Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

 

HellAngel reče pred 4 urami:

Mal sem gledal njihove liste in program. Fascinantno, kako se lahko v parih mesecih postavi stranka, z mrežo in kandidati po celi državi, programom in vsem, pa še pomete volitve.

 

Kakorkol, nisem glih fan goloba ali kul-a, sem pa zadovoljen, da imajo dokaj udobno večino v parlamentu in se jim nau treba prepucavat med sabo. Tko da se loh fokusirajo na izvajanje programa. Zdej majo štir leta, pa naj pokažejo.

Dejansko je stranko vzel od Lebna :D 

Povezava do prispevka

Če bo levica v vladi upam, da se Mesec zagrebe za predsednika DZ. 

En tak položaj, kjer imaš veliko minutaže pa nimaš kaj zajebati, super za ratinge. 

Pa Janeza lahko stalno prekinjaš s tovariš Janša, potekel vam je čas. 

 

Nimam pa nekih velikih pričakovanj. Kar se pravosodja, mnz, npu in policije tiče lahko tudi žrebajo kdo jih bo vodil, slabših od trenutnih ne bodo našli.

Če samo obrnejo predale v npu na glavo, pa pošljejo naprej vse kar je obtičalo tam v Janševem mandatu, bo dovolj. 

Pričakovati neke ogromne reforme mi je ene toliko realistično kot pričakovati, da bo maribor krojil vrh lige prvakov, ker je imel ravno dober dan pa je stresel enega težkokategornika v svoji skupini. To so manjši čudeži ob katerih ti narastejo apetiti pa se ti zdi vse mogoče, ampak večinoma ni čisto tako. 

Bi pa z veseljem videl nekoga odpraviti dodatno zdravstveno zavarovanje. Ne ker bi bilo pošteno ali pa ker bi toliko prihranili, bolj kot test. Kdor lahko preživi to merjenje kurcev z zavarovalnicami, zna biti the chosen one.

Povezava do prispevka

Volitve v naši podalpski deželi, a to še kdo resno jemlje?

 

Monetarna politikav Frankfurtu, zunanja politika  v Bruslju, zakoni v Strasbourgu.

 

Mamo pa kao kontrolo fiskalne politike...volim takoj tistega junaka, ki zniža dohodnino za 50%. Kje so taki? Ni jih.

 

Parlament (''hram demokracije'' lol) je en skupek tovarišev in tovarišic. Vsi pa vemo, kakšna je piramida temeljnih življenskih potreb tovarišev in tovarišic:

 

1. Kraja

2. Preživetje

3. Zaščita

4...

 

In to je v bistvu poanta slovenskih volitev - narod izbira bando, ki dobi mandat kraje za naslednja 4 leta.

 

Lopovi se menjajo, igra pa ostaja enaka. Kraja - bez ograničenja trajanja mandata.

 

 

 

  • Račka +1 8
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka

Golob že sanja o novih zakonih glede covida, o krizi/draginji z energenti, ko se bo zima začela in o zeleni energiji.

 

Ne vem kaj ga covid tako skrbi?

Sicer ne vem kaj bo glih naredu glede energentov? Samo OK.

Kaj pa misli pri zeleni energiji? Upam da ni tak idiot, da bo šel forsirat vetrnice in šel na hitro zapirat TEŠ.

 

Zaenkrat mi sliči na tipičnega zahodnega ''liberalca'', ki delajo več škode kot koristi ljudem. Upam da se motim.

Povezava do prispevka

Dej povej mi kaj je mislil z zakoni za covid? A zakoni kjer bo lažje spet zapirat državo? Obvezno cepljenje?

In res me zanima kaj  misli pri zeleni enegiji? A bo šel delat srednjesavske hidroelektrarne? NEK2? Ali bo šel vetrnice delat in zapiral TEŠ še preden bo imel alternativo.

 

Bomo vidl.

uredilo bitje Wallux
Povezava do prispevka

Kaj če vzame še Tonina in imajo 2/3 vlado in spremenijo Ustavo in prepovedo Janeza Janšo? Šalo na stran, ampak ne vidim, kot nič slabega to, da bi šla NSi v vlado, saj so bli dobri pa niso nekaj bevskali po Golobu, samo po Levici so.

 

Jest bi na njegovem mestu naredil takole:

Vzel bi tudi Levico v vlado in ji dal neko levo ministrstvo, samo tolk da v vladi ostane. Za zunanjo ministrico postavil Marto Kos, ki bo verjetno ena najboljših zunanjih ministric v zgodovini SLO.

 

Potem bi cel mandat jebal Janšo, ker ga lahko, ker ga je dobesedno ubil na volitvah in ima dolge lase :) Tako bi Tonin prišel v ospredje, kot glavna desna stranka in Stevanovič namesto Jelinčiča, kot neka skrajna desnica, SDS pa na smetišče zgodovine kamor sodi.

 

Po koncu mandata, bi si naštimal en tak dober zihr šiht v nekem državnem podjetju in postavil Marto Kos na čelo stranke.

 

  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
Luka$ reče pred 8 urami:

Marta Kos zunanja ministrica

 

ne morem se znebit občutka, da so njena glavna ambicija predsedniške volitve.

 

Babica Zima reče pred 6 urami:

Morda celo res Golob kakšno ministrstvo dodeli Serpentinšku in Bratuškovi.

 

če si pozorno poslušal Goloba, je med vrsticami zelo lepo nakazal to opcijo. morda ne ravno ministrstvo, zagotovo pa kakšno drugo funkcijo znotraj vladne ekipe same.

 

also...Janše smo se znebili, kar me izjemno veseli. z današnjim dnem pa ima v moji očeh tarčo na hrbtu Golob.

 

zdaj se pa začenja najkrutejši povolilni del, ko bo realnost udarila v glavo in se bo po stari dobri navadi bolj kot s prepotrebnimi tektonskimi strukturnimi premiki ukvarjalo z gašenjem tisočerih požarov na vseh frontah.

 

še posebej bom pa pozoren na to, ali bo Golob dejansko sposoben obdržat vsaj minimalno distanco do etabliranih državnih elit. če popuši na tem koraku na identičen način, kot se je to zgodilo Cerarju, potem hvala lepa in prosim, da zadnji ugasne luč.

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
Wallux reče pred 17 minutami:

Dej povej mi kaj je mislil z zakoni za covid? A zakoni kjer bo lažje spet zapirat državo? Obvezno cepljenje?

In res me zanima kaj  misli pri zeleni enegiji? A bo šel delat srednjesavske hidroelektrarne? NEK2? Ali bo šel vetrnice delat in zapiral TEŠ še preden bo imel alternativo.

 

Bomo vidl.

mogoče dejansko zrihtat zakone ki jih jonez sedaj ni ampak je tolkel počez po odlokih?

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 15 minutami:

še posebej bom pa pozoren na to, ali bo Golob dejansko sposoben obdržat vsaj minimalno distanco do etabliranih državnih elit. če popuši na tem koraku na identičen način, kot se je to zgodilo Cerarju, potem hvala lepa in prosim, da zadnji ugasne luč.

Podprecednik PS in SAB? Dej ne se hecat. Mislim da je imel Cerar tle večje šanse.

Povezava do prispevka
Sudat reče pred 16 minutami:

Podprecednik PS in SAB? Dej ne se hecat. Mislim da je imel Cerar tle večje šanse.

 

ha! pametni ljudje se učijo na napakah drugih. in kot si izpostavil že sam, Golob ni politični novinec, ergo...:)

 

ironija je, da imam občutek, da elite niti ne bodo pritiskale na njega direktno. v tem primeru so verjetno ključ njegovi svetovalci in bližnji politični sopotniki...

Povezava do prispevka
Wallux reče pred 2 urama:

Golob že sanja o novih zakonih glede covida, o krizi/draginji z energenti, ko se bo zima začela in o zeleni energiji.

 

Ne vem kaj ga covid tako skrbi?

Sicer ne vem kaj bo glih naredu glede energentov? Samo OK.

Kaj pa misli pri zeleni energiji? Upam da ni tak idiot, da bo šel forsirat vetrnice in šel na hitro zapirat TEŠ.

 

Zaenkrat mi sliči na tipičnega zahodnega ''liberalca'', ki delajo več škode kot koristi ljudem. Upam da se motim.

 

Ne on je za solarizacijo slovenije v privatnem in javnem sektorju, za namenitev državnih javnih površin za ta namen. Za odkupe viškov energije itd.
Skratka solar power večinoma + 2. blok NEKa oziroma dopolnjeno z jedrsko. Po domače za čim večjo energetsko neodvisnost.

Povezava do prispevka

Glede COVID-a se bo lotil zakona ZNB za osnovo bo vzel zakon, ki ga je že pripravila Pravna mreža v sodelovanju s stroko. Glavni cilji

- da se prikaže cepljenje kot boniteto
- spoštljiva komunikacija z ljudmi o cepljenju, covidu brez represij
- lastna odločitev posameznika ali se cepiti ali ne

- vsi preventivni ukrepi in potreba po cepljenju zoper širjenje okužbe morajo biti podprti z dokazi stroke, primerno časovno omejeni in pa prilagojeni resnosti epidemološke slike

 

Druga stvar k jo misl narediti pa je tut fokus na rehabilitacijo preolevnikov COVIDa

uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka

Imo je zelo malo verjetno obvezno (prav skoraj neverjetno) cepljenje za Covid. Saj navsezadnje tega nima nihče tukaj po Evropi. Še Avstrijci, ki so vse do konca kazali največjo resnot (sem si kar mislil, da blefirajo in hočejo prepričati še zadnje), so na koncu vse skupaj opustili... pa so imeli pripravljene že vse podlage ter podporo v parlamentu.

 

P.S.: Že nekaj časa sem razmišljal kako to, da je relatvino ok in mirno v teh dveh temah, čeprav imamo tudi full različne poglede. Potem mi je kliknilo, da Zaraf ne sodeluje v njih.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...