Skoči na vsebino

[meta] Izba Konzolec v prihodnosti

150 odgovorov na to temo

Ankica: ...

To je javna ankica. Ostali člani bodo lahko videli, katero možnost si izbral

Moje mnenje o izbi KONZOLEC

Rezultatov ankice ne moreš videti, dokler v njej ne glasuješ. Prijavi se in glasuj.
Glasuj Gostje ne morejo glasovati

#1 Čenir__

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 707 sporočil

Objavljeno 03 maj 2020 - 18:43

Ker se tako na Gnoju in tudi tukaj občasno pojavljajo težnje, da bi ta prostor bil drugačen, se mi zdi super trenutek za eno kratko ankico aka refleksijo izbe ... Odpiram zdaj, preden se preselimo na nov forum

Ankica je javna, ker v teh anketah dostikrat sodelujejo ljudje, ki vidijo temo "med novimi", niso pa realni obiskovalci Konzolca. Ko bom pripopal rezultate ankete, bom štel predvsem glasove tistih, ki dejansko kdaj kaj napišejo v izbo

Prosim za približno iskrene odgovore, da se bo v prihodnosti lahko orientiralo po željah uporabnikov. Vem, da z izbirami niti približno nisem zajel vsega možnega, ampak v nek predalček se lahko pomoje umesti vsak

#2 tomazek

obvlada otorinolaringološko felacijo.

• rumeni jaki
  • 2 040 sporočil

Objavljeno 03 maj 2020 - 19:05

Evo moj glasek. Komentar pišem samo iz enega razloga: ker mi včasih (kot sem ponavadi v temo tudi napisal) gre najbolj na živce, ko se v eni temi začne debata o 6 temi in se nadaljuje 3 strani. To je pač meni motečo, pa vem da tudi sam kak komentar včasih pokakam mimo teme. Žaljenja pa nisem označil, ker mi je večino časa kul, saj se ve kdo koga jebe. Je pa včasih (to pa je res precej redko) res preko meje vsakega okusa in takrat bi tudi to bilo potrebno dosti strožje sankcionirati - tudi s kakim par dnevnim banom ipd.

All in all pa sem zagovornik, da moderatorji in šerifi morajo delati svoje delo, kar sem zaznal tudi od večine uporabnikov, ki so komentriali temo na gnoju. Tudi taki, ki so me prej tu zabijali, da je moderacija in šerifovanje brezveze in da je kul kot je.

#3 JediEagle

štopa v Vrdlovce.

• rumeni jaki
  • 3 438 sporočil

Objavljeno 03 maj 2020 - 19:08

Iskreno povedano, ne vem, kaj bi odgovoril. Zadnjih nekaj let veliko manj sodelujem. Kar napišem, napišem bolj iz neke navade. Dostikrat pridem na forum in sam zavijam z očmi, ker je skoz isto. Isti ljudje, isto trolanje, sem presenečen, da se nekateri še niso naveličali nonstop pisat iste poste. Štekam, da tako pogovor poteka v gostilni, ampak se isti način razširi v ostale teme. Vsake toliko pride kakšen moderator malo popuca, ampak imo premalo.

Ne vem, sem hodim bolj iz navade, odkar sem se registriral prvič dobrih 20 let nazaj ..... goddamn ....... Pač, malo brat o igricah, ker ni več Jokerja, s frendi imamo pa tako različne okuse, da se težko pogovorjam o čisto vseh špilih z njimi :D

Vseeno se bom odločil za 4. možnost... mislim, da se nekateri lahko zadržali in nehal se ponavljat....After 20 years... get a new schtick, al kako je že :)

#4 Mefisto

Legenda, donator, močna roka in še kaj.

• legende
  • 6 166 sporočil

Objavljeno 03 maj 2020 - 19:15

Moderiranje vsebine = cenzura. Znanost se je borila celoten srednji vek proti cerkvi, potem pa proti avtoritarnim oblastem, da se jo je odpravilo. Tako da jaz sem absolutno proti kakšnikoli cenzuri vsebin in vedno bom. Seveda se lahko kaznuje za brezokusno žaljenje, ampak brisanje postov pa je prav proti vsemu kar verjamem.

In še moje mnenje: konzolec je ravno zaradi teh naših offtopicov tako cool kot je. Če bi bili na forumu samo taki dolgočasneži kot je pisec nad mano, bi konzolec že 10x crknil.

#5 JediEagle

štopa v Vrdlovce.

• rumeni jaki
  • 3 438 sporočil

Objavljeno 03 maj 2020 - 19:20

ja, ja,.... my point exactly. Kej novga si zmisli, samo ideja :D

#6 XEcutIor

ne ve, kaj je kumkvat.

• mn3njalničarji
  • 179 sporočil

Objavljeno 03 maj 2020 - 19:46

Zame je dosti, da bo usposobljena izba Starinarnica in tudi izbica za “ilegalno” tematiko aka (konzolno) piratstvo, do katerega bi imeli samo tisti uporabniki dostop, ki imajo čez 100 sporočil - kot na gnoju.
Pa uštimajte tudi tale forum za iOS, ŠE POSEBEJ (!) za delovanje na iPhone-ih, ker dostopat do foruma s temle telefonom je glih tak zabavnu, kot it srat skozi gate! :sick: :sick: :sick:

#7 ALTER EGO

mara samo suhe češplje in rožiče.

• vesoljci
  • 3 651 sporočil

Objavljeno 03 maj 2020 - 19:53

Oglej si sporočiloMefisto, ob 03 maj 2020 - 19:15, rekši:

Moderiranje vsebine = cenzura

Maš prav, ampak je na prvi strani kar nekaj brezveznih tem, ki samemu forumu ne doprinesejo nič razen tega, da si tukajšnja "elita" boosta ego.

Najboljše pa je, da te teme crknejo precej hitro in potem se jih umetno ohranja pri življenju s "premikam debato v to temo". MODEL? V to temo ni nihče že več let nič napisal.

#8 bigboss82

dostavlja picajzle na dom.

• vesoljci
  • 6 107 sporočil

Objavljeno 03 maj 2020 - 20:09

Jaz pa moderiranje ne vidim kot cenzuro, bolj, da bi dolocene komentarje bolj azurno premikali v prave teme, da se ne dogaja vse pod gostilno npr al ps5, ki pol pride nekdo pogleda v AC temo in ne vidi, da smo ze predebatirali nov trailer npr

#9 Arey

je sponzor mn3njalnika prvega reda!

• vesoljci
  • 8 263 sporočil

Objavljeno 03 maj 2020 - 20:19

Ne bom glasoval ker nimam tako enodimenzionalnega pogleda na to.
Konzolec mi je vecinoma vsec, seveda pa bi lahko bil se boljsi.
Imo bi NBA temo res lahjo zabrisali ker to ze skor arogantsko ne pase v konzolec. Pa tisto o knjigah. Enako velja za vec ali manj vse offtopic izbe, razen gostilne. Zanima me cemu rabimo karanteno IN gostilno, temo o prodaji IN temo o dealih.
Najde se se par spinoffiv, sam vecalmanj so zgornje stvari najvec kar me moti.
Moderiranja de mi vcasih zdi za kancek prevec, sam tbh tle ne bi neki komoliciral. Posploseno bi rekel da bi v "resnih" temah, predvsem o igrah, hotel imeti se malo vec moderiranja, medtem ko bi v gostilnah posegal samo ob res najhujsih primerih ocitnega trollanja, najedanja, zaljenja in podobnih stvari.

#10 Čenir__

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 707 sporočil

Objavljeno 03 maj 2020 - 20:21

Zdaj samo šopajte mnenja in glasove, bom čez par dni povzel vse skupaj in naredil nek presek, pa bomo vidli situacijo

#11 Lunco

je svinjski pastir brez svinje in pasti. Torej le R.

• prostozidarji
  • 3 293 sporočil

Objavljeno 03 maj 2020 - 20:33

Glasoval sem za malo več moderiranja. Komentarji so tud kr uporabni.

Jaz se z Mefistom strinjam glede brisanja, se mi zdi absolutno nesprejemljivo (razen, če je nekaj res ogabnega kot fizične grožnje ali kaj podobno nasilnega). Sem pa za premikanje postov po opozorilu ali kaj podobnega.

Mene izven žanrske teme znotraj konzolca ne motijo. Tudi sploh nisem opazil, da je NBA tema v konzolcu do danes, ker mi gre pogled dobesedno mimo, ko vidim te tri črke napisane skupaj.

#12 Sovica

Prvi brez skupine in ponosen!

• neuvrščeni
  • 2 073 sporočil

Objavljeno 03 maj 2020 - 20:34

Oglej si sporočiloMefisto, ob 03 maj 2020 - 19:15, rekši:

konzolec je ravno zaradi teh naših offtopicov tako cool kot je.

#13 Arey

• vesoljci
  • 8 263 sporočil

Objavljeno 03 maj 2020 - 20:39

S tem se tut jz strinjam, offtopici so nuja za to da tak forum zivi. Samo eno so zivahne debate ki se ne skladajo z naslovom teme, drugo pa groznje, hardcore zaljenje jn podobno.

#14 ALTER EGO

mara samo suhe češplje in rožiče.

• vesoljci
  • 3 651 sporočil

Objavljeno 03 maj 2020 - 20:40

Oglej si sporočiloArey, ob 03 maj 2020 - 20:19, rekši:

Tole!

Gostila je tam za offtopic in ne zato, da se odpre 101 tema. Fak, no... konzolec je k smetišče

#15 Arey

• vesoljci
  • 8 263 sporočil

Objavljeno 03 maj 2020 - 20:41

Drgac mi je pa zabavno kako je mefisto tako ostro nastopil proti moderaciji in pol neke cerkve in znanost levo desno, hkrati pa dela v branzi ki tolmaci moderatorska pravila za naso druzbo.
Moderiranje je, zal, kar nujna stvar.

#16 Mefisto

Legenda, donator, močna roka in še kaj.

• legende
  • 6 166 sporočil

Objavljeno 03 maj 2020 - 20:42

Moja branža nikomu nič ne izbriše in ne izničuje njegovega dela. Povej/naredi kar hočeš, potem ti pa mi povemo ali je to cool ali ne ter ali boš kaznovan ali ne.

#17 Arey

• vesoljci
  • 8 263 sporočil

Objavljeno 03 maj 2020 - 20:46

Sej tocno to se je zgodilo ko si dobil po faci zarad smetenja v Death Stranding temi. Povedal/naredil si kar si hotel in potem so ti moderatorji povedali ali bos kaznovan ali ne (bil si kaznovan). :D

#18 bigboss82

• vesoljci
  • 6 107 sporočil

Objavljeno 03 maj 2020 - 20:46

Jajajaj.. ne mores se tako v izi izvlect bos moral malo bolj intelektualno to argumentirat Mefi

#19 atomic

živi v deželi Xarantaniji, pa še pet krajcarjev je doniral.

• mafija
  • 7 530 sporočil

Objavljeno 03 maj 2020 - 21:48

Ne morem se znebit občutka, da anketa namiguje na to, da je preveč žaljenja. Sj vsake tolko časa se zgodi kakšen nekontroliran izbruh brezokusnega žaljenja, ampak dobro to se opozori, da človeka na hladno za kake 3h do 24h in gremo.

Se pa strinjam z Areyem, da je preveč tem. Ali pa naj se obdržijo in moderirajo, če ne je vse razpršeno in je povsod vse.

#20 kemik

bo v petek štel do pi kvadrat.

• šerifi in depjutiji
  • 3 074 sporočil

Objavljeno 03 maj 2020 - 22:05

Navedek

Gostila je tam za offtopic in ne zato, da se odpre 101 tema. Fak, no... konzolec je k smetišče

Konzolec ful zadev povzema po gnoju, samo da so tukaj drugi uporabniki in drugi standardi, zaradi česar izpade popolnoma drugače, kar je seveda kul. Mamo svojo NBA temo, svojo korona temo, svoje teme za gnojit, teme ki dejansko pašejo sem... Mene nič ne moti pretirano, edin teme kot so NBA so verjetno res odveč, ker če gremo v to smer potem res ni nobene meje več.

#21 atomic

živi v deželi Xarantaniji, pa še pet krajcarjev je doniral.

• mafija
  • 7 530 sporočil

Objavljeno 03 maj 2020 - 22:10

Oglej si sporočilokemik, ob 03 maj 2020 - 22:05, rekši:

Konzolec ful zadev povzema po gnoju, samo da so tukaj drugi uporabniki in drugi standardi, zaradi česar izpade popolnoma drugače, kar je seveda kul. Mamo svojo NBA temo, svojo korona temo, svoje teme za gnojit, teme ki dejansko pašejo sem... Mene nič ne moti pretirano, edin teme kot so NBA so verjetno res odveč, ker če gremo v to smer potem res ni nobene meje več.
Tudi to je res. In mene recimo NBA tema ne moti, ker ne hodim notri in predvidevam, da se folk pogovarja o košarki. Moti me pa, če se o hardwaru debatira v treh tema in tega nočem zamudit :)

#22 kemik

• šerifi in depjutiji
  • 3 074 sporočil

Objavljeno 03 maj 2020 - 22:13

Sej mene tut ne moti, še parkrat sem postno not. Samo kje pol mejo postaviš, se bomo našli trije ki nam je kul fuzbal in meli še temo za to? Al je pač trigger, da je nekdo od slovencev ful dober in bomo pol mel teme o smučanju? Če se dela guideline grejo take teme težko skozi sito, ker lahko potem vsak svoj argument pristavi in je kaos.

#23 bigboss82

• vesoljci
  • 6 107 sporočil

Objavljeno 03 maj 2020 - 22:38

Mogoce bi mogla gostilna imeti podteme in bi blo ql

#24 Sovica

Prvi brez skupine in ponosen!

• neuvrščeni
  • 2 073 sporočil

Objavljeno 03 maj 2020 - 23:28

lol

#25 tomazek

obvlada otorinolaringološko felacijo.

• rumeni jaki
  • 2 040 sporočil

Objavljeno 04 maj 2020 - 08:00

Sem kar presenečen, da si jih več kot 50% misli, da je potreben pač nek sistem moderiranja. Glede na občasne odzive sem računal, da jih bo 80% reklo, da ni nobene potrebe po urejanju vsebin.

#26 Čenir__

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 707 sporočil

Objavljeno 04 maj 2020 - 08:08

Jop, zgleda si večina želi malo manj žaljenja :D

V glavnem. Danes in jutri še glasujte in napišite mnenja, pol jih povzamem

#27 Arey

• vesoljci
  • 8 263 sporočil

Objavljeno 04 maj 2020 - 09:08

Jz bi sam jasno napisal, ce prej ni bilo, da se mi ne zdi prevec zaljenja. To da se obmetavano z geji in heteroti (kar sta ze skor ljubkovalna vzdevka), tut kreteni in picke matrne me ne motijo, se jih tudi sam posluzujem. Vsaj dokler je v mejah normale, kar je pa itak samo posebi dost subjektivno.

#28 Fantom

kvačka. (How gay is that??)

• rumeni jaki
  • 1 749 sporočil

Objavljeno 04 maj 2020 - 09:20

Saj se lahko žali v gostilni in kak prijateljski homo se mi tudi ne zdi problematičen, bolj je uno prepucavanje zaradi nekih starih zamer tečno, ker se čisto zaide z rdeče niti debate....

#29 Bumbar s kanglico

bi si zmotal joint, pa nima rizle.

• mn3njalničarji
  • 240 sporočil

Objavljeno 04 maj 2020 - 09:29

Mislim letos ste ž par 10 strani uspeli sproducirat nabijanja/žaljenja kk zamorc doma tepe babo pa otroka. To je kr neokusno za vsakega ko ni glih najbolj domač tu.

Se pa tut definitivno strinjam da teme kot so NBA, filmi_glasba_knjige, kulinarika ne spadajo v konzolec, ker majo plac drugje na forumo

#30 Slinch

polbogec

• vesoljci
  • 11 258 sporočil

Objavljeno 04 maj 2020 - 09:35

Oglej si sporočiloBumbar s kanglico, ob 04 maj 2020 - 09:29, rekši:

Mislim letos ste ž par 10 strani uspeli sproducirat nabijanja/žaljenja kk zamorc doma tepe babo pa otroka. To je kr neokusno za vsakega ko ni glih najbolj domač tu.

saj če bi se malo bolj moderiralo izbo bi se ga banalo, tako ne bi noben pisaril resnic iz njegovega RLja

#31 Bumbar s kanglico

• mn3njalničarji
  • 240 sporočil

Objavljeno 04 maj 2020 - 09:39

Benaj se sam.

Ker mni kot rednemo bralco ste vi z svojim pokroviteljskim pa zaničevalnim odnosom do velko koga ki ni član konzolec cream teama vlko bol moteči.

#32 Evita

Menda ima razpočnico.

• dekline
  • 2 320 sporočil

Objavljeno 04 maj 2020 - 09:53

Oglej si sporočiloFantom, ob 04 maj 2020 - 09:20, rekši:

Saj se lahko žali v gostilni in kak prijateljski homo se mi tudi ne zdi problematičen, bolj je uno prepucavanje zaradi nekih starih zamer tečno, ker se čisto zaide z rdeče niti debate....
this, velik bolj od žaljenja samega po sebi

#33 PiMP

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 7 709 sporočil

Objavljeno 04 maj 2020 - 09:53

Oglej si sporočiloČenir__, ob 04 maj 2020 - 08:08, rekši:

Jop, zgleda si večina želi malo manj žaljenja :D
Ne vem po kateri matematiki, opcija 1 ima 46%, opciji 2 in 4 skupaj 37%.

Sicer pa je pomojem odvisno komu se zeli ustreci, stalnim clanom Konzolca, ki s(m)o si organsko razvili neke vrste svoj forum znotraj foruma ali sirsemu naboru uporabnikov foruma, ki jih prej vsebine konzolca niso pretirano brigale, sedaj bi ga pa nekaj spreminjali ali morebitnim novim uporabnikom. Slednjega si itak sploh ne predstavljam dobro od kje bi prisli (sploh ce bo forum se naprej ostal zaklenjen in bo veliki vodja moral odobriti posamezne racune) in kaksen profil uporabnikov bi to bil. Folk ce v treh sekundah ne more skocit on board bo sel ddrugam.

#34 Slinch

polbogec

• vesoljci
  • 11 258 sporočil

Objavljeno 04 maj 2020 - 09:54

Oglej si sporočiloBumbar s kanglico, ob 04 maj 2020 - 09:39, rekši:

Benaj se sam.

Ker mni kot rednemo bralco ste vi z svojim pokroviteljskim pa zaničevalnim odnosom do velko koga ki ni član konzolec cream teama vlko bol moteči.

Objavljena slika

#35 Bumbar s kanglico

• mn3njalničarji
  • 240 sporočil

Objavljeno 04 maj 2020 - 11:11

Lej za mnenje se je vprašalo, pa sem ga podal. Ti pa idi zej bit užaljen drugam

#36 kemik

• šerifi in depjutiji
  • 3 074 sporočil

Objavljeno 04 maj 2020 - 11:21

Oglej si sporočiloBumbar s kanglico, ob 04 maj 2020 - 09:29, rekši:

To je vedno v teh manjših zaprtih skupnostih. Sej če uletiš v družbo 15 modelov tut ne uletiš z linerjem kje ste pizde zaraščene, medtem ko boš po 2 mesecih verjetno iste pokal kot oni. Bi bila pa brez teh uporabnikov ta izba mrtva, razen če praviš, da ste vi ki bolj malo pišete zatirani do take mere, da si zdej ne upate poastat, če se staroselci umirijo bi pa karnaenkrat začel pokat od postov. (oba veva, da to ni res)

Bi me pa res zanimal primer teh zaničevalnih postov? Al je to una mujo varjanta izpred 2 tednov.

#37 ke_kit

Ilustrator, moderator in zlati donator!

• legende
  • 1 691 sporočil

Objavljeno 04 maj 2020 - 11:25

Carska bait tema, Čenjer. Počakat še kak dan, da vsi oddajo glasove, pol pa permaban vsem, ki niso glasovali za prvo opcijo.
Genius. :D

#38 Šimšalamima Huhu

skače z ritko na svečnik.

• šerifi in depjutiji
  • 1 826 sporočil

Objavljeno 04 maj 2020 - 14:38

Mnenje (in očitno ni edino), da je klima v konzolcu tudi del problema je as valid as konzolec je res top, kera vesela druščina je tukaj. To, da se je začel v konzolcu odpirat NBA in kulinarične teme, da je v konzolcu gnojišče topic izven gnojišča, da je tukaj dost tipičn komentar "jaz drugam kot v konzolec itak ne hodim" je dost jasen pokazatelj, da je tukaj forum znotraj foruma in kar je še bolj ironično, da sledi setupu celega mn3njalnika z gnojiščem vred. Vseskup zdaj zadnje dni izpade mal butthurt, kar z ostalmu delom foruma nas meče v isti koš in upošteva tudi mnenja folka z gnojišča, ofuj.gif. Mn3njalnik ne živi zarad konzolca nič bolj kot živi zarad gnojišča, prej obratno. In nov forum ne bo privabil novih uporabnikov zaradi neverjetne kvalitete tem tipa "trenutno igram" ali 700-stranskih črev PS4 teme. Tko da ne vem, mogoče bi lahko mal bolj konstruktivno za cel forum pristopl k temu, al pa pač rekl bobu bob in rekl, da hoče bit konzolec neki specialnega. Namest donacij febotu se konec koncev lahko donira za konzolec.com in se tam naredi forume great again, če res misliš/te, da znate to izvest.

#39 Fantom

kvačka. (How gay is that??)

• rumeni jaki
  • 1 749 sporočil

Objavljeno 04 maj 2020 - 14:47

Mene osebno boli kita kje se ustvari skupnost, tukaj, nov forum, reddit, grinder,... ok to zadnje je mogoče malo problematično, ker imam star telefon pa to.... :D

#40 Jay

Plemeniti Darovalec Tretjega Reda

• mafija
  • 2 213 sporočil

Objavljeno 04 maj 2020 - 14:47

Glasoval sem za 4. opcijo, čeprav mi Konzolec ni meh, se pa strinjam z drugim delom izjave.

Če na kratko obrazložim.
Več moderiranja vsebine zaradi tega, ker se skoraj vsaka tema vsaj deloma spremeni v gostilno pri konzolcu (na primer karantena, ki tako kot NBA itak ni tema za Konzolec!) in večinoma ti posti tam tudi ostanejo. Priznam, da sem sicer tudi sam sodeloval pri tem.
Več moderiranja žaljenja - v vseh temah, ki niso gostilna, tam naj zaradi mene pada po dolgem in počez.

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov