Skoči na vsebino

Katere družabne igre si lastite?

namizna igra igra na deski board game

756 odgovorov na to temo

#681 ayrton79

si po drkanju nikoli ne umije rok. Prašiček.

• rumeni jaki
  • 1 321 sporočil

Objavljeno 28 november 2019 - 14:34

Meni so United Kingdom, Wild West in Africa. United Kingdom mi je kul, ker ima razvoj, Afrika pa mi je najbolj cuttroath, Wild West pa ne znam povedat zakaj, ampak mi je res zakon, ker uvaja čisto preprosto novo pravilo, ki pa igro obrne na glavo. Najbolj bedna zaenkrat mi je Nizozemska (je pa res, da je to mapa za 5 ljudi, zahteva gužvo, jaz pa sem jo šel v štiri).

Pride pa zdaj zdaj Volume 7, Japonska in Italija. Dve moji najljubši državi v eni igri, ne moreš verjet :D

#682 BlueSan

polfANAList za mistra mn3njalnika

• rumeni jaki
  • 2 690 sporočil

Objavljeno 28 november 2019 - 18:35

Kva sm smotan pozabu napisat najbolj pomembni dodatek h kolekciji.

Tainted Grail je prispel :sorcerer:

#683 KisliKiwi

eden od desetih najboljših fafačev

• mn3njalničarji
  • 206 sporočil

Objavljeno 29 november 2019 - 08:07

Da še jaz pripopam nekaj mojih zadnjih, nekoliko specifičnih, pridobitev :)

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#684 ayrton79

• rumeni jaki
  • 1 321 sporočil

Objavljeno 02 december 2019 - 10:40

Oglej si sporočiloKisliKiwi, ob 29 november 2019 - 08:07, rekši:

Da še jaz pripopam nekaj mojih zadnjih, nekoliko specifičnih, pridobitev :)
Tole pa je specifično :mafija:

#685 KisliKiwi

• mn3njalničarji
  • 206 sporočil

Objavljeno 02 december 2019 - 16:46

Zadnje čase samo še to igram. Primanjkuje mi časa in interesentov za igre, pa si postavim na mizo za teden, dva in odigram zvečer kak turn. Drugače trajajo te igre kr precej, tudi po 8 ur, ampak zame well worth it.

#686 Jake the Mess

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 752 sporočil

Objavljeno 02 december 2019 - 21:24

A to so vse solo variante?

#687 KisliKiwi

• mn3njalničarji
  • 206 sporočil

Objavljeno 03 december 2019 - 21:24

Nobena od teh ni solo (se sicer dobijo tudi solo ekskluzive), so pa solo "friendly."

Večina teh wargameov se namreč precej lepo igra v 1, At Any Cost ima recimo tudi "chit pull" sistem, kjer vlečeš chite, ki ti povejo, kaj lahko v turno sploh narediš z eno stranjo, tako da ne veš, kaj te čaka. No Retreat (ni na slikah) ima tudi official solo mode, kjer najprej z eno stranjo igraš turn za turnom za zmago, dokler ti karte ne povejo, da zamenjaš stran. Pol delaš isto z drugo stranjo, dokler ena ne zmaga.

Meni je v glavnem mega, ene boljših board game izkušenj, ko se enkrat lotiš. Sploh tistim, ki je zanimiva zgodovina in bi hoteli na nek način "doživet" te bitke, se mogoče tudi kaj novega naučit, toplo priporočam.

#688 BlueSan

• rumeni jaki
  • 2 690 sporočil

Objavljeno 03 december 2019 - 23:17

War Games. :)

Mi bomo v kratkem igrali spet Memoir 44 overlord 4 vs 4

Potem pa pomoje enkrat v prvih mesecih 2020 še Falling Sky: The Gallic Revolt against Caesar od GMTja :)

Čez vikend smo pa igrali Castles of Burgundy, solid, štekam zakaj ga toliko veliko ljudi ceni, pa tudi za pare pomoje dosti primern, morm še probat z moje enkrat v prihodnosti.

#689 KisliKiwi

• mn3njalničarji
  • 206 sporočil

Objavljeno 04 december 2019 - 00:15

Evo, Falling Sky ima tudi uradni solo mode z bot charti in je briljantna igra, v vec pa sploh.

#690 ayrton79

• rumeni jaki
  • 1 321 sporočil

Objavljeno 09 december 2019 - 17:24

Ou jea, v štacuno je prišel Ticket to Ride Japan in Italy. Moram dobit še letos za med Božičkove praznike.

#691 Avion

• mn3njalničarji
  • 1 357 sporočil

Objavljeno 10 december 2019 - 09:59

Znalci, kako zahtevna je Dead of Winter v smislu učenja pravil? So le ta zakomplicirana v božju mater ali je poprilično enostavno učenje?

#692 KisliKiwi

• mn3njalničarji
  • 206 sporočil

Objavljeno 10 december 2019 - 12:42

Ma pravil se naucis v cca 10min, kolikor rabis za prebrat rulebook.

#693 BlueSan

• rumeni jaki
  • 2 690 sporočil

Objavljeno 17 december 2019 - 22:28

V petek igramo Memoir 44 Overlord (4 vs 4). Mor, rečt da se veselim :)

#694 ayrton79

• rumeni jaki
  • 1 321 sporočil

Objavljeno 26 december 2019 - 11:14

Poročaj.

Also, a kdo ve, kje bi se dobili ovitki za karta 70x120.

#695 BlueSan

• rumeni jaki
  • 2 690 sporočil

Objavljeno 26 december 2019 - 19:37

sure
https://www.maydayga...ce-card-sleeves

Drgač pa bilo je super. Ne tok blizu kot prvič ko smo igrali. Glavni razlog za to, da so Nemce igrali 4 novi igralci, Angleže pa 4 stari :D

Igrali smo operation Lightfoot 2nd battle for El Alamain (puščavska bitka) :)

Mim grede ravnokar igrava z bratom kampanijo Tainted Grail thumbs up! :)

Drgač pa pridobitve za čas Božiča

Dodano k moji kolekciji obarvano v rdeče:

- 1960: The Making of a President
- 7 Wonders Duel
- 7 Wonders (Leaders expansion + Leaders promos cards)
- 7th Continent (Expansions: What goes up must come down, 3 courses, The Elements)
- Age of Steam DELUXE version (+ France/Poland & Hungary/Finland maps)
- Android Netrunner (Shitload of Expansions + Acrylic Tokens + 2 Player mats)
- Andromeda
- Arboretum
- Awkward Guests
- Axis and Allies: Anniversary Edition
- Azul
- Bang: Dice Game
- Battlelore 2nd Edition
- Battle Line
- Battlestar Galactica
- Black Rose Wars KS version
- Blitzkrieg!
- Blood Rage
- Blokus
- Bohnanza
- Brass: Birgmingham
- Captain Sonar
- Castles of Burgundy (2019 box with all expansions)
- Chronicles of Crime (+ Noir and Welcome to Redview expansion)
- Century Spice Road (Golem Edition)
- Citadels
- Clank (+ Clank Sunken Treasures expansion)
- Claustrophobia 1643
- Codenames (Slovenska izdaja)
- Codenames (Pictures)
- Coloretto
- Concordia
- Cosmic Encounter (+ 3 expansioni)
- Court of The Dead: Mourners Call (KS Edition Bone Faction)
- Deadwood
- Diplomacy
- Dixit (+ big box expansion ki podpira veliko igralcev)
- Dominion
- Ethnos
- Evolution: Climate
- Falling Sky
- Fake Artist goes to New York
- Fog of Love
- For Sale
- Formula D
- Fox In The Forest
- Friday
- Galaxy Trucker
- Gaia Project
- Game of Thrones 2nd Edition (Mother of Dragons Expansion)
- GO
- Great Western Trail
- Hanamikoji
- Hannibal & Hamilcar: Rome vs Carthage
- Heroes of Land, Air and Sea: (+ Pestilence , Order & Chaos, Nomads etc expansions)
- High Society
- Hive
- Incan Gold
- Jungle Speed
- Kami Sama ( + Awakened expansion)
- Kemet (+Ta Seti Expansion)
- KanBan
- King's Dilemma
- Le Havre
- Legendary Encounters: Allien
- Magic Maze
- Maria
- Memoir 44 (2x Core set + overlord expansion)
- Mission Red planet
- Mysterium (+ expansion)
- Nemesis KS version (+ Terrain and Carnomorph expansion)
- Nimmt
- One night Ultimate Warewolf
- Orleans (+ Trade and Intrigue expansion)
- Pandemic
- Pandemic Legacy: Season 1
- Photosynthesis
- Power Grid (+ expansion MAP China & Korea)
- REX
- Rising Sun KICKSTARTER verzija all add ons (2 KOSA)
- Robinson Crusoe
- Roll for the Galaxy
- Rollplayer (+ Monsters and Minions Expansion)
- Root
- Scythe (+ Events expansion + The Wind Gambit)
- Shadows over Camelot (+ Merlin expansion)
- Sheriff of Nottingham
- Shogun
- Skull
- Smash Up! (+ shitload of expanson + bigger geekier box)
- Spirits of The Forest
- Star Wars: Rebellion (+ expansion)
- Summoner Wars (+ Shit load of dodatkov)
- Summoner Wars (Alliances)
- Tainted Grail KS Edition
- Talisman
- Terraforming Mars ( + Prelude + Turmoil expansion)
- The Mind
- Through the Ages: A New Story of Civilization
- Ticket to ride Europe
- Twilight Imperium 3rd Edition (+ oba expansiona in custom board za hexagone)
- Twilight Imperium 4th edition (+ custom board za hexagone)
- Twilight Struggle (Deluxe)
- Two Rooms and a Boom
- Vindication ( + Alliance Expansion)
- Viticulture Essential Edition (+ Tuscany Essential Edition expansion)
- War of the Ring 2nd edition Anniversary Edition Box (+ oba expansiona)
- Watergate
- Wingspan
- Winter Tales
- Xia: Legends of a drift system (+ Embers of a forsaken star expansion)
- Zombie Dice

#696 Čenir_

je fasal hemeroide. Zdaj mu plapolajo v vetru.

• mn3njalničarji
  • 956 sporočil

Objavljeno 26 december 2019 - 22:38

Oj! Ne poznam neki namiznih iger, bi pa se rad malo poglobil v ta svet. Priporočate kak page/yt kanal z reviewi in predstavitvami? Priporočate kako igro za dva?

Doslej sem si lastil samo najbolj mainstream reči ala Catan, Risk etc., tako da te najbolj znane reči so mi ... Znane :)

#697 Jake the Mess

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 752 sporočil

Objavljeno 27 december 2019 - 10:11

Hej. Sam bi ti vsekakor priporočal yt kanal Shut up and sit down. Meni so super zabavni, je pa res da vsem ne sede njihov stil humorja. Za dobiti občutek kako igra teče in kakšne mehanike uporablja bi ti priporočal rahdo runs through.

Glede iger pa ne vem čisto točno kaj ti priporočiti. Moji favoriti za začetnika bi bili Lost cities, Kingdomino in Ticket to Ride. Lost cities je samo za dva igralca, ostali dve gresta do 4 ali 5. Kar pa se bežno spomnim iz konzolca, si precej navdušen nad zadevami ki te tematsko potegnejo v svoj svet,ali se motim? V board game svetu imaš ogromno tematskih iger, sploh kakšni coopi znajo imeti res dobro kampanjo.
Mogoče si poglej tole listo:
https://boardgamegee.../48970/best-two
Zdaj je na tržišču ogromno iger tudi po videoigrah, filmih, serijah, tako da če imaš kakšno omiljeno tematiko, bi mogoče lahko začel s kakšno tako zadevo.

Te pa opozarjam da je tole droga in to trda :). Sploh zdaj ko hobi res cveti in imaš akcije levo in desno, se je res težko brzdati, da ne kupuješ stvari, ki ti potem nabirajo prah na policah.

Aja, pa še tole. V Ljubljani imaš super lokal z ogromno igrami, Dobra poteza, kjer ti je skoraj vedno na voljo tudi svetovalec Jure, ki ti bo znal priporočiti igro in te jo tudi naučil igrati.

#698 BlueSan

• rumeni jaki
  • 2 690 sporočil

Objavljeno 28 december 2019 - 20:40

Oglej si sporočiloČenir_, ob 26 december 2019 - 22:38, rekši:

Oj! Ne poznam neki namiznih iger, bi pa se rad malo poglobil v ta svet. Priporočate kak page/yt kanal z reviewi in predstavitvami? Priporočate kako igro za dva?

Doslej sem si lastil samo najbolj mainstream reči ala Catan, Risk etc., tako da te najbolj znane reči so mi ... Znane :)

Glede YT kanalov in iger Cel kup, če želiš lahko tudi preko PMjev, odvisno od tega kaj točno iščeš, iger je namreč celo morje

#699 ayrton79

• rumeni jaki
  • 1 321 sporočil

Objavljeno 31 december 2019 - 16:26

Želim vam srečno, veselo in polno dobrih iger leto 2020!

Lepo praznujte.

#700 BlueSan

• rumeni jaki
  • 2 690 sporočil

Objavljeno 03 januar 2020 - 00:16

Enako, jst pa moja sva ga začela z Le Havre to leto bo pestro kar se tiče board gameov. Kar nekaj ciljev pa da vidimo ;)

#701 Čenir_

je fasal hemeroide. Zdaj mu plapolajo v vetru.

• mn3njalničarji
  • 956 sporočil

Objavljeno 04 januar 2020 - 16:55

Jake, mega hvala, predlagan kanal (shut up and sit down) mi je superca. Tudi za vse ostale nasvete sem ful hvaležen!

Oglej si sporočiloBlueSan, ob 28 december 2019 - 20:40, rekši:

Glede YT kanalov in iger Cel kup, če želiš lahko tudi preko PMjev, odvisno od tega kaj točno iščeš, iger je namreč celo morje
Drgač, če slučajno obstaja kaj takega: oba z ženo sva književnika in filozofa. Tako da bi z veseljem igrala kaj, kar bi imelo tako tematiko, če obstaja :D

#702 KisliKiwi

• mn3njalničarji
  • 206 sporočil

Objavljeno 04 januar 2020 - 22:47

Jaz ti predlagam, da se ne osredotočiš preveč na en kanal, ker čeprav je tudi meni Shut up and sit down mega za gledat, se dostikrat ne strinjam z njihovimi sodbami ;)

Na to temo ne poznam nič, ampak za začet... Že omenjeni Ticket to Ride, Lords of Waterdeep, Azul, Pandemic (Fall of Rome mi je dosti huda),... Če malo še poveš, kaj bi rad igral, bo lažje predlagat. Se vojskoval, zasedal ozemlja, zbiral surovine, gradil mesta,...?

#703 Fantom

ga zmagoslavno poriva vse do jajc.

• rumeni jaki
  • 1 577 sporočil

Objavljeno 05 januar 2020 - 21:33

A je kdo mogoče igral fog of love? Sem gledal review na SU&SD pa moram rečt kolikor mi je tema wtf sta jo zelo pohvalila...

Iščem pa neko sodelovalno zadevo, kjer bi se vsak player odločal za sebe, pandemic mi je super ampak je prišlo do sindroma alfa igralca(nekaj imam v spominu da so to pisal po forumih :D) in je najbolj vešč igralec pokomandiral celo mizo, kasneje sva se z drago lotila sherlocka vendar tak tip iger meni ne potegne pa da me ubiješ... malo gledam robinsona ampak ker sva nova pri namiznicah si nekako ne upam igrati tele zajebanke.

#704 BlueSan

• rumeni jaki
  • 2 690 sporočil

Objavljeno 06 januar 2020 - 06:10

Oglej si sporočiloČenir_, ob 04 januar 2020 - 16:55, rekši:

Jake, mega hvala, predlagan kanal (shut up and sit down) mi je superca. Tudi za vse ostale nasvete sem ful hvaležen!Drgač, če slučajno obstaja kaj takega: oba z ženo sva književnika in filozofa. Tako da bi z veseljem igrala kaj, kar bi imelo tako tematiko, če obstaja :D

Glede Kanalov, podobn Shut up an Sit Down imaš recimo še No Pun Included, ki je na podobno vižo, sicer pa še številne druge. Odvisno kaj te pritegne

Glede iger s tematiko, ki si jo omenil (slednjih je sicer več, samo ti hočem napisati bolj tiste, ki so tudi ok igre)

Književnost:
- Shakespear
- Marrying Mr. Darcy (Za tole vem recimo za eno, ki je isto književnik in ljubi igro)
- Robinson Crusoe
- Pillars of The Earth

Filozofija (ta je malce težja)
- Freedom the underground railway (govori o aboliciji suženjstva in je kooperativna igra)
- GO (Kokr se bo smešn slišal, go je sicer abstraktna igra, a hkrati pravijo, da je GO Igra življenja in smrti v kateri je potrebno najti pravo ravnotežje, pravijo, da ljudje ki so dobri v GOju znajo tudi v življenju najti v št. rečeh pravo ravnotežje)

#705 BlueSan

• rumeni jaki
  • 2 690 sporočil

Objavljeno 06 januar 2020 - 06:21

Oglej si sporočiloFantom, ob 05 januar 2020 - 21:33, rekši:

A je kdo mogoče igral fog of love? Sem gledal review na SU&SD pa moram rečt kolikor mi je tema wtf sta jo zelo pohvalila...

Iščem pa neko sodelovalno zadevo, kjer bi se vsak player odločal za sebe, pandemic mi je super ampak je prišlo do sindroma alfa igralca(nekaj imam v spominu da so to pisal po forumih :D) in je najbolj vešč igralec pokomandiral celo mizo, kasneje sva se z drago lotila sherlocka vendar tak tip iger meni ne potegne pa da me ubiješ... malo gledam robinsona ampak ker sva nova pri namiznicah si nekako ne upam igrati tele zajebanke.

- FOG Of Love imam jaz - to je igra za FUN time, malce Roleplayinga, z mojo se nasmejiva recimo, tako da se imava fajn, ni pa zdej nevem kaka mehansko dobra igra, v bistvu je igre same bolj malo.
- Kooperativne igre imajo splošen "problem" alpha igralca, ampak da se slednje igrati tako, da se pač zmenite, da bo vsak zase probal delati kokr se da optimalno potezo, razn če igralec sam želi nasvete (tako jaz igram bolj kot ne vse kooperativne igre in morm reči, da so stvari boljše)

Sicer pa ja, če iščeš kooperativne, kjer je ta element alpha gamerja manjši oz. ga ni, pa da je bolj gate level igra.
- Mysterium
- Magic Maze
- Shadows over Camelot (slednja je ima še element hidden traitorja - toliko v opozoilo, lahko pa igrata brez slednjega)
- Chronicles of Crime (če imaš rad murder solving lighter zadeve)

Če ni nujno, da je kooperativna, če sklepam po tem kaj je moji všeč začni z recimo kakim:
- Hanamikoji, Spirit of The Forest, 7 Wonders Duel, Incan Gold... (hitra igra)
- Castles of Burgundy, Wingspan, Azul, Photosynthesis, Dominion, Sheriff of Nottingham, Ticket To Ride, Watergate... (malce večje)

Upam, da sem pomagal

#706 Haderach

najraje liže usmrajenega krapa.

• mn3njalničarji
  • 65 sporočil

Objavljeno 06 januar 2020 - 08:55

No, kar se tiče filozofije, je moja prva ideja igra Zofijin svet (po istoimenski knjigi). Bi se verjetno kakšna našla na bolhi ...

#707 Fantom

ga zmagoslavno poriva vse do jajc.

• rumeni jaki
  • 1 577 sporočil

Objavljeno 06 januar 2020 - 10:33

thx bluesan se bom rajši držal tvojih priporočil kot od random YouTube kanalov <3

#708 KisliKiwi

• mn3njalničarji
  • 206 sporočil

Objavljeno 06 januar 2020 - 18:07

Sodelovalna u izi in fun je tudi Zombicide :)

Imaš pol še Gloomhaven, Journeys in Middle Earth (vse 3 do sedaj imajo sicer tudi svojo ceno), Dead of Winter (ta ima element izdajalca notri, res huda in dokaj enostavna igra)... Potem mogoce se ze omenjeni Freedom, Elder Sign, ...

#709 fric

štopa v Vrdlovce.

• rumeni jaki
  • 3 434 sporočil

Objavljeno 06 januar 2020 - 19:26

Kakšna je igra Elder sign? Vidim, da ima dokaj nizko oceno na BGG.

Med počitnicam se nam je pripetila zanimiva stvar. Dvakrat smo igrali Dead of winter na našo smolo vedno brez izdajalca. Na koncu obeh rund smo s kolegi ugotovili, da en frend igra vedno eno in isto ter nam tako ne vedoč sabotira igro. Kako? Model vedno loota na policijski postaji in ker tam nimaš vseh stvari za preprečitev krize, dvakrat ti jo ne uspe in je morala na dnu. Smo se odličili, da naslednjič leti ven pa če je izdajalec al pa ne. :lol:

#710 KisliKiwi

• mn3njalničarji
  • 206 sporočil

Objavljeno 06 januar 2020 - 19:39

Vzameš dodatek, pa je ocena takoj nekoliko višja
https://boardgamegee...n-omens-pharaoh

Meni je čisto kul za u izi igranje, imam sicer Omens of Ice dodatek. Glede na to, da mu je Pandemic kul, Robinson pa zaenkrat malo preveč, se mi zdi kr fajn priporočilo, da si vsaj pogleda.

#711 ayrton79

• rumeni jaki
  • 1 321 sporočil

Objavljeno 09 januar 2020 - 19:46

Miklavž je bil, pa Božiček, pa novo leto, pa darila z vseh strani... :D Hvala sorodnikom, prijateljem in vsem ki me poznajo :D hip hip huraaa

Objavljena slika

Vsak igralec ima dve ladjici s katerima potuje po zemljevidu in pošilja potapljače na zanimive lokacije na dnu morja ter z njih vleče razne dobrote. Akcije izvajaš z igranjem kart, tako, da je igra v bistvu tudi deckbuilding. Ko se potapljači potopijo je en igralec vodja potopa in on odloča o vsem. Zanimivosti, ki jih igralci najdejo na dnu (beri, na slepo potegnejo iz vreče) so vredne nekaj točk, če igraš določeno kartico, pa so lahko vredne tudi več točk. slej ko prej pa potapljačem zmanjka kisika ali pa jih napade morska pošast. Takrat rabijo dodaten kisik ali harpuno. Če kdo od igralcev tega nima ... e, jebiga, zanj je potopa konec, nič točk.

Objavljena slika

Dve moji najljubši državi v eni Ticket to Ride škatli!! Ne morš verjet. Na Japonskem lahko zgradiš tiste japonske hitre vlake, bullet trains, ki služijo vsem igralcem in ti med igro ne prinašajo točk, dobijo pa igralci dodatne točke na koncu, glede na to, kdo je najbolj pripomogel k gradnji te hitre proge. Še ena zanimivost te mape je tudi zoom lokacija Tokia. Na veliki mapi prideš do Tokia, ki je potem še posebej povečan na eni manjši mapi, ki prikazuje njegov mestni promet. V Italiji pa dobivaš dodatne točke s tem, da med seboj povežeš čim večje število pokrajin. Mapa pa vsebuje tudi nove kartice za trajekte, s katerimi lahko zgradiš dve polji na vodi.

Objavljena slika

Igralna plošča je sestavljena iz velikega števila polj, na vsakem polju pa so na začetku trije strički iz petih različnih plemen. Vzameš vse stričke, ki so na polju, ter jih enega za drugim odlagaš na sosednja polja, na zadnjem polju pa pobereš vse stričke enake barve, s katerimi nato izvedeš akcijo, ki ti jo to pleme omogoča in akcijo, ki ti jo omogoča polje na katerem si končal.

Objavljena slika

Ker se letos po veliki verjetnosti odpravljam na izlet na Japonsko je tale igra kot nalašč. Igralci potujejo po poti iz Kyota do Tokia. Jesti morajo dobro hrano, srečevati prijatelje, se kopati v toplih izvirih, kupovati spominke..... Na koncu je zmagovalec tisti, ki je doživel najbolj bogato izkušnjo.

#712 ayrton79

• rumeni jaki
  • 1 321 sporočil

Objavljeno 12 januar 2020 - 18:22

V petek smo dokončali The Rise of Queensdale.

Ena najboljših igralnih izkušenj ever! Že Charterstone mi je bil top, tole je bilo pa še stopničko višje. Igra je malenkost bolj kompleksna od Charterstona, predvsem pa vmes prihaja do radikalnejših sprememb. Popolnoma sem pod vtisom že odkar smo oktobra začeli igrat.

Še ena zanimivost: Pri Chartersotnu je imel zmagovalec na koncu 1224 točk, drugi (jaz) pa le 3 manj, 1221. Tukaj, pri Queensdalu, je zmagovalca odločil tiebreaker (v mojo škodo) :D. Neverjetno izenačeno.

