Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

Zavlačevali so mimo vseh rokov in standardov... Ne vem, če so upali na dar iz neba, da bo poročilo postalo samo od sebe boljše ali kaj je bil razlog. To bi blo treba vprašati njih.

 

"Kot ugotavlja fiskalni svet, je vlada v procesu tokratne predložitve z zakonodajo predvidenih dokumentov večkrat ravnala v nasprotju z običajnimi normami oziroma s predpisano zakonodajo. "Z zamudo se je seznanila z makroekonomskimi napovedmi UMAR-ja, ki so se v dolgoročni primerjavi izkazale kot skladne z načeloma natančnosti in nepristranosti. S tem je med drugim fiskalnemu svetu otežila celovito analizo proračunskih projekcij v okviru kratkih zakonskih rokov," je zapisano v izjavi za javnost.

 

Kot pojasnjujejo na fiskalnem svetu, jim je vlada osnutek Programa stabilnosti posredovala z 18-dnevno zamudo glede na veljavno zakonodajo, v oceno pa mu ni predložila okvira za pripravo proračunov sektorja država, ki je osrednji dokument srednjeročnega proračunskega načrtovanja. Poleg naštetega vlada po objavi ugodnih podatkov o nacionalnih računih za leto 2021 konec februarja ter ob umirjanju epidemioloških razmer od fiskalnega sveta tudi tokrat ni zahtevala ocene glede prenehanja oziroma nadaljnjega obstoja razlogov za uveljavljanje izjemnih okoliščin."

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 44 minutami:

"Kot ugotavlja fiskalni svet, je vlada v procesu tokratne predložitve z zakonodajo predvidenih dokumentov večkrat ravnala v nasprotju z običajnimi normami oziroma s predpisano zakonodajo. "Z zamudo se je seznanila z makroekonomskimi napovedmi UMAR-ja, ki so se v dolgoročni primerjavi izkazale kot skladne z načeloma natančnosti in nepristranosti. S tem je med drugim fiskalnemu svetu otežila celovito analizo proračunskih projekcij v okviru kratkih zakonskih rokov," je zapisano v izjavi za javnost.

 

Kot pojasnjujejo na fiskalnem svetu, jim je vlada osnutek Programa stabilnosti posredovala z 18-dnevno zamudo glede na veljavno zakonodajo, v oceno pa mu ni predložila okvira za pripravo proračunov sektorja država, ki je osrednji dokument srednjeročnega proračunskega načrtovanja. Poleg naštetega vlada po objavi ugodnih podatkov o nacionalnih računih za leto 2021 konec februarja ter ob umirjanju epidemioloških razmer od fiskalnega sveta tudi tokrat ni zahtevala ocene glede prenehanja oziroma nadaljnjega obstoja razlogov za uveljavljanje izjemnih okoliščin."

Ravnanje drugače kot je praksa ne pomeni kršenja zakona. Zamujali so, zakonski rok pa so kot kaže zamudili. Žal tale del preveč slabo poznam, da bi lahko komentiral in ne slepo verjel napisanemu.

Prepričan sem pa, da ocene "Poleg naštetega vlada po objavi ugodnih podatkov o nacionalnih računih za leto 2021 konec februarja ter ob umirjanju epidemioloških razmer od fiskalnega sveta tudi tokrat ni zahtevala ocene glede prenehanja oziroma nadaljnjega obstoja razlogov za uveljavljanje izjemnih okoliščin." ni potrebno zahtevati, če noče. Vprašanje je tudi, če proces dovoljuje dopolnjevanje dokumentacije, ker se pri marsikaterem postopku v realnosti dostikrat odda del dokumentacije in nato dopolnjuje.

 

Skratka če je to res kar jaz berem, so 1X zamudili zakonski rok in to je to.

Povezava do prispevka
Death reče pred 2 urama:

Skratka če je to res kar jaz berem, so 1X zamudili zakonski rok in to je to.

 

Ko enkrat gladko ignoriraš ustavno sodišče pa rok, da popraviš zakon o nalezljivih boleznih, pa tvoje volilce to niti najmanj ne zmoti, se ti začne jebati za banalnosti kot so umar pa fiskalni svet. 

Kaj drugega niti ne moreš pričakovati. 

Povezava do prispevka

In ko se vlada celo večnost ni želela seznaniti z oceno UMAR-ja, ker so se bližali volitve in se niso strinjali z znižano napovedjo gospodarske rasti od predvidene... saj je cele kupe tega.

 

Vlada se ni strinjala z oceno in je zato ni želela predstaviti javnosti. Itak so oni skup večji strokovnjaki glede tega vprašanja kot vsi skupaj na UMAR-ju. Zakaj sploh iumamo vse te urade in plačujemo ljudi v njih, da delajo analize..., če lahko vlada to vse sama bolje naredi.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
YourReptilianOverlord reče pred 2 urama:

 

Ko enkrat gladko ignoriraš ustavno sodišče pa rok, da popraviš zakon o nalezljivih boleznih, pa tvoje volilce to niti najmanj ne zmoti, se ti začne jebati za banalnosti kot so umar pa fiskalni svet. 

Kaj drugega niti ne moreš pričakovati. 

Če bi se naučil brati bi videl, da komentiram članek, ki govori o relaciji fiskalni svet-vlada, ampak treba je našteti celih 30 let zgodovine.

Povezava do prispevka

a ni noben gledu žižeka razvaljvat na studio city v mgl? 

 

golob mi je pa čedalje bolj všeč, govori sam prave stvari, ki si jih želim slišat. bomo vidl v sredo.

 

zdej sem mal primerjal novice na rtv, 24ur in siolu. nerealno kako sta 24ur in siol naravnana v clickbaitanje - od thumbnailov, naslovov in vsebin. rtv je pa lepo clean, pomembno na vrhu, nobenih glupih novic iz lastnih oddaj (to me res triggera pr 24ur), glede siola pa je škoda zgubljat besede.

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka
Navedek

 

Dozdajšnji poslanec LMŠ-ja in član sveta stranke Robert Pavšič, sicer tudi kandidat za generalnega sekretarja DZ-ja, je dejal, da so v stranki načeloma naklonjeni morebitnim oblikam sodelovanja, a uradni pogovori na ravni strank še niso stekli. Sam pa kot "edino smiselno" ocenjuje morebitno povezovanje strank še pred jesenskimi lokalnimi in predsedniškimi volitvami.

Podobno meni tudi predsednik sveta stranke SAB-a Roman Jakič. Kot je dejal, so "nekateri člani v neformalnih pogovorih" naklonjeni morebitnemu povezovanju, tudi sam pa ocenjuje, da je nastopil zgodovinsko primeren trenutek za oblikovanje močne liberalne stranke na levi sredini. Spomnil je še, da je Golob tudi sam že javno povedal, da vodi pogovore s predsednikoma obeh strank. Ker gre za stranki, ki sta "padli za svobodo", pa Jakič slednje ocenjuje kot korektno.

 

Kako se forsira pravilno interpretacijo volilnih rezultatov.

 

Alternativna interpretacija, da glasov nista dobili, ker sta brezvezni stranki brez vsebine s klasično usodo novih obrazov, očitno ni zaželjena. Sta padli za svobodo (a je potrebna velika začetnica?) :lol: 

Povezava do prispevka
Death reče pred 42 minutami:

Če bi se naučil brati bi videl, da komentiram članek, ki govori o relaciji fiskalni svet-vlada, ampak treba je našteti celih 30 let zgodovine.

Če bi ti znal brati bi videl, da skušam pojasniti kako do tega pride.

Če bi znal brati med vrsticami, bi pa mogoče videl, da tvoje banaliziranje ne bo šlo skozi. Ne gre za enkratni spodrsljaj. In ne rabimo gledati 30 let nazaj. 

To sranje je kar lepo real time. 

 

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
tyne reče pred 2 urama:

Kako se forsira pravilno interpretacijo volilnih rezultatov.

 

Alternativna interpretacija, da glasov nista dobili, ker sta brezvezni stranki brez vsebine s klasično usodo novih obrazov, očitno ni zaželjena. Sta padli za svobodo (a je potrebna velika začetnica?) :lol: 

 

Če ne bi bilo Goloba, bi bila naslednja default ne-janša opcija Lmš.

Povezava do prispevka
Vrhovni_Plenum_OF reče pred 2 urama:

Jah, janša je spizdil ko pičkica, potem pa kričal trojka trojka trojka, medtem ko je ženska čistila njegovo greznico.

Janši je Virant spizdil in s tem parlamentarna večina, tovariš.

lazaRus reče pred 9 urami:

Če ne bi bilo Goloba, bi bila naslednja default ne-janša opcija Lmš.

To je bila že na prejšnjih volitvah pa je uspela zbrati ubornih 12% glasov.

uredilo bitje tyne
Povezava do prispevka
tyne reče pred 21 minutami:

To je bila že na prejšnjih volitvah pa je uspela zbrati ubornih 12% glasov.

Na prejšnjih volitvah so dali častno titovo da ne grejo z JJ.

Ni nujno da bi bil LMŠ, sam mislim da je smiselna predpostavka, da bi glasovi drugače šli k tistemu ki bi bil percepiran (oz. nastavljen od Soroša) kot tisti, ki lahko relativno premaga SDS.

 

Razen seveda, če smo na dokaj divji predpostavki, da so Janković in Cerar zmagala kr je folk njune dobre programe bral🙃

uredilo bitje GigiGovedina
Povezava do prispevka

Po moje bi bilo manj ljudi na volitvah in nekatere majhne stranke bi dobile vec glasov. Bi pa LMS prilezli v parlament, samo po moje z nobenim briljantnim rezultatom. V primerjavi s prejsnimi volitvami, je za moje pojme anti Jansa pol ponudil boljsega kadnidata za mandatarja. Kar je pa zadaj, se pa vse bolj kaze, da bo ista zalost. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
GigiGovedina reče pred 17 minutami:

Na prejšnjih volitvah so dali častno titovo da ne grejo z JJ.

Ni nujno da bi bil LMŠ, sam mislim da je smiselna predpostavka, da bi glasovi drugače šli k tistemu ki bi bil percepiran (oz. nastavljen od Soroša) kot tisti, ki lahko relativno premaga SDS.

 

Razen seveda, če smo na dokaj divji predpostavki, da so Janković in Cerar zmagala kr je folk njune dobre programe bral🙃

Seveda je bilo v igri taktično glasovanje. Ampak če bi LMŠ in SAB bili stranki z neko vsebino in kredibilnostjo, ne bi padli iz parlamenta.

Razlogi, zakaj sta padli iz parlamenta, je stvar interpretacije. Na koncu pa šteje samo eno - kako se bo volilno telo odzvalo na združitev z izven parlamentarnimi strankami. Če velja tvoja interpretacija, jo bodo nagradili ali do nje indiferentni. Če so padli iz parlamenta, ker jih volivci dojemajo kot brezveznike in se bodo počutili ogoljufane, ker z izvolitvijo novih obrazov gratis dobiš reciklažo starih, bo podpora GS padla. Tako da bodo ankete v naslednjih tednih verjetno še najboljši pokazatelj resnice.

uredilo bitje tyne
Povezava do prispevka

100% sem, da je en in edini razlog izpada iz parlamenta pač Golob. In mi je zdaj prav smešno gledati kako se nekateri vžigajo in so kao presenečeni. Že cel čas pred volitvami so vse te stranke napovedale, da bojo po volitvah imele skupno koalicijo. SAB in LMŠ sta sedaj dobili samo glasove najbolj zvestih volilcev, sorodnikov, prijateljev... tisti, ki so bili sicer precej za njih, ne pa s vsem srcem, pa so za ziher volili Goloba. Samo, da ne dobi Janša. Navsezadnje se mi zdi več kot očitno, da Golob dela na tem, da v svojo stranko združi LMŠ in SAB. Zato mi je res prav smešen ta vik in krik sedaj. Sem prepričan, da veliko volilcev Goloba nima nič proti temu. Proti temu ima daleč največ samo desni pol, ker pač mora kritizirati novega mandatarja na vsakem koraku.

 

Točno to se je zgodilo tudi v mojem okraju. Mlad fant, dosedanji poslanec LMŠ, priljubljen med mladimi v kraju, pobral dosti glasov na prejšnjih volitvah... sedaj pa je dobil precej glasov manj, saj so za ziher le ti šli k Golobu... ne pa, ker več ne bi bil priljubljen med ljudmi v kraju. Prepričan sem tudi, da ti volilci Goloba nimajo nič proti temu, da bo sedaj LMŠ sodeloval z njimi. Golob bo s tem tudi pobral široko razpredeno volilno bazo in mrežo za lokalne volitve.

 

Volilci nikakor niso rekli jasnega NE tema dvema strankama. Zgolj taktični so bili in za vsak slučaj glasove namesto njim namenili zmagovalcu zadnjih anket - anti Janšistu.

  • Račka +1 2
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka

Jao nehajte govorit "ta pa ta je v svojem okraju pobral toliko glasov", nobenega ne zanima, kdo je kandidat v tvojem okraju. Obkrožiš pač stranko, ni važno, kateri kandidat je poleg nje napisan na listi. Noben SDSsovc še ni volil Levice, ker je na njeni listi v njegovem okraju njegov best frend ali whatever. In obratno. To preštevanje glasov glede na posameznika je bedarija.

Povezava do prispevka

Ne vem no. Poznam kar precej ljudi, ki voli za človeka. Posebej v malih krajih kjer velika večina pozna kandidate tudi osebno. In nisem prešteval glasov po tem, ampak ker dejansko večino teh ljudi poznam in so rekli - sedaj pa ne bom volil "xyxy", ker jim slabo kaže za vstop v parlament in bom volil Golobovega, ker jim boljše kaže in ima veliko več šans, da povozijo Janšo. Drugače pa bi sigurno volil "xyxy".

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...