Skoči na vsebino

HMD Nokia - retro feature telefoni

5 odgovorov na to temo

#1 Panthera Tigris

štopa na Uran.

• vesoljci
  • 1 251 sporočil

Objavljeno 25 februar 2018 - 23:31

Po tem, kar je pokazal MWC 2018 je čas, da nova Nokia dobi svojo temo. Že ob predstavitvi nove 3310 so najavili, da ne gre za enkraten primer ampak bi radi obudili več starih imen. Odvisno od tega, če tema nabere več kot nekaj postov, se lahko sem vključi tudi pogovor o Androidnih gizmotih.

Torej ... Ta ideja se mi zdi super. Niso sicer tako poceni kot bi lahko bili, ampak ker gre za praktično novo nišo ne-tako-slabih feature telefonov, je morda cena vsaj delno upravičena. 3310 sicer ni preveč drugačna od boljših telefonov serije 100 in 200, nova 8110 pa je že prva z KaiOS, pol giga RAMa in sicer arhaičnim Snapdragonom 205. Originalna 8110 je bila drag telefon, nova ne more biti. Čeprav bo cenovno na nivoju Nokie 1, mislim da bo v določenem kontekstu vseeno našla svoj prostor pod soncem. Že kot rezerven telefon je zanimiva. 1500 mAh na takem telefonu? Yes please.

https://www.gsmarena...(2017)-8597.php
https://www.gsmarena...110_4g-9089.php

Objavljena slika
Objavljena slika

Še nekaj ... Prvič sploh prosim za thumbs up :blush:

https://www.youtube....h?v=KmsrNIqxpOs

Navedek

Next numbers to be reimagined (pretty please): 5510, 3650, 1100 (imagine a B&W QVGA screen), 7650 (with a good camera and a 2.6" VGA screen) ... I'd actually buy a "second" phone for the first time ever ^^

#2 atomic

živi v deželi Xarantaniji

• vesoljci
  • 6 584 sporočil

Objavljeno 26 februar 2018 - 00:08

Ne vidim več smisla v teh telefonih. Danes je telefon čisto preveč uporabna zadeva.

Pogrešam pa telefon, ki je dolg ene 10cm širok 5cm in debel 0,5cm pa da ima ekran ene 4". Pač malce olupljen iphone SE

#3 Arey

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 7 865 sporočil

Objavljeno 26 februar 2018 - 06:21

Mogoče za second phone, ki ga res rabiš samo da si dosegljiv. Sam tut to se mi zdi čist brezveze, kaj boš s takim telefonom. Edini plus je baterija ki drži forever, ampak tudi smartphoni delajo lahko več dni če izklopiš vse povezave in ga ne drmaš vsakih 5 minut.

#4 Avion

si po drkanju nikoli ne umije rok. Prašiček.

• mn3njalničarji
  • 1 357 sporočil

Objavljeno 27 februar 2018 - 10:42

Oglej si sporočiloArey, ob 26 februar 2018 - 06:21, rekši:

ampak tudi smartphoni delajo lahko več dni če izklopiš vse povezave in ga ne drmaš vsakih 5 minut.
Kaj ti bo tak telefon potemtakem, če ga še pogledat ne smeš? :D

#5 Zizy

več kot očitno žre doručak na mn3njalu.

• prostozidarji
  • 4 281 sporočil

Objavljeno 27 februar 2018 - 10:57

Mnjah, najbrz bi sel komot nazaj na to ce mi dajo nek pameten razlog. Nizka cena je edino kar imajo kle, baterija mi ni dovolj relevantna, ostalih plusov pa ni. Pa se za nizko ceno raje vzames sodoben featurephone.
Nej dajo mega ultrasuper kamero pa se me da prepricati. Samo kurc, dobra kamera potem nucas pa slike gledati na onem mikro ekranu, jebes to. Pa dobra kamera in procesor tako v pizdi da nucas pol ure da naredi eno sliko... spet sranje.

Nej raje naredijo novo Lumio 1020 ali pa 808 - isti vrag samo da posodobijo kamero in dajo trenuten flagship procesor... to bi celo hotel in ima nekej smisla :P

#6 Arey

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 7 865 sporočil

Objavljeno 27 februar 2018 - 11:08

Oglej si sporočiloAvion, ob 27 februar 2018 - 10:42, rekši:

Kaj ti bo tak telefon potemtakem, če ga še pogledat ne smeš? :D
Nism reku tega, reku sm da lahko tudi extendas battery life ce to zelis, kadar to zelis. Da nima smisla samo za to kupovat nekega feature phona, ker verjetno taka stvar itak pristane kot 2nd phone.
Razn za une k nocejo/ne rabijo smartphona, ajde. Za take so ti telefoni zakon.

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov