Skoči na vsebino

Joker

54 odgovorov na to temo

#1 LordFebo

Nadnaravna milina

• gejše
  • 536 sporočil

Objavljeno 03 oktober 2019 - 17:26

“Samo en slab dan je potreben, da celo najbolj priseben človek zapade blaznosti.”

Resnično vreden ogleda!

http://javka.mn3njal...gikarije/joker/

Pripeta slika: D_IPIBAW4AAzfWx.jpg

#2 Istvan

garjavi nestvor z luskavico

• mn3njalničarji
  • 148 sporočil

Objavljeno 03 oktober 2019 - 18:30

Glede na naslov sem pričakoval objavo "REVIJA JOKER JE NAZAJ", ampak v redu, tud link na rivju filma je ok..

#3 kemik

bo v petek štel do pi kvadrat.

• šerifi in depjutiji
  • 2 691 sporočil

Objavljeno 03 oktober 2019 - 22:32

Vrhunsko, 10/10

Kritiki ga ne marajo sodec po metacritic? Sem sel prebrat par opisov in mi ni jasno zakaj, samo neke random blodnje.

Upam, da bo DC nehal bit bipolaren in bo ubral to temacno/epsko pot ala nolanov batman in joker, ampak glede na relativno prazno dvorano dvomim. Ce bi uletel novi justice league bi bila verjetno polna.

#4 Avion

ga najraje faše pod pazduho in pri tem konjsko prdi.

• mn3njalničarji
  • 1 284 sporočil

Objavljeno 04 oktober 2019 - 07:08

Jaz sem videl samo Guardianov članek, kjer so že v naslovu zapisali, da naj bi šlo za razočaranje leta.

Raje nisem klikal, ker bom Jokerja šel gledat šele naslednji teden, pa da si ne spoilam česarkoli. Je pa 7 mojih sodelavcev šlo v kino včeraj in vsi so rekli, da je film odličen.

#5 Kole

consigliere di tutti consigleri

• mafija
  • 1 949 sporočil

Objavljeno 04 oktober 2019 - 07:23

na Rottenu ma spodobno 73%

#6 Vučko3

eden od desetih najboljših fafačev

• mn3njalničarji
  • 197 sporočil

Objavljeno 04 oktober 2019 - 08:05

Če se komu ta film zdi slab ali razočaranje, je ta oseba idiot, objektivno.

#7 reziser

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 290 sporočil

Objavljeno 04 oktober 2019 - 09:46

film je dober, joaquin je odličen pa nisem ravno njegov fan...kdo bi dal kaj na mnenje kritikov

#8 kemik

• šerifi in depjutiji
  • 2 691 sporočil

Objavljeno 04 oktober 2019 - 10:01

Je pa 100% kino material tole, tudi če ni akcije. Določene scene res naredijo vtis nate na velikem platnu.

#9 LordFebo

Nadnaravna milina

• gejše
  • 536 sporočil

Objavljeno 04 oktober 2019 - 10:31

Meni je bil to dejansko eden redkih filmov, pri katerem me ni zmotila nobena vnebovpijoča neumnost. Je pa res, da je predstava nekam neprijetna in da si je ne želim v kratkem času vnovič ogledati.

#10 Undead

kvačka. (How gay is that??)

• rumeni jaki
  • 1 698 sporočil

Objavljeno 04 oktober 2019 - 22:03

Js ne vem, zakaj bi vsak tak film mogu bit akcijski. Meni je prav sedel, da ni skoz neko streljanje in klanje vse povprek.

#11 bigboss82

je bil zasačen pri zlorabi gasilskega aparata.

• vesoljci
  • 5 059 sporočil

Objavljeno 04 oktober 2019 - 22:45

Dobee filem, take psiholoske drame trillerji s druzbeno tematilo dusevnih bolezni so mi zakon.. tudi rezija je top ce mene vprasas.. ima nekaj neumnosti ampak kot je rekel Febo jih filmu z lahkoto odpustis.. pac kvaliteten filem, vec kot kvaliteten kot celota in predvsem iz filozofskega vidika.. me pa cudi kako so si upali naredit takega dan danes ker je kar kako bi rekel... vzame neko tematiko, zlobnega lika in ga upravici z nekimi zlorabami v preteklosti in to cist na realen nacin.. v stilu, nihce ni zloben, zlobnega cloveka naredi svet.. kar je IMO res in prikazano na zelo jasen nacin ampak zelo dvorezen mec, za tiste, ki zelijo imeti red v druzbi... bla bla bla

#12 Don Kihot_

se bori z mlini na vetrove.

