Skoči na vsebino

[hetero] Retro pangeneracijska MUST PLAY VIDEO IGRAČKE tema

22 odgovorov na to temo

#1 PiMP

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 7 240 sporočil

Objavljeno 08 januar 2019 - 13:10

Ideja teme je, da se naredi eno mn3/konjzolec must play listo retro video igračk. Dostikrat je v razlicnih temah govora o kaksnih legendarnih igricah in bi bilo fino, ce bi bilo v neki pregledni obliki vse zbrano na enem mestu. Torej pisite svoje must play naslove iz preteklih generacij, jaz jih bom pa potem v tem postu probal redno updateat seznam glede na platformo.

Predlagam fokus na naslednje platforme (RetroPie podprte platforme) s povdarkom bolj na starejse zadeve, ni pa nobenih omejitev, tako da ce bo zelja lahko lahko tudi igračke za PS3/PS4 generacijo navedete.
Spoiler

Pod must play pa seveda niso nujno misljene samo obce priznane zvezde generacije, ampak gre lahko tudi za igrice, ki jih imate osebno v lepem spominu iz taksnih ali drugacnih razlogov, ali pa igrice, ki kot celota mogoce niso bile nic posebnega so pa mogoce na nekem podrocju postavile nov mejnik, mogoce predstavile kaksno novo mehaniko, vizualni stil ali karkoli.

Ce bo interes se lahko doda tudi seznam za Peasant Console platformo.

#2 Matej Čeh

ne ve, kam bi sam s sabo.

• mn3njalničarji
  • 654 sporočil

Objavljeno 08 januar 2019 - 13:31

Na hitro se spomnim:

C64 The Last Ninja, Bubble Bobble, World Games

Amiga The Chaos Engine, Settlers

#3 DaCapo

Fotr.

• šerifi in depjutiji
  • 4 380 sporočil

Objavljeno 08 januar 2019 - 17:17

Nekaj podobnega že imamo:
http://mn3njalnik.co...showtopic=63749

Z moje strani je čisto preveč nostalgično legendarno kultnih iger, da bi sploh začel naštevati... :)

#4 PiMP

• vesoljci
  • 7 240 sporočil

Objavljeno 08 januar 2019 - 18:24

Vem, (vsaj) ena taka tema je tudi v igrovju ( http://mn3njalnik.co...opic=66566&st=0 ) in vsaj enkrat letno je ena taka tema tudi ena na gnoju. Se mi pa zdi da je potem fora, da folk zacne nastevat vse igrice, ki se jih spomni, da jih je igral ali pa celo rata tekmovanje, kdo se bo spomnil bolj obskurne igrice, ki jo noben drug ne pozna in se izgubi na kvaliteti naslovov. Recimo ce grem jaz cez ti dve omenjeni temi, prepoznam vse naslove in sem jih vsaj 90% igral/preigral, vecina jih je gotovo pomemben del igricarske zgodovine, niso pa pomojem vse neki MUST PLAY naslovi.

Bom probal iz zgornjih tem izluscit igračke in zacet seznam potem pa ce bo interes nadaljujemo.

#5 Sovica

Prvi brez skupine in ponosen!

• neuvrščeni
  • 931 sporočil

Objavljeno 08 januar 2019 - 18:30

[hetero] sem razumel kot "tu ne bo vsaka igra 10/10 carskost desetletja top3" tko da podpiram ideo.

#6 Atzar

štopa v Vrdlovce.

• rumeni jaki
  • 3 424 sporočil

Objavljeno 08 januar 2019 - 18:55

Tudi jaz podpiram idejo za carsko temo in bom v naslednjih dneh pripravil epski seznam. Stay tuned

#7 DaCapo

Fotr.

• šerifi in depjutiji
  • 4 380 sporočil

Objavljeno 08 januar 2019 - 19:46

Na seznam dajte najmanj Head Over Heels (ZX Spectrum), North & South (Amiga) in King of Chicago (Amiga).

#8 atomic

živi v deželi Xarantaniji

• vesoljci
  • 5 405 sporočil

Objavljeno 08 januar 2019 - 20:25

Dayum to pa je bil spil..

#9 sadhu sequencer

Tukaj je bilo, zdaj ni več.

• vesoljci
  • 5 048 sporočil

Objavljeno 08 januar 2019 - 20:39

PC
Deus Ex
Elder Scrolls III: Morrowind
Baldur's Gate
System Shock
System Shock 2
Test Drive Unlimited
GTR 2
Mortal Kombat 2
Toca 2
The Need For Speed
Need For Speed: Porsche 2000
Richard Burns Rally
GT Legends
I-War
Edge of Chaos
Freespace
Freespace 2
Wing Commander Prophecy
KKND
Command & Conquer
Command & Conquer: Red Alert
Command & Conquer: Tiberian Sun
Total Annihilation
Ground Control
Mechcommander
Mechcommander 2
Total War: Rome: Barbarian Invasion
Total War: Medieval: Viking Invasion
Myth 2
Curse of Monkey Island
Tex Murphy: Under a Killing Moon
Tex Murphy: The Pandora Directive
MDK
Duke Nukem 3D
Heretic
Hexen 2
Unreal
Thief 2: The Metal Age
Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City
Mass Effect
Mass Effect 2
Earthsiege
Earthsiege 2
Nexus: The Jupiter Incident
Imperium Galactica 2
No One Lives Forever

PS2
Gran Turismo 3
Gran Turismo 4

PS
Gran Turismo
Gran Turismo 2
Metal Gear Solid
Wipeout 3

PS3
Gran Turismo 5
Gran Turismo 6
Wipeout HD Fury

Game Boy
Shadow Warriors
Volleyfire
Stargate
Battletoads in Ragnarok's World

#10 bigboss82

prispeva veliko gnoja. V vse izbe.

• vesoljci
  • 4 703 sporočil

Objavljeno 08 januar 2019 - 20:53

Ej sadhu pozabil si Metal Gear Solid 3 za ps2, samo da te spomnem :)

#11 sadhu sequencer

• vesoljci
  • 5 048 sporočil

Objavljeno 08 januar 2019 - 21:10

Oglej si sporočilobigboss82, ob 08 januar 2019 - 20:53, rekši:

Ej sadhu pozabil si Metal Gear Solid 3 za ps2, samo da te spomnem :)

Sem ga mislil napisati, ampak čeprav je epska igra in ima vrhunsko produkcijo, jo zaradi svoje bolj futuristične cyberpunk naravnanosti ne morem smatrati za must play igro iz svoje lastne perspektive. Celo MGS2 bi osebno dajal prednost, čeprav sem MGS3 končal, MGS2 pa še ne. Ta moj seznam je bolj subjektiven, ne neka recenzija najbolj legendarnih. MGS3 imam celo 2 originalna izvoda, ker sem pač bil takrat ves fanboyevsko navdušen nad špilom ko sem ga končal in kupil rezervo. Ampak zdaj če pogledam nazaj, se mi je okus precej spremenil. Včasih sem cenil high-end produkcijo na vseh področjih, zdaj trenutno sta mi vzdušje v akciji in poglobitev v okolje dosti bolj pomembna od vmesnih sekvenc in nadhude štorije. Recimo tisti unikatni občutek, ko v Brootal Doomu spontano nelinearno ustvariš nek krvavi clusterfuck z obiljem streljanja in dretja. Ali ko v Morrowindu iščeš neko bedno jamo.

#12 Slinch

• vesoljci
  • 9 782 sporočil

Objavljeno 08 januar 2019 - 21:14

Oglej si sporočiloPiMP, ob 08 januar 2019 - 18:24, rekši:

Vem, (vsaj) ena taka tema je tudi v igrovju ( http://mn3njalnik.co...opic=66566&st=0 ) in vsaj enkrat letno je ena taka tema tudi ena na gnoju. Se mi pa zdi da je potem fora, da folk zacne nastevat vse igrice, ki se jih spomni, da jih je igral ali pa celo rata tekmovanje, kdo se bo spomnil bolj obskurne igrice, ki jo noben drug ne pozna in se izgubi na kvaliteti naslovov. Recimo ce grem jaz cez ti dve omenjeni temi, prepoznam vse naslove in sem jih vsaj 90% igral/preigral, vecina jih je gotovo pomemben del igricarske zgodovine, niso pa pomojem vse neki MUST PLAY naslovi.

Bom probal iz zgornjih tem izluscit igračke in zacet seznam potem pa ce bo interes nadaljujemo.

jaz bi dodal pogoj da se o igrici napiše vsaj kak stavek, ki pove zakaj je igračka must play, ker drugač nizanje random naslovov nekaj pove samo tistim, ki itak že vejo da je must play, ostalim pa ne da prav nič

lp

#13 Atzar

štopa v Vrdlovce.

• rumeni jaki
  • 3 424 sporočil

Objavljeno 10 januar 2019 - 16:52

Tako. Strokovni komisiji Mn3njalnika, oddelek za igračke, predstavljam naslednji primer/problem klasične igračke.

RESIDENT EVIL 4

Dva profila:
(a) Oseba igrice Resident Evil 4 še ni igrala
(b) Oseba je fan igrice Resident Evil 4, kupuje izvod igre za zbirko, ima pa vse potrebne konzole

Katero verzijo priporočiti osebi?
Odločamo se med:
— GameCube
— PS2 (plus?: napram NGC verziji kupček dodatnih reči)
— Wii (plus?: motion kontrole)
— PC (plus?: modifikacije)
— HD remaster (PS3/4 generacija)
— iPAD (plus?: ročnost zadeve)

Sem namreč res ekstra natančen človek, plus tega pa fan iskanja nekega primarnega občutja, ki so ga želeli avtorji posredovati. HD verzija mi iz tega razloga odpade s prve, saj se mi zdi, da so teksture čisto preveč čiste in se nekako porazgubi tisti grindav filing izvirnika. Pač lani (ali predlani, slab sem z leti) sem sprobal HD verzijo in sem šel samo raje igrat nazaj PS2. Prav tako pa sem skeptičen glede točno te PS2 verzije, saj imam občutek, da ima kar slabšo osvetljevanje, senčenje in bolj sprane barve napram GameCube verziji. Grafično, estetsko in vzdušno je torej NGC verzija tisto absolutno najkvalitetneje, če smo v 2019 še pripravljeni požreti SCART priključke :D. Drgač ima pa po drugi strani hud minus — nima nobenih dodatnih kampanij, ki jih ima PS2+ verzija, pa tudi razni kostumi in orožja manjkajo.

Jaz bi svetoval takole:

Oseba (a) naj igra PS2 verzijo, če se ji ne da jebat s starimi konzolami, naj eventuelno pač kupi HD remaster al neki.

Oseba (b) naj ostane sladkokusec in kupi NGC verzijo.

Kaj vi?

#14 PiMP

• vesoljci
  • 7 240 sporočil

Objavljeno 11 januar 2019 - 09:50

Oglej si sporočiloAtzar, ob 10 januar 2019 - 16:52, rekši:

Sem namreč res ekstra natančen človek, plus tega pa fan iskanja nekega primarnega občutja, ki so ga želeli avtorji posredovati.
Na PC emulacija GC verzije :D Lahko da ti sicer nizka native resolucija in posledicni gnili robovi in migotanje vsepovprek ful dogaja, sam niso to avtorji naredil z namenom, da bi pricaral nek surov obcutek, ampak ker so imeli tako omejen HW. Lahko pa na emulatorju pustis native resolucijo in izklopis glajenje robov pa bo :D

#15 Atzar

štopa v Vrdlovce.

• rumeni jaki
  • 3 424 sporočil

Objavljeno 11 januar 2019 - 10:48

Oglej si sporočiloPiMP, ob 11 januar 2019 - 09:50, rekši:

Lahko da ti sicer nizka native resolucija in posledicni gnili robovi in migotanje vsepovprek ful dogaja, sam niso to avtorji naredil z namenom, da bi pricaral nek surov obcutek, ampak ker so imeli tako omejen HW.
Ja no, saj to vem, malo sem se narobe/hecno izrazil :D. Pač zanima me, kako sploh izbrat katera verzija must play igračke bo definirana kot "must play"

Isto Shadow of the Colossus

Če uleti človek, ki bi rad igral to pomembno igračko, kaj mu svetovati kot definitivno verzijo: PS2, HD PS3 remaster ali PS4 rimejk?

Jaz bi ful naredil nek seznam must play igračk, tudi za prihodnje rodove etc., sam me to vprašanje mede

#16 Atzar

štopa v Vrdlovce.

• rumeni jaki
  • 3 424 sporočil

Objavljeno 11 januar 2019 - 11:20

Evo pimp, konkreten primer iz teme

Oglej si sporočiloMatej Čeh, ob 08 januar 2019 - 13:31, rekši:

C64 The Last Ninja
Tukaj je en carski finski blog, ki primerja verzije starih igračk med sabo, link do tega primera: http://frgcb.blogspo...tem-3-1987.html

Katero verzijo umestiti na pangeneracijski seznam? :D

Objavljena slika

#17 amnesia

degustatore di cannoli

• mafija
  • 11 619 sporočil

Objavljeno 11 januar 2019 - 12:44

Oglej si sporočiloAtzar, ob 11 januar 2019 - 11:20, rekši:

Evo pimp, konkreten primer iz temeTukaj je en carski finski blog, ki primerja verzije starih igračk med sabo, link do tega primera: http://frgcb.blogspo...tem-3-1987.html

Katero verzijo umestiti na pangeneracijski seznam? :D

tle je po moje velik subjektivnosti, jaz osebno bom vedno zagovarjal c64 verzijo, ker sem to igral kot prvo in imam polno lepih spominov na tisti cas

#18 Atzar

štopa v Vrdlovce.

• rumeni jaki
  • 3 424 sporočil

Objavljeno 11 april 2019 - 07:31

Nič ne delate seznamov v panseksualno temo o igračkah

Jaz sem končno preigral eno bolj slavljenih tekstovnih pustolovščin ever: TRINITY

Bi rekel, da je sloves upravičen, igra je res odlična. Kilometre pred ostalimi old school tekstovkami, ki sem jih probal, gotovo res pangeneracijska GOLD status igrica. Sem pa uporabljal zemljevid v PDF-ju, priznam :D

Objavljena slika

#19 PiMP

• vesoljci
  • 7 240 sporočil

Objavljeno 11 april 2019 - 17:06

Glih v ponedeljek sem hotel mal obudit to temo sam mi je zmanjkal casa, ker sm mogu druge igrice igrat. Obudit sm jo pa hotu s poastom, ki bi se bolj navezoval na tvoj preszadnji poast kokr na sam OP.

Namrec po dolgih letih sem pognal Vice City in mi graficna podoba vanilla PC verzije nikakor ni zgledala pravilna in sem sel potem mal brat in delat primerjavo in je tkole:

PS2 vanilla:
Objavljena slika Objavljena slika Objavljena slika Objavljena slika

PC vanilla:

PC + hetero mod:

Res smesno kako so PC verzijo zafukal pa je izsla samo pol leta po PS2 verziji. Kot dan in noc, cisto druga barvna paleta in nasicenost in s tem cisto druga atmosfera, sploh nima tistega fake znacilnega 80s Miami vibea. Iz teh screenov se sicer ne vidi se to, da je "trails" efekt, ki je vse skupaj naredil se bolj trippy, v PC verziji bil popolnoma odsoten (v PS2 verziji si ga lahko izkljucil).

#20 sadhu sequencer

• vesoljci
  • 5 048 sporočil

Objavljeno 12 april 2019 - 20:46

PC verzija zgleda lepše in deluje bolj prepričljivo. Ima tisti fake značilni 80s Miami vibe. Iz teh screenov se vidi, da je "trails" efekt na PS2 naredil vse skupaj zanič.

Jaz sem ga pognal nazadnje nekje poleti 2012 in mi je po preigravanju Balade Geja Tonija nekako bilo dolgcajt vse skupaj. Kul mi je bil mod za originalnega Countacha v igri, ki mu doda scissor doors in zadek ter prednji del naredi bolj Countachu podobno. Vse je statično, plavat ne moreš (Miami anyone?), stranskih opravil in poznejšega igranja je malo. Je pa prvo igranje bilo mega, lep spomin, vrhunska štorija, Kubanci so zakon. Kvečjemu bi kakšna TDU in TDU2 znala bolje potešiti željo po preganjanju s superšportniki ob morju. Ali pa če bi naredili nek mod za San Andreas, ki bi ga naredil manj kalifornijskega in bolj floridsko zelenega ter miamijsko pisanega, kajti fizikalni model avtov v Vice City je za današnje standarde katastrofa.

#21 DaCapo

Fotr.

• šerifi in depjutiji
  • 4 380 sporočil

Objavljeno 12 april 2019 - 21:34

Vice City je bil res dober odfuk. Igral sem že v štartu in seveda na spodobnem PC-ju (ps2 se lahko skrije, čeprav smo v konzolcu). Itak pa Scarface, Carlito's Way, glasba, 80-ta... Osebno mi je bil veliko bolj všečen kot kasnejši San Andreas.

#22 Atzar

štopa v Vrdlovce.

• rumeni jaki
  • 3 424 sporočil

Objavljeno 16 april 2019 - 09:42

Pimperino, kako pa ti je bilo igrat Vice City v letu gospodovem 2k19

#23 Atzar

štopa v Vrdlovce.

• rumeni jaki
  • 3 424 sporočil

Objavljeno 16 april 2019 - 09:53

Drgač sem neki brskal po disku in najdel en esej, ki sem ga pisal na podobno temo (kanonizirane igračkice). Zgleda mi je po 21 (no joke) A4 straneh ramblanja zmanjkalo zaleta, ker ga nisem končal :D. Vseeno fuknem ke v spoiler, če se da komu prebijat čez to, še iz dobrih starih everyday študijskih cajtov

Dajte napisat kak "ajmo popravit in dokončat esej z znanjem k si ga še dobil v teh letih"-spodbuden comment, da se še enkrat lotim tega in končam :D

Spoiler

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov