Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri konjzolcu

24111 odgovorov na to temo

#24081 Evita

"komi čakam da se znebim tegale"

• rumeni jaki
  • 1 988 sporočil

Objavljeno včeraj, 09:47

Oglej si sporočiloMefisto, ob 16 junij 2019 - 18:54, rekši:

Res random vprašanje. A je že kdo kje kdaj opazil narezan zmrznjen krompir - ki ni vnaprej ocvrt! Ker ves zmrznjen krompir v trgovinah je predocvrt, kar pomeni, da ni glih healty John. V več youtube videotih pa sem videl, da fitneserji najdejo narezan zmrznjen krompir, ki še ni bil ocvrt v fritezah. Torej gre samo za olupljen (ali pa niti to ne) in narezan krompir, ki ga daš v pečico brez olja in sploh ni tako nezdrav (za razliko od vnaprej ocvrtega sranja, ki ga je povsod ogromno).

Thanks za info, če je kdo kdaj videl kaj takega v slovenskih štacunah. In ne mi zdaj z linerji, kupi si krompir in si ga nareži. To dostikrat delam, samo včasih se mi pa res ne da in bi samo vrgel krompir iz vreče v pečico.

By the way zmrznjena zelenjava in sadje sta po vseh raziskavah precej bolj zdrava od "sveže" ki jo kupite na tržnici.
če se prav spomnim, lahko dobiš ponekod vakuumiran olupljen in predkuhan krompir, ki ga komot daš pol tud zapeč do konca
zdej bom ziher narobe rekla, sam pomojem sem ga vidla v leclercu
prav zamrznjenega pa afaik ni na voljo

lahk mi pa svetuješ kšno dobr izvedeno zamrznjeno zelenjavno mešanico
vse k jih poznam so take, da se pol zelenjave razkuha, druge pol pa ostane trde

#24082 Mefisto

Playstation pro, lasje na glavi, jaz sem vendar moški pravi!

• legende
  • 4 746 sporočil

Objavljeno včeraj, 10:15

Hmm zanimivo, bom pogledal.

Glede zelenjave težko svetuje, ker razen zelja in solate jo jem bolj malo. Svetujem pa lahko zmrznjene borovnice, jagode in gozno sadnje (hofer, spar) - je odlično za smoothije (ker je zmrznjeno pride vse skupaj ven skoraj kot shake) in polno antioksidantov. Poleg jabolk verjetno daleč najbolj healthy sadje.

#24083 Evita

• rumeni jaki
  • 1 988 sporočil

Objavljeno včeraj, 10:20

Aja, sem mal privzela, k si tko odločno rekel, kolk je zamrznjena bolj zdrava :) js pa smoothiejev ne pijem, tko da pol tud zamrznjeno sadje uporabim glih na vsake par let, k se mi zdi nujno speč neki izvensezonskega

#24084 Kočevc

kočevska veja

• mafija
  • 245 sporočil

Objavljeno včeraj, 18:16

Kake to beres glede prehrane ka si ja nor.

#24085 Mefisto

• legende
  • 4 746 sporočil

Objavljeno včeraj, 19:09

Jah lej, eni jemo zdravo, ne vsega sranja, ki nam pride pred usta.

#24086 sadhu sequencer

Tukaj je bilo, zdaj ni več.

• vesoljci
  • 5 037 sporočil

Objavljeno včeraj, 19:26

Jejte hren.

#24087 Kočevc

kočevska veja

• mafija
  • 245 sporočil

Objavljeno včeraj, 19:27

Bolj sm apeliral na bigbossa in te teorije o prehranjevanju, fak

To je folk k kupuje cang slang caj 100%

#24088 vlaho

Majhen zeleni, ki dela piv-piv-piv.

• vesoljci
  • 1 237 sporočil

Objavljeno včeraj, 19:33

Zmrznjene zelenjavne mesanice

Wtf am i reading?

#24089 bigboss82

prispeva veliko gnoja. V vse izbe.

• vesoljci
  • 4 699 sporočil

Objavljeno včeraj, 19:36

Nikoli slisal za cang slang caj, za razliko od tebe ocitno.

Sicer pa povej kaj konretnega, drugace ti res tezko zabijem kajlo.

Pa zbrisi si te O-je iz podpisa ker si res dosadan s tem, majketi

Plus, ce te bolj moti moj zapis, kot zapis folka, ki sopa zmrznjeno predelano hrano, bog ve iz kje, polno konzervansov pol dvomim, da imas kaj pametnega za povedat.. ampak vseeno presenti me, cakam...

#24090 Kočevc

kočevska veja

• mafija
  • 245 sporočil

Objavljeno včeraj, 19:47

Sj zmrznjena zelenjava ni nujno da je predelana.

Also, konzervans je lahko tudi cuker, sol, kis.

Priporocam obisk whey teme

Lp

P.s. Oji ostanejo :D

#24091 g. Profesor

Menda ujame ribo z jezikom.

• šerifi in depjutiji
  • 397 sporočil

Objavljeno včeraj, 19:49

Oglej si sporočiloMefisto, ob 16 junij 2019 - 19:04, rekši:

Fora je v tem, da zmrznjeno zelenjavo in sadje zamrznejo skoraj takoj potem ko jo oberejo. In tako izgubi s časom minimalno vitaminov in zdravih snovi, medtem ko ti na tržnici kupiš 2, 3 ali več dni star stuff, kjer je že dosti izgube. Kar dosti takih raziskav je.

Oglej si sporočiloMefisto, ob 17 junij 2019 - 19:09, rekši:

dej se ti rajs drz prava, ker tole je R level over 9000

#24092 ke_kit

garjavi nestvor z luskavico

• mn3njalničarji
  • 131 sporočil

Objavljeno včeraj, 19:50

Oglej si sporočilobigboss82, ob 17 junij 2019 - 19:36, rekši:

Pa zbrisi si te O-je iz podpisa ker si res dosadan s tem, majketi
Lahko ignoriraš samo podpis posameznega uporabnika.
Če hoveraš nad podpisom se ti pokaže x skrajno desno.

#24093 Mefisto

• legende
  • 4 746 sporočil

Objavljeno včeraj, 20:06

Oglej si sporočilog. Profesor, ob 17 junij 2019 - 19:49, rekši:

dej se ti rajs drz prava, ker tole je R level over 9000

Utemelji malo svoje, ne samo pametovati. Borovnice (jagode, robide ...) praktično 10 minut potem ko jih naberejo, dajo zmrznit in v vrečo. Pri tem se izgubi manj vitaminov, kot če jih potem razvozijo v trgovine in preden jih ti dobiš doma na mizo. Še vedno je absoluitna zmaga, da poješ svežo borovnico, takoj ko jo utrgaš, samo kot pravim nimamo vsi vrta doma.

Preberi malo znanstvene raziskave o zmrznjeni zelenjavi in sadju. Zmrznjena zelenjava in sadje je by the way vse brez konzervansov.

Tukaj imaš research:
https://www.scienced...889157517300418
https://www.research...ozen_Vegetables

#24094 bigboss82

• vesoljci
  • 4 699 sporočil

Objavljeno včeraj, 20:08

KeKit tnx za info

Kočevc, ma dej ne me imet za norca prosim te. Itak, da ni nujno in itak, da obstajajo naravni konzervansi. Ma kaj mislis ti, da je ta zelnjava in sadje,k i jo oni kupujejo v raznih hoferjih, lidlih ipd.. narno zmrznjena, nepredelana? Poglej si malo kaj pise zadaj na embalazi, in vse sifre stvaei, ki pijma nimas kva so.. ne vem lahko da je ql, fce ima kaksen certifikat slo porekla ipd, da ni prialo iz picke materne, sam ce si malo gledal po stacunah, sploh lidl ipd so to redki izdelki, mogoce en v isti zvrsti, mogoce..

Da ne govorim kaksno pride ko skuhas.. mislim ne vem, sej jaz nisem nek bio ipd.. dalec od tega.. ampak ce kupis neko zelenjavo zmrznieno in jo skuhas al neki svezeg v merkatorju, ki obstaja vecja verjetnost, da je od nekega lokalnega kmeta, vsaj vecji del, se vidi razlika

Da ne govorim krompir, ce ga kupis je nek voden, sam za pire, ce ga kupis od kmeta al mas svojega je lep gos okusen, celo pire pride boljsi jebomate :) .. mislim ne rabis it v nobeno temo, sam v usta das normalno i npredelano in ti je takoj janso

Al pa smootiji sej je ql kupit zrznjeno fuknit not in nardi smootie, sam boljswk upit al imet svojei n sam zmrznit.. evo prav imam doma eno to zmrznjeno sadje iz lidla, grem pogledat kaj pise zadaj

#24095 Evita

• rumeni jaki
  • 1 988 sporočil

Objavljeno včeraj, 20:13

Oglej si sporočilovlaho, ob 17 junij 2019 - 19:33, rekši:

Zmrznjene zelenjavne mesanice

Wtf am i reading?
<-- suženj praktičnosti

#24096 Kočevc

kočevska veja

• mafija
  • 245 sporočil

Objavljeno včeraj, 20:16

Kdo pa misls da pridela krompir a robot al kmet. Razlika je sam ta, da kmet vec zasluzi, ce ga ti direktno od njega kups. Doma pridelana zelenjava je pa boljsa, ker bolj cenis svon trud in ker je sveza. K ti bo krompir nekej mescev v kleti odlezal, bo isto drugacen okus.

Also, krompirja je vec sort, eni so bolj za pecenje misljeni, eni za kuhanje itd. Tko da od kle pride tvoja "vodenost". Sploh ker te ponavadi kmet vprasa, kako sorto hocs, reces ne vem, pol te pa vprasa, za kaj rabis in ti ponavad lih tega "gostga" priporoca.

Zmrznjena zelenjava je ze tko drgacnega okusa od sveze k jo skuhas, to je normaln. Ampak glede vitaminov in mineralov je pa med obojimj bolj kot ne zanemarljiva razlika. Bolj se je slo v tej propagandi proti zamrznjeni zelenjavi, da se je bolj podpiralo domace gospodarstvo

To sporočilo je uredil Kočevc: včeraj, 20:16

#24097 bigboss82

• vesoljci
  • 4 699 sporočil

Objavljeno včeraj, 20:26

Maja stari moj haha

Kako lahko reces, da je isto :))

Eno je e ti doma pridelas z ne vem hlevskim gnojem ali pa umetnimi gnojili, skropis s pesticidi, erbicidi, ce zraste na vodi nekje na hitro industrisko, ce je GMO, da zraste cimhitreje, cim vecje kot balon, ce ima umetne konzervanse, barvila ipd, da ne zgleda gnilo ko pride iz picke materne in to je samo iz laicnega vidika, kaj sele vse ostale stvari za katere se mam ne sanja in se jih posluzijejo, da zavajajo potrosnike.. sw dobro, da obstaja neka monimalna kontrola

Sorte so res razlivcne amapk ce kupim jaz isto sorto krompirja v trgovini al iz vrts ko ga specem v pecici je cisto drugo.. eno je polno drugo ne.. seveda s5 odvismo kje in kaj kupis, amapk uno pravo je ponavadi vedno precej drazje, kar je logicno.

Sam ne vem ocitno nimas izkusenj ki take pucas vrjetno si nek wannabe fitnesser vesoljec ala Mefi, ki najbolse, da dobite vesoljsko hrano zapakirano in je good oz se noljse!!

Povej ti raje kaj te je zmotlo v prejsnjih komentarjih, ziher neki o definicijiin masi in OHjih? To me bolj zanima. Tle me mogoce lahko celo kaj razsvetlis. Pustmo to o industriski predelavi hrane.

#24098 g. Profesor

• šerifi in depjutiji
  • 397 sporočil

Objavljeno včeraj, 20:36

Oglej si sporočiloMefisto, ob 17 junij 2019 - 19:09, rekši:

Oglej si sporočiloMefisto, ob 17 junij 2019 - 20:06, rekši:

Utemelji malo svoje, ne samo pametovati.

kaj naj ti utemeljim? da jes zdravo sadje in zelenjavo iz trgovskih verig? al da ne znas na trznici poiskati tistih par branjevk, ki ne prodajajo strupa?
ne zanikam, da sam ne kupujem tudi v trgovinah, itak, sam pisda, da bi pa zraven napisal, da jem zdravo, je pa prevec

#24099 g. Profesor

• šerifi in depjutiji
  • 397 sporočil

Objavljeno včeraj, 20:51

sicer pa pri denarju, ki pravis, da ga sluzis, bi si jest na tvojem mestu ziher omislu osebnega kmetovalca al dva. da bi jedel zdravo.

#24100 Galko

Zvezdan!

• šerifi in depjutiji
  • 6 252 sporočil

Objavljeno včeraj, 21:04

hehehe :D

je precej dober razlog, da se vsak človek z lastnim vrtom veseli poletja ko tajski najstnik tiča, ja :D

Letos imam posajeno:

ZELENJAVA
- paradižnik
- pelate
- rumene paprike
- feferone
- čilije
- cvetačo
- solato
- por
- ohrovt
- korenček
- grah
- stročji fižol
- čebulo
- česen
- peteršilj
- krompir
- bučke
- kumare
- kumarice za vlaganje

JAGODIČEVJE IN SADJE
- jagode
- maline
- jabolko
- ringlo

#24101 Kočevc

kočevska veja

• mafija
  • 245 sporočil

Objavljeno včeraj, 21:31

Oglej si sporočilobigboss82, ob 17 junij 2019 - 20:26, rekši:

Povej ti raje kaj te je zmotlo v prejsnjih komentarjih, ziher neki o definicijiin masi in OHjih? To me bolj zanima. Tle me mogoce lahko celo kaj razsvetlis. Pustmo to o industriski predelavi hrane.

Najbolj me je zmotilo da nekomu priporocas ketonsko dieto 5 dni v tednu, za vikend pa da se navali na ogljikove hidrate. To je skregano z logiko, sploh ker hocs telo navadit, da na drugacen nacin dobiva energijo. O tem si mors mal vec prebrat na internetu, preden bi ti kaj takega prislo na misel, al pa ce hocs komu kaj svetovat naprej. Keto dieta ni lahka dieta.

Ja tko k si reku, jaz se ukvarjam s sportom, ampak mi ni do tega, da bi jedel samo umetno hrano. Zelenjavo svezo kupujem in gledam, da je iz iste drzave porekla kjer zivim. zato tut ne bom kupval recimo grozdje iz indije, ce kle tudi raste. Ok banane, nektarine to je tezje, ampak nam nektarine kupval iz nevem madagaskarja, ce rastejo tudi v italiji ali spaniji.
Jaz zagovarjam zmerno in raznovrstno prehrano, stetje kalorij in vaganje hrane dokler se clovek ne navadi in se nauci zauziti dovoljsnjo kolicino hrane. To je namrec problem danasnjega casa, da ce jes "nezdravo, mastno hrano", takoj dosezes vnos kalorij, medtem k ce jes "pravilno", mors kolicinsko 3x vec pojest, da zauzijes dovoljsno stevilo kalorij. Velik lazje je pojest eno pico kot riz/testenine/krompir, meso, zelenjavo v istm kaloricnem obsegu. Kaj se zgodi s telesom ce zauzijes premal kalorij je pa spet svoja stvar in znanost.

#24102 Mefisto

• legende
  • 4 746 sporočil

Objavljeno včeraj, 21:33

Krompir v Mercatorju je praktično ves slovenski (razen saldki krompir). Kaj je to neki fake krompir iz kemičnih sodov???

Isti kmet, ki tebi pripelje krompir, ga pripelje tudi Mercatorju, tako da mislim da nekih mega razlik ni. Drugo je seveda, če ne pogledaš etikete in kupiš kropir iz Etiopije jebote.

#24103 Mefisto

• legende
  • 4 746 sporočil

Objavljeno včeraj, 21:35

Oglej si sporočilog. Profesor, ob 17 junij 2019 - 20:36, rekši:

kaj naj ti utemeljim? da jes zdravo sadje in zelenjavo iz trgovskih verig? al da ne znas na trznici poiskati tistih par branjevk, ki ne prodajajo strupa?
ne zanikam, da sam ne kupujem tudi v trgovinah, itak, sam pisda, da bi pa zraven napisal, da jem zdravo, je pa prevec

O čem ti sploh govoriš fantek? Predlagam da se držiš svoje desno roke in miniaturnega tiča, ker vse kar si do zdaj tu napisal, je totalen bullshit.

#24104 g. Profesor

• šerifi in depjutiji
  • 397 sporočil

Objavljeno včeraj, 21:49

rece tip, k si mer kurca s stunfi v gatah

#24105 Mefisto

• legende
  • 4 746 sporočil

Objavljeno včeraj, 22:08

Ljubosumnost na dejstvo, da imajo drugi večjega kurca od tebe, ni lepa reč.

#24106 amnesia

degustatore di cannoli

• mafija
  • 11 617 sporočil

Objavljeno včeraj, 22:14

we med.over.net now bois

#24107 Arey

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 7 203 sporočil

Objavljeno včeraj, 22:38

To je zdej whey tema.

#24108 Slinch

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 9 774 sporočil

Objavljeno včeraj, 23:03

Oglej si sporočiloArey, ob 17 junij 2019 - 22:38, rekši:

To je zdej ghey tema.

#24109 Galko

Zvezdan!

• šerifi in depjutiji
  • 6 252 sporočil

Objavljeno včeraj, 23:05

:D

Komi čakam da zraste vevče ghetto veggi extreme celuloz, kva bodo to pokali makro shoti po tej temi

#24110 Čenir

ravnokar sir je.

• svinjski pastirji
  • 75 sporočil

Objavljeno danes, 07:49

Jaz kokrkoli mi je kul delat za job, da naredim še veliko dodatnega stuffa iz področja in pa delam doktorat iz njega, mi je pridelava zelenjave še vedno bolj carska. Pač res uno 10/10 aktivnost, would be farmer again, jebeš fakse in dnar :D. Mal se hecam, sam dejansko mi je to največji zen. Ko potegneš prve redkvice nove sezone iz zemlje, mal opereš in kar direkt poješ, ko še ima uno fresh okus po zemlji, kakor da si ravno spregovoril s prapredniki slovani om nom nom.

Tako da support to all brothers, ki si sami vzgajajo zelenjavo.

#24111 Mefisto

• legende
  • 4 746 sporočil

Objavljeno danes, 09:47

Vse kar lahko naredim je to, da se vsakemu takemu pridelovalcu grem vsaj enkrat na mesec pošteno posrati na njegov vrt. Ko uživa v svoji sveži zelenjavici, bom imel vsaj malo užitka v tem, da tip ravnokar je kose mojega dreka.

#24112 Smrk

Zahteva cedevito iz smrgod.

• šerifi in depjutiji
  • 2 937 sporočil

Objavljeno danes, 09:49

stvari, ki jih mefi obvlada:

-pravo
-napihovanje
-obsedenost s kurci
-krčevinasto tryhardanje

5 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 3 gostov, 2 anonimnih uporabnikov