Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

tyne reče pred 8 minutami:

Na živce mi grejo idioti v vladi.

 

Cene imaš že sedaj objavljene, ker jih objavljajo TRGOVCI SAMI.

 

https://www.lidl.si/ponudba

https://trgovina.mercator.si/

https://www.spar.si/online/

 

 

In sedaj jih bomo imeli potrošniki zbrane na enem mestu brez da bi se rabili prebijati skozi zastarele spletne strani. 

 

 

 

Daj priznaj, da ne maraš Goloba / levega pola, pa je. :) Že par mesecev beremo o celem kupu slabih stvari, ki jih objektivno veš o njem, delovanju GENa, sodelavcih in nikoli ne moreš točno povedati za kaj se gre, ampak samo da je generalno vse zelo narobe. 

Povezava do prispevka
GigiGovedina reče pred 14 minutami:

Ja, saj to ti pravim. Tebe pa ta Gilob zgleda tako triggera, da pišeš razne traparije, kako bo primerjal marže, lol, pol v naslednji povedi pa, kako so marže poslovna skrivnost.

 

Pač v času podražitev bodo nardil zbrano objavljanje itak javnih cen. O teh horrorz

Pa dobr a se ti norca delaš

 

Navedek

"Kje so cene za košarico živil nizke in kje so očitno marže astronomske. In bomo o tem ljudi osveščali. Ne bomo delali negativne reklame, delali bomo pozitivno za tiste, ki se bodo izkazali v tej osnovni košarici z najnižjimi cenami in posledično najnižjimi maržami," je včeraj v oddaji Odmevi na RTV Slovenija dejal Golob in poudaril, da podoben ukrep pri, recimo, bencinu ne bi deloval.

Objavili bodo cene (res bi rad videl, kako bodo poskrbeli za ponderiranje na kakovost) in iz riti vlekli sklepe o maržah, ki sploh ne odražajo t.i. oderuštva. Majhne trgovine z manjšim obratom blaga morajo imeti višje marže, če hočejo preživeti. Garantiram ti, da imajo lokalni peki, mesarji in zelenjavarji višje marže od Mercatorja pa jih bolj redko vidim v mečki. To je jeben populizem in ekonomski idiotizem.

Povezava do prispevka
Thrivial reče pred 11 minutami:

In sedaj jih bomo imeli potrošniki zbrane na enem mestu brez da bi se rabili prebijati skozi zastarele spletne strani. 

 

Daj priznaj, da ne maraš Goloba / levega pola, pa je. :) Že par mesecev beremo o celem kupu slabih stvari, ki jih objektivno veš o njem, delovanju GENa, sodelavcih in nikoli ne moreš točno povedati za kaj se gre, ampak samo da je generalno vse zelo narobe. 

Sploh ne vem, zakaj sploh še karkoli pišem. Vse je jebeno navijaštvo. Podam kritiko na ravnanje vlade in protiargument je nE MarAŠ vLaDE.

 

O GEN-I sem veliko konkretnega napisal, ne nabijaj. Sem v nekem trenutku povedal še preveč in sem poslušal očitke, da sem neprofesionalen al ne vem kaj. Če napišeš premalo, samo nabijaš brez konkretnosti. Če navedeš konkretnosti, si pa žvižgač al kaj. Pač, nikoli ne moreš zmagat v tem navijaštvu. Brezveze.

Povezava do prispevka

A bodo objavljali cene izdelkov ali marze? Kajti jajca iz ene intenzivne proizvodnje bodo cenejsa kot jajca iz proste reje, cetudi je marza enaka. 

 

Trgovci tu sami delajo kosarice izdelkov za namene oglasevanja, ki jih jaz mirno ignoriram, ker ponavadi noter sama sara. Za kvalitetnejse izdelke pa placas vec, ne glede na marzo. Mene sicer prav nic ne moti, da bodo delali sezname, samo dvomim, da bo to koristno za karkoli drugega kot za to, da recejo, da delajo. Tukaj tudi dvomim, da bo kakrsenkoli ukrep dejansko pomagal, ne glede na to kdo je v vladi.  

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
tyne reče pred 5 minutami:

Sploh ne vem, zakaj sploh še karkoli pišem. Vse je jebeno navijaštvo. Podam kritiko na ravnanje vlade in protiargument je nE MarAŠ vLaDE.

 

 

Ok, kaj točno je konstruktivno slabega v tem, da obstaja nek javno objavljen register cen? 

 

Jaz vidim težave v tehnični izvedbi, neposredni primerljivosti zaradi različnih proizvajalcev, možnosti vplivanja (lobiranja) na izbor izdelkov in konec koncev tudi izbor trgovcev, ki bodo zaradi tega imeli brezplačno reklamo. Generalno pa je ideja dobra za potrošnike, medtem ko se tebi zdi že sama ideja slaba, ker - izpostavlja cene trgovcev, ki so itak javno objavljene? 

Povezava do prispevka
tyne reče pred 4 minutami:

Pa dobr a se ti norca delaš

 

Objavili bodo cene (res bi rad videl, kako bodo poskrbeli za ponderiranje na kakovost) in iz riti vlekli sklepe o maržah, ki sploh ne odražajo t.i. oderuštva. Majhne trgovine z manjšim obratom blaga morajo imeti višje marže, če hočejo preživeti. Garantiram ti, da imajo lokalni peki, mesarji in zelenjavarji višje marže od Mercatorja pa jih bolj redko vidim v mečki. To je jeben populizem in ekonomski idiotizem.

Za ponderiranje glede na kakovost ne bodo skrbeli, ker ne gre za neko ekonomsko ugotavljanje ampak za zelo preprosto stvar.

 

Predvidevam da od največjih trgovcev, lol saj ne bo zdaj vsaka lokalna pekarna gor, kaj sploh pišeš.

 

Pač predvideva se, da bodo šle cene gor. Verjetno se bova strinjala, da je za potrošnika to negativno. No in zdaj mu bodo, da se mu malo prikupijo kao, na enem mestu objavljali primerjavo cen. Da mu je kao lažje.

 

Garantiram ti, da ne bo tu cen žemlje v vsaki jebeni pekarni v Sloveniji. Pa tudi dvomim, da bodo kaj razglabljali o maržah ali jih celo ocenjevali.

 

Pizda kaj bi šele blo, če bi kake bone določenim panogam dajal, to bi bil meltdown, še sreča da še ni prišel na idejo, lol

Povezava do prispevka
Thrivial reče pred 15 minutami:

Ok, kaj točno je konstruktivno slabega v tem, da obstaja nek javno objavljen register cen? 

 

Jaz vidim težave v tehnični izvedbi, neposredni primerljivosti zaradi različnih proizvajalcev, možnosti vplivanja (lobiranja) na izbor izdelkov in konec koncev tudi izbor trgovcev, ki bodo zaradi tega imeli brezplačno reklamo. Generalno pa je ideja dobra za potrošnike, medtem ko se tebi zdi že sama ideja slaba, ker - izpostavlja cene trgovcev, ki so itak javno objavljene? 

Za začetek njegov namen in retorike. Pokazali vam bomo, kdo vas odira. Resno? Z objavljanjem cen? Ste se udarili v glavo?

 

Kot drugo, izvedba. Same cene o maržah ne povedo praktično ničesar, še manj pa o profitabilnosti firme.

Vsi vemo, da je Lidl cenejši kot Mercator. Vsi tudi vemo, da je kruh v Lidlu še mnogo slabši kot v Mercatorju, enako zelenjava in meso. Čemu torej primerjava cen? Kakšen je smisel? Rezultat bo zgolj nek politični pritisk in javni linč "najdražjih", čeprav sama cena o tem ne pove praktično ničesar. To je bližje inkviziciji kot smiselni ekonomski politiki.

Povezava do prispevka
GigiGovedina reče pred 14 minutami:

Za ponderiranje glede na kakovost ne bodo skrbeli, ker ne gre za neko ekonomsko ugotavljanje ampak za zelo preprosto stvar.

 

Predvidevam da od največjih trgovcev, lol saj ne bo zdaj vsaka lokalna pekarna gor, kaj sploh pišeš.

 

Pač predvideva se, da bodo šle cene gor. Verjetno se bova strinjala, da je za potrošnika to negativno. No in zdaj mu bodo, da se mu malo prikupijo kao, na enem mestu objavljali primerjavo cen. Da mu je kao lažje.

 

Garantiram ti, da ne bo tu cen žemlje v vsaki jebeni pekarni v Sloveniji. Pa tudi dvomim, da bodo kaj razglabljali o maržah ali jih celo ocenjevali.

 

Pizda kaj bi šele blo, če bi kake bone določenim panogam dajal, to bi bil meltdown, še sreča da še ni prišel na idejo, lol

Pa dobesedno se je Golob skliceval na marže.

 

O pekarnah in tržnicah sem govoril izključno zato, ker hočem dopovedati, da sama marža, četudi bi bila ta znana (pa ni), ne pove skoraj ničesar o monopolni moči trgovca oz. "oderuštvu".

 

Misliš, da m2 prodajne površine (en glavnih KPI-jev pri trgovcih) košta isto v Mercatorju kot v Eurospinu?

Povezava do prispevka
tyne reče pred 12 minutami:

Pa dobesedno se je Golob skliceval na marže.

 

O pekarnah in tržnicah sem govoril izključno zato, ker hočem dopovedati, da sama marža, četudi bi bila ta znana (pa ni), ne pove skoraj ničesar o monopolni moči trgovca oz. "oderuštvu".

 

Misliš, da m2 prodajne površine (en glavnih KPI-jev pri trgovcih) košta isto v Mercatorju kot v Eurospinu?

Glej, pa to nam je vsem znano.

Ne vem kaj si se tolk zapičil v te marže. Ja, površno je povedal, cene bodo primerjali. Ja, je precej populistična ideja.

Ja, če bo pol mel konference na katerih bo ugotavljal kolk ma kdo maržo na domaćica kekse bo to prek kurca in neumno.

Ne, da je nek pregled cen za potrošnika ni grozno

Povezava do prispevka
tyne reče pred 33 minutami:

Vsi tudi vemo, da je kruh v Lidlu še mnogo slabši kot v Mercatorju, enako zelenjava in meso.

A res vemo? Brez dokazov, kot politiki.
Na ZPS testih verjetno po vezah zmagujejo, tudi "če vsi vemo". Če nimaš dostopa je na mn3njalu tema z njih objavo.

Bo pa vsaj Evgenija prišla spet na svoje osnovne delovne naloge, ko je naredila kariero s pisanjem o etiki, cenah in maržah pri solati.

 

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

Hojs&co so dve leti non stop objavljali plače/zaslužke vsakega, ki se jim je zoperstavil in jih na vsak način hoteli očrniti, čeprav niso s tem dosegli ničesar dobrega za ljudstvo. Ko pa Golob napove, da bo objavil primerjavo cen osnovnih živil in potrebščin, da bi lahko kdo prišparal kakšen €, so pa to poslovne skrivnosti in samo sejejo kaos:avadodo:

 

 

  • Račka +1 4
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Flamingo reče pred 27 minutami:

Hojs&co so dve leti non stop objavljali plače/zaslužke vsakega, ki se jim je zoperstavil in jih na vsak način hoteli očrniti, čeprav niso s tem dosegli ničesar dobrega za ljudstvo. Ko pa Golob napove, da bo objavil primerjavo cen osnovnih živil in potrebščin, da bi lahko kdo prišparal kakšen €, so pa to poslovne skrivnosti in samo sejejo kaos:avadodo:

 

 

To kar je Hojs naredil je bila svinjarija. To kar predlaga Golob je placebo za mase, da ne zahtevajo olajšav od države. Kar je Hojs delal je bila učinkovita svinjarija, Golobova ideja je pa malo pr-a. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 42 minutami:

Dokler bojo težki desničarji full pljuvali po odločitvah nove vlade, tako dolgo vem, da smo na dobri poti :D

Tomažek a poznaš še kake druge? Kdo je v resnicio težki desničar? Andrejusu se menda res malo pozna - ali imaš ti kake druge kriterije?

Povezava do prispevka

Zdaj, kolk je bla učinkovita bi se dalo polemizirat, ker kaj bi bil indikator te učinkovitosti? Uspeh na volitvah? Znižanje teh plač? Kaj tretjega?

 

Tole Golobovo pa itak da je pr stvar, seveda je, samo je pa opcija da je še kaj zraven.

Definitivno pa ni to nek napad na gospodarstvo ali trgovstvo al kaj vem in definitivno, to sem 100posto ziher, nebodo zarad tega trgovci zapuščali Slovenije, lol

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

Dokler bojo težki desničarji full pljuvali po odločitvah nove vlade, tako dolgo vem, da smo na dobri poti :D

Lej, sej si mi kul uporabnik, ampak bolj neumno izjavo težko izustiš.

A si na poziciji da s(m)o na desnici retardi (se nimam za desničarja), na levici pa inteligenca?

Povezava do prispevka
tyne reče pred 5 minutami:

Lej, sej si mi kul uporabnik, ampak bolj neumno izjavo težko izustiš.

A si na poziciji da s(m)o na desnici retardi (se nimam za desničarja), na levici pa inteligenca?

 

Ne, na čist drugačnem polu pač. Pa nikakor nisem ultra levičar. Levice ne bi nikoli volil. 

 

Dokler bo edina gonilna sila desnice SDS... pa vseeno kar drži kar praviš. Iz te baze tudi osebno poznam največ zaplankancev in podobnih..., da ne bom žaljiv. Pa ne zgolj politično, ampak glede na irl dejanja. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
GigiGovedina reče pred 1 uro:

Zdaj, kolk je bla učinkovita bi se dalo polemizirat, ker kaj bi bil indikator te učinkovitosti? Uspeh na volitvah? Znižanje teh plač? Kaj tretjega?

 

Tole Golobovo pa itak da je pr stvar, seveda je, samo je pa opcija da je še kaj zraven.

Definitivno pa ni to nek napad na gospodarstvo ali trgovstvo al kaj vem in definitivno, to sem 100posto ziher, nebodo zarad tega trgovci zapuščali Slovenije, lol

Hojsovo ravnanje je bilo učinkovito v smislu, da je v Sloveniji najlažje diskreditirat nekoga z objavo plač. Zato se pa veš čas tudi objavlja prihodke zdravnikov, četudi ne poimensko. Raji je treba povedat, da jih zažirajo. (To ni s čimer se strinjam, razlagam samo logiko okli tega). 

 

Trgovci ne bodo zapuščali države niti ni napad na gospodarstvo. Meni se vedno ni jasno kako dejansko nameravajo to izvesti. Bodo primerjali cene, marže ali kaj. In če se primerja marže ali se vključuje tudi fiksne stroške, se bo primerjalo stvari ekvivalentne kvalitete. Ali pa bodo samo izbrali košarico stvari in jo primerjali po trgovinah? To ni ukrep, je malo pr, da jim ni treba reči, da se bodo vmešavati na trgu. In kolikor vem se nobena država ne umešava na trg dobrin. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

Kolikor sem jaz včeraj pri Dnevniku razumel, bojo sestavili košarico nekih osnovnih potrebščin in potem primerjali cene po različnih trgovinah. Meni se zdi kar logično, da ne morejo dostopati do podatkov o maržah. Lahko bi primerjali te edino v primeru, da ima nekdo istega dobavitelja za isto stvar in potem primerjali končno ceno za to stvar/artikel. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...