Skoči na vsebino

Kambodža

6 odgovorov na to temo

#1 taiyo

third rider of the apocalypse

• prostozidarji
  • 1 166 sporočil

Objavljeno 31 julij 2015 - 19:12

Začela me je mikat tale zanimiva deželica, ideja nekje februarja, marca, vsaj 14 dni, 3 tedne želja, sam še ne vem kak bo s tem, da me ni 3 tedne na šihtu... Že kdo bil tam?

#2 Flaming_C

analizira banalne analogije kanalov.

• rumeni jaki
  • 2 539 sporočil

Objavljeno 10 december 2015 - 21:23

Si dobila kakšne uporabne informacije?

Malo pogledujem kam bi šel drugo leto,vem da bo 90 % padla spet Azija

#3 taiyo

• prostozidarji
  • 1 166 sporočil

Objavljeno 11 december 2015 - 18:05

karta kupljena :D grem 20.2., nazaj 12.3. .... cca 14 dni raziskovanja celine, en teden otroki ... odštevam dneve ko nora :D vsi ful hvalijo, informacij na netu ful, forumov tud ... pač treba se pazit scam for, varnost ok ... komi čakam :D

#4 taiyo

• prostozidarji
  • 1 166 sporočil

Objavljeno 11 maj 2016 - 11:13

Če sem že temo odprla, evo neki fotk ... zanimiva, sam tragična dežela ... je za pogledat enkrat, ne bi pa šla nazaj - npr na Šri Lanko bi spet šla ... v 3 tednih vidiš velik, od zgodovine, folka, otokov. Futr super, cene ne tolk ful, ker majo vse v dolarju ... glede na Sri Lanko zapravila dvakrat več (dražje spanje - ok, v hostlih se mi ne da več spat, otoki tud mal dražji, dražji prevozi)

Angkor Wat ... je pač za videt, kolosalno čist, sicer gužva jao in Kitajci ... ampak vredno, vzela karto za tri dni, najela tuk tuk in šibala okol ... noro!

Pripeta slika: DSC_0025.jpg

Pripeta slika: DSC_0079.jpg

Pripeta slika: DSC_0231.jpg

Pripeta slika: DSC_0377.jpg

Pripeta slika: DSC_0370.jpg

Pripeta slika: DSC_0310.jpg

Mestece Kep, recimo kjut, dejansko zelo čisto mesto, sam drago, kopat se ni dalo ...

Pripeta slika: 20160304_180242.jpg

Glavno mesto, en del zelo čist, drugi zelo umazan, za iz mimo, kaj več niti ne ....

Pripeta slika: DSC_0708.jpg

Muzej genocida in pa polja smrti ... ni človeka, ki ne bi imel od solz cmoka v grlu ...

Pripeta slika: DSC_1000.jpg

Pripeta slika: DSC_1009.jpg

Pripeta slika: DSC_1018.jpg

Pripeta slika: DSC_1006.jpg

#5 taiyo

• prostozidarji
  • 1 166 sporočil

Objavljeno 11 maj 2016 - 11:23

Futr je bil meni zakon, sicer povsod zraven riž, amok je meni zmagal, cel kup dobrih curry jedi, v Kampotu jedi z zelenim poprom in škampi ... futr je zakon, je pa cena od enga dolarja (nudli na cesti), do cca 5-7 dolarjev v restavracijah. Aja, biznis je v dolarjih, zelo malo v državni valuti ... bankomat včinoma vrže ven dolarje ...

Pripeta slika: 20160227_173132.jpg

Pripeta slika: DSC_0202.jpg

Pripeta slika: DSC_0207.jpg

Pripeta slika: DSC_0152.jpg

Pripeta slika: DSC_0226.jpg

Cel kup 'zavetišč9 za emtuje, kjut placi ...

Pripeta slika: DSC_0438.jpg

Dežela je revna, še vedno dokaj v razsulu, takšnih na kolih impro kolib je veliko okoli jezer in rek, tele so na poti z rečno ladjico proti Kepu (eni gredo te 'koliščarje' gledat tudi proti Battambangu, ampak baje je povsod enako, razen da te tam ucurijo za denar ... je pa v Battambangu ostanek železnice, kjer se lahk voziš z vozički po tirih)

Pripeta slika: DSC_0838.jpg

Pripeta slika: DSC_0683.jpg

Na konc pa še morje, otoki in uživanje ...

Koh Rong Sanloem otrok, pripeljejo te z ladjico, zelo miren otok, za počivat, sosed Koh Rong pa ej bolj za žurat ...

Pripeta slika: DSC_0967.jpg

Spanje v hostlih zelo pocen, ampak se da dobit tud čiste hotele s klimo IN bazenom lahko za kul ceno ... najcenejši tak me je prišel 16 dolarjev, najdražji 40 dolarjev.

Pripeta slika: DSC_0958.jpg

Overall ... Zanimiva, tragična dežela, z norimi templji in dobro hrano.

Plusi: Angkor Wat, ter mestece zraven - nor žur plac, velik turistov, dobra hrana ... Kampot - spila skor več piva kot doma, velik Nemcev, spet žur, kul 'hribi', ki jih raziskuješ z motorjem ... Koh Rong Samloem - da sem se končno spočila :D vožnja z rečno ladjico v Kep, udobni busi (sam jih tud kar dobro plačaš).

Minusi: Depresivni ljudje - ok, so izjeme, sam večina te pač vidi kot vrečo denarja in te pri 'ne' takoj odjebe (npr na Šri Lanki so bili vedno nasmejani, prijazni, noro kul folk), ampak je popolnoma jasno zakaj, kajti genocid je še vedno prisoten v vseh njihovih mislih ... OGROMNO scam for (vsak te bo hotel okol prinesti, to se res pozanimajte, ker obvladajo ful :D ), Kep - meh, nič posebnega, Koh Rong - glih neki vsi drisko imeli, čudno blo ...

Pripeta slika

• Pripeta slika: 20160306_094623.jpg
  • Pripeta slika: 20160306_142525.jpg

#6 B[]rG

"Oll your internetz are belong to mi!"

• vesoljci
  • 821 sporočil

Objavljeno 31 avgust 2016 - 23:46

Carsko, škoda edino da nisi vsaj kakšen lahek opis pri vsaki sliki dodelila. Sicer lahko še vedno editiraš in kaj dopišeš.

#7 taiyo

• prostozidarji
  • 1 166 sporočil

Objavljeno 01 september 2016 - 11:14

Priznam lena sem, ampak bom dodala ;)

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov