Skoči na vsebino

Round the world we go

28 odgovorov na to temo

#1 Undead

si po drkanju nikoli ne umije rok. Prašiček.

• rumeni jaki
  • 1 495 sporočil

Objavljeno 05 september 2017 - 15:20

Ok, mal odpiram to temo, neki me jebe spletna stran, ne vem kako bi editirat maxim php memmory allocated iz 40 na 256 in mi zato niti ne pusti nalaganje mel večjih šlik. yid hotu sm jih pomanjšat, pa mi neki noče...

Torej vglavnem, nahajam se v Indiji, začel sem pot v Ljubljani, od tam let na Dunaj, kjer sem imel 14 ur do naslednjiga leta... Ob 22:45 al okol 23h smo končno poleteli, nevem kdaj, ker sem bil tolk utrujen, da sem se samo stegnil čez sedeže, sredi noči so nas še postregli z večerjo in zajtrkom. Jaz sem si želel samo spati, ker sem res bil utrujen. Ob 9:30 smo pristali v Delhiju, kaj se je zgodilo dalje bom pa drugič.

Vglavnem trenutno sem v mestu Jodhpur, Čez dobre 3 ure odpotujem z vlakom na 6 urni trip do mesta Jaisalmer.
https://secure.trave...&tripid=1061237

#2 VErT

skače z ritko na svečko.

• vesoljci
  • 848 sporočil

Objavljeno 05 september 2017 - 15:44

Kašn maš budget? :)

#3 Undead

• rumeni jaki
  • 1 495 sporočil

Objavljeno 06 september 2017 - 10:49

2000 eur, +/- par 100 eur.

#4 bubunabu

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 877 sporočil

Objavljeno 06 september 2017 - 11:40

mmmm 2 jurja za okol sveta?

a ni to mal malo?

oziroma a je to budget brez kart?

#5 Macro

je ravnokar kraljevsko prdnil.

• mn3njalničarji
  • 235 sporočil

Objavljeno 06 september 2017 - 12:20

Godspeed

#6 Undead

• rumeni jaki
  • 1 495 sporočil

Objavljeno 07 september 2017 - 04:03

Ne to je budget s kartami. Je pa že kolegici izpod 2 jurija ratalo it, 11 mescov.

#7 Avion

je fasal hemeroide. Zdaj mu plapolajo v vetru.

• mn3njalničarji
  • 970 sporočil

Objavljeno 07 september 2017 - 08:09

Kaksni so tvoji plani? Kaj bos delal v Indiji, koliko casa bos tam, kje bos spal, kam bos sel naprej ... Daj malo povej, ker me res firbec matra, kako si se lotil tega podvig #fousija

#8 dijo_porko

vleče samo še filter.

• mn3njalničarji
  • 345 sporočil

Objavljeno 09 september 2017 - 22:07

Tole je napisal pred pol leta:

Navedek

Evo, danes padla rezervacija. 27.8 grem Lj-Dunaj-Delhi. Potem po Indiji, dalje bom šel verjetno najprej na Tajsko, potem Vietnam, Laos,Cambodia, tranzitno nazaj čez Tajsko do Malezije, iz Malezije na Avstralijo, iz Avstralije preko Havajev v San Francisco, po ZDA pa potem v Costa Rico, iz Costa Rice do Kolumbije, Ekvador, Peru, Čile, Argentina, Pantagonia, mogoče še Paragvaj in Venezuela. Potem pa nazaj na Portugalsko pa štop čez evropo do nizozemske pa anglije, potem pa počas nazaj v Slovenijo.

#9 Adam Velkavrh

Se bori za pravice zelenih ženskov.

• vesoljci
  • 4 689 sporočil

Objavljeno 22 november 2017 - 21:29

Undead, ali so te zaklali v indiji in prodali tvoje organe?

Javi se prosim

#10 Undead

• rumeni jaki
  • 1 495 sporočil

Objavljeno 04 januar 2018 - 10:50

Niso, sem pa staknil parazite. Po 2 mesecih Indije sem odšel 5. novembra na Tajsko preko Kolkate, potem sem bil kakih 7 dni v Bangkoku, Ostalo sem preštopal do Chiang Mai-ja, tam sem bil do 23. 11, potem sem šel domov zaradi zdravstvenih problemov. Konec septembra se mi je pojavila driska in bruhanje, trajalo je več kot 1 mesec vse skup on and off, zjeban okus, shujšal sem ful(iz 70 na 55 kg), bil brez apetita, vmes me je še ena opica opraskala(to vse v unem drugem mescu v Indiji). Vglavnem zgubil sem ful hranilnih snovi v telesu in sproti zgubljal, na vsaki krvni in vodni sliki so ble nižje vrednosti, začele so mi zatekati noge. Moj osebni dohtar je trdil, da je sam zaradi tega, 24.12 pa je bilo tolk grozno boleče že(bolijo me narti, gležnji, meča, sklepi med kolenom pa mišice...) in sem šel na urgenco na Jeseniško bolnico kjer so pogruntali, da mam povečana jetra nakar so me še isti dan poslali na infekcijsko v Ljubljano. V obeh bolnicah so spet naredili krvno in vodno analizo, na infekcijski pa so še analizo blata naredil in so odkrili, da mam parazite Giardia. Tko, da mam zdej tablete proti tem gnusobam, zraven pa jem veliko hrane bogate z železom, vitamini in beljakovinami, zraven rabim jemat še vitamin b12 ker je pod minimalno mejo čisto padel zarad tega. Bom ob priliki objavil fotografije pa predstavil mal poti, ki sem jo opravil.

#11 vrtavka

"Trepalnica mi je umrla!"

• dekline
  • 1 216 sporočil

Objavljeno 10 januar 2018 - 11:49

Ofak. Cimhitrejse okrevanje želim!

A se po ozdravitvi nameravaš vrnit na pot?

#12 Flaming_C

analizira banalne analogije kanalov.

• rumeni jaki
  • 2 577 sporočil

Objavljeno 22 januar 2018 - 16:47

Uf hudo

#13 Undead

• rumeni jaki
  • 1 495 sporočil

Objavljeno 22 januar 2018 - 22:28

Bomo visdl kok časa bo okrevanje trajalo, če ne bom pa nadaljeval naslednje leto, 100%.

#14 Arbenowskee

importatore di olio d'oliva e melanzane

• mafija
  • 1 467 sporočil

Objavljeno 25 januar 2018 - 10:57

Oglej si sporočiloUndead, ob 06 september 2017 - 10:49, rekši:

2000 eur, +/- par 100 eur.

daj malo deli kako ti rata, sploh če vključuješ bolj razvite države ala ZDA/avstralija. pa tud južna amerika ni nekaj ekstremno poceni.

#15 Undead

• rumeni jaki
  • 1 495 sporočil

Objavljeno 25 januar 2018 - 16:12

Po Indiji sm se več al manj z vlakom vozil, hostli so tam od 1-7 eur, kakor sm dobil, sm bil preko couchsurfinga. Vlaki so prav tako od 70-200 rupij najcenejša varianta, sam to odsvetujem(general compartment(unreserved vlak). Izgleda približno takole: v vagonu za 100 ljudi je nabutanih 300 ljudi, niti normalno ne moreš stat.

Ko si pa rezerviraš vlak, je pa cena med 5 in 10 eur 3AC ali 2AC, kjer ti prinesejo povšter, rjuho pa dve deki(na vlaku zarad klime res lahko mrzlo rata). Cena je seveda za 500+ km, najdaljša vožnja me je prišla okoli 700 al 800 rupij za 1870 km iz Mumbaija do Kochija, vlak je vozil 36 ur. Seveda so ti vlaki taki, da na večjih postajah stojijo po kakih 5, 10 ali 15 minut, da si lahko pretegneš fajn noge, si greš iskat za jest in pit, se normalno umit itd..

Tajsko, preden sem potem šel domov sem pa preštopal brez problema, prav tako spal preko couch surfinga. Hrana je v obeh državah dirt cheap, v obeh se najde tudi pod 1 eur na obrok(recimo indijski thali, tudi zastonj sem ga jedel v sighovskem templju(res zelo zelo čisti templji!)

Ko bom nadaljeval pot, bom pa delil, tudi povprečje vsake države itd.

#16 LordFebo

Nadnaravna milina

• gejše
  • 501 sporočil

Objavljeno 28 januar 2018 - 13:08

Mene tekisto zanima, kako je lahko budzet 2k? Za ta denar moras imeti sreco, da sploh dobis letalske karte za okrog in okrog, kaj sele kup kratkih poti, nastanitev in jedeža.

#17 Chenier

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• šerifi in depjutiji
  • 8 940 sporočil

Objavljeno 28 januar 2018 - 17:09

Verjetno stopanje, pomivanje posode, couchsurfing, kaksno sprotno sluzenje denarja itd.

#18 Ljud

eden od treh Marsovčkov

• vesoljci
  • 2 095 sporočil

Objavljeno 28 januar 2018 - 19:06

Men tok low budget ni zares uživantsko. Raje manj vidim pa tam več doživim, si več privoščim.

#19 Don Kihot_

se bori z mlini na vetrove.

• govnači
  • 1 446 sporočil

Objavljeno 28 januar 2018 - 23:32

Low budget je kr kul, da se kaksnega parazita razisces.

#20 Evita

"komi čakam da se znebim tegale"

• rumeni jaki
  • 1 808 sporočil

Objavljeno 29 januar 2018 - 08:34

Oglej si sporočiloLjud, ob 28 januar 2018 - 19:06, rekši:

Men tok low budget ni zares uživantsko. Raje manj vidim pa tam več doživim, si več privoščim.
exactly
enkrat sem potovala sama pa z zelo omejenim budžetom, ne bom več verjetno nič od tega
preveč časa izgubiš z organizacijo

#21 Ljud

eden od treh Marsovčkov

• vesoljci
  • 2 095 sporočil

Objavljeno 29 januar 2018 - 08:59

Ma ja. Pa da skos ješ sam street food, pa še to v manjših količinah in ne moreš folka k te gosti na CouchSurfingu peljat na pivo se res počutiš k največji klošar. Kaj ti bo različno okolje, če povsod isto minimalen standard bedo doživljaš.

#22 bubunabu

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 877 sporočil

Objavljeno 29 januar 2018 - 11:05

Couchsurfing je itak par let nazaj sel v kurac ker je gor 3/4 folka, ki bi rado samo zastojn spalo. Kaksno pivo neki :D

Drugace pa 2000 dolarjev pa recimo da si 250 dni na poti. To je 8 dolarjev na dan. Brez kart. Huda uzivancija.

#23 Chenier

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• šerifi in depjutiji
  • 8 940 sporočil

Objavljeno 29 januar 2018 - 14:20

Drgac Couchsurfing je sel v K. zarad tega, ker folk gor isce seks, kaksni iz drzav v razvoju pa tudi zeno/moza. Jaz sem dobil podbe zensk iz Rusije, ki so kar odkrito povedale, da iscejo moza, pa da ce se loh dobimo v MB. Isto iz Kazahstana itd.

#24 bubunabu

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 877 sporočil

Objavljeno 29 januar 2018 - 17:42

Ma to če ti nekdo napiše neki takega pač ignore in čao miki..Imaš ful folka ki si pred izleti naredi profil pač da bo zastojn spalo in to je to.Ker so nekje slišali da je cenejš kot hostel.Enkrat ko sem bil še aktiven na CS mi pride ena angležinja in mi pravi, "da njej če gostitelj ne plača hrane/pijače pač tisti dan ne bo jedla". In dva dni ni jedla :D

#25 Deskyet

ravnokar sir je.

• hajduki
  • 77 sporočil

Objavljeno 30 januar 2018 - 19:19

Zanimivo, da je CS šel v kurac, sam pa sem v zadnjih 3 letih imel nekje 40+ ful dobrih izkušenj kot gost ali gostitelj. Vmes sta bili 2, ko nismo bili na isti valovni dolžini, ampak nobena ni bila slaba.

#26 LordNelloz

eden od desetih najboljših fafačev

• mn3njalničarji
  • 204 sporočil

Objavljeno 04 februar 2018 - 11:29

Oglej si sporočilobubunabu, ob 29 januar 2018 - 11:05, rekši:

Couchsurfing je itak par let nazaj sel v kurac ker je gor 3/4 folka, ki bi rado samo zastojn spalo. Kaksno pivo neki :D

Drugace pa 2000 dolarjev pa recimo da si 250 dni na poti. To je 8 dolarjev na dan. Brez kart. Huda uzivancija.
Mislm ja sj maš različne načine bivanja in gostitve tudi na CSju ane
Eni ponujajo samo za prespat na tleh, en folk te pelje povsod in ti odstopi svojo sobo
Tko tud gosti ane mislm sj ni treba vsakega sprejet

#27 support

skače z ritko na svečko.

• vesoljci
  • 804 sporočil

Objavljeno 12 februar 2018 - 02:01

2k za čezoceanske podvige je res mal bogo, še kakšno vizo treba šteti

sicer pa, poglej worldpackers in workaway, vzemajo prostovoljce v raznih hostlih po celem svetu, v zameno za prenočišče/hrano(podobno kot couchsurfing ampak za drug namen)

#28 Arbenowskee

importatore di olio d'oliva e melanzane

• mafija
  • 1 467 sporočil

Objavljeno 16 februar 2018 - 09:35

Ja, če delaš na poti potem je to nekaj drugega. Ampak ja, meni je 2k res nenormalno malo. Jaz bi težko prišel čez z ene 10x vsoto haha :D

Ampak svaka čast če ti rata in če uživaš hkrati. Sem poslušal nekoga, ki je šel okoli sveta z budgetom 0 evrov. Tako da vse se da menda.

To sporočilo je uredil Arbenowskee: 16 februar 2018 - 09:36

#29 BuDi

analizira banalne analogije kanalov.

• prostozidarji
  • 2 426 sporočil

Objavljeno 23 februar 2018 - 13:44

Oglej si sporočiloArbenowskee, ob 16 februar 2018 - 09:35, rekši:

Sem poslušal nekoga, ki je šel okoli sveta z budgetom 0 evrov. Tako da vse se da menda.
Bi rekel da so novodobni klošarji... pa se to fura v resnici že 50-60 let, ko so šli prvi hipiji po svetu.

Vsi povejo, da so delal ene pičkarije vmes (igral didgeridoo, se šli klovne ali pa kakšne take popolne neumnosti za nekega normalnega popotnika) + tako ali drugače fehtaril hrano (ponavadi pri potopisih to zakamuflirajo v "spoznavali domačine, ki so nam sestradanim radi ponudili hrano in prenočišče")... plačljivih stvari pa itak ne vidijo ali pa so vsi ponosni da so preplezal kako ograjo/so spoznal lokalca, ki jih je zastonj spustu (= spet klošarija).
Najboljše je pa tistih 15 ko dobijo sponzorje... da potem pišejo plačljive članke kako so šli po svetu z 0 €, da ne govorimo o instagram influenserjih, ki dobijo zastonj ker fotke objavljajo/oz. da ne objavijo fotk.

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov