objavljeno 07 junij 2018 - 10:34

No ja, po drugi strani je težko vsako leto dat neke meaningful improvements. MacOS je, vsaj imo, precej kul OS, in ne vem kaj točno bi še hotel da dodajo notr. S tem da na keynote-ih itak povejo o bolj flashy stvareh, verjetno je under the hood še izboljšav ki niso irrelevant.

#4092 KuharrR

RrrahuK

• vesoljci
  • 1 714 sporočil

Objavljeno 07 junij 2018 - 10:48

Ne, saj to imaš prav in se strinjam, da je terjanje novosti zavoljo novosti samih neumno. A sam vseeno pogrešam nekoliko več premisleka o tem, kakšna je interakcija uporabnika z OS-om in kakšna bi lahko bila.

Primer tega je Notofication center. Ta je bil pred kratkim 'prenovljen', a zame ostaja enako neuporaben jajc kot prej. Zakaj ne bi na primer vpeljali možnosti, da povlečeš z dvem prstoma po trackpadu od zgoraj navzdol in se ti pokaže celozaslonski kontrolni center, kjer bi imel vse - sporočila z različnih platform, urnik, breakeing news, vreme, karkoli. Integracija bi bila odprta za vse aplikacije, kot je to na iOS, le da bi tu bila stvar zaradi večje površine morda dejansko uporabna.

Nekakšen prilagodljiv command & control hub torej, v katerem bi jaz imel hkrati, na enem mestu Messenger chat, Slack, Tweetdeck feed, Feedly feed za glavne novice izbranih outletov, Wunderlist itd. - vse, kar moram imeti trenutnov browser tabih.

All-in-all se mi zdi, da smo prišli do neke točke v UI dizajnu, ko je ta tako dober, da pač ni več potrebe po nekem hudem inoviranju. Po svoje nič groznega, a še vedno škoda.

#4093 Arey

• vesoljci
  • 6 603 sporočil

Objavljeno 07 junij 2018 - 15:12

A nimajo tvoji web appi na voljo desktop notifications? Ker ce nimajo pol tut apple ne more nic narest v zvezi s tem. Slack recimo komot das v notification center (sam so devi taki nespoti da ne clearajo notificationov ko pogledas v appu, isto v winsih). Al te jaz nisem razumel?

#4094 KuharrR

RrrahuK

• vesoljci
  • 1 714 sporočil

Objavljeno 07 junij 2018 - 16:46

Ne, ne, ni point v samih obvestilih :D Jaz bi si želel imeti malo bolj proper center za interakcijo z glavnimi aplikacijami. Trenutno je to namreč browser, kar sicer ni slabo, ni pa razloga, da ne bi bilo še boljše.

Tu je po mojem Apple udaril mimo, ko je sicer povsem zastarel in zame neuporaben Dashboard (tista anahronistična grozota skrajno levega desktopa) preselil v Notification center (pas, ki se odpre, če posvajpaš z desnega roba trackpada, in med drugim vsebuje night shift in dnd gumb).

Jaz bi raje videl, da bi ohranil celozaslnoski format Dashboarda (morda poteg od zgoraj, podobno kot v iOS) in omogočil proper integracijo z različnimi Appi, ki bi dopuščala tudi kakšno naprednejšo funkicjo. Trenutno res slab nabor Notification center widgetov je po mojem namreč tudi odraz njegove omejene uporabnosti.

Primer: zgornji levi kot bi imel Messenger, spednji levi kot Slack, leva polovica desnega dela swipable Twitter feed (kot ima to Tweetdeck), preostanek zaslona pa bi bil v obliki trenutnega Notification centra, kjer lahko poskrolaš, razdeljen med Wunderlist, vreme, kalkulator itd.

Kakorkoli, ni toliko point konkreten opis tega, kaj bi imel jaz, ampak da že obstjajo elementi vmesnika, ki so pripoznani kot uporabni, a ostaja njihov potenical povsem neizkoriščen. V tem smislu me ima, da bi enkrat pogledal preko iOS plank in sprobal kak flagship Android telefon. Ne vem, morda se motim, ampak kolikor uspem vsake toliko časa počekirati kak review, mi osnovna razporeditev elementov deluje leta pred iOS-om.

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov