Skoči na vsebino

[uradno] Tema za screenshote (+debata o njih)

16 odgovorov na to temo

#1 Chenier

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• šerifi in depjutiji
  • 8 955 sporočil

Objavljeno 12 februar 2018 - 20:36

Ker sem opazil, da v tej generaciji veliko več forumašev posta lastne screenshote, me zanima tudi uradna statistika. Osebno sem se v tej generaciji zaradi lagodnosti (t. i. 'share button' na joypadu) navadil na screenshotanje in celo snemanje. Prej sem občasno naredil kak screenshot na PC-ju, pa še to redko. Zdaj pa sem se na to funkcijo navadil do mere, da me prav mori, ko na 3DS-ju ne morem screenshotat :D. Za stare konzole pa sem prav razmišljal, da si bom ubodel nek game capture

OPOMBA: Vprašanje velja samo za slike iz igre. Ne zanima me, če snemate svoj obraz med igranjem :D

Rezultati ankete, če želi še kdo, lahko spodaj nagovori tematiko:
Objavljena slika

#2 PiMP

• vesoljci
  • 6 558 sporočil

Objavljeno 12 februar 2018 - 21:40

Vedno bil ful fan screenshotanja in zajemanja videja. Na polno pogresam objavljanje slik soforumasev iz igric, vcas je blo tega velik vec (v PC igrovju), sam tista izba je nasploh precej izgubila na vsebini. Pa ne tok kot samo graficno kurbarenje, kao cim visja resolucija in vse na max, ampak tut kot primeri dobrega art in level designa al pa primeri dobre uporabe smoke&mirrors.

#3 Slinch

• vesoljci
  • 8 000 sporočil

Objavljeno 12 februar 2018 - 22:12

Glasoval sem "že od nekdaj", čeprav komaj od prejšnje generacije. Seveda zdaj neprimerno več kot takrat. Na prvem mestu lepota vsebine, na drugem hrošči, na tretjem gameplay.

#4 Chenier

• šerifi in depjutiji
  • 8 955 sporočil

Objavljeno 12 februar 2018 - 22:25

Pa si v prejšnji generaciji že screenshotal na konzolah? A je PS3 imel to funkcijo, pa se je sam nisem zavedal? :D

#5 fric

prišel v fANALe za mistra mn3njalnika

• rumeni jaki
  • 2 818 sporočil

Objavljeno 12 februar 2018 - 22:37

Na konzolah od te generacije. Na pc od nekdaj. Sicer sem vecino posnel hrošče, malo vizualno lepih scen. Ful mi gre na živce, ker na screenshotu ni tako lepo kot med igro. Drgač pa včasih, če se mi da tud kaj streamam.

#6 Slinch

• vesoljci
  • 8 000 sporočil

Objavljeno 12 februar 2018 - 23:18

Oglej si sporočiloChenier, ob 12 februar 2018 - 22:25, rekši:

Pa si v prejšnji generaciji že screenshotal na konzolah? A je PS3 imel to funkcijo, pa se je sam nisem zavedal? :D

Ni bilo console-wide, določeni špili so imeli photo mode, nekateri shranjevanje replayev ali gameplaya, potem pa je bilo to treba z malo manevriranja spravit na pc (ker kakšnega capture carda nisem nikoli ubodel)

#7 VIPER SVB

štopa v Vrdlovce.

• rumeni jaki
  • 3 383 sporočil

Objavljeno 12 februar 2018 - 23:32

Na PCju imam na tone slik. Odvisno od spila, max je bil 6k+ (nisem 100% na pamet katera je bila), povprecno (ugibam, ne grem preverjat) pa 1k-3k. Ampak v vsakem primeru jih je zadost, da si lahko na hitro zavrtim celotno slikovno gradivo in grem cez cel spil ter obujam spomine oz. bi si lahko nekdo, ki se ni igral in bi videl cel spil (vsaj ta pomembno, da neute mislil da zdaj vsak korak slikam :P)
Do pred kratkim, kot sem omenil v eni drugi od tvoji 7824 tem, sem na konzolah igral samo neSP, tako da sem slike delal le v Forza seriji, ki ima ze od zacetka ingame photo mode. Imam tudi ogromno posnetkov dirk ter spilanja v HALO Reach in 4 (nekaj od tega imam ze na PCju, del na YT). Z GT serijo se nisem prevec ukvarjal.
Zdaj sem igral HALO3, slikal nisem, sem pa shranil posnetke igranja, ki jih je igra sama naredila, in jih bom ob priliki posnel na PC, kaksen odrez tu in tam, zlepil skupaj in bo film.
Zdajle igram Demon's Souls in ne delam nic. Za tako stvar se mi ne ljubi ravno priklapljat naprave na konzolo. Pa potem bi bilo treba se razmisljat kako slikat. Ne vem, tipkovnico ali pac neko napravo pod noge in tapkat kot na bobne :D

Ce je to zdaj standard na konzolah (dolg je trajal da jim je potegnl), vsaj slikanje, za snemanje kolikor imam informacije je bolj za vzorec=limit, potem super, bom lahko podrl osebni rekord v kaksnem Horizon Zero Dawn in presegel 10k slik za igro :)

#8 PiMP

• vesoljci
  • 6 558 sporočil

Objavljeno 13 februar 2018 - 10:23

Odkar je shranjevanje videja postalo tako preprosto je zadeva postala prekleto pozresna, kar se prostora tice. Jaz sem na zalost lani izgubil par TB posnetkov in screenshotov, ko je sej en disk iz raida. Sej itak nebi nikol vec videl 99% tega ampak je vseeno bil sad feeling.

#9 Bessie

po novem obvlada tudi kunilingus.

• šerifi in depjutiji
  • 5 274 sporočil

Objavljeno 13 februar 2018 - 10:55

Redko, ampak od nekdaj... prvi YT posnetek je iz Killzona na PS2... skoraj točno 11let nazaj.

#10 Fantom

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• rumeni jaki
  • 1 025 sporočil

Objavljeno 13 februar 2018 - 11:03

Jah nekako že skozi sam to zaradi tega ker moram :D Vse tele športne lige v katerih sem sodeloval so zahtevala screenshote pa tudi filme itd. tako da sem se kar navadil :D

#11 PiMP

• vesoljci
  • 6 558 sporočil

Objavljeno 13 februar 2018 - 11:46

Tema me je spomnila na tale carski videjo iz prejsnje generacije:

#12 MIHA_IS_GOD

božanski padawan

• božanstvo
  • 1 581 sporočil

Objavljeno 13 februar 2018 - 12:18

Zajemam samo takrat ko po nepotrebnem pritisnem gumb. A se da to izklopit, ker mi gre na falus?

#13 DaCapo

Fotr.

• šerifi in depjutiji
  • 3 879 sporočil

Objavljeno 13 februar 2018 - 15:19

Slike/video zajemam že veliko časa, ampak dokaj redko. Share button je stanje pogostosti sicer kar dvignil in komot pade kak lep screenshot (tudi gameplay video).
Res veliko sem pa zajemal v času Amige (s hardwerskim dodatkom Action Replay), ampak tisto je bilo za potrebe opisov v reviji, ki smo jo svoj čas izdajali na disketi :).

#14 PiMP

• vesoljci
  • 6 558 sporočil

Objavljeno 16 februar 2018 - 15:17

A ni bla vcasih ena skupna tema za limanje tako ali drugace carskih slik iz igric, zaradi katerih se mogoce glih ni splacalo odpirat nove teme?

Loh bi kr sem not limal slike, sirse debate zaenkrat itak ni videt, mogoce se sproti pojavi.

En od vceraj:
Objavljena slika

Tole je naredil internetni kolega DVMIR, hotel je slikati podleglega nasprotnika, ki se je ob povozu nalimal na havbo. Dodatna carskost slike je v tem, da si je sopotnik v vozilu g. Hans Doberman, ravno v trenutku zajema slike, v igrici naredil pozirek iz plocevinke neznane pijace, kar pomojem sliki doda se dodatno rednečijsko noto.

#15 Chenier

• šerifi in depjutiji
  • 8 955 sporočil

Objavljeno 16 februar 2018 - 15:20

Se strinjam, bom OP preoblikoval, da bo tudi za random carske slikice, ki niso dovolj carske za novo temo

#16 Arey

• vesoljci
  • 6 534 sporočil

Objavljeno 16 februar 2018 - 15:36

Redko. Tudi kadar jih delam, jih 99.9% nikoli več ne pogledam.

#17 Muj01

caporegime

• mafija
  • 687 sporočil

Objavljeno 20 februar 2018 - 09:47

Evo, 20min po ponovnem preigravanju me je W3 spomnu zakaj ga mam tok rad <3

Objavljena slika

Objavljena slika

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov