Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

hawa meyta reče pred 44 minutami:

a ti lahko nekaj zaupam? dobesedno vedel sem, da bo Levica izpadla po teh volitvah najbolj 'gosposko'. ta občutek neke moralnosti in prevzemanja odgovornosti (če ne drugega, do svojih članov in volilcev) so za slovenske razmere postavili na izredno visok nivo. tudi upal bi si trdit, da bo v vrstah Levice oziroma ministrstev pod njihovim vodstvom daleč najmanj škandalov in korupcijskih afer.

 

Zdaj so s prvimi nogami v koritu in znajo apetiti zrasti 

Povezava do prispevka
Waslich reče pred 17 urami:

 

Sej še sam ne ve. Samo kot povprečnemu slovenčku, so mediji uspeli priskutiti JJ/sedanjo vlado do te mere, da bi volil tudi enega psa, če bi ta kandidiral s podporo MSMja.


Dej kdaj gledamo tut kdo vam laze na nova24 da dobimo pravo stran resnice.

Povezava do prispevka

jaz bi tle sam izpostavu golobovo izjavo na tarči (mogoče studio city): "najprej je treba dvignit ugled politike in politični diskurz, šele potem lahko pričakujemo, da se bodo izjemni posamezniki javljali za ministre, ker plača je mizerna" (parafraziram). 

Povezava do prispevka

Jaz za te 4K nebi htel biti minister pod nobenim pogojem. A kdo od vas sploh bi? Vedno na očeh javnosti, non stop kritiziran z ene strani, gledanje pod prste za vsako malenkost, še s kolegi se ga ne moreš iti normalno napit nekam v gostilno ampak se skrivat.... Pa imam konkretno manjšo plačo. Kaj šele nekdo uspešen, sposoben na dobri poziciji, ki ima itak višjo plačo. 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 20 minutami:

Jaz za te 4K nebi htel biti minister pod nobenim pogojem. A kdo od vas sploh bi? Vedno na očeh javnosti, non stop kritiziran z ene strani, gledanje pod prste za vsako malenkost, še s kolegi se ga ne moreš iti normalno napit nekam v gostilno ampak se skrivat.... Pa imam konkretno manjšo plačo. Kaj šele nekdo uspešen, sposoben na dobri poziciji, ki ima itak višjo plačo. 

Samo ne smeš brat komentarjev pa je kul :)

Povezava do prispevka
svit reče pred 14 urami:

To čudenje, ko prebiraš poste nekaterih uporabnikov, ki že pred samim formiranjem vlade že napovedujejo razhod in posledično grozne bruke neki neki... Bruka je bila zadnja vlada, ki mislim, da ni imela niti enega ministra, ki ne bi končal v zaporu zaradi kršenja zakonodaje ali koruptivnosti po zaključku mandata. Sheeeeeeit bi rekel Clay Davis... Nekateri grede tako daleč (khm @Galko), da so dali novi ministrski ekipi oceno 2/10 lol. Kaj potem je Janševa zadnja ekipa -20 od 10 ali kaj?

 

Grem po vrsti kandidatov, ki jih poznam preko javnosti:

- Ministrstvo za podnebje in energijo - Bojan Kumer: Človek, ki je kot državni sekretar na ministrstvu za infrastrukturo uspešno nastavil nekaj projektov in spremenil zakonodajo, s katerimi se je potem hvalil Vrtovec - npr skupnostne sončne elektrarne. On je tako svetlobna leta boljši od Vizjaka.

- Minister za notranje zadeve - Tatjana Bobnar: Že to, da je bila prva, ki jo je Janša zamenjal in to da ji je Mahnič grozil, jo dela ultra kompetentno v mojih očeh. Sploh se ne more primerjati s Hojsem, ker ji Hojs ne seže do gležnja.

- Ministrstvo za obrambo - Marjan Šarec: Glede na to, da tako Tonin, kot Šarec nista iz foha bi skorajda rekel da gre za enakovredno menjavo. Potem pa pomislim na dogodivščine, ki so se dogajale Toninu (izguba tovornjaka, domačijski nakup letala, zdaj forsiranje nakupa oklepnikov, splošno toleriranje korupcije tako znotraj NSI-ja kot v koalicijskih strankah) in samo osebnost Šarca (odpustil poslanca zaradi ukradenega sendviča), menim, da bo Šarec zaradi dokazane nizke tolerantnosti do korupcije, precej boljši minister od Tonina.

- Ministrstvo za finance - Klemen Boštjančič: tam tam s Širceljem.

- Ministrstvo za infrastrukturo - Alenka Bratušek: precej boljša izbira od odhajajočega Vrtovca, ki se je med pokolom v slovenski energetiki v režiji SDS (Košorok in Danijel Krivec) in NSi dečkov (Robert Ilc), pretvarjal, da nič ne ve. Vrtovec si je v času njegovega ministrovanja predvsem pripisoval zasluge predhodnih ekip, ki so pripravile in začele projekte (predvsem od ekipe Bojana Kumra)

- Ministrstvo za varstvo narave in okolja - Uroš Brežan: Je treba sploh kaj pisati? Navaden kamen bi bil boljši od Vizjaka na tem mestu.

- Ministrstvo za vzgojo in šolstvo - Amalija Žakelj: Velja isto kot za Uroša Brežana in Vizjaka. Skoraj kdorkoli (no razen če bi dali Aleša Primca in tisto Janševo učiteljico) je boljši od Kustecove. Ženska bi morala it v zapor zaradi škode, ki jo je povzročila generaciji otrok med Covidom-19. Glede na to da je kandidatka doktorirala iz psihologije in da gre za pedagoginjo, menim da je zelo močna in dobra kandidatka. Več pa bo pokazal čas.

- Ministrstvo za javno upravo, samoupravo - Sanja Ajanović Hovnik: enakovredna Koritnku. Sam nimam kakšnega posebnega upanja glede te kandidatke.

- Ministrstvo za zdravje - Danijel Bešič Loredan: Glede na njegovo protikoruptivno držo sam pričakujem veliko od njega. V primerjavi s preteklimi ministri v vseh vladah, mi deluje kot nekdo, ki bo mogoče sposoben spraviti v red zdravstveni sistem. Skrbi me bolj njegovo prepričanje o privatnem zdravstvu in o dokaj nenačelni podpori ukinitvi zdravstvenega dodatnega zavarovanja in zdravstvenih zavarovalnic.

- Ministrstvo za pravosodje - Dominika Švarc Pipan: Enako velja kot za Amalijo Žakelj in Uroša Brežana, kdorkoli je boljši od tega Dikaučiča. Sam imam sicer nekaj pomislekov glede na njeno stranko (SD), ampak glede na to, da je doživela "nož v hrbet" iz njene stranke, menim, da je najboljša možna kandidatka iz te stranke. Razne Katičeve in podobni liki, bi bili slabši, še posebej v luči procesov TEŠ6 in Jankoviča (ter seveda rabot odhajajoče koalicije). 

- Ministrstvo za gospodarstvo, šport in turizem - Matjaž Han: tukaj je veliko slabih mnenj glede Hana, sam pa nimam v spominu neke afere, v kateri bi nastopal. Zdaj res je, da je bil povezan s Pivovarno Laško in da je kot "podjetnik" služil s tem in da mi je kot oseba antipatičen, vendar potem pa pomislim na gangsterja Počivalška... 

- Ministrstvo za zunanje in evropske zadeve - Tanja Fajon: Po trditvah kopriv, prijateljica Albancev in Kosovarjev (čeprav se Janša brati z predstavniki Albancev pri nas in ima častni doktorat iz univerze v Prištini), bo osvežitev kot zunanja ministrica. Predvsem me pa veseli, da se bomo končno odmaknili od malih Putinov in spačkov Evrope (Orban, Vučič, poljski in hrvaški katolibani) in se vrnili nazaj na zahodnoevropske vrednote (Nemčija, Francija, Nizozemska, Belgija, skandinavske države...)

 

 

@tyne: kaj pa je naredil Han tako groznega ali pa pokvarjenega, da ga rangiraš nižje od Vizjaka in Počivalška. Prosim za primere iz preteklosti.

 

 

 

 

Ja več ali manj se lahko strinjam. Je pa izredno lahko sestaviti boljšo ekipo od te ki bila sedaj. Kot si napisal, če bi na nekatera mesta postavil nemškega ovčarja, bi bila boljša izbira kot razni Hojsi, Vizjaki in podobni. Še vedno me najbolj skrbi minister za finance, tam bi resnično moral biti izkušen makroekonomist. Upam, da bodo vsaj poslušali fiskalni svet, ta vlada ga je ignorirala.  Za kakega Šarca mi res skoraj vseeno, a bodo zdaj škornje ali nove neprebojne jopiče kupovali naslednja 4 leta, ne bo res imela nobenega vpliva na razvoj in kvaliteto življenja Slovencev. 

 

 

uredilo bitje Boba-Fett
Povezava do prispevka
colonel Tavington reče pred 44 minutami:

Hehe

 

Evo izziv za petek; sestavite ministrsko ekipo z najslabšimi kandidati v okviru trenutno politično prepoznavnih oseb. Ni se treba ozirat na stranke/gibanja. 

 

Stevanović pomoje ni glih najslabša izbira, bi gibanje OPS ziher dalo kako boljšo kandidatko za ministrico za zdravje

Milojka Kolar Celarc

Povezava do prispevka
Boba-Fett reče pred 9 urami:

Ja več ali manj se lahko strinjam. Je pa izredno lahko sestaviti boljšo ekipo od te ki bila sedaj. Kot si napisal, če bi na nekatera mesta postavil nemškega ovčarja, bi bila boljša izbira kot razni Hojsi, Vizjaki in podobni. Še vedno me najbolj skrbi minister za finance, tam bi resnično moral biti izkušen makroekonomist. Upam, da bodo vsaj poslušali fiskalni svet, ta vlada ga je ignorirala.  Za kakega Šarca mi res skoraj vseeno, a bodo zdaj škornje ali nove neprebojne jopiče kupovali naslednja 4 leta, ne bo res imela nobenega vpliva na razvoj in kvaliteto življenja Slovencev. 

Mene bi pri trenutnem financ ministru kaj drugega bolj skrbelo

CV kar vpije po paradržavnih omrežjih :sick: Sava :sick: Adria, Vegrad, res CV za posrat

Povezava do prispevka
tyne reče pred 1 minuto:

Mene bi pri trenutnem financ ministru kaj drugega bolj skrbelo

CV kar vpije po paradržavnih omrežjih :sick: Sava :sick: Adria, Vegrad, res CV za posrat

Ja. Tudi ene uspešne zgodbe ni zadaj. S tem da je moral biti brutalno politično povezan, da je prišel na tako visoka mesta pri tej starosti.

Povezava do prispevka

Morda bodo nabijat začeli o opoziciji kot je to delal Požarreport in slični.

 

Za vprašat se je tudi kako dolgo bo zdržala Nova24 in vsi ti SDS portali. Mislim da ne bodo Mađari več dolgo financirali to, da bi te mediji sami kaj zaslužli in se sami vzdrževali pa tudi močno dvomim.

 

 

Drugače a ste kaj veseli da nam bodo končno nehali zniževat davke in bodo uvedli še kakega novega? :limona:
 

Navedek


Razveljavitev Janševe davčne reforme, ukinitev dopolnilnega zavarovanja
Koalicija je za spremembe na področju davkov, obeta se progresivna obdavčitev premoženja in do leta 2024 ukinitev dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja.

 

https://www.delo.si/novice/slovenija/jansevo-davcno-reformo-bo-razveljavil/

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...