Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

Mislim, da je to bolj za otroke bosanskega porekla. Kot je spodaj napisano, izvorna drzava placa za to. Tu so Poljaki organizirali svoje ucenje v poljscini za sobote, da otroci ohranijo stik. Med tednom v soli, ce je dovolj kandidatov, se mi zdi boljsa resitev. Izvorne drzave ponavadi upajo, da se bodo migranti vrnili. Poljska je lep primer. Drzavo je zapustilo veliko ljudi po 2004 in sedaj razmeroma uspesno privabljajo ljudi nazaj. Nam Slovencem ni ravno pomembno katero obliko jezika se ucimo, tistim, ki pa prihajajo iz dolocene drzave pa je. Ce bi bilo to v programu za ucenje slovenskih otrok, bi zavijala z ocmi, ampak to je namenjeno, ucenju jezika za otroke, ki prihajajo iz teh drzav. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
svit reče Dne, 10. 6. 2022 at 15:59:

Kaj to linkaš s SDS-om povezane medije, ki naj bi potrjevali navedbe Požarja, oziroma linkaš medij, ki je v medijski hobotnici SDS? Try harder.

https://n1info.si/novice/slovenija/vesel-za-n1-studio-golobovi-vzorci-kadrovanja-ne-odstopajo-od-prejsnjih-vlad/

 

Požar zgleda izpolnu 1% kvoto za resnične novice.

 

Vlada pa očitno v duhu strokovnega kadrovanja in spoštovanja neodvisnosti centralne banke vanjo pošilja kar veleuma Cvikla :sick:

 

https://n1info.si/novice/slovenija/informacije-n1-znano-kdo-bo-nasledil-tomaza-vesela/

uredilo bitje tyne
Povezava do prispevka

Avgusta se konca Janezov ukrep zaklenjenih cen benza Golob prav da bo to drzavo drugace prevec stalo

 

se prav dizel na 2+ evrev kot pri nas kar je cisto prav. Bodo vas komunisti naucil kapitalizmov kar desnici ni ratal

 

Mesa in benza nega a plesanje je zastonj Slovenci

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

Tole je bilo čisto predvidljivo. 

Navedek

Ko je postalo jasno, da bo del koalicije tudi Levica, so dobri poznavalci politike in zdravstvenega sistema dejali, da se ne piše nič dobrega, češ, naj se spomnimo samo pritiskov Levice na ukinitev dopolnilnega zavarovanja. Ta je bila tudi eden glavnih razlogov, da je v Šarčevi vladi moral oditi minister za zdravje Samo Fakin, saj zavez o ukinitvi dopolnilnega zavarovanja ni izpolnil. Na Fakinov položaj je prišel Aleš Šabeder, ki se je zdaj spet vrnil na ministrstvo za zdravje, ukinitev dopolnilnega zavarovanja je aktualna tudi v tej koalicijski zavezi, a o tem drugič.

Trenutno so namreč vroč kostanj koncesije. Levico je namreč pojezila napoved ministra Danijela Bešiča Loredana, da namerava nadaljevati z zastavljeno prakso vlade Janeza Janše, ki stremi k podeljevanju koncesij. Uredba, ki jo je Janševa vlada sprejela tik pred volitvami, predvideva izdajo koncesij za čeljustno in zobno ortopedijo (v obsegu 4,7 programa), parodontologijo (0,4 programa), oralno kirurgijo (2,2 programa), oftalmologijo (dva programa), dermatovenerologijo (en program), kardiologijo in vaskularno medicino (pol programa) ter klinično psihologijo (prav tako pol programa). Ministrstvo za zdravje je na podlagi javnega razpisa že podelilo koncesije sedmim koncesionarjem, razpis za prihodnje koncesionarje pa namerava objaviti v roku enega tedna.

https://www.delo.si/novice/slovenija/besic-loredan-in-levica-na-nasprotnih-bregovih/

 

Sicer ima minister prav. Levico spet predvsem skrbi štetje čakalnih vrst. Imajo neizmerno radi šteje zadev. V mojem koncu pravijo, da če se hočeš izogniti reševanju problema, ustanoviš komisijo ali naročiš poročilo. 

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 4 urami:

Avgusta se konca Janezov ukrep zaklenjenih cen benza Golob prav da bo to drzavo drugace prevec stalo

 

se prav dizel na 2+ evrev kot pri nas kar je cisto prav. Bodo vas komunisti naucil kapitalizmov kar desnici ni ratal

 

Mesa in benza nega a plesanje je zastonj Slovenci

Naslednji teden, če prav razumem. Avgusta gre samo omejitev marže trgovcev izven AC gor za polovico.

 

Navedek

S torkom, 21. junijem, se tako v Slovenijo vrača režim reguliranih marž na bencinskih servisih zunaj avtocest, marže in cene na avtocestah pa bodo sproščene.

 

...

 

Vlada je omejila višino marže trgovcev na 0,0591 evra za liter dizelskega goriva in na 0,0607 evra za liter 95-oktanskega bencina. Po 17. avgustu pa za dizel 0,0983 evra na liter in za 95-oktanski bencin 0,0994 evra na liter.

Navedek

Če bi torej vladna uredba v veljavo stopila že včeraj, bi za liter dizelskega goriva odšteli 1,80 evra. A konkretnih napovedi za prihodnji teden Golob ni dal, saj so te odvisne od borznega dogajanja. “Kakršnakoli napoved cene je popolnoma neumestna, ne samo preuranjena,” je pojasnil. Dodal je, da bi za 95-oktanski bencin skladno z uredbo včeraj odšteli malo več kot 1,70 evra. Danes je treba za liter dizla zunaj avtocest odšteti 1,67 evra, za liter 95-oktanskega bencina pa 1,56 evra. Za poln 50-litrski rezervoar bi bilo tako treba odšteti koli 7,5 evra več kot zdaj.

 

Povezava do prispevka

Ok, ti so uradno prizadeti. Sedaj bodo pripravili wall of shame za trgovce, kjer bodo ocenjevali njihove marže in tako prikazali, kdo odira ljudi.

 

Debili populistični nimajo možnosti izpolniti svojih predvolilnih napovedi o omejitvah draginje, zato se bodo v marksističnem slogu Levice raje spravili v razredni boj nad trgovce, ki cene dvigujejo zaradi globalne inflacije. Vsaj od Goloba sem pričakoval nekaj osnovne poslovne inteligence, ampak očitno sem bil preoptimističen. Marža ni (zgolj) izraz monopolne moči pizda. To drži zgolj v razmerah pomanjkanja konkurence. Marža je odvisna od kupa reči. Trgovec, ki bo imel večji asortima, bo imel višje marže, ker raznolika ponudba stane. Trgovec, ki izdelke zlaga na police in jih ne pušča na paletah ter ima med njimi več kot 1m prostora, bo imel višje cene. Tisti, ki bo ponujal bolj kvalitetne izdelke, bo imel višje marže. Razen če je kdo mnenja, da je bageta v Lidlu enaka kot bageta v Mercatorju, pripeljana iz Francije. Komaj čakam primerjavo marž Hoferja in branjevke na tržnici pri paprikah :avadodo: Nadalje, majhne, lokalne trgovine imajo v povprečju višje marže, ker ne dosegajo takšnega obrata kot veliki centri. Torej bi po Holobu morali zapreti majhne lokalne trgovine, Petrolove bi pa itak morale goreti.

 

Do sedaj sem se še silil biti optimističen, ampak prvi tedni obetajo najslabšo vlado v zgodovini Slovenije.

 

Zdaj samo še čakam, kdo od trgovcev bo prvi dobil info, katere dobrine si bodo ti veleumi izbrali za primerjavo cen in pognali marže nanje v podn, da jih bo Holob javno potrepljal po rami.

uredilo bitje tyne
  • Račka +1 2
  • Trol 1
Povezava do prispevka

Kaj bi pa morali naredit? Trgovci izkoriščajo situacijo za si polnit žepe, to je jasno. Kot pri vsaki stvari bo izvedba ključna, sama ideja na papirju ok.

Se bodo morali kar potrudit, da presežejo katero od vlad komunista Ivana ali Pahorja.

Povezava do prispevka
Caffrey reče pred 14 urami:

Čakalne vrste bodo skrajšali tako, da bodo omejevali koncesionarje? Ni bila to matematika levih?

Verjetno je toliko različnih idej kako urediti zdravstvo kot je ljudi. Samo, kolikor sem brala izjave ministra pred potrditvijo, je bilo pa jasno, da nima vsaj v začetku nobenega namena delat kot hočejo v Levici. In ja tista matematika niti približno ne deluje. Niti približno ne bodo zmanjsali čakalnih vrst, če začnejo razlagat zdravnikom, da se solidarnostno odpovedo zaslužkom. 

Povezava do prispevka

@tyne Kaj pa bi ti naredil? Zanima me kaj bi ti v točno tej situaciji naredil, ko se trgovci gredo vojno dobičkarstvo? Ali pač samo jamraš in se greš kopriva propagando? Mimogrede v vsaki krizi je oblast omejila cene in javno sramotila peke/mesarje/gostince, ki so zviševali cene. Poglej si par časopisnih člankov na to temo v sosednji temi "Spremljanje dogajanja 1941 v Slo. in Jug., ob tej seksi obletnici".

 

 

uredilo bitje svit
Povezava do prispevka
svit reče pred 1 minuto:

Kaj pa bi ti naredil? Zanima me kaj bi ti v točno tej situaciji naredil, ko se trgovci gredo vojno dobičkarstvo naredil? Ali pač samo jamraš in se greš kopriva propagando? Mimogrede v vsaki krizi je oblast omejila cene in javno sramotila peke/mesarje/gostince, ki so zviševali cene. Poglej si par časopisnih člankov na to temo v sosednji temi "Spremljanje dogajanja 1941 v Slo. in Jug., ob tej seksi obletnici".

A si ti resno ravnokar rekel, da se moramo primerjati s komunistično vlado?

Povezava do prispevka
SpaWn reče pred 8 minutami:

Kaj bi pa morali naredit? Trgovci izkoriščajo situacijo za si polnit žepe, to je jasno. Kot pri vsaki stvari bo izvedba ključna, sama ideja na papirju ok.

Se bodo morali kar potrudit, da presežejo katero od vlad komunista Ivana ali Pahorja.

Tisti ukrep je ali brezvezen ali pa se bo začelo varcevati na kvaliteti in pri delovnih pogojih za zaposlene. Cene ne narasscajo samo zaradi bajnih dobickov, energetski stroški za podjetja se bodo povečali, transport, pritisk je na plače, če kdo misli, da bodo pri tem cene v trgovinah ostale iste, je milo rečeno, malo naiven.

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
svit reče pred 12 minutami:

Daj se spravi k sebi. Leta 1941 nismo imeli komunistične oblasti...

Fašistično. Isto sranje, drugo pakovanje. 

 

Navedek

Stranka Levica je včeraj ostro napadla ministra koalicijske partnerice Gibanje Svoboda zaradi "nadaljevanja zastavljene prakse vlade Janeza Janše". Tarča Levice je minister za zdravje Danijel Bešič Loredan, ki po mnenju najmanjše vladne stranke krši koalicijsko pogodbo in privatizira državno zdravstvo.

:lol:

Mogoče bo pa Levica do jeseni zapustila vlado pa bo ta malo bolj normalna.

uredilo bitje tyne
Povezava do prispevka
SpaWn reče pred 25 minutami:

Trgovci izkoriščajo situacijo za si polnit žepe, to je jasno. Kot pri vsaki stvari bo izvedba ključna, sama ideja na papirju ok.

Ne vem, kako ni jasno da trgovcem ni treba biti trgovec v Sloveniji. Če jim klima ne bo všeč bodo šli... in preden kdo reče "Ha, ha, vedno grozijo pa nikoli v resnici ne grejo" - bencinska podjetja so večinoma šla, kdo drug manj viden tudi.
Ljudje delajo stvari ker se jim izplača, ne zato ker so dobrotniki ali iz golega veselja. Niti zdravniki niti gostinci niti trgovci ... lahko pa postavimo zid, da ne bo kdo pobegnil čez mejo. Preizkušeno... ker je bilo v državi tako lepo, da so vsi želeli delati za dobrobit naroda, ker smo vsi na istem čolnu... je bilo treba postavit zid pa otežit prehod v tujino "ker jim je država plačevala šolanje, zdaj bi pa šli".

Sicer pa "košarica potrebščin" ... trgovcu ni velik problem če polbelemu kruhu zniža ceno na nerealno raven, bo pa povišal ceno belemu pa ajdovemu. Vprašajte starše kaj je bil "delavski kruh", v prodaji do konca osemdesetih. Sicer ga skoraj nihče ni nikoli vzel (razen verjetno res litostrojskih delavcev), obstajal pa je.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
tyne reče pred 36 minutami:

Ok, ti so uradno prizadeti. Sedaj bodo pripravili wall of shame za trgovce, kjer bodo ocenjevali njihove marže in tako prikazali, kdo odira ljudi.

 

Debili populistični nimajo možnosti izpolniti svojih predvolilnih napovedi o omejitvah draginje, zato se bodo v marksističnem slogu Levice raje spravili v razredni boj nad trgovce, ki cene dvigujejo zaradi globalne inflacije. Vsaj od Goloba sem pričakoval nekaj osnovne poslovne inteligence, ampak očitno sem bil preoptimističen. Marža ni (zgolj) izraz monopolne moči pizda. To drži zgolj v razmerah pomanjkanja konkurence. Marža je odvisna od kupa reči. Trgovec, ki bo imel večji asortima, bo imel višje marže, ker raznolika ponudba stane. Trgovec, ki izdelke zlaga na police in jih ne pušča na paletah ter ima med njimi več kot 1m prostora, bo imel višje cene. Tisti, ki bo ponujal bolj kvalitetne izdelke, bo imel višje marže. Razen če je kdo mnenja, da je bageta v Lidlu enaka kot bageta v Mercatorju, pripeljana iz Francije. Komaj čakam primerjavo marž Hoferja in branjevke na tržnici pri paprikah :avadodo: Nadalje, majhne, lokalne trgovine imajo v povprečju višje marže, ker ne dosegajo takšnega obrata kot veliki centri. Torej bi po Holobu morali zapreti majhne lokalne trgovine, Petrolove bi pa itak morale goreti.

 

Do sedaj sem se še silil biti optimističen, ampak prvi tedni obetajo najslabšo vlado v zgodovini Slovenije.

 

Zdaj samo še čakam, kdo od trgovcev bo prvi dobil info, katere dobrine si bodo ti veleumi izbrali za primerjavo cen in pognali marže nanje v podn, da jih bo Holob javno potrepljal po rami.

Kje piše da bodo ocenjevali marže? Saj ne vedo kake marže so pa kake pogodbe ima katera firma z dobavitelji.

 

Koliko sem jaz razumel, bodo pač cene javno objavljali. Kaj je s tem narobe, jaz ne vem...

Povezava do prispevka
GigiGovedina reče pred 5 minutami:

Koliko sem jaz razumel, bodo pač cene javno objavljali. Kaj je s tem narobe, jaz ne vem...

Kaj bi le bilo narobe s sramotilnim stebrom, res. Mogoče še uvedemo nagrado "trgovska bodeča neža" pa "naj trgovec za ljudstvo".

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
GigiGovedina reče Pravkar:

Kje piše da bodo ocenjevali marže? Saj ne vedo kake marže so pa kake pogodbe ima katera firma z dobavitelji.

 

Koliko sem jaz razumel, bodo pač cene javno objavljali. Kaj je s tem narobe, jaz ne vem...

Navedek

Vlada bo analizirala cene pri živilskih trgovcih za enotno osnovno košarico in ljudem sporočila, kje so cene najugodnejše in kje so marže astronomske, je v Odmevih napovedal predsednik vlade Robert Golob.

Visoka cena =/= visoka marža

Visoka marža =/= oderuštvo

 

Marže so poslovna skrivnost in vlada prav gotovo nima druge možnosti kot delati neke površne ocene.

 

To je čisti jebeni populizem. Tip je vodil defacto trgovsko podjetje 15 let in sedaj s takimi ven hodi. Za bruhat.

Povezava do prispevka

Vse skupaj je malo brez veze. Tukaj se trgovci vsake toliko časa tožarijo po sodišču okoli primerjav košaric, ki jih uporabljajo kot oglaševanje. Vedno nekdo ni srečen z izbiro izdelkov. Razen, če vlada namerava primerjat na deset tisoče izdelkov, bodo izbrali par stvari za košarico in cene teh (in kvaliteta)  se bodo mogoče znižale, vse ostalo bo šlo pa gor. Vse skupaj bo promoviralo cenejšo uvoženo šaro, domače kvalitetnejše izvajalce pa bo stisnilo. 

 

Drugače je pa iz tekstilne trgovine razvidno kako škodljiva je lahko 'pile them high and sell them cheap' strategija. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
tyne reče pred 41 minutami:

Visoka cena =/= visoka marža

Visoka marža =/= oderuštvo

 

Marže so poslovna skrivnost in vlada prav gotovo nima druge možnosti kot delati neke površne ocene.

 

To je čisti jebeni populizem. Tip je vodil defacto trgovsko podjetje 15 let in sedaj s takimi ven hodi. Za bruhat.

Pač cene bodo objavl. Kao informiran potrošnik. V času ko se obetajo podražitve bodo objavljal cene, ki so kolko vem javne in potrošniku prihranil kako pot.

Pač na živce ti gre kr Golob...

Povezava do prispevka
GigiGovedina reče pred 1 minuto:

Pač cene bodo objavl. Kao informiran potrošnik. V času ko se obetajo podražitve bodo objavljal cene, ki so kolko vem javne in potrošniku prihranil kako pot.

Pač na živce ti gre kr Golob...

Na živce mi grejo idioti v vladi.

 

Cene imaš že sedaj objavljene, ker jih objavljajo TRGOVCI SAMI.

 

https://www.lidl.si/ponudba

https://trgovina.mercator.si/

https://www.spar.si/online/

uredilo bitje tyne
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...