Skoči na vsebino

Pravni nasveti zastojn

Pišite tu

510 odgovorov na to temo

#161 z3r0

skače z ritko na svečko.

• govnači
  • 831 sporočil

Objavljeno 27 oktober 2014 - 20:45

ubij se mamilopek

#162 Smark

obvlada otorinolaringološko felacijo.

• vesoljci
  • 2 051 sporočil

Objavljeno 27 oktober 2014 - 21:20

Oglej si sporočiloBevksan, ob 27 oktober 2014 - 20:30, rekši:

sedaj me čaka sodnik za prekrške, zanima pa me, če mi lahko kaj naprtijo in kako naj se ubranim? sme socialni problem, zato se nameravam braniti sam. se priporočam za kakšne predloge, ker ne bi rad dobil kartoteke. drugače nameravam tudi zaigrati na noto nepravičnih poškodb.

Kaj ti bodo "naprtili" ti tako piše v predlogu. Okoli strokovnih prijemov boš v tej fazi težko karkoli veliko dosegel, lahko greš sicer kasneje v poseben postopek s civilno tožbo, ampak glede tega ne pričakuj preveč. Nasploh naša sodišča v veliki večini primerov verjamejo policistom (vsaj po mojih izkušnjah). Sicer so primeri, kjer je bilo več kot očitno, da so policisti prekoračili svoja pooblastila in je bila izplačana odškodnina. Nekateri so pravico v tej smeri iskali (in tudi dosegli svoje) celo na ESČP, ampak to so dolgotrajni postopki. Sploh če imaš "samo" nalomljena rebra.

Glede ostalega pa... ni mi najbolj jasno, kaj si hotel doseči.

#163 faust

ravnokar sir je.

• mn3njalničarji
  • 83 sporočil

Objavljeno 27 oktober 2014 - 23:09

paranoiden hašišar pač

#164 Mandarina

brez pečk.

• mn3njalničarji
  • 602 sporočil

Objavljeno 28 oktober 2014 - 12:42

Oglej si sporočiloBevksan, ob 27 oktober 2014 - 20:30, rekši:

čez nekaj sto, dvesto metrov sem se ustavil, dvakrat globoko vdihnil, se zbral in se odločil da policista vržem na pravno ukano. spomnil sem se, da v ameriki ni dovoljeno odpirati tistega predalčka pri sopotniku, če je zaklenjen. torej more nekaj podobnega veljati tudi če se človek zaklene v avtomobil. zaklenil sem se in naslednjih 5 minut komuniciral s policistom skozi zaprta vrata in okno, kar mi je po ustavi Republike Slovenije dovoljeno.
:avadodo: :avadodo: :avadodo: :avadodo:

#165 Štrumf

ne ve, kam bi sam s sabo.

• prostozidarji
  • 541 sporočil

Objavljeno 28 oktober 2014 - 13:09

Men je to tud smešno. Škoda k si naredu vse narobe pa najebal.

Dobr da ti ni šip razbil in te zvlekel vun.

#166 Mandarina

brez pečk.

• mn3njalničarji
  • 602 sporočil

Objavljeno 28 oktober 2014 - 17:07

A ve kdo kako je z nakupom na podjetje (doo) iz tujine(dojčland) in davki?

Kaj se zgodi? Kje se bolj splača plačat davek? Lahko naročim račun brez VAT in kaj je pol? Oz se lahko kako izogneš?

#167 tuerk

jebe ježevca.

• mn3njalničarji
  • 352 sporočil

Objavljeno 29 oktober 2014 - 07:11

Z enim S.P.-jem sem se zmenil za izvedbo fasade, tam okoli 15. oktobra. Ni bilo pisne pogodbe, samo stisk roke. Are ni bilo.

Seveda ga ni bilo. Kličem, se ne javi, pošljem sms, odpiše, da se trudijo, da bi pri enmu drugemu hitro zaključili, da pridejo k meni. 24. je bil tokrat datum.

Seveda nobenega ni bilo, javi se pa tudi ne.

A obstaja kje kakšen člen ali zakon, da se bo malo ustrašil. Matr mu. Njega izberem, jst pa sedaj že kurim elektriko brezveze, ker še ni izolacije.

Naj mi taj štrom plačuje celo zimo.

#168 Fruchtzwerge

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 123 sporočil

Objavljeno 29 oktober 2014 - 09:16

Ja, obstaja, samo rajši si najdi drugega izvajalca.

Ti povem iz prve roke, da je brezveze se ukvarjat s takimi ljudmi, ker če je zdj tako neresen, si lahko predstavljaš, kako bo šlo potem naprej in kako boš čas zgubljal z njim, če bo šlo kj narobe...

#169 bainit

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 6 732 sporočil

Objavljeno 29 oktober 2014 - 09:54

lohk pa da ma pač gužvo ane
čeprav jo ma verjetno tut zato, ker ima premal delavcev (namenoma ali ne)
najdi drugega

#170 kirurg_frankfurt

il dottore

• mafija
  • 220 sporočil

Objavljeno 29 oktober 2014 - 10:02

Aja tuerk, upoštevaj nasvet Fruchtzwergeja + stori še nekaj, pisno in ustno obvesti izvajalca da odstopaš od pogodbe, to naj ti pritrdi, ker se zna pojavit en dan pred tvojimi vrati z vsem materialom in delavci. To je nasvet zgolj v izogib naprejšnjim težavam.

#171 tuerk

jebe ježevca.

• mn3njalničarji
  • 352 sporočil

Objavljeno 29 oktober 2014 - 10:17

Mu bom en SMS napisal, da odstopam. Na telefon se mi itak ne javi.

Pizda no. Zdaj pa spet drugega iskat. Zunaj pa že skoraj minus. Koti v hiši so že vlažni.

Hvala za nasvete.

#172 kirurg_frankfurt

il dottore

• mafija
  • 220 sporočil

Objavljeno 29 oktober 2014 - 10:26

Oglej si sporočilotuerk, ob 29 oktober 2014 - 10:17, rekši:

Mu bom en SMS napisal, da odstopam. Na telefon se mi itak ne javi.

Pizda no. Zdaj pa spet drugega iskat. Zunaj pa že skoraj minus. Koti v hiši so že vlažni.

Hvala za nasvete.

Napiši še na papir in mu pošlji po pošti priporočeno. Jst bi osebno šel do njega in mu povedal.

#173 Mandarina

brez pečk.

• mn3njalničarji
  • 602 sporočil

Objavljeno 29 oktober 2014 - 10:30

Oglej si sporočilokirurg_frankfurt, ob 29 oktober 2014 - 10:26, rekši:

Napiši še na papir in mu pošlji po pošti priporočeno. Jst bi osebno šel do njega in mu povedal.
jaz bi po mailu poslal alpa priporočeno

#174 Mandarina

brez pečk.

• mn3njalničarji
  • 602 sporočil

Objavljeno 29 oktober 2014 - 10:31

Oglej si sporočiloMandarina, ob 28 oktober 2014 - 17:07, rekši:

Kaj se zgodi? Kje se bolj splača plačat davek? Lahko naročim račun brez VAT in kaj je pol? Oz se lahko kako izogneš?

fakkk ta praksa :D

skor diplomiraš pa se ti vsen ne sanja glede kkšnih stvari :hmm:

#175 kirurg_frankfurt

il dottore

• mafija
  • 220 sporočil

Objavljeno 29 oktober 2014 - 10:35

Oglej si sporočiloMandarina, ob 29 oktober 2014 - 10:30, rekši:

jaz bi po mailu poslal alpa priporočeno

Pozabil sem dodat "še". Torej obvestil bi ga po pošti + osebno, ker pri teh zidarjih nikol ne veš kaj mutijo, če se mal oddaljimo od prava in smo življenski, je bolš zidarju na vsak način dopovedat da pač odstopaš od pogodbe, da se ne bo niti spustil v nabavo materiala, ker problem se pojavi takrat ko se bo on s polnim kamjonom materiala pred hišo pripeljal.

#176 kirurg_frankfurt

il dottore

• mafija
  • 220 sporočil

Objavljeno 29 oktober 2014 - 10:35

Oglej si sporočiloMandarina, ob 29 oktober 2014 - 10:31, rekši:

fakkk ta praksa :D

skor diplomiraš pa se ti vsen ne sanja glede kkšnih stvari :hmm:

Čaki bom vprašal enga prjatla k dela sam davke.

Pa ne si domišljat da boš s končano fakulteto vedel vse, ga ni odvetnika ki ne pogleda vsake stvari še malo v zakon ali pa vpraša kolega, ker odgovarjati na pamet je neki neumnega.

#177 kirurg_frankfurt

il dottore

• mafija
  • 220 sporočil

Objavljeno 29 oktober 2014 - 10:46

Oglej si sporočiloMandarina, ob 28 oktober 2014 - 17:07, rekši:

Ok na ta način v tujini pač obvestiš prodajalca da si zavezanec za ddv, lahko da potrebuje tud tvoj ID + podatke o podjetju. Ko dobiš račun brez ddv-ja, se moraš pa v sloveniji samoobdavčiti po naši stopnji ddv-ja. Če tega ne storiš gre pač za utajo davkov.

Sm še punci reku k dela v računovodstvu, pa je rekla da oni dobivajo iz tujine račune brez ddv-ja, vendar pa da točno ne ve kako se odvaja davek, ker njim to vse program dela v ozadju in baje da meče na neke konte.

#178 kirurg_frankfurt

il dottore

• mafija
  • 220 sporočil

Objavljeno 29 oktober 2014 - 10:48

Aja tuerk, mogoče bi bilo bolje če bi postopal takole.

Pisno pozovi izvajalca naj začne z delom ki je predmet pogodbe (fasada al kaj že) ter mu postavi dodaten rok, do kdaj naj začne z deli - recimo 10 dni. Obvesti ga tudi po telefonu in sms-u.

V primeru da ne začne z delom v tem roku, se pogodba razveže.

Lahko pa si tudi še bolj življenjski in se probaš pač z njim normalno zmenit da nočeš da ti izpolni pogodbo (ker pač očitno nima časa, tebi se pa mudi).
Pa čudi me da se nista dogovorila za tak projekt pisno, ker tukaj bi lahko bil ti samo tiho in se delal neumnega, on pa bi moral dokazati da sta sploh sklenila kakšno pogodbo. Zanimivo mi je tudi da se nista dogovorila za kakšno aro, ker iz lastnih izkušenj vem da pri nas niso niti kamenčka premaknili dokler nismo dali are ali pa avansa v višini vrednosti materiala.

#179 Cloverleaf

odrasla oseba z občasnimi izbruhi

• vesoljci
  • 5 012 sporočil

Objavljeno 30 oktober 2014 - 07:41

Oglej si sporočilokirurg_frankfurt, ob 29 oktober 2014 - 10:35, rekši:

Pozabil sem dodat "še". Torej obvestil bi ga po pošti + osebno, ker pri teh zidarjih nikol ne veš kaj mutijo, če se mal oddaljimo od prava in smo življenski, je bolš zidarju na vsak način dopovedat da pač odstopaš od pogodbe, da se ne bo niti spustil v nabavo materiala, ker problem se pojavi takrat ko se bo on s polnim kamjonom materiala pred hišo pripeljal.
To zna naredit pol zanalašč, da te še dodatno ucuri.

#180 kirurg_frankfurt

il dottore

• mafija
  • 220 sporočil

Objavljeno 30 oktober 2014 - 09:04

Oglej si sporočiloDejch, ob 30 oktober 2014 - 07:41, rekši:

To zna naredit pol zanalašč, da te še dodatno ucuri.

Ja itak ker ima vsak na zalogi par k eur da bo šel v nabavo materiala potem pa še plačevat odvetnika za tožbo.

#181 Cloverleaf

• vesoljci
  • 5 012 sporočil

Objavljeno 30 oktober 2014 - 09:14

Naivni uporabnik kirurg. Mućkatorski biznis ni pravo :D

#182 kirurg_frankfurt

il dottore

• mafija
  • 220 sporočil

Objavljeno 30 oktober 2014 - 09:16

Oglej si sporočiloDejch, ob 30 oktober 2014 - 09:14, rekši:

Naivni uporabnik kirurg. Mućkatorski biznis ni pravo :D

Pejd bit neumen kam drugam prosim :)

#183 Cloverleaf

• vesoljci
  • 5 012 sporočil

Objavljeno 30 oktober 2014 - 09:20

Vsi pravniki ste preveč teoretiki. Lajf se ne morš napiflat iz knjige perjato

#184 Arey

• vesoljci
  • 7 675 sporočil

Objavljeno 30 oktober 2014 - 09:21

Lahko pa se iz knjige napiflaš kako se sklanja.

#185 Cloverleaf

• vesoljci
  • 5 012 sporočil

Objavljeno 30 oktober 2014 - 09:23

Ni šanse. Jz nism znal sklanjevat pa sm raztural esej.

#186 Smrk

Zahteva cedevito iz smrgod.

• šerifi in depjutiji
  • 3 178 sporočil

Objavljeno 30 oktober 2014 - 14:05

Oglej si sporočiloDejch, ob 30 oktober 2014 - 09:23, rekši:

Ni šanse. Jz nism znal sklanjevat pa sm raztural esej.

oh, lord

#187 bainit

• vesoljci
  • 6 732 sporočil

Objavljeno 31 oktober 2014 - 20:36

:mafija:

#188 faust

ravnokar sir je.

• mn3njalničarji
  • 83 sporočil

Objavljeno 04 november 2014 - 00:48

privatni pogovori na facebooku

recimo če se pogovarjam tam z nekom da sem nekaj ukradel ali pa da sem nekaj slabega naredil

a ima to kakršno koli težo na sodišču tako kot recimo če se po telefonu pogovarjaš pa policaji prisluškujejo ali pa če napišeš v sms? a se nekaj kar je objavlejno na facebooku smatra kot da si ti objavil ali je nemogoče dokazati da si tisto res ti napisal?

a ima policija dostop do facebooka? a se pogovori iz facebooka hranijo na strežnikih v sloveniji ali v tujini?

#189 Smark

obvlada otorinolaringološko felacijo.

• vesoljci
  • 2 051 sporočil

Objavljeno 04 november 2014 - 10:41

Seveda je lahko uporabljeno kot dokaz :) Zadnje pa ti bo kdo izmed bolj računalniških tipov povedal :)

#190 PuskA

eden od desetih najboljših fafačev

• mn3njalničarji
  • 208 sporočil

Objavljeno 05 november 2014 - 14:05

hm, a kak specialc mogoce dela prek avtorske pogodbe? kok % pobere slolvenistan pa a dobis tisto akontacijo dohodnine nazaj ce ne presezes letne olajsave...?

#191 Avril Lavigne

torpedo filana paprika

• PPL
  • 451 sporočil

Objavljeno 05 november 2014 - 15:12

http://www.racunovodja.com/izracuni/

tle izber obračun

#192 The Rover

• mn3njalničarji
  • 569 sporočil

Objavljeno 09 november 2014 - 19:51

Prevajal sem za ene šupke. Dolžni so mi okrog 500 evrov. Plačevali so mi preko napotnice. Nehali so se javljati. Kaj se da naredit?

#193 faust

ravnokar sir je.

• mn3njalničarji
  • 83 sporočil

Objavljeno 10 november 2014 - 00:24

najprej počakaš 3 mesce ker majo tok časa na vojo da ti plačajo

#194 Avril Lavigne

torpedo filana paprika

• PPL
  • 451 sporočil

Objavljeno 10 november 2014 - 06:41

Oglej si sporočiloThe Rover, ob 09 november 2014 - 19:51, rekši:

Prevajal sem za ene šupke. Dolžni so mi okrog 500 evrov. Plačevali so mi preko napotnice. Nehali so se javljati. Kaj se da naredit?

Čimprej kontaktirej študentski servis, oni majo že ustaljeno prakso. Dost jih tud založi za take natgnjene reveže pa pol sami izterjajo. Vsaj včas so, ko je blo še bale keša.

#195 The Rover

• mn3njalničarji
  • 569 sporočil

Objavljeno 11 november 2014 - 00:24

Nooooope. No. Ne. Kot privat firme niso naklonjeni k temu, da bi se ukvarjali z nečim, od česar nimajo nič. Poslali so dva opomina in rekli, da več ne morejo. Po nekem njihovem aktu, ki so ga po zakonu dolžni imeti, mora tretjemu opominu slediti izterjava. No, tretjega opomina ne želijo poslati.

#196 kr'en

jebe ježevca.

• mn3njalničarji
  • 389 sporočil

Objavljeno 13 november 2014 - 09:13

Oglej si sporočiloDejch, ob 30 oktober 2014 - 09:20, rekši:

Vsi pravniki ste preveč teoretiki. Lajf se ne morš napiflat iz knjige perjato
Dejč ma diplomo iz lajfa tko da je pametnejši od pravnikov. Njega Čeferin najame za svetovalca ko kaj rabi.

#197 VonGriffin

bom banal, porkafiks

• vesoljci
  • 3 548 sporočil

Objavljeno 13 november 2014 - 16:00

a lahko podpis prevzema pošte velja kot podpis pogodbe ?

Dobil sem ene 30 evrov penalov , ker sem baje predčasno prekinil naročnino no tušmobilu čeravno nisem podpisal pogodbe (stara vezava mi je potekla,bilo je govora o podaljšanju, so mi poslali pošto, vendar nisem pogodbe nazaj poslal ker sem si premislil)

#198 kirurg_frankfurt

il dottore

• mafija
  • 220 sporočil

Objavljeno 13 november 2014 - 18:05

Oglej si sporočiloVonGriffin, ob 13 november 2014 - 16:00, rekši:

a lahko podpis prevzema pošte velja kot podpis pogodbe ?

Dobil sem ene 30 evrov penalov , ker sem baje predčasno prekinil naročnino no tušmobilu čeravno nisem podpisal pogodbe (stara vezava mi je potekla,bilo je govora o podaljšanju, so mi poslali pošto, vendar nisem pogodbe nazaj poslal ker sem si premislil)

Am če prav razumem tvoj primer potem ne!

Torej, poslali so ti pogodbo za podaljšanje naročnine na tušmobilu? Ponavadi če ti preteče vezava še ne pomeni da si prekinil naročniško razmerje. Vsaj pri telekomu je tako, če vzameš telefon se z aneksom zavežeš ostati naročnik telekoma vsaj 1 oz 2 leti, po poteku tega obdobja nisi več vezan (= ni več penalov če prekineš pogodbo), naročnina pa ti teče še vedno - torej si dolžan plačevati mesečne stroške naročnine.

Česa točno tebe terjajo? Podrobno preberi pogodbo in morebitni drobni tisk.

V vsakem primeru se obrni na tušmobil, lahko da je krivda res na tvoji strani in se ti nabirajo obresti.

#199 VonGriffin

bom banal, porkafiks

• vesoljci
  • 3 548 sporočil

Objavljeno 13 november 2014 - 21:39

Navedek

naročnina pa ti teče še vedno - torej si dolžan plačevati mesečne stroške naročnine.

razen če imaš kakšne ugodnosti aka popust, tega moraš vrniti koliko razumem

vsekakor bom kontaktiral tuš

#200 Bevksan

ne ve, kaj je kumkvat.

• mn3njalničarji
  • 176 sporočil

Objavljeno 13 november 2014 - 22:01

spet se obračam na vas z novo dilemo.

očetov ded je lastnik večje parcele "v hribih" kjer snemajo slavno Kmetijo. ker se ne razumemo dobro z njim, je oče v njegovemu imenu sprejel denarno nadomestilo za uporabo parcele. v to spada uporaba služnostne poti (pač furajo se kombiji gor dol z opremo, vse je razkopano, trava "odmira") pa odlagališče opreme (puščajo razno tv opremo, da jo ne furajo gor dol skoz).

ded se je sedaj vrnil s toplic, po dolgem času je šel pogledat parcelo. odnosi so se še poslabšali, dvignilo mu je plafon, prišlo je tudi do nekaj prerivanja saj je izvedel za denar. soseda je poskrbela da je posredovala policija, plačalo se bo motenje javnega redu in miru. ampak to ni važno. važno je, kako lahko sfukam deda, ker grozi s tožbo če mu ne povrnemu dvojno kar smo dobili. denarja seveda nimamo več, tako da to odpade. zanima me še, če mi lahko dokažejo, da sem sodeloval pri temu saj sem precej dober v oponašanju podpisa od deda in sem se podpisal na pogodbo z njegovim priimkom.

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov