Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

atomic reče pred 1 uro:

 

A ni Boscarol dobival na miljone nepovratnih sredstev. Jest sem računal zadnjič, da je dobival 35.000€ na mesec.

S tolk keša marsikdo kak naredi.

Razni granti in take zadeve so običajna stvar. Nisem ravno na tekočem s slovenskim gospodarstvom, ampak predvidevam, da je podjetje lepo raslo, imelo dobiček, zaposlovalo ljudi in izvazalo.  To je 100x bolje investiran denar kot pa kaka dokapitalizacija pripadajočega zgubarja z 30 let zastarelim poslovnim modelom kot je bilo recimo v primeru Adrie Airways. 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 8 urami:

 

A ni Boscarol dobival na miljone nepovratnih sredstev. Jest sem računal zadnjič, da je dobival 35.000€ na mesec.

S tolk keša marsikdo kak naredi.

 

 

A ti misliš, da nepovratna sredstva dobiš kr tko na lepe oči?

 

Da dobiš nepovratna sredstva moraš zadostiti določenim pogojem in naknadno po dobljenem denarju tudi se držati določil skladno po pogodbi. Drugače moraš vračati keš. Če misliš, da je izy potem izvoli in dajaj ti prošnje in boš živel s 35.000 eur na mesec. Sicer to so medijske floskule medijev, ki hejtajo Boscota, ker slednji koketira z desnico.

 

Pa glede na končni razplet se je očitno tudi za državo dobro izšlo. Kot je bilo rečeno že prej s strani Ane, najbolje da se meče denar v Adrio ali Muro... ali pa še bolje v termoelektrarne, da se miri saleški lobij znotraj SDja.  To je bil pametno vložen denar, prosto po Atomicu.

uredilo bitje Waslich
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 38 minutami:

Chad Mesec kot podpredsednik vlade se javno odpovedal varovanju, ki mu na tej funkciji pripada. Malo vas je

Res bi se mu smeju, če bi ga kdo po nosu mahnu.

A je varovanje izpostavljenih oseb tudi desničarska ideologija?

Povezava do prispevka
tyne reče pred 8 minutami:

Res bi se mu smeju, če bi ga kdo po nosu mahnu.

A je varovanje izpostavljenih oseb tudi desničarska ideologija?

Meni se bolj zdi, da je s to odpovedjo varovanju dal nek mandat ljudstvu, a la zaupam vam, da me ne boste prefukal ko psa, dajmo sodelovat za boljši jutri

 

Čeprav, iskreno, kdor spremlja SLO Twitter, tudi ve, da je Mesec med top slovenskimi politiki po prejemu latentnih groženj z nasiljem :D 

Povezava do prispevka
kemik reče pred 19 minutami:

Zelo desničarska izjava. 

Ne ni. Gre za čisto telebanstvo. Izpostavljene državnike se varuje z razlogom in njegove poteze ne morem razumeti drugače kot ideološko.

Definitivno mu ne privoščim kakršnihkoli težav, ker fizični napadi na politike so primitivizem najhujše sorte. Ampak svet je, kakršen je. Če to ignoriraš, sam nosiš posledice.

Povezava do prispevka
tyne reče pred 20 minutami:

Definitivno mu ne privoščim kakršnihkoli težav, ker fizični napadi na politike so primitivizem najhujše sorte. 

 


Hm.
 

Navedek

Res bi se mu smeju, če bi ga kdo po nosu mahnu.




Če že, bi morala taka poteza biti všeč desnici, ker bo neposredno zmanjšal strošek javne uprave za 2-3 zaposlene varnostnike.

 


Meni je všeč poteza, ki je diametralno nasprotje Hojsovemu paničnemu obdajanju s policijsko silo in vsaj posredno nosi sporočilo strpnosti in zmanjševanja sovraštva. Ponovno, ravno nasprotno kot dobesedno vse kar je počela prejšnja vlada. 

Povezava do prispevka
Thrivial reče pred 20 minutami:

 


Hm.
 




Če že, bi morala taka poteza biti všeč desnici, ker bo neposredno zmanjšal strošek javne uprave za 2-3 zaposlene varnostnike.

 


Meni je všeč poteza, ki je diametralno nasprotje Hojsovemu paničnemu obdajanju s policijsko silo in vsaj posredno nosi sporočilo strpnosti in zmanjševanja sovraštva. Ponovno, ravno nasprotno kot dobesedno vse kar je počela prejšnja vlada. 

Varnostniki so že zaposleni nič ni zmanjšal :D

Povezava do prispevka

Fun fact, zadnjic je baje en Mahniča na dolin bičslepnu. Mal mi je čudn, da ni bilo nič v medijih.

 

Baje je njegov varko šel eno družbo pozdravit. In je bil tam en mal orto levi karakter. Popadale so žaljivke levo desno in je padla klofuta. Mahnič se je pol prec odpeljal in škifi so temu modelu napisal simbolično kazen.

 

Povezava do prispevka
Navedek

Kako pri ministru Zdravku Počivalšku delijo državni denar? In zakaj je podjetje iz afere maketa porabilo sto tisoče evrov za razvoj aplikacij, ki jih ne uporablja nihče?

Za razvoj vsake od aplikacij so porabili kar okoli 39 tisoč ur. To pomeni, da je uradno samo na tem projektu skoraj dve leti delalo deset redno zaposlenih. Skupni stroški projektov pa so znašali od 650.000 evrov (Augmenty) do 675.000 evrov (United Hearts)

Leta 2025 naj bi imelo četrt milijona osebnih uporabnikov in pet milijonov evrov letnega prometa. Podobne ocene so imeli za United Hearts. Podjetja bi mesečno plačevala 2500 evrov za uporabo te aplikacije, prek katere bi dostopala do obdelanih podatkov in rezultatov športnih dogodkov. Cilj? Več kot pet milijonov evrov prihodkov od uporabnikov aplikacije do leta 2025.

Toda rezultati obeh aplikacij na trgu kažejo na to, da sta popolnoma neuporabni in je šel državni denar za nekaj, kar ne zanima nikogar. Od konca februarja lani si je aplikacijo Augmenty v trgovini Google Play za uporabnike Android preneslo nekaj več kot pet ljudi, aplikacijo United Hearts pa še manj.

kako izgleda desničarsko odgovorno in razvojno naravnano gospodarstvo

  • Ne me jebat 1
  • Za crknit smešno +1 8
Povezava do prispevka

A kdo ve, kje je Janšej doma? Ne morejo ga najt ne sodišče, ne državna uprava, niti privatni detektivi.

 

Navedek

Za jutri je na višjem sodišču v Celju sklicana obravnava v zasebni tožbi novinark TV Slovenija Eugenije Carl in Mojce Šetinc Pašek (ta je bila sicer na aprilskih državnozborskih volitvah izvoljena v parlament) zoper premierja Janeza Janšo. Vendar pa povratnica, ki bi dokazovala, da je ta prejel obvestilo o obravnavi, na sodišče danes še ni prispela – čeprav so mu jo poskušali dostaviti tudi s pomočjo detektiva. Če detektiv Janše do jutrišnje obravnave ne bo našel, bo zadeva v sredo zastarala.

Navedek

Za jutri je na višjem sodišču v Celju sklicana obravnava v zasebni tožbi novinark TV Slovenija Eugenije Carl in Mojce Šetinc Pašek (ta je bila sicer na aprilskih državnozborskih volitvah izvoljena v parlament) zoper premierja Janeza Janšo. Vendar pa povratnica, ki bi dokazovala, da je ta prejel obvestilo o obravnavi, na sodišče danes še ni prispela – čeprav so mu jo poskušali dostaviti tudi s pomočjo detektiva. Če detektiv Janše do jutrišnje obravnave ne bo našel, bo zadeva v sredo zastarala.

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...