Išči po skupnosti
Prikazujem rezultate za oznake 'ue5'.
Najdeno 1 rezultat
-
Pubeci, pube, leta 2001 smo iz Nemškega studia Piranha Bytes (vedno mi je bil carski ime) dobili začetek RPG trilogije Gothic, kjer so se stvari lotili malo bolj po svoje napram tipičnim D&D RPGjem. Do neke mere so Gothic špili bili še najbolj podobni Ultima špilom, ker si brez handholdinga haral po svetu in so NPCji imeli dobro simulirano kaj počnejo skozi dan. Zame prvi 3D špil, kjer so nekateri NPCji imeli začrtan dnevni cikel. Danes to ni več nič posebnega in so špili a la KCD to že presegli, vseeno je pa Gothic še danes v vzhodnem delu Evrope eden najbolj čislanih špilov (posebej razširjena dvojka). Prvi Gothic je imel manjši open world, ti pa si imel proste roke kaj boš počel, komu se boš pridružil, z nekaterimi magic scrolli si celo reševal open world "uganke" kot so Ej kako naj pridem skozi to malo šprajno v zidu podrte postojanke? Boj je bil nekam čuden, samo vzdušje pa občutek nevarnega sveta sta te držala prikovanega pred zaslonom vse do konca. PS5, XB, PC 5. 6. 2026 izide remake prvenca izpod prstov Alkimia Interactive, studia iz Barcelone, za katere je to prva igra. Težko bo rečt a bodo uspešni, sem pa šel brati zapise ljudi, ki so že igrali closed build (niso dobili celega open worlda na voljo). Zaenkrat dva minusa, ki jih povdarjajo sta floaty skoki in da stražarji niso napadli nevarne živali, če je ta pritekla za tabo v kamp (nekaj kar si lahko počel v izvirniku in dvojki). Upam da to drugo popravijo. Aja pa to, da je na PCju kar zahtevna igra. Vse ostalo pa hvalijo. Raziskovanje, razvoj lika, dialogi, vse ima feelinga Gothica. Malo brezvezen video kjer kramljajo več o izvirniku kot pa remaku, lahko komot preskočite. Ta video spoila začetek špila, ampak od vseh videjev na jutubu se mi zdi da najboljše razloži kaj je bil Gothic za nas back in the day.