Iskreno upam na nadaljevanje! Inka in Markus Brand sta moja najljubša dizajnerja (Village, Rajas of the Ganges).

#713 BlueSan

• rumeni jaki
  • 2 690 sporočil

Objavljeno 13 januar 2020 - 20:55

Lepo slišat, res Eurogamer po duši. :). Mi smo čez vikend igrali Court of The Dead in pa spet Age of Steam (Hungary).

Also imam par iger za menjati, če bi koga zanimalo, ali pa, če kdo prodaja, menja svoje lahko vedno pošlje sporočilo, se mi zdi škoda, da igre neigrane ležijo naokoli, oziroma obratno, mogoče nekaj nekoga ne veseli, ne najde igralcev itd pa bo zato nekdo drug v tem našel veselje, vključujoč z menoj.

#714 Haderach

najraje liže usmrajenega krapa.

• mn3njalničarji
  • 65 sporočil

Objavljeno 15 januar 2020 - 09:02

Koliko časa oz. koliko seans vam je vzelo za dokončanje The Rise of Queensdale? To se res sliši zanmivo. Sam zaenkrat še nimam izkušnje z legacy igrami.

#715 ayrton79

• rumeni jaki
  • 1 321 sporočil

Objavljeno 15 januar 2020 - 14:42

Okrog 19, 20, nismo štel. Tukaj je sistem tak, da se ena igra konča, ko nekdo doseže višjo stopnjo in celotna igra, ko nekdo doseže 9. stopnjo. Če vsako igro en igralec doseže cilj je maksimalno število iger 33. Pri nas se je velikokrat zgodilo, da sta vsaj 2 dosegla cilj, enkrat celo trije. Je pa vdelan tudi en tak mini catchup mehanizem.

Pri Charterstonu recimo igra traja točno 12 rund.
Btw, najljubša legacy igra od ustvarjalca Charterstona je Queensdale :) Upam tudi na njegovo nadaljevanje :)
Bi pa rad zdaj nekje dobil Clank Legacy. Pri nas mislim, da ga ni.

#716 KisliKiwi

• mn3njalničarji
  • 206 sporočil

Objavljeno 15 januar 2020 - 15:22

Pandemic Legacy je dokaj u izi s pravili, a super za igrat. Celotna zgodba in dogajanje te fajn potegnejo not.

#717 ayrton79

• rumeni jaki
  • 1 321 sporočil

Objavljeno 16 januar 2020 - 10:58

Pandemic Legacy tudi pride v poštev ja. Navaden Pandemic z dodatkom smo enkrat že končali na najtežjo stopnjo.
Za naslednjo zimo moramo spet odigrat neko Legacy igro. Mogoče ravno Pandemic, ali pa Machi Koro ali Clank.

#718 KisliKiwi

• mn3njalničarji
  • 206 sporočil

Objavljeno 16 januar 2020 - 14:41

Pandemic lahko definitivno priporočam. Odlična igra, pa punci je tudi zelo všeč (že ker vas dosti tukaj išče igre, ki bojo všeč tudi partnericam).

Gloomhaven se šteje kot legacy? Tudi super igra, a s precej bolj obširnimi pravili. No, pa ceno tudi :D

#719 ayrton79

• rumeni jaki
  • 1 321 sporočil

Objavljeno 16 januar 2020 - 17:39

Ja saj mi največkrat igramo 'družinsko'. Jaz z ženo in še en par. Tudi ti dve legacy smo odigrali mi štirje. Bolj kompleksne igre pa ponavadi igramo v mens caveu

#720 Sadako

"Imam Haribo bonbon. Zapri oči in odpri usta!"

• PPL
  • 538 sporočil

Objavljeno 21 januar 2020 - 09:41

Trenutno si lastim zgolj eno 7 Wonders Duel in sem nad njo navdusen, tako da sem v postopku nakupa nove.

Poleg igralnosti mi je najbolj pomemben artisticni del.

Zaenkrat imam oko na Sherlock Holmes Consulting Detective.

Kaj pravite poznavalci in seveda kje je najbolje nabavljati namizne igre?

Lp,n00b

2 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 2 gostov, 0 anonimnih uporabnikov