• govnači
  • 1 476 sporočil

Objavljeno 04 oktober 2019 - 23:22

The message read

Navedek

"some of you guys are alright. Don't go to ritz cinemas sydney tomorrow."

#13 Adam Velkavrh

Se bori za pravice zelenih ženskov.

• vesoljci
  • 4 886 sporočil

Objavljeno 05 oktober 2019 - 12:24

oceno zarad sjw-jev, neki se spet razburjajo, kdo ve zakaj gender sis, incel ne vem, mirno lahko ignorirate ocene, vsi prisebni ljudje zelo hvalijo film.

LP

#14 Traktor

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 123 sporočil

Objavljeno 05 oktober 2019 - 17:15

Moram še tu pohvaliti film, zame najboljši film o antijunaku, kritikom pa verjetno ni všeč ker ni kakšnega LGBT karakterja, še dobr da so temnopolti, drugače bi verjetno film prepovedali.

#15 Čenir_

• mn3njalničarji
  • 190 sporočil

Objavljeno 05 oktober 2019 - 17:41

View PostTraktor, on 05 oktober 2019 - 17:15, said:

Moram še tu pohvaliti film, zame najboljši film o antijunaku, kritikom pa verjetno ni všeč ker ni kakšnega LGBT karakterja, še dobr da so temnopolti, drugače bi verjetno film prepovedali.
Alpa da se določenim kritikom filmski okus ni ustavil pri Marvel in DC superjunakih

50:50

#16 Babica Zima

najraje liže usmrajenega krapa.

• mn3njalničarji
  • 49 sporočil

Objavljeno 07 oktober 2019 - 08:42

Hud k svina, cel film me je zvijal v želodcu, zaradi odlične igre in resničnosti situacij. Sem pa prebral recimo review v New York Timesu in res vidiš kakšni pussyji so Amerikanci, ki jim film ni všeč zaradi morebitnega nasilija, in ciničnosti izdelka. Pač klasično ameriško nerazumevanje ironije, cinizma in vseh indirektnih čustev. Mislm WTF, očitno se res ne znajo spopasti s svojimi lastnimi čustvi in strahovi.

Ampak dejansko pa to ni samo lastnost Američanov. Film je men osebno res težek, grozljiv, absolutno brez komičnih elementov. Folk v Koloseju se je pa hihital in smehljal. In gre pomoje za isto simptomatiko: nezmožnost soočanja z lastnimi čustvi in strahovi, plus to da verjetno furji k gredo v kino gledat "superhero" movie mislijo da je to a priori smešno in akcijsko in ne štekajo mal bolj poglobljenih zgodb in igre. Sodeč po komentarjih po predstavi: "Banana od filma, jz sm res mal več prčakvou, samo neko jamranje".

#17 Marvel Guy

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 306 sporočil

Objavljeno 07 oktober 2019 - 11:04

Navedek

Če se komu ta film zdi slab ali razočaranje, je ta oseba idiot, objektivno.

No, pol sm pa jst idiot zgleda :D

Mene je film izjemno razočaru. Ni se mi zdel nč poseben, Phoenix je bil fantastičen in fotografija je bla tud kr na nivoju. Zmotu me je res basic, kliše scenarij. Film je dejansko insert ''mentally ill character who brings down the system after being wronged by it'' here. Nč posebnega ne nardijo, razen to da ima karakter resno obliko PBA-ja in je mal drgač. Tud sam stil filma in ton me ni niti približno odvrnu stran al pa kej tazga.

In dejanski tipping point filma ko je na Murrayevem šovu je tok cringey in predolg, da sm zaviju z učmi. Razumem point in logiko scene iz tematskega vidika, ampak je še zmer čist far-fetched. Vmes sm se sprašvou a je sploh kej res al je sam v njegovi glavi kar mi je tud čist bedn.

