Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika

12130 odgovorov na to temo

#12121 atomic

živi v deželi Xarantaniji

• vesoljci
  • 5 996 sporočil

Objavljeno 14 oktober 2019 - 18:46

Oglej si sporočiloArey, ob 14 oktober 2019 - 18:30, rekši:

Drgač kar se hlajenja tiče sam vzemi en doper PSU da ga boš fural idle, pa grafična naj ima 0rpm idle. Jz sm se pri slednji nategnu, in ima pri 0% še vedno, ne vemn, 30% RPM, in ni najtišja. Sicer tudi če jo obremenim na 100% bisveno glasnejša ni, sam mi to ne pomaga.
Med tem ko je stock ryzen cooler res presenetljivo neslišen. Če hočeš RES čimtišje sicer lahko kupiš aftermarket hlajenje, sam na tvojem mestu ne bi metal keša skos okno (tudi če ga imaš), in bi hladilnik menjal kasneje, če se izkaže da ga RES rabiš.
30%?
to je pa res velik

pa dej če te moti sam malo custom naštelej vente. Dej da so 10% do 35C in 20% do 55C

#12122 Arey

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 7 468 sporočil

Objavljeno 14 oktober 2019 - 18:49

Grafična je. Zotac 1060 3gb nekaj nekaj. Mogoče je 25%, ampak ja, ne da se jih nastavit na manj kot minimum (v glavi mam 33%), sem že probal. Sem razmišljal če bi vmes en upor dal, sam fuck that, raj kupim novo grafično :D

#12123 S<3NEC

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 739 sporočil

Objavljeno 14 oktober 2019 - 19:34

2k€ build bolj kot ne pomeni obupen P/P. Najbolj impresivna stvar pri takem računalniku je definitivno številka na računu.
Jaz bi v 2k stisnil še en carski monitor in mogoče dal malo na stran za posodobitev grafične čez 3-5 let.

#12124 VEĐETA

na veliko mlati prazno slamo.

• šerifi in depjutiji
  • 3 928 sporočil

Objavljeno 14 oktober 2019 - 19:40

tle se kr strinjam, sam pač če človek hoče met moreš tudi to razumet, ne drkajo vsi na P/P :D

#12125 maksi

• vesoljci
  • 8 302 sporočil

Objavljeno včeraj, 05:49

Jaz tega ne razumem pri računalniških komponentah, čez kako leto bo 2080 povprečna grafa vredna pol manj. Če imaš keš kupiš najboljše kar je na trgu, drugače pa P/P ter sproti nadgrajuješ in si na boljšem.

Sploh ker naslednje leto pride Intel z gpujem in bo konkurenca.

#12126 Majek

Sm3rt

• vesoljci
  • 2 769 sporočil

Objavljeno včeraj, 07:07

saj se nič nisem kupil, kaj toliko pripomb. :lol:

#12127 Arey

• vesoljci
  • 7 468 sporočil

Objavljeno včeraj, 08:23

Ne beri maksijevih postov, tip vsako leto caka na naslednje leto ker bo nekaj ful boljsega.
Folk ki si ne more privoscit (al pa noce razmetavat s kesem) ne steka zakaj bi nekdo fuknu 2k za komp. Zakaj pa ne, ce imas kes. Fer je, sicer, da ti folk pove da je to skoraj ridiculousily slab p/p, ampak ce hoces tok dat pac daj. Za manj kesa bos dobil tudi manj muzike. Ne tok manj kot bos prihranil, ampak manj pa bo.

#12128 maksi

• vesoljci
  • 8 302 sporočil

Objavljeno včeraj, 08:50

Če imaš keš greš na 2080 Ti, kar ti da neko elitno izkušnjo, 2080S ti ponudi neko 1080Ti stopnjo, ki ga si lasti tudi navaden plebs.

#12129 atomic

• vesoljci
  • 5 996 sporočil

Objavljeno včeraj, 08:53

Kakor sem par let nazaj vedno razmišljal, da bi moral čim bolj zmogljive komponente skup nametat v nek budget, sem danes drugačnega mnenja. Danes bi raje kupil najboljši napajalnik, res kvalitetno ohišje, dober monitor, miško, kako vodno hlajenje itd...

#12130 ejnit

jebe ježevca.

• mn3njalničarji
  • 365 sporočil

Objavljeno danes, 09:21

S tem se ne strinjam.

Kupovanje nekih resnično hudih napajalnikov se večini preprosto ne splača. Še napajalniki med 40-60€ so vrh glave za 99,9% uporabnikov, dokler ne orgazmirajo na 650W+ (RTX 2060 in Ryzen 3600 porabita AVG 255W in ju poganjam na Chieftec 350W 80+ napajalniku (priznam, to je že pretiravanje)). Definitivno pa pri napajalnik velja, da je dražje skoraj zagotovo tudi kvalitetnejše sestavljeno, boljši spoji, tier1 105 kondenzatorji, pasivno hlajenje, dejansko delujoče zaščite... Če si finančno omejen se pri napajalnikih definitivno da varno privarčevati 30€+ - namesto 750W vzameš recimo 500-550W enakega tipa (ne raznih Energonov).

Za ohišji se ne skriva nek ogromen balast. Imel sem že vse, od najosnovnejših za 30€ do tistih za krepko čez 200€. Seveda, dražja so v veliki večini pametneje dizajnirana, omogočajo kup dodatnih funkcij, ki jih boš še posebej cenil ob vgradnji vodnega hlajenja (tudi 360mm hladilnikov AIO). Tukaj so pomembne še osebne preference, torej če si ali nisi mahnjen na LED osvetljavo, kaljeno steklo in ali so ti kanali za skrivanje kablovja pomembni ipd.. Načeloma ima večina ohišij nad 60€ že vgrajene povprečne ventilatorje in večino osnovnih dodatkov, čeravno bi sam najbrž raje kupil praznega in naknadno vgradil kvalitetne vetrnice. Sam za ohišje ne bi dal več kot 70-90€, ker tukaj že prejmeš super kvaliteto, ki zgolj malo zaostaja za dražjimi.

Dober monitor je stvar preferenc. Nekomu največ pomeni 144Hz (s pogosto obupnimi barvami), drugemu za obdelavo posnetkov ARGB, tretjemu delovna površina in odsotnost robov, četrtemu pa zadostuje povprečen TN FHD monitor za 70€.

Pri miški enako kot doslej, najprej si pozoren, da lepo paše v roko, potem vse ostalo (navadneži, proji tako furajo opremo sponzorjev). Meni je zaradi velikosti in ravno pravšnje širine super Neon m50, ki kot miškon sicer ni nič posebnega.

Vodno hlajenje je poraba časa, če se projekta ne lotiš zaradi lastnega veselja ali se resnično nameravaš igrati z ekstremnim navijanjem. Z njim pride tudi določeno vzdrževanje in poveča se število možnih okvar. Govorim o dejanskem vodnem hlajenju, ne raznih AIO varjantah. 9900k, 9700k bi nekako še upravičil investicijo v dobro vodno hlajenje, pri Ryzenih pa se preprosto ne splača (zadoščajo že priloženi). Noctua, Alpenföhn, Scythe, BeQuiet, Raijintek, Cryorig in imaš zračno hlajenje za naslednjih 5+ let.

#12131 atomic

• vesoljci
  • 5 996 sporočil

Objavljeno danes, 13:50

Lej to so čisto osebne preference. Samo ti se moraš odločit, ali 40€ napajalnik zažge hišo ali je dovolj za 99,9% uporabnikov?

Jest ne bi dal v novo kišto 40€ napajalnika, sploh pa ne v budget 2000€, niti do 60€. Dal bi lepo 650w gold plus, modularnega semi pasivnega, mercedesa imenovanega seasonic, ne bi hotel par evrčkov cenejšega 550w ali še manj zato ker je dovolj. Nič ne bo narobe, če bo 650w pa tudi dražje ne.

Tudi pri monitorju ni zdej, da bi se osredotčal samo ne ena feature. Rad bi imel dobre barve, visoko osveževanje, lep design, visoko reoslucijo...

Konec koncev mi nekaj življenju pomeni, da nekaj lepo zgleda, kar ne pomeni, da imam ne vem koliko lučk, ubistvu ko pogledam nimam niti ene, še miška mi ne sveti, je pa lepa logitechova. Tudi moram reči, da še nisem držal miške, ki bi mila zelo neudobna. Recimo jest verjamem, da je neon m50 zelo udobna miška. Samo mi je design res tak najstniški, deluje hecno.

Tako da ja, če bi imel 2000€ budgeta za komp, ne bi gledal samo in zgolj za na perfomance in imel otroške miške, napajalnik za 40€ in monitor, ki bi izstopal samo enem featurju. Raje bi dal malo manj za grafično in vse ostalo po svojem okusu.

3 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 2 gostov, 1 anonimnih uporabnikov