Skoči na vsebino

Računalniska periferija


Arey

Priporočeni prispevki

Arey reče pred 22 minutami:

Za temo je prosil DaCapo.

 

Kok vas kej uporablja mehanske tipkovnice? Ste fani?

Kaj tega @DaCapo kot šerif ni znal odpret? :D

 

 

Ne morem pametovat, ker nimam dosti izkušenj z ostalimi firmami. Pri miški in tipkovnici sem staromoden in prisegam na Logitech s čimer sem vedno bil zadovoljen. Mogoče bi tudi z drugimi firmami bil isto in morda tudi še bolj, ampak nisem za eksperimentiranje.

 

Tako imam trenutno glavno tipkovnico Logitech G910 in miško G603. In še en bolj običen Logitech wireless set (miška + tipškovnica) za laptop, ki se uporablja samo kot priklopljen na TV.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

V Gostilni sem predlagal, da pač odpre nekdo drug. Ker jaz v uvodnem postu ne bi kaj veliko vedel napisati (ni ravno moje področje). Se mi pa zdi, da je tema dobrodošla. 

Čeprav sem fan mehanskih tipkovnic, jo kupujem že "sto let". Fan pač zaradi tega, ker sem že kot mulc pisal na svoj prvi pisalni stroj, kasneje pa je bilo tudi veliko mehanskih tipkovnic. Zanimivo, da sem že vrsto na najbolj poceni Logitech K120 :) kar mi je skorajda smešno, ampak sem nekako navajen, čeprav še vedno pravim: "Zdaj bo pa čas za mehansko...", "evo, zdaj pa naročim...". Black Widow mi je še vedno nekje na vrhu seznama, čeprav dejansko nimam kaj dosti pojma. Mora pa biti normalna velikost, z numerničnim delom in veliko tipko Enter. 
Sine recimo uporablja Razer Chroma Ornata (hibridna zadeva), ki se mi zdi, da kar lepo klika, ampak kaj dosti je nisem preizkušal. 
Od mišk pa sva trenutno oba na DeathAdder Essential, ki se mi zdi kar solidna. V bistvu bolj ali manj impulzivni nakup. Pred tem sem imel Mambo (odpovedala takoj po preteku garancije, 100 € nikoli več v življenju ne dam za nobeno miš, če tudi zlato). Nasploh imam z miškami slabe izkušnje (ali crkne kabel, ali kateri od gumbov) in to v presenetljivo kratkem času. Tiste 10-evrske sem menjaval najmanj 1x letno. Glede vzdržljivosti se je še najbolj izkazala neka res stara Logitech brezžična, R..nekaj (ampak je pred kratkim odpovedal desni gumb, plus baterije sem menjaval na vsakih 14 dni, čeprav so bile 2100 mAh).

 

Povezava do prispevka

Ma ja, ampak Black Widow sem že nekajkrat preizkušal in mi res sede (lučk ne rabim, zato sem prepričan, da bom našel tudi dobro/boljšo alternativo).
Glede mišk, pa tako kot sem rekel: Mamba TE (tu bi lahko napisal samo grde besede in sploh nisem bil edini, ki so ga nategnili, fuj in fej in mogoče sem res dobil zamero zaradi enega nakupa, čeprav tudi tiste Kraken slušalke so bile za en *******), potem pa, priznam, nabavim 3 DeathAdderje. Čudna so pota gospodova :)

Povezava do prispevka

Sam sem isti.

Poigravam se z mislijo da bi si jo enkrat le privoscil, pa se mi zdi okol stotaka dati zanjo prevec.

 

Osebno sem bolj fan Cherry MX Brown stikalc, ki niso glasno klikajoca kot Blue.

Sem nasel tole:

1925138-n0.jpg

 

Original od Cherry, Cherry MX Board 1.0, z belo osvetljavo tipk, polna velikost, najraje bi sicer imel se locene multimedijske tipke, ne v kombinaciji s funkcijsko, ampak kaj ces.
RGB ne rabim, nemski layout mi je kul.

Za 60€, kolkr bi me prisla, se mi zdi kr okej.

 

 

Ce pa koga zanima kaksne lastnosti imajo posamezna cherry stikalca, so na njihovi uradni strani vsi podatki:

https://www.cherrymx.de/en/mx-original/mx-blue.html

 

Tud primeri kako zveni uporaba teh stikal.
Vem da raznih razer-jevih me nikol ni prevec povlekl.

Povezava do prispevka

Tipkovnica: častitljivih 7 let stara mehanska Logitech G710+ z rjavimi stikali in o-ringi. Nimam pripomb, še zdaj služi namenu, ajd levi control mi je nekak ratalo zlomit pred časom.

 

Miška: Dobro leto stara Logitech G900, GOAT miška imo, pa sem jih dal skozi že precej. 

Povezava do prispevka
Jude reče pred 33 minutami:

Jaz tudi razmišljam o novi miški. Zdaj imam prvo generacijo SS Sensei in je vedno slabša.

 

Vzel bi Logitech G203, a jo uporablja kdo?

 

https://www.logitechg.com/en-us/products/gaming-mice/g203-prodigy-gaming-mouse.910-004842.html

 

Bral sem tudi, da naj bi bila ena Logijeva wireless tudi ful dobra in celo bolj odzivna kot isti model, ki je wired.

 

za ta denar je best buy

Povezava do prispevka
Arey reče pred 5 urami:

Za temo je prosil DaCapo.

 

Kok vas kej uporablja mehanske tipkovnice? Ste fani?

uporabljam Das. zelo fan.

 

še miško sem si lani žično naštimu, ker mi je v bloku zarad vse več 2.4ghz naprav na trenutke ful štekalo in droppalo povezavo (pri miški bolj opazno kot pri tipkovnici). se je pa opazilo, da je zjutraj, ko folka večinoma ni bilo doma, vse laufalo načeloma brez problema. popoldne je bil pa na trenutke tak lag, da ni bilo za zdržat

Povezava do prispevka
[^IcEmAn^] reče pred 1 uro:

uporabljam Das. zelo fan.

 

še miško sem si lani žično naštimu, ker mi je v bloku zarad vse več 2.4ghz naprav na trenutke ful štekalo in droppalo povezavo (pri miški bolj opazno kot pri tipkovnici). se je pa opazilo, da je zjutraj, ko folka večinoma ni bilo doma, vse laufalo načeloma brez problema. popoldne je bil pa na trenutke tak lag, da ni bilo za zdržat


 

Zaradi gaming hibe sem bil vedno na zicnati povezavi, saj si sredi streljanja ali pa dirkanja nisem smel privoscit izpada kontrole. Pogosto se mi je to dogajalo z brezzicnimi slusalkami, ampak to se je dalo potrpet. 
 

Mogoce kdo ve kje bi lahko kupil thinkpad tipkovnico za pc?

 

Si bom kar sam odgovoril: http://outletko.si/si/tipkovnice-in-miske/123218-tipkovnica-lenovo-thinkpad-compact-bluetooth-0887619373370.html#/40-tipkovnica-vgraviranje_dotisk_slo_znakov

 

Ima kdo mogoce? Bi si priklopil na dock, tipkanje po thinkpadovi plastiki mi je neizmeren uzitek.

Povezava do prispevka

na Razer Huntsman purple opto-mechanical switchih se mi dogaja, da se kar neka random tipka sproži in je kao pritisnjena dokler  ne pritisnem spet ene tipke. Mogoče kdo ve če je to kak standarden Razer problem? TIpkovnica je skoraj nova. Uprabljena manj kot mesec dni.

uredilo bitje T7ank
Povezava do prispevka

mini dalo mira in sem šel googlat firmware updates.. našel firmware na uradni strani za točno ta "ghosting problem".
https://support.razer.com/articles/1663349131

Drugače pa uporabljam razer miške že od začetka (copperhead), sedaj imam že od izzida taipana. pred kratkim pa sem si privoščil še huntsman classic, ker je bil zelo ugoden deal (77e). sicer so ti purple switchi za moj okus preglasni. treba je preizkusit kakšno low-profile tipkovnico (za gaming). 

uredilo bitje T7ank
Povezava do prispevka
kirurg_frankfurt reče pred 13 urami:


 

Zaradi gaming hibe sem bil vedno na zicnati povezavi, saj si sredi streljanja ali pa dirkanja nisem smel privoscit izpada kontrole. Pogosto se mi je to dogajalo z brezzicnimi slusalkami, ampak to se je dalo potrpet. 
 

Mogoce kdo ve kje bi lahko kupil thinkpad tipkovnico za pc?

 

Si bom kar sam odgovoril: http://outletko.si/si/tipkovnice-in-miske/123218-tipkovnica-lenovo-thinkpad-compact-bluetooth-0887619373370.html#/40-tipkovnica-vgraviranje_dotisk_slo_znakov

 

Ima kdo mogoce? Bi si priklopil na dock, tipkanje po thinkpadovi plastiki mi je neizmeren uzitek.

 

Jo imam za HTPC in je super, edino stikala trackpointa so bolj spuzvasta, podobno kot na starejsih thinkpadih in ne tako klikajoca in odzivna kot na novih, kar mi je pravzaprav edini minus. Baterija zdrzi tako dolgo, da niti ne ves kdaj si jo nazadnje polnil, oziroma v vseh teh letih mi ni niti enkrat zares crknila, samo zacne prihajat do preskakovanja in ves da jo moras pustit na kablu, lahko pa jo tudi normalno uporabljas med polnjenjem na polnilcu (ali na PCu). Lahko jo tudi uporabljas kot navadno zicno tipkovnico/mis, tako da je res genialna. Bom pa moral v kratkem kupit drugo zaradi domacega inzenjerja, ki je uspel pobrat vn stiri tipke, nosilce in vpetja za nosilce, super ne ... Najdes jo na Amazonu, ko sem svojo pred leti nabavljal, sem nad nasimi trgovci itak obupal, sploh ker pac rabim US razpored.

Povezava do prispevka
Saury reče pred 23 urami:

Tipkovnica: častitljivih 7 let stara mehanska Logitech G710+ z rjavimi stikali in o-ringi. Nimam pripomb, še zdaj služi namenu, ajd levi control mi je nekak ratalo zlomit pred časom.

 

Ja, ta je baje znana po krš plastiki. Jo mam tud jaz že 7 let, pa se mi je isto levi control zlomil, drugač pa nimam pripomb.

 

Miško mam pa g502, še prvo verzijo brez RGB :D. Sem se ful navadil na dva gumba ob kazalcu, tak da bi težko zamenjal, če bi blo treba.

Povezava do prispevka

Teh original Cherry mehanskih jaz nikjer ne najdem, da bi bile na zalogi (po neki normalni ceni). 
Npr:

DaMachk reče Dne, 13. 5. 2020 at 17:52:

Original od Cherry, Cherry MX Board 1.0, z belo osvetljavo tipk, polna velikost, najraje bi sicer imel se locene multimedijske tipke, ne v kombinaciji s funkcijsko, ampak kaj ces.
RGB ne rabim, nemski layout mi je kul.

Das Keyboard pa se mi vseeno zdi precenjena. Ali?

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 27 minutami:

Teh original Cherry mehanskih jaz nikjer ne najdem, da bi bile na zalogi (po neki normalni ceni). 
Npr:

Das Keyboard pa se mi vseeno zdi precenjena. Ali?

cak da vidi @IceMan :D on je mel lepe probleme pa tudi meni se je na moji v sluzbi zatikalo nekaj tipk. tako da ja das jaz osebno vec nebi kupil.

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
BuLsHiT reče pred 46 minutami:

cak da vidi @IceMan :D on je mel lepe probleme pa tudi meni se je na moji v sluzbi zatikalo nekaj tipk. tako da ja das jaz osebno vec nebi kupil.

jebo te taganje :D

 

ja men je začel na lepem neke tipke dvojno registrirati ... ampak potem je naenkrat nehalo. od takrat na nobeni od dveh ni več težav

 

aja pa eno so mi zamenjali takrat, ker se je pa tipka zatikala (zgleda je bil switch zjeban). sam to sem že pozabu :D pa tud če ne bi bila lih tipka, ki jo skos rabim (< / >) sploh registriral ne bi najbrž

Povezava do prispevka
amnesia reče pred 2 urama:

das keyboard ze kar nekaj casa ni vec to to

 

Fora je predvsem da je to tipkovnica izdelana po narocilu v isti Taiwanski fabriki kot razne Filco in ostale bolj kvalitetne mehanske zadevscine. Prejsnje verzije so imele tezave z ghostingom in podobimi zadevami vezanimi na firmware, vrjamem da so to popravili. Tako da DasKeyboard je prakticno isto kot prakticno vse Made in Taiwan s Cherry MX stikali. So pa bili prvi v Evropi s to Taiwansko robo. :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...