In ne nism Marvel-only :D

#18 Šimšalamima Huhu

skače z ritko na svečnik.

• šerifi in depjutiji
  • 1 555 sporočil

Objavljeno 07 oktober 2019 - 11:16

Oglej si sporočiloČenir_, ob 05 oktober 2019 - 17:41, rekši:

Alpa da se določenim kritikom filmski okus ni ustavil pri Marvel in DC superjunakih

50:50
A bi ti bil film kaj boljši, če ne bi imel povezave z DC? Saj v osnovi ni ravno Taxi, to pomoje noben ne trdi, ampak imo vse kar se doda na osnovno zgodbo iz DCja dela film boljsi.

#19 bigboss82

• vesoljci
  • 5 059 sporočil

Objavljeno 07 oktober 2019 - 15:24

Oglej si sporočiloBabica Zima, ob 07 oktober 2019 - 08:42, rekši:

Hud k svina, cel film me je zvijal v želodcu, zaradi odlične igre in resničnosti situacij. Sem pa prebral recimo review v New York Timesu in res vidiš kakšni pussyji so Amerikanci, ki jim film ni všeč zaradi morebitnega nasilija, in ciničnosti izdelka. Pač klasično ameriško nerazumevanje ironije, cinizma in vseh indirektnih čustev. Mislm WTF, očitno se res ne znajo spopasti s svojimi lastnimi čustvi in strahovi.

Ampak dejansko pa to ni samo lastnost Američanov. Film je men osebno res težek, grozljiv, absolutno brez komičnih elementov. Folk v Koloseju se je pa hihital in smehljal. In gre pomoje za isto simptomatiko: nezmožnost soočanja z lastnimi čustvi in strahovi, plus to da verjetno furji k gredo v kino gledat "superhero" movie mislijo da je to a priori smešno in akcijsko in ne štekajo mal bolj poglobljenih zgodb in igre. Sodeč po komentarjih po predstavi: "Banana od filma, jz sm res mal več prčakvou, samo neko jamranje".

Ko sem jaz gledal je bil celo en model ki se je smejal na glas uno enako kot Joker.. modeli res.. prav vidis kako lahko negativno vpliva na labilne osebe in ja tega se bojijo.. ima pluse im minuse zato je meni proper filem res.. se 1x ga nom swl gledat v kino

#20 Undead

kvačka. (How gay is that??)

• rumeni jaki
  • 1 698 sporočil

Objavljeno 07 oktober 2019 - 17:26

Objavljena slika

#21 Demogorgon

vleče samo še filter.

• vesoljci
  • 335 sporočil

Objavljeno 08 oktober 2019 - 06:16

Fenomenalen film. Kar se pa tiče kritikov, preberite si tole sranje (in medtem imejte v mislih, da imajo izdelki kot so Black Panther na RT oceno kritikov 97%).

https://www.theglobe...-alienated-and/

#22 ayrton79

ga najraje faše pod pazduho in pri tem konjsko prdi.

• rumeni jaki
  • 1 243 sporočil

Objavljeno 08 oktober 2019 - 07:49

Valda, če je Black.

#23 George

vleče samo še filter.

• mn3njalničarji
  • 337 sporočil

Objavljeno 08 oktober 2019 - 08:07

Ma ljudje so mentalno bolani, bolj kot tale Joker lik

https://www.vulture....-explained.html

Alo policaji so stali pred določenimi kino dvoranami....

Dobri superhero filmi so samo 3-je od Nolana pa verjetn ta (nisem še gledal), niso pač vsi filmi delani za razpon 7-99 pa za pop-corn rajo, še dobr......

#24 Zamorc

je v resnici Zagorc.

• prostozidarji
  • 661 sporočil

Objavljeno 08 oktober 2019 - 08:13

Oglej si sporočiloDemogorgon, ob 08 oktober 2019 - 06:16, rekši:

Fenomenalen film. Kar se pa tiče kritikov, preberite si tole sranje (in medtem imejte v mislih, da imajo izdelki kot so Black Panther na RT oceno kritikov 97%).

ne brat kritik izpod rok mladih kur, pa bo

#25 Galko

Zvezdan!

• šerifi in depjutiji
  • 6 777 sporočil

Objavljeno 08 oktober 2019 - 08:34

Jaz sem isto včeraj bral New York Times kritiko Jokerja in mi je bilo prov bad, sem bil že uno OK, še en film ki sem ga komaj čakal pa je očitno kos dreka - ajde mogoče je novinar rahlo pristranski, ampak nekaj resnice pa že mora biti... Potem sem šel pa gledat še par ostalih reviewov in drugih člankov od NYT in sem bil prov shocked & awed. Kakšen sekret od medija, LJUBI BOG. A ni bilo nekoč takšno stanje, da so bile samo kolumne - pač neko osebno MNENJE avtorja - ful politično obarvane in pristranske? Po novem pa je politika v vsem, dobesedno vsaka tematika je potencialno prizorišče za politično obračunavanje. Modeli tlačijo politično agendo v faking VSE. Za bruhat odurno. To ni fer, ni prav, skregano je z vsem, kar bi moralo novinarstvo predstavljati. Pička vam jebena materina, novinar je po novem politični aktivist / komentator / borec oz navijač za "svoje" in ne več nekdo, ki poskuša podati čim bolj objektivno mnenje, nekdo, ki išče resnico? Kdaj je šel NYT tako v kurac????

Film Black Panther, na katerega ne bi absolutno nobena normalna oseba, ne bela ne črna ne vijolična, niti pljunila, je pa pri njih dobil briljanten opis in Editor's Pick of the Month značko.

Se opravičujem za tale off topic rant, ampak očitno sem živel v mehurčku... ....ker sem sicer vedel, da so stvari v pizdi, kar se tiče novinarstva, objektivnosti in resnice, ampak tole je pa 3 nivoje nad tem, kar sem pričakoval.

#26 kemik

• šerifi in depjutiji
  • 2 691 sporočil

Objavljeno 08 oktober 2019 - 08:48

Film je res nastavil ogledalo, tut "kritiki" so bli lepo razkriti očitno, js niti nisem bral teh opisov do Jokerja, kjer sem bil že primoran glede na to da je bila Meta 58% in me je zanimalo zakaj. Neverjetno s čim filajo ameriško publiko res.

#27 nimious

skače z ritko na svečko.

• rumeni jaki
  • 734 sporočil

Objavljeno 08 oktober 2019 - 08:51

Ne bi niti pljunil na Black Panther? Rasist umazani brez okusa za filme!

Drugače pa nevem, kako lahko kdorkoli resno jemlje neko kritiko filma, ki opisuje film kot toksičen. Mislm, kaj zaboga naj bi to sploh pomenilo? :D
Nevem kdo omogoča tem zmešanim histeričnim babam dostop do bralcev....

#28 Zamorc

je v resnici Zagorc.

• prostozidarji
  • 661 sporočil

Objavljeno 08 oktober 2019 - 09:01

mas kar prav
sam sploh ne berem vec kritik
razen tu predstavljene izpod rok LF-ja
njemu pri tem zaupam, tako da vem, da me caka filmska poslastica

#29 Galko

Zvezdan!

• šerifi in depjutiji
  • 6 777 sporočil

Objavljeno 08 oktober 2019 - 09:01

Ma mene je bolj zbodlo (oz ne samo zbodlo, prov pretreslo) kaj je očitno ratalo iz poklica in institucije novinarstva. Jaz razumem da berem biased mnenja in manipulirano / prirejeno resnico v komentarjih pod novicah. Na forumih, redditih, 4chanih, na gnoju itd. Da jo poslušam od politikov. Da je pa po novem očitno tudi novinarstvo povsem neobjektivno in služi predvsem za širjenje določene politične agende... ...je pa tragično in škodljivo in nevarno. Pizda no, ne imenuje se četrta veja oblasti za brez veze.

Zdej manjka u bistvu samo še da kakšen sodnik pride na obravnavo v MAGA kapi in v bullsih z belimi šnirnicami ali pa v črni baretki z black panther značko pa je to to, fantje, highlight zahodne civilizacije :D

#30 nimious

skače z ritko na svečko.

• rumeni jaki
  • 734 sporočil

Objavljeno 08 oktober 2019 - 09:05

Misliš tako kot naši ustavni sodniki, ki nosijo SDSove kravate?
Drgač pa novinarji že leta ne poznajo nepristranskosti. In mam filing, da je vsako leto huje.

#31 Vučko3

• mn3njalničarji
  • 197 sporočil

Objavljeno 08 oktober 2019 - 09:08

Sej pa to ni nič novega, velike "liberalne" ameriške časopise je enostavno strah backlasha novonastalih skupin ljudi, tko da pišejo v tej smeri.

#32 bigboss82

• vesoljci
  • 5 059 sporočil

Objavljeno 08 oktober 2019 - 11:23

Dobro mediji so itak v rokah politike oz lobijev, ki prav tako upravljajo s politiko, vec al manj, tako na grobo receno..

Sam tukaj mislim, da ni toliko to problem oz le delno oz na pol..

Pri medijih je tako, da morajo o necem pisat, da se "prodajajo" .. pisejo pa to kar ljudje rabi berejo oz kar jih pritegne, dobro ali slabo.. resnica ni vazna, ljudje nocejo resnice, ljudje se hocejo zabavat v dobrem ali slabem, ni vazno..

In pri tem filmu je pac izpostavljena neka tabu tema, sploh v USA kjer imajo vecji problem s tem ko se nekomu odtrga in pobije pol sole ipd.. in ko pride do takega dejanja se noben ne vprasa, kaj je do tega pripeljalo, ce so morda tudi sami krivi za to.. noben noce bit kriv se pocutit krivega.. kriv je posameznik, ker je to naredil in pika, tip je bolan al whatever.. pa ko pravim sistem, ne mislim samo na politiko ampak tudi, na druge zaposlene, prijatelje, znance, druzino, ki so blizu takemu cloveku..

Kakorkoli.. mislim, da je vsak, ki ima vsaj malo v glavi, pri ogledu tega filma zacutil, da po eni strani je ql ker daje luc na neko tabu temo, ki odkriva sibke tocke kapitalizma oz sistema po drugi strani pa kako je lahko nevaren za labilne osebe in kaj lahko povzroci..

Mediji enostavno pisejo o tem ker se tega zavedajo in ce smo iskreni, tut v filmu zgodbovno so slabo prikazani, da ne bom prevec spoilal.. in povejte vi meni kiri novinar, ki prejema dobro placo in ni glup, si bo upal pisat hlavospeve takemu filmu?? Valda bo sel raje izpostavljat drugo plat, da ima rit na sigurnem..

Sistem je pac tak, tisti, ki jim je vsec bodo vidli bolj negativno, drugi, ki jim ni pa bolj to kriticno plat

Sicer pa novinarji so itak obicni mehovinarji in placanci oz. al pisejo plravilce, da se prodajajo.. tisti bolj pametni pa se prodajajo kapitalu oz ljudem ki stojijo za sistemom.. pac kot vcasih ko je kralj poslal unga kricat na ulice novice ljudem.. pa predstavljajte si kaj se bi zgodilo, ce bi krical nekaj kar kralju ne bi bilo vsec.. sej imate tam unega od wikileaksa ipd, najmanj kar se ti lahko zgodi je da te degradirajo in zmanjsajo placo

Ampak ja dejstvo je da je film kar kriticen in svaka cast, da so se upali narediti takega.. da so se upali prikazat nekega antagonista kot je Joker, ne sam umo, pac se mu je odtrgalo in je sel v kurac amapk tut nek objektiven, realen razlog zakaj do tega pride, ki izpostavlja sibke tocke sistema, pa ne politicnega ampak bolj na splosno, ker bodmo iskreni v vseh sistemih se dogajajo krivice in se folku odtrga, sam da eni znajo to boljse pometat pod preprogo. USA je glede tega nekje vmes, v kaksni drugi drzavi bi bil producent ze na sodiscu oz sploh filem ne bi obstajal.

Ampak svaka cast, da je Hollywood upal kaj takega naredit, prav uno, se je upanje

#33 violaMB

je najdu rizlo za joint.

• mn3njalničarji
  • 263 sporočil

Objavljeno 08 oktober 2019 - 13:05

Pri nas je Štefančič gladko stisnil zelo za v Mladini.
Tako da obstaja še upanje kot za novinarje in za odličen film.

Plus tega zaslužek do zdaj je 250 milijonov zato upajmo da je to vzpodbuda da se studiji posnamejo kaki resen film zraven vsega tega sranja ki ga gledamo.

#34 reziser

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 290 sporočil

Objavljeno 08 oktober 2019 - 13:16

sami ruski troli :D

#35 maksi

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 8 288 sporočil

Objavljeno 08 oktober 2019 - 16:55

Oglej si sporočilonimious, ob 08 oktober 2019 - 08:51, rekši:

Drugače pa nevem, kako lahko kdorkoli resno jemlje neko kritiko filma, ki opisuje film kot toksičen. Mislm, kaj zaboga naj bi to sploh pomenilo? :D
pomeni da gledalcem daje napačne ideje o svetu (ne smeš simpatizirati z belim straight moškim)

že če bi samo spremenili Jokerja v homo, bi v metacritic postal instant MOTY material

#36 reziser

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 290 sporočil

Objavljeno 09 oktober 2019 - 15:59

https://www.rtvslo.s...je/joker/501706
en prepis kritike iz rotten tomatoa

#37 Babica Zima

najraje liže usmrajenega krapa.

• mn3njalničarji
  • 49 sporočil

Objavljeno 10 oktober 2019 - 08:40

Oglej si sporočilobigboss82, ob 08 oktober 2019 - 11:23, rekši:

Kakorkoli.. mislim, da je vsak, ki ima vsaj malo v glavi, pri ogledu tega filma zacutil, da po eni strani je ql ker daje luc na neko tabu temo, ki odkriva sibke tocke kapitalizma oz sistema po drugi strani pa kako je lahko nevaren za labilne osebe in kaj lahko povzroci..

Ja mislim sej men je blo tud kr mal wierd na konc k sm ugotovu, da sem večino filma sočustvoval z njim.

Oglej si sporočiloviolaMB, ob 08 oktober 2019 - 13:05, rekši:

Pri nas je Štefančič gladko stisnil zelo za v Mladini.
Tako da obstaja še upanje kot za novinarje in za odličen film.

Plus tega zaslužek do zdaj je 250 milijonov zato upajmo da je to vzpodbuda da se studiji posnamejo kaki resen film zraven vsega tega sranja ki ga gledamo.

V Od srede do srede iz tega tedna tud Žerdin Markešu navrže, če je že šu gledat Jokerja in da je "Uh!". Tko da očitno tud novinarji na Delu neki vejo. Je pa res, da se pač v tem pogledu ne moremo primerjat z Američani, kjer so te teme verjetno veliko bolj občutljive kot pri nas, kjer družinske umore s sekiro ponavadi pavšalno obravnavamo kot "še en pjn štajrc".

#38 bigboss82

• vesoljci
  • 5 059 sporočil

Objavljeno 11 oktober 2019 - 04:57

Oglej si sporočiloBabica Zima, ob 10 oktober 2019 - 08:40, rekši:

Ja mislim sej men je blo tud kr mal wierd na konc k sm ugotovu, da sem večino filma sočustvoval z njim

Jp, pa ko nardi par pizdari, da ne spoilam, me prav zanima kolko % ljudi v dvorani je imelo nasmesek na obrazu.. jaz sem ga imel, pa verjamem, da nisem bil v manjsini

#39 Adam Velkavrh

Se bori za pravice zelenih ženskov.

• vesoljci
  • 4 886 sporočil

Objavljeno 11 oktober 2019 - 08:16

Oglej si sporočiloDemogorgon, ob 08 oktober 2019 - 06:16, rekši:

Objavljena slika

hahaha, sem sel gledat kdo je avtor, suplies suplies bi rekli kitajci

LP

#40 mr.killer

made man

• mafija
  • 516 sporočil

Objavljeno 11 oktober 2019 - 11:21

Včeraj gledal v kinu in mi ni bilo žal niti centa

To je film za ga pogledat v kinu

Pa hvalabogu ni blo nobene mularije k bi motili film